• Wakacje w 1 DDHiZ

W lipcu nasi harcerze przebywali na obozie zorganizowanym przez hufiec Strzelce Kraj. w miejscowości Funka. Natomiast zuchy były na kolonii w Smerzynie. Był to czas wspólnych zabaw, doskonalenia wiedzy i umiejętności harcersko-zuchowych, zdobywania sprawności oraz nawiązywania nowych znajomości. Wyjazdy te odbyły się przede wszystkim dzięki dobrej współpracy instruktorów naszego powiatu. Bogaty program dla zuchów mógł być zrealizowany dzięki dotacji z Gorzowskiego Kuratorium Oświaty Na bieżąco były przesyłane fotorelacje do rodziców oraz na stronę Internetową hufca. Już dzisiaj myślimy o następnych wyjazdach w ramach HAZiL.

Tradycyjnie 1.08. stanęliśmy do apelu upamiętniającego wybuch Powstania Warszawskiego. Braliśmy też udział w Pikniku Militarnym, podczas którego nasze zuchy zdobyły sprawność Żołnierza. Przygotowaliśmy także plan działań do końca roku. Pierwszym ważnym wydarzeniem było rozpoczęcie roku szkolnego i udział w otwarciu Muzeum Woldenberskim.  Przed nami Obietnica zuchowa i Przyrzeczenie harcerskie. Nasza drużynowa dh.phm Ewa Grzankowska została nominowana w plebiscycie Lubuskie Grona w kategorii Sprawni Społecznie. W dniu 16.09.22 uczestniczyła w Gali Laureatów.

Realizujemy też projekty ROHiS, dzięki temu nasze zbiórki są ciekawsze . Pod koniec września dołączyli do nas nowi kandydaci na członków ZHP. W tej chwili nasza drużyna rozrosła się do 24 osób. Mamy też nową kandydatę na instruktora dh. Wiktorię Zajda. Spotykamy się w środy o 15:30 w harcówce szkoły przy ul. Gdańskiej 8.