• SU klasy IV - VI

    •  

      

     Wyniki wyborów do prezydium Samorządu Uczniowskiego

     24 września 2021 roku przeprowadzone zostały w naszej szkole wybory do prezydium Samorządu Uczniowskiego. Poprzedzone były kampanią wyborczą w trakcie której kandydaci prezentowali swoje programy. Uprawnieni do głosowania byli wszyscy uczniowie szkoły z klas IV-VI. Wzięło w nim udział 111 uczniów wybierających swoich przedstawicieli spośród 3 kandydatów. Komisja wyborcza -opiekunowie SU: Marta Kozłowska i Marzena Korzeniewska-Antropik, czuwała nad prawidłowym przebiegiem głosowania i po jego zakończeniu dokonała obliczeń głosów.

     Zgodnie z Regulaminem w skład prezydium Samorządu Uczniowskiego weszły trzy osoby a zarazem wszystkie kandydujące z następującą ilością głosów: 

     1.Milena Rosiak 67 głosów

     2.Konrad Kołodziejczyk 23 głosy

     3.Katarzyna Lamprycht 21 głosów

      

     Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy !!!

     Opiekunowie SU          

      


     28 listopada w świetlicy na ulicy Gdańskiej uczniowie z klas IV-VI uczestniczyli w zabawie andrzejkowej. W trakcie zabawy można było odczytać z lanego przez klucz wosku swój świąteczny prezent, wybrać szczęśliwą kartę dotyczącą przyszłego wybranka lub wybranki, w kolejnej wróżbie pod kubkami kryły się bogactwo, niespodzianka, … Dziewczęta i chłopcy obierali jabłka, obierkę rzucali za plecy, litera w jaką się ułożyła miała wskazywać przyszłe inicjały chłopaka lub dziewczyny, okazało się przy tym kto pomaga w domu. Spośród wielu wróżb efektowne było puszczanie palących się świeczek z inicjałami na wodę. Było też przebijanie serc z imionami. Dużo emocji wywołało ustawianie butów w kolejce za drzwi. Każdy chciał pierwszy wyjść za mąż lub ożenić się. Wszyscy chętnie tańczyli w rytmie piosenek, przebojów internetowych disco polo. W zorganizowanym przez samorząd poczęstunku można było uzupełnić utracone płyny i kalorie. Wieczór andrzejkowy ma swój inny, wyjątkowy charakter, mniej w nim śmiechu, a więcej magii i skupienia. Wszystkie wróżby traktowane są z przymrużeniem oka.                                  


     11 listopada spotkaliśmy się żeby uczcić Święto Odzyskania Niepodległości . Z tej okazji odbył się konkurs pieśni i wiedzy patriotycznej. Celem naszych konkursów była nauka polskich pieśni patriotycznych oraz rozwijanie wiedzy o naszej ojczyźnie. Na początku obejrzeliśmy prezentację o polskiej drodze do niepodległości, później odbył się klasowy konkurs piosenki patriotycznej . Jury oceniało znajomość tekstu, intonację, zaangażowanie i  wyraz artystyczny. Podczas zmagań klasy zdobyły punkty liczone do ligi klas oraz odpowiednio miejsca w konkursie.

     L.p.

     Klasa

     Punkty

     Miejsce

     1.

     IVA

     55

     V

     2.

     VA

     41

     VII

     3.

     VB

     58

     III

     4.

     VC

     53

     VI

     5.

     VD

     58

     III

     6.

     VIA

     59

     II

     7.

     VIB

     56

     IV

     8.

     VIC

     60

     I

     9.

