• Plan lekcji od 18.05 ul. Gdańska

• Plan lekcji obowiązujący od 18.05 ul. Poznańska

• Nasze zdalne nauczanie

Klasa 2b i 2c raz po raz udowadnia, jak poważnie i z zaangażowaniem realizuje zdalne nauczanie. Uczniowie pracują artystycznie i ćwiczą gimnastycznie.

M. Bakowicz

• Nauka zdalna V D

Uczniowie klasy 5d kolejny raz pracowali metodą lapbooka nad lekturą  "W pustyni i w puszczy" Henryka Sienkiewicza.  Oto ich prace.

• Nauka na odległość IV A

Uczniowie klasy IV a powtarzali znaki drogowe wykonując "Pana/Panią Stop" lub Drogową Gąsienicę

• Jak radzą sobie nasi uczniowie podczas pracy na odległość?

Oto fotorelacja z przebiegu nauki w domu ucznia klasy V c Antka  i jego siostry Zuzi.

- U Antosia dużo się dzieje...ojjjj dużo - relacjonuje jego mama. - Nauki sporo....ale ja (chyba jako jeden z niewielu rodziców) cieszę się, że mogę jeszcze więcej czasu poświęcać moim dzieciom. Jesteśmy na bieżąco z lekcjami więc i moich dzieci nauka nie przeraża :) W przerwach między lekcjami są tańce, zabawy, układanie puzzli,pomoc w kuchni i co najważniejsze - Antoś pomaga tacie przy budowie jego własnego pokoju :):)

Antoś  mimo "natłoku zajęć"  baaardzo tęskni za swoją  Panią oraz kolegami z klasy.

• Praca uczniów w ramach zdalnego nauczania

Uczniowie  w ramach zajęć plastycznych wykonywali ptaki z papieru, rysowali kontur Polski w barwach narodowych. Do zabawy zapraszali  młodsze rodzeństwo. Mikołaj, jako mały odkrywca, eksperymentował z wodą. Jak widać prace manualne sprawiają im ogromną radość.

Wychowawca: Anna Hatała

• Zdalna szkoła

Dzisiaj Pani Burmistrz Sylwia Łaźniewska przekazała naszej szkole komputery zakupione w ramach programu "Zdalna szkoła". W najbliższych dniach trafią one do 30 uczniów szkoły podstawowej, liceum i szkoły branżowej. Zanim to nastąpi nauczyciele informatyki  muszą zainstalować odpowiednie oprogramowanie. Warunkiem wypożyczenia laptopa było wykupienie przez rodziców internetu.

ŻYCZENIA DLA MATURZYSTÓW

Ogłoszenie!

Gmina Dobiegniew w ramach  programu uruchomionego przez Ministerstwo Cyfryzacji dokona w najbliższym czasie zakupu   laptopów z przeznaczeniem do zdalnego nauczania.

Będą one wypożyczane uczniom na czas prowadzenia przez szkołę nauki na odległość. O użyczenie sprzętu powinni w imieniu niepełnoletnich uczniów wnioskować rodzice. Niezbędnym warunkiem wypożyczenia jest deklaracja rodziców o gotowości  wykupienia pakietu Internetu na czas nauki zdalnej.

Pierwszeństwo w wypożyczeniu będą mieli:

1) uczniowie nie posiadający sprzętu komputerowego, którzy pochodzą z rodzin o niskim statusie finansowym,

2) uczniowie klas 8 SP i maturalnych LO z uwagi na przygotowania do egzaminów zewnętrznych oraz klasy 1 szkoły branżowej uczestniczący w  zdalnych kursach zawodowych (sprzedawcy, ślusarze),

3) uczniowie z rodzin wielodzietnych.

Wypożyczenie laptopa będzie wiązało się z podpisaniem umowy użyczenia sprzętu na czas określony przez Ministerstwo Edukacji Narodowej jako czas nauki zdalnej.

Osoby zainteresowane proszę o przesłanie informacji o chęci wypożyczenia sprzętu na adres: gzsdobiegniew@wp.pl do dnia 22 kwietnia 2020 lub złożenia wersji papierowej  w sekretariacie GZS w godzinach od 8.00 - 12.00.

Dyrektor GZS

Jolanta Pawlak

• Godne zobaczenia!

Oto przykład wspaniałe wykonanych prac technicznych przez uczniów klasy 2b i 2c. Dziękujemy Uczniom i Rodzicom za pomysłowość i zaangażowanie w odrabianie prac domowych.

Wychowawczynie klas

• 01.04.2020

WSPIERANIE MŁODZIEŻY PODCZAS NAUKI W DOMU

• Pedagog

Wszyscy potrzebujemy wsparcia, troski, zrozumienia, zwłaszcza w nowych warunkach, do których nikt nas wcześniej nie przygotował, bo nikt się tego nie spodziewał.

W trosce o namiastkę komfortu emocjonalnego proponuję kilka praktycznych porad na trudne momenty, jak radzić sobie z emocjami/uczuciami własnymi i członków rodziny, z niepokojem  czy strachem. Może któraś z nich przyda się komuś z nas.

Życzę wytrwałości, a w razie potrzeby zapraszam naszą młodzież i ich rodziców (opiekunów) do kontaktu poprzez; dziennik elektroniczny Librus, pocztę elektroniczną mailem: eciesielskagzs@gmail.com lub Messenger, chętnie pomogę, Wasz pedagog Ewa Ciesielska.

strona: