• Jak radzą sobie nasi uczniowie podczas pracy na odległość?

     • Oto fotorelacja z przebiegu nauki w domu ucznia klasy V c Antka  i jego siostry Zuzi.

      - U Antosia dużo się dzieje...ojjjj dużo - relacjonuje jego mama. - Nauki sporo....ale ja (chyba jako jeden z niewielu rodziców) cieszę się, że mogę jeszcze więcej czasu poświęcać moim dzieciom. Jesteśmy na bieżąco z lekcjami więc i moich dzieci nauka nie przeraża :) W przerwach między lekcjami są tańce, zabawy, układanie puzzli,pomoc w kuchni i co najważniejsze - Antoś pomaga tacie przy budowie jego własnego pokoju :):)

      Antoś  mimo "natłoku zajęć"  baaardzo tęskni za swoją  Panią oraz kolegami z klasy.

     • Praca uczniów w ramach zdalnego nauczania

     • Uczniowie  w ramach zajęć plastycznych wykonywali ptaki z papieru, rysowali kontur Polski w barwach narodowych. Do zabawy zapraszali  młodsze rodzeństwo. Mikołaj, jako mały odkrywca, eksperymentował z wodą. Jak widać prace manualne sprawiają im ogromną radość.

      Wychowawca: Anna Hatała

     • Zdalna szkoła

     • Dzisiaj Pani Burmistrz Sylwia Łaźniewska przekazała naszej szkole komputery zakupione w ramach programu "Zdalna szkoła". W najbliższych dniach trafią one do 30 uczniów szkoły podstawowej, liceum i szkoły branżowej. Zanim to nastąpi nauczyciele informatyki  muszą zainstalować odpowiednie oprogramowanie. Warunkiem wypożyczenia laptopa było wykupienie przez rodziców internetu.

    • Ogłoszenie!
     • Ogłoszenie!

     • Gmina Dobiegniew w ramach  programu uruchomionego przez Ministerstwo Cyfryzacji dokona w najbliższym czasie zakupu   laptopów z przeznaczeniem do zdalnego nauczania.

                  Będą one wypożyczane uczniom na czas prowadzenia przez szkołę nauki na odległość. O użyczenie sprzętu powinni w imieniu niepełnoletnich uczniów wnioskować rodzice. Niezbędnym warunkiem wypożyczenia jest deklaracja rodziców o gotowości  wykupienia pakietu Internetu na czas nauki zdalnej.

                  Pierwszeństwo w wypożyczeniu będą mieli:

      1) uczniowie nie posiadający sprzętu komputerowego, którzy pochodzą z rodzin o niskim statusie finansowym,

      2) uczniowie klas 8 SP i maturalnych LO z uwagi na przygotowania do egzaminów zewnętrznych oraz klasy 1 szkoły branżowej uczestniczący w  zdalnych kursach zawodowych (sprzedawcy, ślusarze),

      3) uczniowie z rodzin wielodzietnych.

                  Wypożyczenie laptopa będzie wiązało się z podpisaniem umowy użyczenia sprzętu na czas określony przez Ministerstwo Edukacji Narodowej jako czas nauki zdalnej.

                  Osoby zainteresowane proszę o przesłanie informacji o chęci wypożyczenia sprzętu na adres: gzsdobiegniew@wp.pl do dnia 22 kwietnia 2020 lub złożenia wersji papierowej  w sekretariacie GZS w godzinach od 8.00 - 12.00.

       

      Dyrektor GZS

      Jolanta Pawlak

       

     • Godne zobaczenia!

     • Oto przykład wspaniałe wykonanych prac technicznych przez uczniów klasy 2b i 2c. Dziękujemy Uczniom i Rodzicom za pomysłowość i zaangażowanie w odrabianie prac domowych.

                             Wychowawczynie klas