Konkursy i zawody sportowe

Rok szkolny 2009/2010

Z okazji Międzynarodowego Dnia Książki w bibliotece szkolnej odbyły się na przełomie kwietnia i maja konkursy czytelnicze dla poszczególnych ciągów klasowych.

„Najlepszym znawcą baśni” okazała się Sylwia Ostapczuk z kl. IV c.

Kolejne miejsca zdobyli:

Paulina Dzieńska , Maja Pędziwiatr i Piotr Walczewski z kl. IV b.

W konkursie dla klas piątych pt. „Mikołajek kto to taki?” zwyciężyła Olga Graban z kl.V b

II miejsce - Chrystian Wiśniewski z kl. V c ,  III miejsce – Bartosz Pocheć z kl. V c.

Najtrudniejszy okazał się konkurs ze znajomości mitów dla klas szóstych  „ Z nitką Ariadny po wieniec laurowy”, gdyż nikt nie zdobył pierwszego miejsca. Najwięcej punktów uzyskała Angelika Kubicka z kl.VI b plasując się na II miejscu i Katarzyna Kopytek z kl. VI a zajmując III miejsce.

Organizator: B. Woźniak

W maju 2010 r. odbył się szkolny konkurs jezyka niemieckiego „Deutsch macht Spaβ”.

Celem konkursu było wspieranie uzdolnień językowych uczniów oraz motywowanie ich do jeszcze większego wysiłku. W konkursie nie przyznano pierwszej nagrody.

W kategorii klas piątych

II miejsce zajęli:

Weronika Zawadzka 78% maks. liczby punktów

Martyna Zalewska 75,4%

Maciej Ryżyk 73,7%

III miejsce:

Sandra Aleksandrowicz 72%

Aleksandra Maciejuniec 72%

Kasandra Raszewska 70%

W kategorii klas szóstych:

Weronika Pawlak

Adrian Jarmuszkiewicz VA uzyskał 25 punktów na 26 możliwych do uzyskania

klasa VI

1 miejsce

Katarzyna Kopytek VI A i Wojciech Białczak VI C uzyskali 16 punktów na 22 możliwe do uzyskania

Organizatorzy: D. Treller, B. Rybicka, M. Walczewska

W Dniu Dziecka odbył się Konkurs Wiedzy o Zdrowiu dla klas IV - VI.

Najszerszą wiedzą dotyczącą zdrowia wykazała sie klasa IV c, która zdobyła I miejsce.

Dnia 1 czerwca 2010 r. odbył się VII już PRZEGLĄD PIOSENKI EKOLOGICZNEJ.

I miejsce i Grand Prix wyśpiewała Katarzyna Kopytek z klasy VI a.

II miejsce - Martyna Zalewska V b

III miejsce - Agata Kowalewska V b.

Wyróżnienia:

Weronika Pawlak VI a

Mirela Muszyńska V a

Sylwia Ostapczuk IV c

Organizator: S. Spieler

7 maja odbył się Parafialny Konkurs Patriotyczny OJCZYZNO MA organizowany przez Diecezjalny Instytut Akcji Katolickiej Diecezji Zielonogórsko - Gorzowskiej pod honorowym patronatem Wojewody Lubuskiego, Kuratora Oświaty, Biskupa Diecezjalnego.

W konkursie udział wzięło 23 uczniów klas IV - VI. Komisja konkursowa w składzie: T. Bednarczuk, E. Szanderska, A. Pawelska, R. Florczak do finału zakwalifikowała 3 uczniów:

1. Maciej Ryżyk V a

2. Mateusz Maćków VI a

3. Pamela Łaźniewska VI a

Organizator: A. Pawelska

Uczniowie klas V i VI wzięli udział w Konkursie Plastycznym MÓJ GRUNWALD organizowanym w ramach obchodów 600 - lecia bitwy grunwaldzkiej.

Na konkurs wysłano 12 prac plastycznych.

Organizator: A. Pawelska

24 kwietnia w Goszczanowie odbył sie Powiatowy Konkurs Ortograficzny.

Uczestnicy:

Ewelina Kuza kl. VI a - IV miejsce i wyróżnienie

Weronika Pawlak - VI a

KONKURS HUMANISTYCZNY odbył się 9 stycznia 2010 r.

W zawodach rejonowych szkołę reprezentowały:

Katarzyna Kopytek VI a

Pamela Łaźniewska VI a

Angelika Kubicka VI b

Martyna Zalewska V b

Opiekun: R. Florczak

W grudniu 2009 r. odbył się etap szkolny konkursu "Moja szkoła z eTwinningiem" (na podstawie regulaminu konkursu wojewódzkiego). Celem konkursu byłopromowanie prgramu eTwinning, jako atrakcyjnego narzędzia w procesie przygotowania się uczniów do życia w społeczeństwie informacyjnym. Przedmiotem konkursu była praca plastyczna wykonana metodą tradycyjną z uzyciem dowolnej techniki.

W konkursie wyróżniono prace indywidualne uczennic: Eweliny Kuzy, Weroniki Pawlak i Katarzyny Kopytek oraz pracę zespołową uczniów:

Martyny Madej, Aleksandry Treller i Wojtka Brota. Z powodów organizacyjnych prace nie zostały zgłoszone do etapu wojewódzkiego.

Organizator: A. Szyrwińska

5 grudnia dwie uczennice naszej szkoły: Weronika Pawlak i Aleksandra Maciejuniec zaprezentowały umiejętności recytatorskie podczas X Lubuskiego Konkursu Recytatorskiego o Laur Juliusza Słowackiego w Świebodzinie. Honorowy patron konkursu, pani Helena Hatka- wojewoda lubuski w liście do uczestników napisała:

Laur Juliusza Słowackiego w dwusetną rocznicę jego narodzin jest niewątpliwie szczególną formą wyróżnienia osób, które łączą ciężką pracę z pasją poszukiwania wiedzy. Niech będzie on źródłem dumy i satysfakcji zarówno dla samego laureata, jak również nauczycieli i rodziców.

Cieszymy się, że nasi uczniowie nie tylko posiadają pasje poetyckie, ale również reprezentują szkołę w województwie.

Opiekun: B. Hojniak

22 i 29 listopada 2009 r. odbył się dwuetapowy konkurs recytatorski dla klas IV - VI SPRÓBUJ POKOCHAĆ JESIEŃ.

I miejsce zajęli:

Weronika Pawlak VI A