SU klasy IV - VI SU klasy I - III "Mały Samorząd Uczniowski" Regulamin SU Regulamin Rzecznika Praw Ucznia

Samorząd Uczniowski

SU klasy IV - VI

 

28 listopada w świetlicy na ulicy Gdańskiej uczniowie z klas IV-VI uczestniczyli w zabawie andrzejkowej. W trakcie zabawy można było odczytać z lanego przez klucz wosku swój świąteczny prezent, wybrać szczęśliwą kartę dotyczącą przyszłego wybranka lub wybranki, w kolejnej wróżbie pod kubkami kryły się bogactwo, niespodzianka, … Dziewczęta i chłopcy obierali jabłka, obierkę rzucali za plecy, litera w jaką się ułożyła miała wskazywać przyszłe inicjały chłopaka lub dziewczyny, okazało się przy tym kto pomaga w domu. Spośród wielu wróżb efektowne było puszczanie palących się świeczek z inicjałami na wodę. Było też przebijanie serc z imionami. Dużo emocji wywołało ustawianie butów w kolejce za drzwi. Każdy chciał pierwszy wyjść za mąż lub ożenić się. Wszyscy chętnie tańczyli w rytmie piosenek, przebojów internetowych disco polo. W zorganizowanym przez samorząd poczęstunku można było uzupełnić utracone płyny i kalorie. Wieczór andrzejkowy ma swój inny, wyjątkowy charakter, mniej w nim śmiechu, a więcej magii i skupienia. Wszystkie wróżby traktowane są z przymrużeniem oka.                                  


11 listopada spotkaliśmy się żeby uczcić Święto Odzyskania Niepodległości . Z tej okazji odbył się konkurs pieśni i wiedzy patriotycznej. Celem naszych konkursów była nauka polskich pieśni patriotycznych oraz rozwijanie wiedzy o naszej ojczyźnie. Na początku obejrzeliśmy prezentację o polskiej drodze do niepodległości, później odbył się klasowy konkurs piosenki patriotycznej . Jury oceniało znajomość tekstu, intonację, zaangażowanie i  wyraz artystyczny. Podczas zmagań klasy zdobyły punkty liczone do ligi klas oraz odpowiednio miejsca w konkursie.

L.p.

Klasa

Punkty

Miejsce

1.

IVA

55

V

2.

VA

41

VII

3.

VB

58

III

4.

VC

53

VI

5.

VD

58

III

6.

VIA

59

II

7.

VIB

56

IV

8.

VIC

60

I

9.

VID

58

III

 

Po wspólnym zaśpiewaniu roty odbył się konkurs wiedzy patriotycznej. Każda klasa do udziału  wytypowała dwuosobowe zespoły, które startowały w dwóch grupach wiekowych klasy IV-V i klasy VI. Ku zaskoczeniu widowni uczniowie wykazali się wysokim poziomem wiedzy na temat: hymnu państwowego, flagi narodowej, ważnych wydarzeń z historii Polski, tańców narodowych, wielkich Polaków, legend polskich oraz pieśni patriotycznych. Zajęli następujące miejsca:

Klasy IV-V

Miejsce

IVA

I

V A

II

V B

II

V C

I

V D

III

Klasy VI

 

VIA

II

VIB

I

VIC

I

VID

II

 

 

 


ROK SZKOLNY 2018/2019

Wreszcie nadeszła upragniona wiosna. Uczniowie z klas IV-VI z tej okazji przebrali się zgodnie z  prędzej wylosowanymi kolorami. Niektóre klasy wzbogaciły swoją prezentację wymyślnymi rekwizytami. Komisja sędziowska oceniała: pomysł, wykonanie stroju i zaangażowanie uczniów w przebranie. Następnie na scenę wyszły grupy taneczne , które od kilku dni ćwiczyły w szkole taniec synchroniczny. W przygotowania zaangażowali się również rodzice. Niektóre układy były bardzo trudne do wykonania. Każda klasa miała wyróżniających się solistów. Podczas występów brane były pod uwagę : zgodność kroków, utrzymanie rytmu i efekt artystyczny. Pomiędzy występami naśladowaliśmy odgłosy wiosny: żabki, wróbelki, gąski, szumiący wiatr i wyróżniające się bociany. Ostatnim zadaniem było uczestnictwo w wiosennym omnibusie. Koordynatorem zabaw podczas pierwszego dnia wiosny był pan Dariusz Majowicz.

Zadanie/klasa

   IVA

 IVB

  IVC

 IVD

 VA

 VB

 VC

 VD

VIA

VIB

Prezentacja

    5

   6

    9

    7 

   9

   6

   9

   8

  8

  6

Taniec

8

   8

9

    9

   8

   6

   8

   5

  8

  8

Omnibus

7

   1

8

6

   2

  10

   3

   5

  9

  4

Razem

20

  15

26

22

  19

  22

  20

  18

 25

 18

Miejsce w ciągach klasowych.