     VID

     58

     III

      

     Po wspólnym zaśpiewaniu roty odbył się konkurs wiedzy patriotycznej. Każda klasa do udziału  wytypowała dwuosobowe zespoły, które startowały w dwóch grupach wiekowych klasy IV-V i klasy VI. Ku zaskoczeniu widowni uczniowie wykazali się wysokim poziomem wiedzy na temat: hymnu państwowego, flagi narodowej, ważnych wydarzeń z historii Polski, tańców narodowych, wielkich Polaków, legend polskich oraz pieśni patriotycznych. Zajęli następujące miejsca:

     Klasy IV-V

     Miejsce

     IVA

     I

     V A

     II

     V B

     II

     V C

     I

     V D

     III

     Klasy VI

      

     VIA

     II

     VIB

     I

     VIC

     I

     VID

     II

      

      

      


     ROK SZKOLNY 2018/2019

     Wreszcie nadeszła upragniona wiosna. Uczniowie z klas IV-VI z tej okazji przebrali się zgodnie z  prędzej wylosowanymi kolorami. Niektóre klasy wzbogaciły swoją prezentację wymyślnymi rekwizytami. Komisja sędziowska oceniała: pomysł, wykonanie stroju i zaangażowanie uczniów w przebranie. Następnie na scenę wyszły grupy taneczne , które od kilku dni ćwiczyły w szkole taniec synchroniczny. W przygotowania zaangażowali się również rodzice. Niektóre układy były bardzo trudne do wykonania. Każda klasa miała wyróżniających się solistów. Podczas występów brane były pod uwagę : zgodność kroków, utrzymanie rytmu i efekt artystyczny. Pomiędzy występami naśladowaliśmy odgłosy wiosny: żabki, wróbelki, gąski, szumiący wiatr i wyróżniające się bociany. Ostatnim zadaniem było uczestnictwo w wiosennym omnibusie. Koordynatorem zabaw podczas pierwszego dnia wiosny był pan Dariusz Majowicz.

     Zadanie/klasa

        IVA

      IVB

       IVC

      IVD

      VA

      VB

      VC

      VD

     VIA

     VIB

     Prezentacja

         5

        6

         9

         7 

        9

        6

        9

        8

       8

       6

     Taniec

     8

        8

     9

         9

        8

        6

        8

        5

       8

       8

     Omnibus

     7

        1

     8

     6

        2

       10

        3

        5

       9

       4

     Razem

     20

       15

     26

     22

       19

       22

       20

       18

      25

      18

     Miejsce w ciągach klasowych.

      

     III

      

     IV

      

     I

      

     II

      

     III

      

     I

      

     II

      

        IV

      

        I

      

         II

      


     7.02.2019 r. odbył się w naszej szkole bal karnawałowy. Uczestniczyło w nim 60 uczniów. Każdy miał na sobie maskę lub strój. Podczas konkursu na najładniejsze przebranie pierwsze miejsce zajęła Amelia Wróblewska i Sebastian Łoś. Najpiękniejszą maskę przygotowała Karolina Nowakowska i Karina Szachowicz. Wszyscy tańczyli w rytm myzyki disco polo i nie tylko. Popularnością cieszyła się piosenka Roksany Węgiel „Anyone I Want To Be – Poland”, zwyciężczyni konkursu Junior Eurowision 2018. Podobały się też piosenki Alle Farben, CNCO, Don Diablo i trochę starsza ,,Daddy’’. W konkursie tańca zwyciężyli Emilia Łątka i Antoni Galina. Wyróżnienie zdobyli : Alicja Brygier, Sandra Klimczyk i Ireneusz Brenk. Odbył się też konkurs Big Music Quiz. Zwyciężyli w nim po długiej dogrywce: Aleksandra Zaskórska i Zuzanna Piekarska. Czas przeznaczony  na zabawę minął bardzo szybko. Zabawę przygotowała pani Marzena Antropik i Dariusz Majowicz, dekorację pani Anna Szyrwińska. Wychowawcom: Bogusławie Hojniak, Helenie Niedziałkowskiej, Paulinie Paczesnej, Annie Szyrwińskiej  dziękujemy za udział wraz z klasami we wspólnej zabawie i zapraszamy na następną.


     Dzień szalonych fryzur

     4 stycznia odbył się w Szkole Podstawowej dzień szalonych fryzur. Niektóre były kręcone, prostowane, malowane i nakładane. Znalazły się też takie  z kolorowymi dodatkami, fantazyjne i zabawne. Wszyscy, którzy zrobili sobie fryz, nie byli w tym dniu odpytywani. Gratulujemy odwagi i pomysłów. Galeria szalonych fryzur do obejrzenia.


