• Projekt wakacyjny

•

W dniach 19.08 – 24.08. 2013 r. Uczniowski Klub sportowy Spartakus realizował projekt finansowany przez Gminę Dobiegniew pt. „Spędzam miło i bezpiecznie  czas wolny”. Brało w nim udział 29 uczniów z klas I - VI. Przez 6 dni dzieci uczestniczyły w różnego rodzaju zajęciach. Na zajęciach sportowych doskonalili swoją sprawność ruchową, technikę piłkarską, siatkarską, koszykarską, poznawali gry i zabawy, które mogą wykorzystać  podczas samodzielnie organizowanych zabaw na podwórku.

Odbywały się również zajęcia plastyczne, muzyczne i kulinarne. Dla uczestników zorganizowano zawody wędkarskie oraz wyjazd do „Zielonej klasy” w Głusku, gdzie dzieci poznały roślinność DPN. Przeprowadzono zajęcia z pierwszej pomocy przedmedycznej. Na plaży w Ługach profesjonalny pokaz ratownictwa zaprezentowali strażacy OSP z Dobiegniewa. Dużą atrakcją i przeżyciem była możliwość pływania łodzią ratunkową. Codziennie odbywały się pogadanki na temat bezpiecznych zabaw nad wodą, w lesie, na boisku w różnych porach roku. Każdego dnia przeprowadzano jeden punktowany konkurs, za który dzieci otrzymywały punkty do klasyfikacji generalnej. Konkursy rozgrywane  były w trzech kategoriach: chłopcy kl. 0 – 3 i kl. 4 – 6 oraz dziewczęta kl. 4 – 6.