• BRD

    •  

     W sobotę, 23 kwietnia 2016, w naszej szkole odbyły się powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. W rywalizacji udział wzięli uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów z terenu powiatu strzelecko-drezdeneckiego. Konkurs składał się z dwóch części – teoretycznej i praktycznej. W części teoretycznej uczniowie wykazali się wiedzą  sprawdzającą ogólne przepisy ruchu drogowego (25) oraz testu  wymagającego znajomości zasad poruszania się na skrzyżowaniach (10). Umiejętności praktyczne uczniów sprawdzone zostały na rowerowym torze przeszkód i w stworzonym na potrzeby konkursu miasteczku ruchu drogowego. Uczniowie musieli przejechać na rowerach wyznaczoną trasę, uwzględniając zasady uczestnictwa w ruchu drogowym.

     Wśród  11 szkół podstawowych trzy pierwsze miejsca zajęły kolejno:

     1. Szkoła Podstawowa w Niegosławiu,

     2. Szkoła Podstawowa im. Żołnierzy Września-Woldenberczyków w Dobiegniewie w składzie: Anna Forma Vb, Martyna Kalinowska IV C, Miłosz Trojanowski VI a i Jakub Wieczór VI a,

     3. Szkoła Podstawowa w Starym Kurowie.

     Nagrodzona została także najmłodsza uczestniczka zawodów. Była nią Martyna Kalinowska reprezentująca naszą szkołę. Nagrodę rzeczową przekazał Martynie starosta strzelecko-drezdenecki Edward Tyranowicz.

     Zwycięskim drużynom gratulujemy!

     Maria Walczewska


     W sobotę  7 marca 2015 r. drużyna szkoły podstawowej w składzie: Alicja Ignasiak kl. VI A, Miłosz Trojanowski kl. V A, Jakub Wieczór kl. V A wzięła udział  w Finale XII edycji  Lubuskiego Konkursu Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Konkurs odbył się w Zawadzie k/Zielonej Góry. Uczniowie musieli rozwiązać test, pokonać tor przeszkód, przejechać przez miasteczko ruchu drogowego i udzielić pierwszej pomocy przedmedycznej.

     Maria Walczewska

      


     22 listopada 2014r. w naszej szkole odbyły się eliminacje rejonowe XII edycji konkursu "W Europie jeździmy bezpiecznie”. Konkurs organizowany jest przez Stowarzyszenie na Rzecz Bezpieczeństwa Dzieci i Młodzieży” w Zielonej Górze przy udziale  WORD Zielona Góra, WORD  Gorzów Wlkp., Komendy Wojewódzkiej Policji i Kuratorium Oświaty.  W wyniku eliminacji szkolnych do etapu rejonowego zakwalifikowało się 55 drużyn z całego województwa. Na eliminacje rejonowe do Dobiegniewa  przyjechało 17 drużyn.  Naszą szkolę reprezentowali:

      Mateusz Pindel kl. IV C, Miłosz Trojanowski kl. V A, Alicja Ignasiak kl. VI A.

     Drużyna  znalazła się wśród 16 najlepszych i weźmie udział w finale wojewódzkim, który odbędzie się 7 marca 2015 r.

     M. Walczewska

      


       10 maja 2014  drużyna w składzie:

     Natalia Węglewska kl. VI B, Maciej Grzebyk kl. VI A, Wiktor Madej kl. VA, Maja Maćków VA

     wzięła udział w eliminacjach powiatowych Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym w Drezdenku zajmując I miejsce.

     Maciej Grzebyk został najlepszym zawodnikiem Turnieju w kategorii szkół podstawowych.

     M. Walczewska


     W dniu 13 kwietnia 2013 r. w Drezdenku  zostały przeprowadzone  eliminacje powiatowe do Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

     W Turnieju uczestniczyło 60 uczniów ze szkół podstawowych i gimnazjalnych z miejscowości: Drezdenko, Niegosław, Trzebicz, Strzelce Krajeńskie, Stare Kurowo, Ogardy, Tuczno, Bobrówko, Wielisławice, Gościmiec, Górki Noteckie, Zwierzyn i Dobiegniew.