     Liga klas - konkurs świąteczny


     W dniach 25-31.10.2018r. odbyła się w Szkole Podstawowej akcja zbierania zniczy na opuszczone i zapomniane groby. Na specjalnie przygotowany stół uczniowie i nauczyciele przynosili kolejne lampki.

     31 października uczniowie pod opieką pana Dariusza Majowicza i pani Marzeny Antropik udali się na cmentarz komunalny. Tam, na starej części cmentarza zapaliliśmy zebrane światełka. W ten sposób uczciliśmy pamięć dawno zmarłych dzieci z terenu naszej gminy. Zapaliliśmy też znicz na grobie niedawno zmarłego nauczyciela śp. Stefana Spielera.


      

     • Wybory do SU    

     8 października 2018r. odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego Klas IV-VI. Uczniowie głosowali indywidualnie. Każdy musiał złożyć własnoręczny podpis na liście z danej klasy, żeby otrzymać kartę do głosowania.  Głosowano poprzez postawienie znaku x obok jednej z czterech kandydatek. Każda z nich przedstawiła swoje propozycje na plakatach, które można było oglądać do dnia wyborów na dolnym korytarzu szkolnym. Następnie wrzucano karty do specjalnie przygotowanej urny wyborczej. W głosowaniu wzięło udział 203 uczniów i 12 nauczycieli. Po przeliczeniu przez komisję głosów ważnych,  kandydatki zajęły następujące miejsce w wyborach:

     1. Martyna Stempel -  106
     2. Aleksandra Wędzina - 49
     3. Martyna Dąbrowska – 45
     4. Aleksandra Kamińska – 15

     W wyniku wyborów przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2018/2019 została Martyna Stempel.

     Gratulujemy i życzymy wytrwałości w podejmowanych działaniach.     Już drugi rok działa w naszej szkole Liga Klas.

     W projekcie biorą udział klasy IV-VI, co miesiąc wykonując punktowane zadanie, w tym miesiącu był to komiks  Bezpieczne Ferie wykonany dowolną techniką. Jury ocenia zaangażowanie klasy, terminowość wykonanej pracy, umiejętność współpracy oraz pomysłowość w realizacji zadania.

     Zwycięzca, (klasa, która otrzyma największą liczbę punktów), wygrywa wycieczkę sponsorowaną przez Burmistrza Miasta. W ubiegłym roku był to integracyjny wyjazd  Klasy VI A i VC do Poznania. Dzieci bawiły się w największym w mieście Parku Trampolin, a po godzinnym szaleństwie odpoczywały w kinie.

     Liga to również rywalizacja na polu osobowości. Każdego miesiąca klasy wybierają ucznia COOL,   COOLturalnego i COOLeżeńskiego. Wyróżnieni uczniowie otrzymają nagrody w czerwcu.

     Już teraz gratulujemy!!!!!!!

                                                                                                                                           Marzena Korzeniewska


     7 lutego odbył się w naszej szkole bal karnawałowy. Jak zwykle nie zabrakło ciekawych przebrań. Nagrody za najciekawsze maski otrzymali:

     Marysia Michalak

     Oliwia Łukaszuk

     Patryk Kopacewicz

     W konkurencji najciekawszy strój zwyciężyli:

     Emilia Biżek

     Radek Górski

     Hania Szeremet

     Olek Sokołowski

     Bawiliśmy się doskonale, a w konkursie tańca nagrodę otrzymali:

     Filip Burdz i Radek Górski I miejsce

     Emilia Biżek, Karolina Nowakowska II miejsce

     Sandra Dreczkowska, Nikola Staszak III miejsce.

     Zapraszamy za rok!!!!!!!:)


     Gala Gwiazdkowa Fundacji One Day już za nami. Ten jeden dzień potrafi dzieciom z domów dziecka przywrócić wiarę w marzenia!

