• Moje przedmioty

•

W ramach lekcji języka polskiego uczniowie klasy IVd wykonali swoje pierwsze Lapbooki, czyli książki „na kolana”. Lapbook to obrazkowa mapa myśli, na której umieszcza się informacje na dany temat. Wyglądem przypomina książkę z mnóstwem sekretów. Te elementy sprawiają, że nauka staje się ciekawsza i pełna niespodzianek. Dzięki Lapbookom uczniowie rozwijają różne umiejętności: pisanie, czytanie, logiczne myślenie, kreatywność. Uczą się także organizacji pracy, wykorzystania zdobytej już wcześniej wiedzy. Wykonanie pierwszych Lapbooków związane było lekturą  Mikołajek.

Henryk_Sienkiewicz_-_zycie_i_tworczosc_kl._Vc.pptx

Grupa uczniów klasy Vc przygotowała prezentację poświęconą życiu i twórczości naszego noblisty, którą przedstawiła całej klasie  na lekcji języka polskiego. Przygotowała także wystawkę książek autorstwa Henryka Sienkiewicza. Uczniowie z zaciekawieniem słuchali swoich kolegów. A cisza, która panowała w sali multimedialnej, świadczyła, że uczniowie chętnie słuchają lekcji przygotowanej przez swoich kolegów.

Jako zadanie domowe uczniowie mają wykonać Pocztówkę do Pana Sienkiewicza