• Kwietniowy Dzień Ziemi 2023 trwa nawet w maju

            10.05.2023

            Tegoroczne obchody Dnia Ziemi są kontynuacją wieloletnich działań edukacyjnych na rzecz naszej planety. Każdego roku częściowo różnią się zadaniami, działaniami i efektami.

             Tym razem zaplanowaliśmy na godziny wychowawcze  tzw. „powtórkę z recyklingu” oraz działania związane ze zwiększaniem świadomości wpływu plastiku na środowisko, w tym ludzkie zdrowie. Dopełnieniem była gazetka o szkodliwości hałasu dla słuchu, jego wpływu na brak koncentracji i zdrowie. Wszystkie  te działania realizowaliśmy w ramach  Międzynarodowego  Dnia  Świadomości Zagrożenia Hałasem.

            Kolejny raz ogłoszona została też zbiórka zużytego sprzętu pod hasłem „Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci”. Akcja będzie trwała do końca maja.

            9 maja 2023 uczniowie klas młodszych wyróżniający  się w zbiórce kasztanów mieli zorganizowaną wycieczkę przyrodniczą do Rancza Wesołej Stodoły  w Starym Klukomiu. Licznym atrakcjom nie było końca. Szczególne wrażenie na uczniach zrobiły nietypowe dla naszego terenu zwierzęta np. białe kangury, jelenie albinosy, osiołki, kucyki, świnki wietnamskie, alpaki i inne.  Wycieczka oprócz przyrodniczych walorów edukacyjnych była dla uczniów okazją do przebywania na świeżym powietrzu i ruchu w miłym otoczeniu.

            Helena Niedziałkowska

          • 1DDHiZ w harcerskim działaniu

            10.05.2023

            Po raz 11 w styczniu odbył się  Rajd Pamięci Ewakuacji Oflagu II C Woldenberg. Tradycyjnie wyruszył z nami patrol z Urzędu Miejskiego w Dobiegniewie oraz synowie Woldenberczyków. Relacja z tego zdarzenia ukazała się w TVP Gorzów w programie „Pamięć i tożsamość”.

            Podczas ferii harcerze wyjechali na jednodniową wycieczkę do Poznania. Mieli okazję zwiedzić Historyland, zrobić własnoręcznie czekoladę oraz zjeść tradycyjne poznańskie danie pyry z gzikiem. Nasza drużyna prezentowała się bardzo dobrze, o czym świadczą wpisy na naszej stronie FB. Zuchy pojechały do Gorzowa Wlkp., gdzie  obejrzały film „Mumie”, poprawiły kondycję fizyczną w Parku Trampolin i po posiłku w McDonaldzie wróciły pociągiem do Drezdenka.

            22 lutego to święto wszystkich skautów. Nasi harcerze nawiązali listowny kontakt ze skautami z Niemiec i Szwajcarii. W tym dniu, podczas zbiórki, członkowie drużyny zdobyli nowe sprawności i tropy.

            Dobiegniewska Drużyna Harcerska i Zuchowa ma już 12 lat. Urodzinową zbiórkę przełożyliśmy na inny termin, ponieważ chcemy się spotkać w plenerze z harcerzami i harcerkami, którzy wcześniej należeli do naszej drużyny.   

            Wiosenne harce rozpoczęliśmy w ostatni weekend marca uczestnicząc w Złazie Hufca. Nasz patrol zajął 1 miejsce w przedziale drużyn harcerskich. Kwiecień nasze zuchy zakończyły na rajdzie TUPTUŚ. Tegoroczna fabuła to przygody z lampą Alladyna. Chociaż pogoda nas nie rozpieszczała, wszyscy wróciliśmy zadowoleni.

            Tradycyjnie 3.05. pełniliśmy służbę podczas uroczystości gminnych. Obecnie trwają zapisy na kolonię i obóz do Głuchołazów.

          • POWIATOWY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ

            08.05.2023

            28 kwietnia br. na Stadionie Miejskim w Dobiegniewie odbył się Powiatowy Turniej Piłki Nożnej Dziewcząt i Chłopców, Igrzyska Dzieci. Organizatorem  był Gminny Zespół Szkół w Dobiegniewie przy współpracy z Gminnym Zespołem Referatu Sportu i Turystyki. Turniej koordynował Franciszek Filas. Wyniki rozgrywek przedstawiają się następująco :

            Dziewczęta

            1. SP Trzebicz
            2. SP Dobiegniew
            3. SP Strzelce Kraj.

            Chłopcy

            1. SP Dobiegniew
            2. SP Trzebicz
            3. SP Drezdenko 1
            4. SP Strzelce Kraj.
            5. SP Drezdenko 3
            6. SP Drezdenko 2

            Do dalszych rozgrywek z grupy dziewcząt awansowała SP z Trzebicza, a z grupy chłopców SP Dobiegniew i SP Trzebicz.

            Skład drużyny dziewcząt ( trener Dariusz Majowicz):

            Julia Paczesna, Maja Aleksandrowicz, Liliana Jacków, Zofia Chrostowska, Adrianna Kaczmarek, Amelia Łukomska, Lena Górecka, Dorota Rak, Zuzanna Siwek.

            Drużyna chłopców ( trener Jakub Oberda):

            Oleg Wiśniewski, Jakub Sitkiewicz, Grzegorz Kopacewicz, Wiktor Rogalski, Daniil  Hryshchenko, Artur Pasieka,Nikolas Zaremba, Patryk Grzywacz.

            Wszystkim uczestnikom turnieju życzymy dalszych sukcesów sportowych.

          • DYSKOTEKA

            28.04.2023

            27 kwietnia 2023 r. z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego oraz świetlicy odbyła się dyskoteka dla uczniów klas IV-VI. Dużym zainteresowaniem cieszył się konkurs tańca, który sprawił, że impreza od początku ruszyła pełną mocą. Wśród wielu nagrodzonych w konkursie, czołowe miejsca zajęli:

            1.Maciej Fijołek

            2.Julian Tekień

            3.Kornelia Borkowska

            Opiekę nad tancerzami  sprawowali opiekunowie samorządu: pani Marta Kozłowska, p. Marzena Korzeniewska- Antropik oraz p. Agnieszka Jacków. Nad bezpieczeństwem uczniów czuwali wychowawcy klas: p. Bogusława Hojniak, p. Joanna Serafin, a o oprawę muzyczną zadbał szkolny DJ,    p. Dariusz Majowicz.

                   Śmiało można powiedzieć, że impreza się udała. Dziękujemy Radzie Rodziców za ufundowanie nagród.

          • Wojewódzkie Drużynowe i Indywidualne Biegi Przełajowe w Babimoście.

            27.04.2023

            20.04.2023 r. odbyły się  Finały Wojewódzkie Lubuskiej Olimpiady w Drużynowych i Indywidualnych Biegach Przełajowych w Babimoście w których brali udział Drużynowi Mistrzowie ze wszystkich powiatów województwa lubuskiego oraz indywidualnie pierwsze trzy miejsca w każdej kategorii.

             

            W Igrzyskach Dzieci ( rocznik 2010 i młodsi) w biegu na 1000m., drużynowo w składzie: Jakub Gawart, Patryk Kopacewicz, Wiktor Rogalski, Jakub Sitkiewicz, Oleg Wiśniewski, Dorian Wolarek, Jakub Woźniak  zajęli II miejsce, zostając wice Mistrzami Województwa zaraz za SP w Słubicach, pokonując Żary, Świebodzin, Szprotawę, Gubin, Sulęcin, Nową Sól i inne duże miasta.

            Indywidualnie najlepszy wynik z czasem 04:26 osiągnął Oleg Wiśniewski, który zajął 18 miejsce na 93 startujących chłopców. Opiekunowie: F.Filas, J. Oberda.

            Indywidualnie w biegu na 800 metrów, na 64 startujące zawodniczki, 5 miejsce zajęła Zofia Chrostowska, uzyskując wynik 02:57. Opiekun: D. Majowicz.

