Konkursy i zawody sportowe

ROK SZKOLNY 2018/2019

POWIATOWY TURNIEJ SZACHOWY

W dniu 6.02.2019 roku uczniowie Szkoły Podstawowej Gminnego Zespołu Szkół uczestniczyli w Powiatowym Turnieju Szachowym w Trzebiczu. Celem turnieju było doskonalenie gry w szachy jako element zdrowej rywalizacji oraz sposób na nudę. Adresatami byli uczniowie klas I-VIII. Nagrody w konkursie ufundował Starosta Powiatu Strzelecko –Drezdeneckiego. Naszą szkołę reprezentowała trzyosobowa drużyna. Turniej prowadzony był metodą pucharową z podziałem na chłopców i dziewczęta. Partie rozgrywane były z pomocą zegarów szachowych. W indywidualnej rywalizacji w kategorii dziewcząt zwyciężyła Marcelina Górska z klasy V c , która zdobyła maksymalną ilość punktów. Wygrała pięć partii . W kategorii chłopców drugie miejsce zajął Mateusz Szachowicz z klasy VI b, a trzecie Maciej Domagała z klasy VIII a. Chłopcy wygrali po cztery partie. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Dlaczego warto grać w szachy?

4 grudnia 2018r. w Strzelcach Krajeńskich odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Szachach. Organizatorem turnieju było Strzeleckie Towarzystwo Miłośników Gry Królewskiej i Starostwo Powiatowe w Strzelcach Kraj. Rozgrywki zostały przeprowadzone w strzeleckim „Spichlerzu”. Uczestniczyło w nich sześć drużyn czteroosobowych. W każdej drużynie grało 3 chłopców i jedna dziewczyna. O zajętym miejscu decydowała ilość zdobytych punktów meczowych. Nasza drużyna zdobyła 6 punktów, po 2 za każdy wygrany mecz. Zajęliśmy III miejsce w turnieju. I i II przypadło w udziale drużynom strzeleckim, pierwszym drużynom ze Szkoły Podstawowej nr 2 i nr 1.

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie:

1. Michał Zając – II b
  2. Marcelina Górska – V c
  3. Marcin Górski – V c
  4. Mateusz Szachowicz – VI b

Każdy, kto lubi planować, przewidywać strategie, myśleć logicznie -  może zapisać się do koła szachowego działającego przy naszej szkole. Gra w szachy uczy cierpliwości, podejmowania decyzji i trafnej oceny sytuacji. Zachęcam - grajcie w szachy.

Dariusz Majowicz