 

III

 

IV

 

I

 

II

 

III

 

I

 

II

 

   IV

 

   I

 

    II

 


7.02.2019 r. odbył się w naszej szkole bal karnawałowy. Uczestniczyło w nim 60 uczniów. Każdy miał na sobie maskę lub strój. Podczas konkursu na najładniejsze przebranie pierwsze miejsce zajęła Amelia Wróblewska i Sebastian Łoś. Najpiękniejszą maskę przygotowała Karolina Nowakowska i Karina Szachowicz. Wszyscy tańczyli w rytm myzyki disco polo i nie tylko. Popularnością cieszyła się piosenka Roksany Węgiel „Anyone I Want To Be – Poland”, zwyciężczyni konkursu Junior Eurowision 2018. Podobały się też piosenki Alle Farben, CNCO, Don Diablo i trochę starsza ,,Daddy’’. W konkursie tańca zwyciężyli Emilia Łątka i Antoni Galina. Wyróżnienie zdobyli : Alicja Brygier, Sandra Klimczyk i Ireneusz Brenk. Odbył się też konkurs Big Music Quiz. Zwyciężyli w nim po długiej dogrywce: Aleksandra Zaskórska i Zuzanna Piekarska. Czas przeznaczony  na zabawę minął bardzo szybko. Zabawę przygotowała pani Marzena Antropik i Dariusz Majowicz, dekorację pani Anna Szyrwińska. Wychowawcom: Bogusławie Hojniak, Helenie Niedziałkowskiej, Paulinie Paczesnej, Annie Szyrwińskiej  dziękujemy za udział wraz z klasami we wspólnej zabawie i zapraszamy na następną.


Dzień szalonych fryzur

4 stycznia odbył się w Szkole Podstawowej dzień szalonych fryzur. Niektóre były kręcone, prostowane, malowane i nakładane. Znalazły się też takie  z kolorowymi dodatkami, fantazyjne i zabawne. Wszyscy, którzy zrobili sobie fryz, nie byli w tym dniu odpytywani. Gratulujemy odwagi i pomysłów. Galeria szalonych fryzur do obejrzenia.


Liga klas - konkurs świąteczny


W dniach 25-31.10.2018r. odbyła się w Szkole Podstawowej akcja zbierania zniczy na opuszczone i zapomniane groby. Na specjalnie przygotowany stół uczniowie i nauczyciele przynosili kolejne lampki.

31 października uczniowie pod opieką pana Dariusza Majowicza i pani Marzeny Antropik udali się na cmentarz komunalny. Tam, na starej części cmentarza zapaliliśmy zebrane światełka. W ten sposób uczciliśmy pamięć dawno zmarłych dzieci z terenu naszej gminy. Zapaliliśmy też znicz na grobie niedawno zmarłego nauczyciela śp. Stefana Spielera.


 

 • Wybory do SU    

8 października 2018r. odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego Klas IV-VI. Uczniowie głosowali indywidualnie. Każdy musiał złożyć własnoręczny podpis na liście z danej klasy, żeby otrzymać kartę do głosowania.  Głosowano poprzez postawienie znaku x obok jednej z czterech kandydatek. Każda z nich przedstawiła swoje propozycje na plakatach, które można było oglądać do dnia wyborów na dolnym korytarzu szkolnym. Następnie wrzucano karty do specjalnie przygotowanej urny wyborczej. W głosowaniu wzięło udział 203 uczniów i 12 nauczycieli. Po przeliczeniu przez komisję głosów ważnych,  kandydatki zajęły następujące miejsce w wyborach:

 1. Martyna Stempel -  106
 2. Aleksandra Wędzina - 49
 3. Martyna Dąbrowska – 45
 4. Aleksandra Kamińska – 15

W wyniku wyborów przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2018/2019 została Martyna Stempel.

Gratulujemy i życzymy wytrwałości w podejmowanych działaniach.Już drugi rok działa w naszej szkole Liga Klas.

W projekcie biorą udział klasy IV-VI, co miesiąc wykonując punktowane zadanie, w tym miesiącu był to komiks  Bezpieczne Ferie wykonany dowolną techniką. Jury ocenia zaangażowanie klasy, terminowość wykonanej pracy, umiejętność współpracy oraz pomysłowość w realizacji zadania.

Zwycięzca, (klasa, która otrzyma największą liczbę punktów), wygrywa wycieczkę sponsorowaną przez Burmistrza Miasta. W ubiegłym roku był to integracyjny wyjazd  Klasy VI A i VC do Poznania. Dzieci bawiły się w największym w mieście Parku Trampolin, a po godzinnym szaleństwie odpoczywały w kinie.