             

            W Igrzyskach Młodzieży (rocznik 2008 i 2009) na dystansie 1000 m., na 13 startujących szkół  4 miejsce w klasyfikacji drużynowej w województwie zajęły dziewczęta z naszej szkoły. Na podium stanęły zawodniczki  z Żar, Ośna Lubuskiego i Sulechowa. Pokonałyśmy zawodniczki ze Wschowy, Gubina, Sulęcina, Świebodzina, Zielonej Góry i innych dużych miast. W składzie drużyny były: Anna Chudy, Malwina Jacków, Julia Łoś, Hanna Kalinowska, Wanessa Madej, Roksana Bolonek.

            Indywidualnie  najlepszy wynik 04: 26 osiągnęła Julia Łoś zajmując 14 miejsce na 92 startujące zawodniczki. Opiekun B.Grzebyk.

             

            Chłopcy również otarli się o podium zajmując zespołowo 4 miejsca w województwie  na 11 startujących zespołów. Podium wywalczyli zawodnicy z Sulęcina, Szprotawy i Gubina,  pokonaliśmy Kożuchów, Żary, Zieloną Górę, Ośno Lubuskie, Świebodzin, Wschowę. W skład drużyny wchodzili: Kacper Jeziorski, Filip Janowski, Michał Staszak, Kacper Ciuksza, Aleksy Czarnuszko, Norbert Łojko, Igor Mączka.  Indywidualnie, na 83 startujących zawodników na 1000 m., najwyższe 16 miejsce z wynikiem 03:44 zajął Kacper Jeziorski. Opiekunowie: F. Filas, L. Wieczór.

             

            W Licealiadzie (rocznik 2007-2003) na dystansie 1000 m. w kategorii dziewcząt, 7 miejsce w województwie wywalczyła Martyna Dąbrowska z wynikiem 04:12, a Zuzanna Kubaja była 21. Opiekun B. Grzebyk.

            Gratulujemy wszystkim sportowcom i życzymy dalszych sukcesów.

             

             

          • Powiatowe Drużynowe i Indywidualne Biegi Przełajowe w Strzelcach Kraj.

            27.04.2023

             17.04.2023r. młodzież z naszej szkoły brała udział w Mistrzostwach Powiatu w Indywidualnych i Drużynowych Biegach Przełajowych w Strzelcach Kraj.  

            W Igrzyskach Dzieci, indywidualnie w kategorii dziewcząt, I miejsce zajęła Zofia Chrostowska , a chłopców, II miejsce zajął Oleg Wiśniewski.

            Drużynowo chłopcy zostali Mistrzami Powiatu.

            Opiekunowie drużyn: D. Majowicz, F.Filas, J. Oberda

             

            W Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w kategorii dziewcząt, indywidualnie 1 miejce zajęła Julia Łoś, 2 miejce Hanna Kalinowska, 3 miejce Malwina Jacków, a chłopców, 1 miejce Kacper Jeziorski, 2 miejsce Kacper Ciuksza, 3 miejsce Aleksy Czarnuszko.

            Zespołowo dziewczęta i chłopcy Z GZS w Dobiegniewie zostali Mistrzami Powiatu.

            Opiekunowie drużyn: B. Grzebyk, F.Filas, L. Wieczór.

             

             W Licealiadzie indywidualnie 2 miejsce zajęła Martyna Dąbrowska, a 3  miejsce Zuzanna Kubaja .

            Opiekun: B.Grzebyk

            Gratulujemy wszystkim sportowcom i życzymy dalszych sukcesów w Finałach Wojewódzkich w  Babimoście.

             

          • Konkurs recytatorski

            24.04.2023

            W dniu dzisiejszym grupa uczniów reprezentowała naszą szkołę w Powiatowym Konkursie Recytatorskim w ramach Lubuskich Konfrontacji Artystycznych. Mieli oni okazję nie tylko sprawdzić swoje umiejętności recytatorskie, ale również zmierzyć się z konkurentami z naszego powiatu. Pomimo faktu, że dzieci nie zajęły czołowych miejsc, zaprezentowały bardzo wysoki poziom. Do konkursu uczniów przygotowywały panie: Renata Zasik, Sylwia Wróblewska- Bekala, Elżbieta Kamińska-Nowak i Bogusława Hojniak.

          • Sukcesy licealistów

            19.04.2023

            Dnia 27.03.2023r. w naszej szkole zorganizowano Ogólnopolski Konkurs Fizyczny Lwiątko 2023. W konkursie uczestniczyło 2 uczniów  LO : Mateusz Pindel klasa IV LO i Jakub Bartnicki klasa III LO. Wyniki konkursu będą ogłoszone w kwietniu 2023r.

            30.03.2023r. dwóch uczniów naszego Liceum Ogólnokształcącego: Mateusz Pindel klasa IV LO oraz Jakub Bartnicki klasa III LO po raz kolejny uczestniczyło w Wojewódzkich Zawodach Fizycznych dla Szkół Ponadpodstawowych w Gorzowie Wielkopolskim.  Mateusz Pindel po raz kolejny zajął I miejsce w tych prestiżowych  zawodach.

            Uczniów do zawodów przygotowywał Jan Pawelski.

             

          • MTP MOTORSHOW

            06.04.2023

            W dniu 31.03.2023 roku grupa uczniów z naszej szkoły pod opieką opiekunów: Mariusza Wicher, Ewy Ciesielskiej i Leszka Wieczór pojechała na wycieczkę szkolną na MTP MOTORSHOW w Poznaniu. Odbywają się tam największe w Polsce targi motoryzacyjne, gdzie oprócz produkowanych obecnie nowych modeli samochodów, motocykli, rowerów, kamperów i wszelkich innych pojazdów mechanicznych wystawiane było wszystko to co z motoryzacją jest związane, czyli części samochodowe, wyposażenie dodatkowe pojazdów i specjalistyczny sprzęt do diagnozowania i naprawy pojazdów.
            W naszej szkole jest grupa młodzieży zainteresowana tym działem techniki i szkoła wychodząc naprzeciw tym zainteresowaniom corocznnie organizuje wyjazdy na tego typu imprezy rozwijające poziom techniczny uczniów i ich rozeznanie w zakresie najnowszych rozwiązań w zakresie motoryzacji. Uczestnicy wycieczki byli bardzo zadowoleni z wyjazdu i duża część deklarowała chęć wyjazdu za rok.

          • Nauka przez zabawę

            29.03.2023

            W bieżącym roku szkolnym w klasach III SP realizowane są zajęcia z ROBOTYKI w ramach projektu LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI.

            Niniejsza innowacja ma na celu wspieranie uczniów w rozpoznaniu i rozwijaniu ich własnych uzdolnień i zainteresowań oraz stanowienie alternatywnej możliwości spędzenia czasu wolnego z wykorzystaniem technologii informacyjno-komunikacyjnych. Ma pobudzać do analitycznego myślenia, rozwijać kreatywność i motywować odwagę w rozwiązywaniu problemów.

            „Robotyka i programowanie” jest odpowiedzią na potrzebę dostosowania kształcenia do zmian wynikających z rozwoju nowoczesnych technologii i ich wpływu na codzienne życie, a także wyjście naprzeciw wymogom edukacyjnym zawartym w aktualnej podstawie programowej.

            Zajęcia robotyki pomagają uczniom odkrywać nową pasję, jaką jest programowanie poprzez sięganie po treści ciekawe i bliskie dzieciom na tym etapie edukacyjnym.

            Do realizacji tego przedsięwzięcia wykorzystywane są m. in. zestawy klocków LEGO EDUCATION SPIKE ESSENTIAL.

          • Laboratoria Przyszłości

            28.03.2023

            Uczniowie klasy II b chętnie  uczestniczą w zajęciach z  Robotyki w ramach programu Laboratoria Przyszłości. Wykonują  w oparciu o gotową instrukcję lub własne pomysły odpowiednie modele wykorzystując zestaw klocków LEGO SPIKE PRIME.  Na zajęciach projektowali model karuzeli. Poniżej  kilka zdjęć z tych zajęć.

