• Debata - bezpieczeństwo dzieci i młodzieży.

     • W dniu 25 października zorganizowane zostało spotkanie z przedstawicielami Komendy Powiatowej Policji w Strzelcach Kraj (przybyło czterech funkcjonariuszy), w ramach debaty społecznej: „Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży - edukacja dla bezpieczeństwa”

      Uczniowie trzech klas ponadpodstawowych skorzystali z prelekcji. Poznali sposoby zabezpieczania się przed cyberprzemocą, jak np. stalking, seksting itp....dowiedzieli się, co mogą zrobić, gdyby stali się celem takich działań, jak pomóc ewentualnym ofiarom. Poznali też status prawny takich czynów. Niestety ciągle aktualne jest zagrożenie dla młodych ze strony szkodliwych używek takich jak narkotyki i dopalacze. Temu niebezpieczeństwu stróże prawa również poświęcili sporo uwagi. Głównym celem debaty było rozbudzanie w nastolatkach świadomej odpowiedzialności za swoje działania. Ważne również okazuje się rozwijanie umiejętności przewidywania konsekwencji zachowań własnych lub innych osób np. kiedy używamy telefonu komórkowego, Internetu (portale społecznościowe). Na koniec uczniowie w kuluarach dopytywali naszych gości, a ci udzielali im dalszych wskazówek.                                                             Ewa Ciesielska

     • Projekt „Mediacje rówieśnicze" dla klas ósmych

     • Dnia 02.10.2019r. w klasach ósmych odbyła się pierwsza część zajęć w ramach projektu „Mediacje rówieśnicze", jako forma zapobiegania konfliktom i przeciwdziałania mowie nienawiści wśród młodzieży” prowadzonego przez Panią Annę Maslej – mediatora/trenera młodzieży, członka  Centrum Mediacji „Siła Zgody” w Gorzowie Wlkp.. Konflikt jest różnicą poglądów, celów i sposobów komunikacji. Konflikt nie musi eskalować do kłótni i zerwania relacji rówieśniczych, jeżeli  poglądy są komunikowane w sposób asertywny, a nie agresywny.

      Warsztaty miały na celu wyposażenie naszej młodzieży w kompetencje związane z przeciwdziałaniem i rozwiązywaniem konfliktów przy pomocy narzędzi mediacyjnych. Takie umiejętności ułatwią rozwiązywanie problemów nie tylko w szkole, ale również w przyszłym zawodowym życiu uczestników projektu.

       

    • Przywozy i odwozyw dniu 14.10.2019 r.
     • Przywozy i odwozyw dniu 14.10.2019 r.

     • PRZYWOZY:

      - przywóz – autobus w Sarbinowie o godzinie 7:25

      - przywóz – autobus w Słowinie o godzinie 7:40

      - przywóz – autobus w Słonowie o godzinie 7:15

      - przywóz – autobus w Chomętowie o godzinie 7:15

      - przywóz – autobus w Sławicy o godzinie 7:00

       

      ODWOZY: od godziny 12:45 w ruchu ciągłym

     • VIII ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

     • 4 października obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Jest to międzynarodowa akcja, która ma na celu uświadomienie wszystkim, iż znajomość tabliczki mnożenia jest bardzo przydatna w życiu codziennym. Nasi uczniowie wzięli udział w tym wydarzeniu po raz piaty. Aby zareklamować akcje uczennice z kółka bibliotecznego parę dni wcześniej przygotowały gazetkę z ważnymi informacjami, zaś na schodach zostały przyklejone karteczki z tabliczką mnożenia, aby dzieci ćwiczyły pamięć i liczenie. Cała akcja rozpoczęła się o godz. 8.00. W każdej klasie został przeprowadzony egzamin pisemny, który trwał 5 minut. Nad wszystkim czuwały uczennice w składzie: B. Zawadzka, D. Michalak, M. Jacków, B. Patora, A. Patora, M. Celniak pod okiem pań: Elżbiety Plewako i Edyty Szot. Do egzaminu przystąpiło 61 uczniów z klasy III, 12 uczniów z klasy IV, 74 uczniów z klasy V i 74 uczniów z klasy VI. Tytuł „Eksperta Tabliczki Mnożenia" zdobyło 104 uczniów. Gratulujemy wszystkim, którzy pomagali w przygotowaniach do tego święta  i gratulujemy zdobywcom tytułu.

       

      Organizatorzy:

       Elżbieta Plewako, Edyta Szot

     • Przywozy dnia 11.10.2019

     • Dnia 11.10.2019 r. (tj. piątek) – nie będą kursować rano 2 autobusy:

      Słowin – Dobiegniew oraz Mierzęcin – Dobiegniew:

      -  Mierzęcin: nie kursuje autobus o godzinie 7:25, uczniowie powinni jechać autobusem o godzinie 6:50

      - Słowin: nie kursuje autobus o godzinie 6:35, uczniowie powinni jechać autobusem o godzinie 7:05 (kurs Radęcin)

     • Wycieczka do Poznania

     • Dnia 1.10.2019r. pod okiem Pani Ewy Ciesielskiej, Iwony Dobrowolskiej i Aleksandry Ostapczuk odbyła się szkolna wycieczka do Poznania, w której uczestniczyli uczniowie z różnych klas. Wyjechaliśmy z Dobiegniewa pociągiem o godzinie 7.25. Kiedy dotarliśmy do Poznania, zaczęliśmy od zwiedzania Starego Miasta, gdzie widzieliśmy min. kolorowe kamieniczki budników, Ratusz czy Fontannę Bamberki. Niestety pogoda w tym dniu nie sprzyjała długiemu zwiedzaniu więc udaliśmy się do najbardziej oczekiwanego punktu wycieczki - na Termy Maltańskie. Następne trzy godziny szczęśliwi spędziliśmy w otoczeniu basenów, zjeżdżalni oraz rozmaitych atrakcji wodnych. Przyjemności było dużo, od basenu ze sztuczną falą czy rwąca rzeką, po kolorowe zjeżdżalnie. Niestety skończył się wyznaczony czas z wodnymi atrakcjami i musieliśmy opuścić kompleks basenowy. Wszyscy zadowoleni pojechaliśmy tramwajem do centrum handlowego, aby zjeść obiad i zrobić drobne zakupy. Wycieczka bardzo nam się podobała i liczymy na kolejną.