     Uczniowie musieli wykazać się wiedzą i umiejętnościami związanymi z bezpieczną jazdą na rowerze, będąc jednocześnie uczestnikami ruchu drogowego. Policjanci z Komendy Powiatowej w Strzelcach Krajeńskich przeprowadzili test dotyczący znajomości znaków drogowych, sytuacji w ruchu drogowym, zasad ruchu pieszych i rowerzystów oraz z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej.

     W  kategorii szkół podstawowych drużyna z naszej szkoły w składzie: Maciej Grzebyk kl. V b, Zbigniew Trojanowski kl. V a i Grzegorz Grzankowski kl. VI b zajęła II miejsce.

     Indywidualnie etap powiatowy Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym w kategorii szkół podstawowych wygrał  Grzegorz Grzankowski.

     M. Walczewska


     1 marca 2014 udział drużyny SP  w składzie: Natalia Węglewska,  Wiktor Madej i Miłosz Trojanowski w XI Finale Konkursu "W Europie Jeździmy Bezpiecznie"


     Grzegorz podczas resuscytacji

     9 marca wzięliśmy udział w X jubileuszowym finale konkursu „W Europie jeździmy bezpiecznie”. W tym roku szkołę reprezentowali Wiktor Madej kl. IV A, Maciej Grzebyk V B i Grzegorz Grzankowski VI B. W konkursie tym szkoła bierze udział od I edycji.


     24 listopada 2012 r. odbył się etap rejonowy Konkursu BRD "W Europie jeździmy bezpiecznie"

     Drużyna z naszej szkoły w składzie:

     1. Wiktor Madej IV a

     2. Maciej Grzebyk V b

     3. Grzegorz Grzankowski VI b

     zakwalifikowała się do Finału Lubuskiego.


     • ELIMINACJE POWIATOWE OGÓLNOPOLSKIEGO TURNIEJU  BEZPIECZEŃSTWA w  RUCHU DROGOWYM

     14 kwietnia 2012 r. w naszej szkole odbyły się eliminacje powiatowe OTBwRD. Udział wzięło 9 szkół podstawowych i 4 gimnazja z powiatu strzelecko - drezdeneckiego.

     W kategorii szkół podstawowych kolejność była następująca:

     1 miejsce -  SP Dobiegniew w składzie: Adam Tarczyński, Grzegorz Grzankowski i Maciej Grzebyk

     2 -  SP Strzelce Kraj.

     3 - SP Stare Kurowo

     4 - SP Nowe Kurowo

     5 - SP Gościmiec

     6 - SP Bobrówko

     7 - SP Radęcin

     8 - SP Zwierzyn

     9 - SP Tuczno

     Adam Tarczyński został najlepszym zawodnikiem Turnieju.


     17 maja 2012r. w Szkole Podstawowej w Strzelcach Kraj. odbyły się eliminacje powiatowe XIII Wojewódzkiego Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie pn. „Bezpieczne Wakacje z LUPO”. W turnieju wzięło udział 12 reprezentantów szkół podstawowych z klas V i VI. Uczestnicy mieli za zadanie rozwiązać test składający się z 36 pytań dot. bezpieczeństwa w szczególności zaś: cyberprzemocy, zasad ruchu drogowego, bezpieczeństwa na imprezach masowych, pierwszej pomocy przedmedycznej, uzależnień i zdrowego stylu życia, sposobów unikania zagrożeń.

     Adam Tarczyński z klasy VI  b zajął I miejsce.

     14 czerwca 2012 r.   w finale wojewódzkim Adam zajął IV miejsce.


     14 maja 2011 roku drużyna z naszej szkoły w składzie:

     Grzegorz Grzankowski kl. IV

     Patryk Lisek kl.VI

     Tomasz Zajączkowski kl. VI  wzięla udział w Finale Wojewódzkim Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy o Ruchu Drogowym, który odbył się w Sulechowie.

     Eliminacje wojewódzkie Turnieju poprzedzone były powiatowymi w Zwierzynie 9 kwietnia i pólfinałowymi w Kostrzyniu 7 maja. Chłopcy musieli wykazać sie znajomością  przepisów ruchu drogowego, jazdą po torze przeszkód, jazdą po miasteczku ruchu drogowego i umiejętnością udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

          


     31 maja 2010 uczeń klasy VB Patryk Lisek reprezentował Komendę Powiatową Policji w Strzelcach Kraj. w XI edycji  Wojewódzkiego Turnieju

     Wiedzy o Bezpieczeństwie pn. ''Bezpieczne wakacje z Lupo''.

     opiekun M. Walczewska


      

     28 kwietnia  2010r. reprezentacja szkoły w składzie:

     Martyna Madej kl. VI C

     Patryk Lisek kl. V B

     Tomek Zajączkowski kl. VB

      wzięła udział w Eliminacjach Powiatowych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy o Ruchu Drogowym.