          • Dzień dobry Wiosno, czyli Prometeje na Poznańskiej

            28.03.2023

            Pierwszy dzień wiosny świętowaliśmy z wielką pompą! Po trzech latach nieobecności (związanej z ograniczeniami epidemicznymi) na aulę na ulicy Poznańskiej powróciły Prometeje!

            Uroczystość swoimi początkami sięga czasów Zespołu Szkół im. C. K. Norwida. Przetrwała wszystkie zmiany organizacyjne szkoły, obrosła legendą i stała się naszą piękną tradycją.

            Prometeje pomyślane są jako uroczysta gala, podczas której wyróżniający się w społeczności szkolnej uczniowie zostają nagrodzeni wyjątkowymi statuetkami w siedmiu kategoriach. Zwycięzcami w tym roku zostali:

            ARTYSTA- Paloma Zielińska

            RÓWNIAK - Rafał Idczak

            EINSTEIN - Mateusz Pindel

            VIP - Martyna Dąbrowska

            SPORTOWIEC - Patryk Grocholski

            MISS VENUS - Martyna Kalinowska

            MISTER MARS - Krzysztof Południewski

            Prometeje to uroczyste święto, do którego uczniowie i nauczyciele przygotowują się całymi miesiącami. Za jego organizację odpowiedzialni są Samorząd Uczniowski i jego Opiekun. To właśnie oni decydują o motywie przewodnim imprezy, wybierają utwory, które pojawią się na scenie, przeprowadzają proces nominacji  i głosowania. Potem nadzór nad przebiegiem przygotowań i samej uroczystości już od lat obejmuje pani Beata Nawojska-Idziak, która dopina wszystko na ostatni guzik - czuwa nad scenariuszem, prezentacją i wykonaniem dekoracji podkreślającej temat imprezy. „Spina” też w całość występy wszystkich wykonawców, którzy przygotowywali się do nich pod opieką swoich wychowawców.

            W tym roku wszyscy stanęli (zresztą jak zwykle) na wysokości zadania. Na scenie, zgodnie z motywem przewodnim zobaczyć można było prawdziwą „Aleję Gwiazd”. 

            W tę tematykę wprowadziła nas przebojem Zdzisławy Sośnickiej sama pani dyrektor Elżbieta Moś w towarzystwie pań Renaty Zasik, Ewy Ciesielskiej, Iwony Dobrowolskiej i Sylwii Wróblewskiej-Bekały. W kolejnych występach każdy mógł odnaleźć coś dla siebie. Na początku na scenie pojawili się król i królowa popu - utwór Madonny zaprezentowała z wielką gracją klasa 2 LO, a  układ choreograficzny godny samego Michaela Jacksona pokazała 8A. Słowiańskie klimaty wytańczyła i wyśpiewała klasa 4 LO wykonując przebój wokalistki Cleo, a do amerykańskiej szkoły przeniosła nas 1 LO piosenką Britney Spears. Popłynęliśmy też rzekami Babilonu z zepołem Boney M., w który wcieliła się klasa 2 BS, podrygiwaliśmy w rytm rock and rolla z Elvisem i klasą 8 B, a w słoneczne, pełne optymizmu i szczęścia klimaty przeniosła nas klasa 8C wykonując utwór Eltona Johna. 3 LO przypomniała  atmosferę karnawału i zaprosiła na bal utworem Budki Suflera,  8 D przestrzegła przed konsekwencjami zdrady za pomocą słynnego przeboju Krzysztofa Krawczyka, zaś najmłodsza klasa 7A przeniosła w bajkowy świat kultowym utworem Zbigniewa Wodeckiego „Pszczółka Maja”. Zwieńczeniem imprezy był znany wszystkim przebój zespołu ABBA - do bycia królami i królowymi tańca zachęcały nas panie Sylwia Szachowicz, Paulina Paczesna, Agnieszka Chudy i Izabela Klimczyk. Podczas gali nie zabrakło też naszego słynnego szkolnego zespołu, czyli „Petard” pani Basi Grzebyk, który zaprezentował przebojowy układ taneczny.

