Konkursy i zawody sportowe

konkurs_organizowany_przez_DPN.docx

W dniu 06.06.2016r. odbyły się eliminacje do szkolnego konkursu „Mam talent”. W przesłuchaniach brało udział dwudziestu uczestników. Wszyscy byli dobrze przygotowani do występu. Spośród nich komisja w składzie: Dariusz Majowicz, Elżbieta Plewako i Stefan Spieler wybrała czternastu finalistów, którzy zmierzą się w finale 21.06.2016r. Dla najlepszych przewidziane są atrakcyjne nagrody rzeczowe. Jak co roku odbędzie się również głosowanie SMS na nagrodę publiczności. Wszystkich finalistów pozdrawiamy i życzymy wielu sukcesów w rozgrywce finałowej. Uczniów, którzy nie zakwalifikowali się prosimy o udoskonalenie swojego występu i udział w eliminacjach przyszłorocznych.

FINALISCI_SZKOLNEGO_KONKURSU.docx

21 maja 2016 r. w Strzelcach Kraj. odbył się Turniej Szachów Rodzinnych.

Naszą szkołę reprezentowali Marcelina i Marcin Górscy z tatą, Bartek Czupryniak z dziadkiem i Mateusz Szachowicz z kuzynem, którzy zajęli III miejsce. W turnieju startowało 13 rodzinnych zespołów.

Dnia 30.04.2016 r. w Hali Sportowej w Bierzwniku odbył się Wiosenny Turniej Szachowy
o Puchar Wójta Gminy Bierzwnik. W turnieju tym mogli uczestniczyć zawodnicy z IV i V kategorii oraz bez kategorii.

Naszą szkołę dumnie reprezentowali:

- Marcelina Górska (zajęła 3 miejsce)

- Maciej Domagała (zajął 4 miejsce)

- Marcin Górski (zajął 6 miejsce)

- Patryk Kopacewicz (zajął 12 miejsce)

Marcelina Górska otrzymała pamiątkowy medal, a wszyscy uczestnicy okazjonalne dyplomy.

Od dawna wiadomo, że nauka gry w szachy sprzyja wszechstronnemu rozwojowi dziecka - kształci pamięć, umiejętność abstrakcyjnego i logicznego myślenia, rozwija wyobraźnię przestrzenną. Dlatego też wpływa na rozwój intelektu, zwiększa aktywność umysłową, rozbudza twórcze zdolności.

Nasza szkoła wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rodziców  i zainteresowaniom uczniów przy współpracy z organem prowadzącym od grudnia 2015 roku prowadzi  zajęcia szachowe dla uczniów klas I-III.

Zajęcia odbywają się  dwa razy w tygodniu. Na pierwsze spotkanie zgłosiło się ku przerażeniu pana prowadzącego ponad 60 dzieci. Obecnie grupa liczy 20 uczniów i choć uczą się niedługo, to osiągają już pierwsze sukcesy.

9 kwietnia 2016 podczas turnieju powiatowego w Strzelcach Kraj. Marcelina Górska z klasy IIc zajęła III miejsce wśród dziewcząt. Sukces tym większy, że turniej dotyczył klas IV.

Drużyna w składzie: Marcelina Górska IIc, Oliwier Pietrzak IIc, Mateusz Szachowicz IIIb, Maciej Domagała Vc uczestniczyła 13 kwietnia 2016 w rozgrywkach wojewódzkich w Sulechowie i zajęła 10 miejsce na 23 zespoły.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

wiosna_w_poezji.doc

Konkurs Piosenki Dziecięcej

W tym roku konkurs odbył się 9 lutego.  Wzięli  w nim udział chętni uczniowie  z klas I – VI.  Uczestnicy  przy pomocy nauczycieli i rodziców przygotowali wybraną przez siebie piosenkę, którą śpiewali z podkładem instrumentalnym. Jury wyłoniło zwycięzców w kategorii klas młodszych i starszych.

Wyniki Konkursu Piosenki Dziecięcej

E. Sałata

B. Bekała

J. Nowak

6 listopada 2015 r. w Muzeum Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze odbył się II i III etap Konkursu wiedzy o Ojczyźnie, Kościele i Regionie

,,Ojczyzno Ma”

Do II etapu zakwalifikowało się  43 uczniów,  z których wyłoniono 10 najlepszych osób.

Wśród finalistów znaleźli się uczniowie naszej szkoły:

Anna Wicher z klasy VI B  i Mateusz Pindel z klasy V C

Mateusz Pindel z klasy V C zajął czwarte miejsce