• Wycieczka do Muzeum Woldenberczyków

Klasy 2a i 2c po zakończeniu cyklu tematycznego związanego z zabytkami, muzeum i miejsc pamięci wybrały się na wycieczkę do Muzeum Woldenberczyków w Dobiegniewie. Dzięki przewodnikowi, miały okazję bezpośrednio obserwować eksponaty znajdujące się w muzeum, obejrzały film z okresu II Wojny Światowej, który okazał się dla dzieci bardzo ciekawy. Wycieczki szkolne do takich miejsc stanowią bogate źródło przeżyć, a co za tym idzie, korzystnie wpływa na proces dydaktyczno – wychowawczy.

• Wycieczka do Banku Spółdzielczego i sklepu Biedronka

26 marca uczniowie klas 2a i 2c wybrali się na wycieczkę do Banku Spółdzielczego oraz sklepu Biedronka. Wizyta związana była z podsumowaniem tematyki związanej z zakupami i pieniędzmi. W siedzibie banku uczniowie dowiedzieli się na czym polega praca bankowca. co to jest lokata, kto może ją założyć. Zobaczyli, jak pracuje maszyna do liczenia banknotów i monet. Następnie udaliśmy się do sklepu Biedronka. Tutaj uczniowie poznali wyposażenie sklepu – działy na których znajdują się towary. Sprawdzali ceny towarów na czytniku i co było najfajniejszą frajdą – dzieci dokonały drobnych zakupów. Wycieczka sprawiła wiele radości i wzbogaciła o nowe wiadomości.

• POWITANIE WIOSNY

W tym roku klasy 0-3 uczciły nadejście wiosny Wiosennym Pokazem Mody. Nasi mali modele i modelki prezentowali wspaniałe i oryginalne stroje. Uczniowie pewnym krokiem spacerowali po wybiegu oraz pozowali do zdjęć. Wszystkie kreacje były wyjątkowe i zaprojektowane według ich pomysłów. Dzieci miały okazję przełamać swoją nieśmiałość i wzmocnić pewność siebie. Całemu wydarzeniu towarzyszyły nastrojowe utwory muzyczne.W szkole zagościła prawdziwa wiosenna aura.Mamy nadzieję, że ta barwna i radosna impreza rozbudziła wyobraźnię uczniów, pozwoliła im odkryć chęć do wystąpień publicznych oraz zainspirowała do dalszej twórczej aktywności

• Wizyta w teatrze

W marcu uczniowie klas 5a,5b i 6a zrealizowali jeden z celów wychowawczych: rozwijanie potrzeb kulturowych uczniów. Wspólnie odwiedziliśmy gorzowski Teatr im. J. Osterwy. A na scenie obejrzeliśmy znaną baśń pt. „Piękna i Bestia”.

Sztuka podobała się wszystkim bez wyjątku, a zachwytom i oklaskom nie było końca. Rozmaite emocje targały uczniami, był smutek, niepokój, śmiech, aż chciało się wskoczyć na scenę i zagrać, zaśpiewać wraz z aktorami. Szkoda, że wszystko co ciekawe i dobre, tak szybko się kończy.

• Partnerzy

• {#1508} 1