            Impreza spotkała się z pełnym entuzjazmu przyjęciem, zarówno zaproszeni goście, jak i wszyscy wykonawcy bawili się wyśmienicie. Było to możliwe dzięki zaangażowaniu i ciężkiej, wspaniałej pracy, jaką wykonali młodzież i nauczyciele.

            Tym, co jeszcze zachwycało uczestniczących w tegorocznej imprezie była dekoracja. Jej wygląd to zasługa „głównodowodzącej” pani Beaty Nawojskiej-Idziak, pań Pauliny Paczesnej i Barbary Grzebyk oraz całej zaangażowanej w jej tworzenie młodzieży. To jedna strona, ta widoczna. Jest jeszcze druga - sponsor. Dziękujemy naszej wspaniałej Radzie Rodziców za wielkie wsparcie finansowe, dzięki któremu było tak wyjątkowo i pięknie, oraz pani Przewodniczącej Natalii Burdz za osobiste zaangażowanie i pomoc. Dziękujemy za żywe zainteresowanie naszymi sprawami.

            Dziękujemy też wszystkim gościom za przybycie, uczniom i nauczycielom za występy, a pani Beacie Nawojskiej-Idziak za reżyserię.

            Z Prometejami wracamy za rok!

            P.S. Mikroporty wykorzystane podczas występów i aparat, za pomocą którego wykonano dużą część zdjęć dokumentujących imprezę zostały zakupione w ramach projektu Laboratoria Przyszłości.

          • Powitanie wiosny

            24.03.2023

            21 marca jak każdego roku obchodziliśmy pierwszy dzień wiosny. W tym dniu uczniowie z klas 0-VI i nauczyciele przyszli do szkoły wiosennie ubrani. Większość społeczności szkolnej założyła również dwie różnokolorowe skarpetki na dowód solidaryzacji z osobami chorymi na zespół Downa. Na wstępie klasy IV-VI zatańczyły „belgijkę”. Występujących przygotowywał pan Dariusz Majowicz. Potem odbyło się smażenie naleśników pod okiem pani Agnieszki Jacków i pani Edyty Dudyk w ramach projektu „Laboratoria Przyszłości”. Na szkolnym korytarzu funkcjonowała foto budka, którą przygotowała pani Marta Kozłowska. Można było zrobić zdjęcie w wiosennej scenerii. Nad organizacją czuwała pani Marzena Darowska. Dekorację na szkolnych korytarzach klas IV-VI przygotowała pani Monika Maćków, gazetkę wiosenną na holu klas I-III pani Urszula Czupryniak. W klasach można było obejrzeć film edukacyjny o zmianach zachodzących wiosną lub wspólnie z wychowawcą udać się na wiosenny spacer. Na sali gimnastycznej odbył się turniej klas czwartych w dwa ognie, który sędziował pan Jakub Oberda. Pierwsze miejsce zajęła klasa IVB, drugie – IVA, a trzecie - IVC. Klasy młodsze podczas zajęć edukacyjnych przedstawiały wiosnę przy pomocy różnych form plastycznych, także rysując znaki wiosny na płytkach tarasu. Odbył się również konkurs na wiosenne przebranie. Komisja wybrała pięć najciekawszych. Osoby wyróżnione: Gabrysia Fulko i Hanna Fliszta z klasy IB oraz Maja Muszyńska, Lena Pierzakowska, Ignacy Wilczak z klasy IIIB. Klasy I-III brały udział w wiosennym korowodzie z własnoręcznie wykonanymi hasłami, kwiatami i Marzannami. Wszyscy dobrze się bawili. Było dużo radości i pozytywnych emocji.

