• Dzień Pluszowego Misia

Dnia 26 listopada br. w naszej szkole odbył się Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji zorganizowano pokaz pierwszej pomocy dla klas 0-3. Celem spotkania było nabycie wiedzy przedmedycznej i umiejętności postępowania w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia. Po krótkiej pogadance wstępnej, zaprezentowaniu swoich pluszaków uczniowie z wielkim zapałem i zaangażowaniem brali udział w szkoleniu. Na zakończenie spotkania dzieci pod nadzorem ratownika medycznego ,Pana Wojciecha Starosty, ćwiczyły udzielanie pierwszej pomocy swoim maskotkom oraz koleżankom i kolegom. Uczniowie już od najmłodszych lat oswajają się ze świadomością niesienia pomocy potrzebującym.

• VII edycja konkursu "Wokół symboli narodowych".

W odpowiedzi na zaproszenie Oddziałowego Biura Edukacji Narodowej IPN w Szczecinie skierowane do uczniów szkół podstawowych klas II i III z województwa zachodniopomorskiego oraz północnej części województwa lubuskiego, 10 listopada 2021 roku w naszej szkole odbyła się VII edycja konkursu "Wokół symboli narodowych". W konkursie uczestniczyło ośmioro uczniów. Konkurs ma charakter cykliczny, a jego celem jest upowszechnienie i popularyzacja wśród dzieci i młodzieży szkolnej znajomości historii Polski ze szczególnym uwzględnieniem polskich symboli narodowych. Zmagania konkursowe poprzedziły wykonane w klasach i holu szkoły gazetki z okazji Dnia Niepodległości oraz przeprowadzone zostały lekcje patriotyczne. Wyniki konkursu wraz z nagrodami i dyplomami dotrą do nas najwcześniej w grudniu. Uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie, rodzicom za współpracę i pomoc.

• Tak obchodziliśmy Święto Niepodległości w naszej szkole

10 listopada , w przeddzień święta, zorganizowaliśmy w szkole obchody rocznicy odzyskania przez naszą Ojczyznę niepodległości. Tego dnia uczniowie przyszli odświętnie ubrani. Wielu miało przypięte biało-czerwone rozety. Na zajęciach realizowane były treści patriotyczne. Uczniowie śpiewali hymn i pieśni z okresu odzyskania niepodległości, oglądali prezentacje, inscenizację oraz filmy edukacyjne, wykonywali prace plastyczne. Na tablicach wystawionych na korytarzu szkoły przy ulicy Gdańskiej, rozwijali swoją kreatywność, rysując wspólną pracę na temat ,,Jestem patriotą, bo…”. Efekty można zobaczyć na załączonych zdjęciach. W tym dniu panowała uroczysta i radosna atmosfera. Narodowe Święto Niepodległości powinno być symbolem jedności i solidarności wszystkich Polaków.

• Połowinki 2021!

29 X wspólną zabawę połowinkową urządziły klasy druga i trzecia liceum oraz druga branżowa.

Po ciężkim dniu wytężonych przygotowań impreza ruszyła w najlepsze. Sekcja „dekoracyjna” (3 LO) postarała się o niepowtarzalny klimat i magiczną atmosferę, sekcja „kulinarna” (2 LO) spisała się także na medal, przygotowując rewelacyjne menu. Obie grupy wspomagała klasa 2 BS, która zadbała również o wyśmienitą oprawę muzyczną. Mimo zmęczenia po całym dniu pracy wszyscy świetnie się bawili do „białego rana”.

• Partnerzy

• {#1508} 1