     10 grudnia w Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej odbyła się 4. edycja Gali Gwiazdkowej Fundacji One Day. Ten dzień to więcej niż wyczekiwany finał akcji gwiazdkowej i przekazanie dzieciom z domów dziecka i placówek wychowawczych z całej Polski wymarzonych prezentów. To moment, w którym wspólnymi siłami przywracamy dzieciom wiarę w marzenia. W tym roku oznacza to 850 spełnionych, wymarzonych gwiazdkowych prezentów oraz kursów i szkoleń zawodowych ufundowanych w ramach akcji Wsparcie na Starcie. Co roku ta liczba rośnie, w tym roku spełniono marzenia dzieci z 35 placówek w całej Polsce.

     Samorząd Uczniowski wraz z uczniami naszej szkoły spełnili marzenie Bartka, który mieszka w Domu Dziecka w Równem. Dzięki Wam mogliśmy kupić wymarzony dron i przesłać do Warszawy, by trafił w ręce Bartka. Dziękujemy !! Jesteście wspaniali !!

      

      

                                                                                                  opiekunowie SU

                                                                                                            Marta Kozłowska

                                                                                                      Marzena Korzeniewska-Antropik

      

     ONEDAY.docx


     Halloween

     Czarownice, duszki i potwory różnej maści odwiedziły, jak co roku, naszą szkołę. Około 50-ciu amatorów „strrrraaaaasznej” imprezy, bawiło się na dyskotece halloween’owej pod czujnym okiem opiekunów Samorządu Szkolnego, o oprawę muzyczną zadbał pan Dariusz Majowicz oraz DJ Michał Kamiński.

     Konkurs tańca wygrała Wiktoria Kowalczyk, natomiast konkurs na „najpotworniejszy” makijaż, bezkonkurencyjna  Amelia Budzianowska z klasy VIA. Chcecie wiedzieć, jak go wykonać? zgłoście się do niej!!!!!!!! 

     Zapraszamy za rok do wspólnej zabawy.

      


     Uwaga.docx


     WYNIKI WYBORÓW SAMORZĄDU

     UCZNIOWSKIEGO 2017/2018

     W tym roku szkolnym, wyboru Samorządu Uczniowskiego poprzedziła kampania wyborcza 22 kandydatów z klas IV-VI, którzy zbierali podpisy kolegów na swoich kartach wyborczych. Zdobycie 20 podpisów umożliwiało uczniom  udział w kampanii. Do dalszego etapu przeszło 18 kandydatów, którzy przygotowali swoje plakaty wyborcze. Społeczność szkolna miała tydzień na zapoznanie się z wizerunkiem i hasłami wyborczymi kandydatów.  W piątek, 6 października odbyły się  demokratyczne wybory kandydatów do Samorządu Szkolnego.

     WYBORCY, W LICZBIE 168 NA 205, (81%) ,UPRAWNIONYCH DO GŁOSOWANIA, WYTYPOWALI NASTĘPUJĄCY SKŁAD SAMORZĄDU SZKOLNEGO NA ROK 2017/2018 :

     1. Przewodnicząca Szkoły:

     MARIA  MICHALAK- 39 głosów

     2. Zastępca:

     ALEKSANDRA WĘDZINA-24 głosy

     3. Skarbnik:

     WIKTORIA KOWALCZYK-19 głosów

     Wysoki wynik uzyskali również :

     Radek Górski 14 głosów

     Alicja Brygier 11 głosów

     Brenk Ireneusz 10 głosów

      

      

     WSZYSTKICH CHĘTNYCH ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY

      

      

                                                      OPIEKUNOWIE SU

                                          M.Korzeniewska-Antropik

                                                                            M.Kozłowska

      


     STARTUJEMY!!

     KAMPANIA WYBORCZA CZAS START!!!

     W NASZEJ SZKOLE TRWA KAMPANIA WYBORCZA POPRZEDZAJĄCA WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO, KTÓRE ODBĘDĄ SIĘ 6.10.2017R.

     WIĘCEJ NA STRONIE:

     https://samorzad.ceo.org.pl/


     Wybory do SU poprzedziła debata z kandydatami na Przewodniczącego Szkoły.