             

          • POZNAŃSKIE TARGI KSIĄŻKI 2023

            15.03.2023

            W piątek 10 marca grupa najbardziej zapalonych szkolnych miłośników literatury w towarzystwie p. Edyty Dudyk i p. Renaty Zasik  udała się  do Poznania na  Międzynarodowe Targi Książki. Tym samym, po przerwie spowodowanej pandemią, powróciła wieloletnia szkolna tradycja wyjazdu   na tą imprezę. Porannym pociągiem z małymi opóźnieniem (tylko 95 minut) dotarliśmy na miejsce. Wszystkie wcześniejsze niedogodności przestały być jednak ważne po wejściu do „Świątyni Książek”. W ciągu dwóch godzin  (na taki czas się umówiliśmy) każdy mógł spełnić swoje marzenia czytelnicze, tzn.: nabyć upragnione książki, spotkać  autora (i zdobyć jego autograf), zapoznać się nowościami czy wreszcie poprzebywać chwilę wśród ludzi podobnie „zakręconych”. Do domów wróciliśmy bogatsi o nowe doświadczenia oraz zadowoleni z zakupów (chociaż z nieco chudszym portfelem…). Nie możemy się już doczekać, kiedy w przyszłym roku znowu odwiedzimy Poznań, aby ruszyć w tajemniczy, książkowy świat Targów. Pomocą służyła i pełniła opiekę nad uczniami w trakcie wycieczki p. Anna Siwek, za co serdecznie dziękujemy.

          • Doskonalimy umiejętności kulinarne

            13.03.2023

            Współpraca, podział obowiązków, bezpieczeństwo podczas obsługi sprzętu kuchennego - to ważne umiejętności, które uczniowie klasy 6a rozwijali na lekcji wychowawczej.

            Dzięki zakupionemu w ramach programu „Laboratoria Przyszłości” sprzętowi, mogli wykorzystać opiekacze do przygotowania tostów. Wspólne przygotowanie posiłku bardzo zintegrowało szóstoklasistów.

             

          • Co słychać w Oddziale Przedszkolnym

            09.03.2023

            W styczniu przedszkolaki przedstawiły  jasełka. Dzięki temu mogliśmy  poczuć atmosferę minionych świąt. Radosny nastrój towarzyszył zaproszonym gościom i dzieciom.

            28 stycznia dzieci wspólnie z uczniami klas 1-3 świetnie bawiły się na balu karnawałowym. Tańcom towarzyszyły różne konkursy.

            W lutym grupa przedszkolna wspólnie z wychowawcą przygotowała występ artystyczny z okazji Dnia Babci i Dziadka. Widownię stanowili najważniejsi w tym dniu goście - babcie oraz dziadkowie. Dzieci zatańczyły poloneza oraz zaśpiewały piosenki i złożyły przepiękne życzenia w formie wierszyków. Po części artystycznej goście zostali zaproszeni na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

            U przedszkolaków nie zabrakło zajęć kulinarnych. Dzięki kuchni, która powstała w szkole w ramach projektu „Laboratoria Przyszłości”,  dzieci mogły przez chwilę być kucharzami i przygotować smaczne gofry i naleśniki.

            W marcu obchodziliśmy wyjątkowy dzień, ważny dla wszystkich kobiet. Z okazji  Dnia Kobiet młodzi dżentelmeni złożyli życzenia oraz wręczyli dziewczynkom kwiaty, laurki i prezenty. Nie obyło się bez wspólnego, słodkiego poczęstunku.

             

             

          •  Pierwszy kwartał 2023 w harcerskim  działaniu

            09.03.2023

            Po raz 11 w styczniu odbył się  Rajd Pamięci Ewakuacji Oflagu II C Woldenberg. Tradycyjnie wyruszył z nami patrol z Urzędu Miejskiego w Dobiegniewie oraz synowie Woldenberczyków. Relacja z tego zdarzenia ukazała się w TVP Gorzów w programie „Pamięć i tożsamość”.