     Drużyna zajęła 2 miejsce, natomiast Tomek Zajączkowski zajął 3 miejsce indywidualnie.

      

     Opiekun M. Walczewska

      


     • 5 kwietnia 2009r. odbyły się w Strzelcach Kraj.  Eliminacje Powiatowe Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Udział wzięło 12 drużyn z naszego powiatu. Naszą szkołę reprezentowali: Tomek Zajączkowski IV b, Martyna Madej V c i Michał Grzebyk VI c .
     • Drużyna zajęła  zajęła 2 miejsce.

     Oczekiwanie na przydział sal do pisania testów
      

     • 21 marca 2009r. drużyna w składzie Marta Król IV c, Martyna Madej V c i Michał Grzebyk VI c uczestniczyła w  Finale VI edycji konkursu "W Europie jeździmy bezpiecznie",który odbył sie w Międzyrzeczu. Drużyna zajęła VI miejsce.
     • 9 i 10 maja 2008r.  wzięliśmy udział w Eliminacjach Wojewódzkich Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym zajmując VI miejsce.

      

     •     19 kwietnia 2008r. w naszej szkole odbyły się Eliminacje Powiatowe Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Udział wzięło 10 szkół podstawowych z powiatu. Uczestnicy Turnieju musieli wykazać się wiedzą w zakresie karty rowerowej i rozwiązać test, umiejętnością jazdy po torze przeszkód i miasteczku ruchu drogowego.

     Najlepszą okazała się drużyna z naszej szkoły w składzie:

     • Michał Grzebyk kl. V c
     • Łukasz Tarczyński kl. VI a
     • Grzegorz Zasik kl. VI a

     9 - 10 maja drużyna weźmie udział w eliminacjach wojewódzkich w Gorzowie.
     Michał Grzebyk został najlepszym zawodnikiem Turnieju.


      

     •     15 listopada 2008 wzięliśmy udział w eliminacjach rejonowych V edycji Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym „W Europie jeździmy bezpiecznie”.

     Eliminacje odbyły się w Gorzowie, udział wzięło 19 drużyn z naszej części województwa. Szkołę reprezentowali:
     kl. IV Martyna Madej
     kl. V Michał Grzebyk
     kl. VI Łukasz Tarczyński
     Drużyna zajęła II miejsce.


      

     11 i 12 maja 2007 drużyna z naszej szkoły w składzie: M. Grzebyk IVC
     Ł. Tarczyński VA, G. Zasik VA
     wzięła udział w Eliminacjach Wojewódzkich XXX Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.
     Drużyna zajęła IV miejsce
     zdobywając puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie Wlkp.

      

     21 kwietnia 2007r. w naszej szkole odbyły się Eliminacje Powiatowe Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Udział wzięło 10 szkół podstawowych z powiatu. Uczestnicy Turnieju musieli wykazać się wiedzą w zakresie karty rowerowej i rozwiązać test, umiejętnością jazdy po torze przeszkód i miasteczku ruchu drogowego.
     Najlepszą okazała się drużyna z naszej szkoły w składzie:
     Michał Grzebyk kl. IV c
     Łukasz Tarczyński kl. V a
     Grzegorz Zasik kl. V a

     11-12 maja drużyna weźmie udział w eliminacjach wojewódzkich w Wiechlicach. Drużyną opiekuje się
     p. M. Walczewska.
     Michał Grzebyk został najlepszym zawodnikiem Turnieju.

      

     3 lutego 2007 drużyna naszej szkoły w składzie B.Waszkiel IV A, N. Dola V A, E. Woszczyk VI A wzięła udział (już po raz trzeci) w finale wojewódzkim IV edycji Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym „W Europie jeździmy bezpiecznie”. Drużyna wygrała dla szkoły rower. Konkurs organizowany jest przez Stowarzyszenie na Rzecz Bezpieczeństwa Dzieci i Młodzieży w Zielonej Górze.