     Przedstawiciele Samorządu Szkolnego 2016/2017

     Przewodnicząca: Martyna Jędrasiak kl. V C

     Zastępca: Weronika Baranowska kl. VI A

     Sekretarz: Bartosz Duda kl. VI B

     Skarbnik: Anna Kowalczyk kl. VI A


      

     INICJATYWY_CALOROCZNE.docx

     Zadania_dla_zespolu_klasowego__punktowane_w_Lidze_Klas.docx

     WYNIKI_PUNKTOWE_LIGI_KLAS.docx

     coooool.docx

      


     Dnia 27. 10. 2016 r. w naszej szkole  odbyła się dyskoteka pod hasłem: „Halloween nie takie straszne”. Organizatorem imprezy był Samorząd Uczniowski, a o oprawę muzyczną zadbał Mikołaj Buda z klasy 6a. W zabawie wzięło udział ponad 55 uczniów z klas IV-VI. Jak zwykle nie zabrakło przemiłych czarownic, szalonych aniołów, kolorowych zombie oraz diabełków w różnym wydaniu. Podczas dyskoteki uczniowie wzięli udział w licznych konkursach i zabawach, m.in.  na najlepsze przebranie oraz najlepszy taniec. Konkurs na najstraszniejsze przebranie wygrały: Lena Braun z klasy 4a oraz Martyna Kalinowska z klasy 5c.

      Zabawie towarzyszyły dekoracje przygotowane przez p. Joannę Serafin oraz uczniów ze świetlicy szkolnej. Nie zabrakło również przekąsek i napojów, o które zadbali  przedstawiciele SU. Wszyscy dobrze się bawili i już wyczekują kolejnej okazji do tańca…a przecież Andrzejki już wkrótce.     WYBORY SAMORZĄDU SZKOLNEGO 2015/2016

     7 października odbyły się wybory Samorządu Szkolnego, poprzedzone debatą z kandydatami na Przewodniczącego Szkoły. O tą funkcję ubiegało się  dziewięciu uczniów:

     Sara Bekała, Anna Forma, Magdalena Grodzicka, Kaja  Łaźniewska, Małgorzata Mączka, Miłosz Trojanowski, Agnieszka Tułacz, Anna Wicher

     Kandydaci rozpoczęli kampanię  od przedstawienia zarówno swojej osoby, jak i haseł wyborczych na własnoręcznie przygotowanych plakatach. Społeczność szkolna mogła przez tydzień zapoznawać się z ich programami i przy pomocy wychowawców  przygotować  ewentualne pytania na debatę. Pytania   przedstawicieli klas okazały się zresztą bardzo konkretne, uczniowie pytali przede wszystkim o sposób, w jaki kandydaci będą realizować zgłoszone pomysły oraz osobiste powody, dla których zdecydowali się zgłosić swoje kandydatury. W wyniku wyborów wyłoniono przedstawicieli Samorządu Szkolnego.

      Przewodniczącą Szkoły została Kaja  Łaźniewska, jej zastępcą Miłosz Trojanowski, sekretarzem Agnieszka Tułacz.

     Wybranej Trójce gratulujemy i trzymamy kciuki za sprawną realizację haseł wyborczych!!!!!

     Opiekun SU Marzena Korzeniewska - Antropik

      


      

     Opiekunem SU w roku szkolnym 2014/2015 jest P. Monika Maćków

     Wybory do SU poprzedziła prezentacja poszczególnych kandydatów:

     Angeliki Pawlak kl.VI b, Kamila Ignasiaka kl.VI b, Kamila Króla kl.VI b, Mai Maćków kl.VI a

     oraz Małgosi Mączki kl.V b.

     Każdy z nich przedstawił swój program na własnoręcznie wykonanym plakacie. W ciągu tygodnia społeczność szkolna mogła zapoznać się z propozycjami kandydujących.

     9.10.2014 r. odbyła się debata, w czasie której poszczególne klasy mogły zadawać pytania chętnym do pracy w SU.

     10.1020.14 r. odbyły się tajne i demokratyczne wybory, w wyniku których

     Przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2014/2015

     została uczennica klasy VI a  Maja Maćków.

     Pozostali  kandydaci  objęli funkcje w ścisłym zarządzie SU  na stanowiskach:

     Angelika  Pawlak – zastępca przewodniczącego SU                                           

     Kamil  Ignasiak   -  asystent                                                                         

     Małgorzata  Mączka -  sekretarz.