            Podczas ferii harcerze wyjechali na jednodniową wycieczkę do Poznania. Mieli okazję zwiedzić Historyland, zrobić własnoręcznie czekoladę oraz zjeść tradycyjne poznańskie danie pyry z gzikiem. Nasza drużyna prezentowała się bardzo dobrze, o czym świadczą wpisy na naszej stronie FB. Zuchy pojechały do Gorzowa Wlkp., gdzie  obejrzały film „Mumie”, poprawiły kondycję fizyczną w Parku Trampolin i po posiłku w McDonaldzie wróciły pociągiem do Drezdenka.

            22 lutego to święto wszystkich skautów. Nasi harcerze nawiązali listowny kontakt ze skautami z Niemiec i Szwajcarii. W tym dniu, podczas zbiórki, członkowie drużyny zdobyli nowe sprawności i tropy.

            1. Dobiegniewska Drużyna Harcerska i Zuchowa ma już 12 lat. Urodzinową zbiórkę przełożyliśmy na maj, ponieważ chcemy się spotkać w plenerze z harcerzami i harcerkami, którzy wcześniej należeli do naszej drużyny.  Przed nami Złaz Hufca, na którym po długiej przerwie spotkamy się z innymi harcerzami i zuchami z Drezdenka i Strzelec Kraj. Planujemy już wyjazdy wakacyjne, kolonię w lipcu i obóz harcerski w sierpniu.

          • Trzymaj formę

            22.02.2023

            Gminny Zespół Szkół przystąpił do projektu "Trzymaj Formę".  "Trzymaj formę" to inicjatywa promująca zdrowy styl życia o unikalnym dwukierunkowym podejściu: promującym zdrowe odżywianie połączone z regularną aktywnością fizyczną. Pomaga rozwijać zainteresowania uczniów i kształtuje ich prozdrowotne nawyki. Celem programu jest edukacja w zakresie trwałego kształtowania prozdrowotnych nawyków wśród młodzieży szkolnej i ich rodzin poprzez promocję zasad aktywnego stylu życia i zbilansowanej diety, w oparciu o odpowiedzialność indywidualną i wolny wybór jednostki. Program "Trzymaj formę "pomaga rozwijać zainteresowania uczniów i po szerza ich wiedzę o świecie. Realizowany jest metodą projektu, dzięki czemu wykracza poza podstawę programową i programy nauczania szkoły. Program uczy prawidłowego i zbilansowanego sposobu odżywiania się dzieci i młodzieży, ze szczególnym uwzględnieniem odpowiedzialności indywidualnej za zdrowie. Ogólnopolski Program Edukacyjny "Trzymaj Formę" współorganizowany jest przez Główny Inspektorat Sanitarny oraz Polską Federację Producentów Żywności. 

             

          • Roztańczony SKS

            21.02.2023

            W naszej szkole w ramach programu Szkolny Klub Sportowy prowadzone są zajęcia taneczne dla chętnych uczniów. Udział w zajęciach wszechstronnie rozwija organizm młodego człowieka, wzmacnia koordynację i świadomość ciała, wpływa na poprawę samopoczucia i kreatywność wychowanków oraz podnosi samoocenę. Lekkość oraz swoboda z jaką dziewczęta wykonują wszystkie ćwiczenia świadczy jedynie o tym, że kochają to, co robią pomimo ogromu pracy, jaką muszą w to włożyć. Efekty pracy  wszyscy widzimy w postaci występów scenicznych uświetniających szkolne i gminne przedsięwzięcia. Mam nadzieję, że program ten przyczyni się do rozwoju zainteresowań i uzdolnień ruchowo - tanecznych uczennic naszej szkoły, do popularyzacji tańca oraz będzie stanowił ciekawą formą spędzania przez nie czasu wolnego.

             Zajęcia taneczne w szkole  w ramach SKS prowadzi pani Barbara Grzebyk.

            Dziewczęta wystąpiły podczas  Wojewódzkiej Inauguracji Roku Szkolnego,  obchodach Dnia Seniora w Ługach, w Pikniku Bożonarodzeniowym, podczas Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

            „O TAŃCU NIE DA SIĘ PISAĆ […] TANIEC TRZEBA TAŃCZYĆ”  PAULO COELHO