• SU klasy I - III "Mały Samorząd Uczniowski"

•

W październiku br. zorganizowaliśmy wystawę jesiennych plonów, dzięki której  nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej mogli przeprowadzać praktyczne lekcje z przyrody.

W listopadzie urządziliśmy wystawę z okazji Święta Pluszowego Misia. Każdy mógł przynieść swoją „przytulankę” i pokazać ją kolegom.

Od grudnia uczestniczymy w Ogólnopolskiej Akcji „Góra Grosza”. Przedstawiciele małego SU zbierają grosiki do puszek.

Zorganizowaliśmy również świąteczną dekorację szkolnego korytarza i ubraliśmy ozdobami szkolną choinkę.

6 XII odwiedził nas Mikołaj i spotkał się z uczniami w holu szkoły przy pięknie udekorowanej choince.

Anna Błaszczyk

Po raz kolejny w naszej  szkole przystąpiono do udziału już w osiemnastej edycji  ogólnopolskiej akcji Góra Grosza, akcji zbierania monet, organizowanej przez Towarzystwo Nasz Dom.

Celem przedsięwzięcia było zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzeniu takich miejsc, które będą w miarę swoich możliwości  zbliżone do domu rodzinnego oraz programów, które pozwolą im spokojnie dorastać. W tym roku uzbierano 250 zł i te pieniążki przekazano do organizatorów akcji. Segregowanie nominałów, zliczanie i właściwe zapakowanie paczek zajęło dzieciom 5 godzin. Uświadomiono uczniom, że  oddając chociażby jeden grosz, można zrealizować przedsięwzięcia na rzecz dzieci w trudnej sytuacji życiowej.

Dziękujemy wszystkim za okazaną hojność i serce.

Maria Bakowicz i Anna Błaszczyk