Liga to również rywalizacja na polu osobowości. Każdego miesiąca klasy wybierają ucznia COOL,   COOLturalnego i COOLeżeńskiego. Wyróżnieni uczniowie otrzymają nagrody w czerwcu.

Już teraz gratulujemy!!!!!!!

                                                                                                                                      Marzena Korzeniewska


7 lutego odbył się w naszej szkole bal karnawałowy. Jak zwykle nie zabrakło ciekawych przebrań. Nagrody za najciekawsze maski otrzymali:

Marysia Michalak

Oliwia Łukaszuk

Patryk Kopacewicz

W konkurencji najciekawszy strój zwyciężyli:

Emilia Biżek

Radek Górski

Hania Szeremet

Olek Sokołowski

Bawiliśmy się doskonale, a w konkursie tańca nagrodę otrzymali:

Filip Burdz i Radek Górski I miejsce

Emilia Biżek, Karolina Nowakowska II miejsce

Sandra Dreczkowska, Nikola Staszak III miejsce.

Zapraszamy za rok!!!!!!!:)


Gala Gwiazdkowa Fundacji One Day już za nami. Ten jeden dzień potrafi dzieciom z domów dziecka przywrócić wiarę w marzenia!

10 grudnia w Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej odbyła się 4. edycja Gali Gwiazdkowej Fundacji One Day. Ten dzień to więcej niż wyczekiwany finał akcji gwiazdkowej i przekazanie dzieciom z domów dziecka i placówek wychowawczych z całej Polski wymarzonych prezentów. To moment, w którym wspólnymi siłami przywracamy dzieciom wiarę w marzenia. W tym roku oznacza to 850 spełnionych, wymarzonych gwiazdkowych prezentów oraz kursów i szkoleń zawodowych ufundowanych w ramach akcji Wsparcie na Starcie. Co roku ta liczba rośnie, w tym roku spełniono marzenia dzieci z 35 placówek w całej Polsce.

Samorząd Uczniowski wraz z uczniami naszej szkoły spełnili marzenie Bartka, który mieszka w Domu Dziecka w Równem. Dzięki Wam mogliśmy kupić wymarzony dron i przesłać do Warszawy, by trafił w ręce Bartka. Dziękujemy !! Jesteście wspaniali !!

 

 

                                                                                             opiekunowie SU

                                                                                                       Marta Kozłowska

                                                                                                 Marzena Korzeniewska-Antropik

 

ONEDAY.docx


Halloween

Czarownice, duszki i potwory różnej maści odwiedziły, jak co roku, naszą szkołę. Około 50-ciu amatorów „strrrraaaaasznej” imprezy, bawiło się na dyskotece halloween’owej pod czujnym okiem opiekunów Samorządu Szkolnego, o oprawę muzyczną zadbał pan Dariusz Majowicz oraz DJ Michał Kamiński.

Konkurs tańca wygrała Wiktoria Kowalczyk, natomiast konkurs na „najpotworniejszy” makijaż, bezkonkurencyjna  Amelia Budzianowska z klasy VIA. Chcecie wiedzieć, jak go wykonać? zgłoście się do niej!!!!!!!! 

Zapraszamy za rok do wspólnej zabawy.

 


Uwaga.docx


WYNIKI WYBORÓW SAMORZĄDU

UCZNIOWSKIEGO 2017/2018

W tym roku szkolnym, wyboru Samorządu Uczniowskiego poprzedziła kampania wyborcza 22 kandydatów z klas IV-VI, którzy zbierali podpisy kolegów na swoich kartach wyborczych. Zdobycie 20 podpisów umożliwiało uczniom  udział w kampanii. Do dalszego etapu przeszło 18 kandydatów, którzy przygotowali swoje plakaty wyborcze. Społeczność szkolna miała tydzień na zapoznanie się z wizerunkiem i hasłami wyborczymi kandydatów.  W piątek, 6 października odbyły się  demokratyczne wybory kandydatów do Samorządu Szkolnego.

WYBORCY, W LICZBIE 168 NA 205, (81%) ,UPRAWNIONYCH DO GŁOSOWANIA, WYTYPOWALI NASTĘPUJĄCY SKŁAD SAMORZĄDU SZKOLNEGO NA ROK 2017/2018 :

1. Przewodnicząca Szkoły:

MARIA  MICHALAK- 39 głosów

2. Zastępca:

ALEKSANDRA WĘDZINA-24 głosy

3. Skarbnik:

WIKTORIA KOWALCZYK-19 głosów

Wysoki wynik uzyskali również :

Radek Górski 14 głosów

Alicja Brygier 11 głosów

Brenk Ireneusz 10 głosów

 

 

WSZYSTKICH CHĘTNYCH ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY

 

 

                                                 OPIEKUNOWIE SU

                                     M.Korzeniewska-Antropik

                                                                       M.Kozłowska

 


STARTUJEMY!!

KAMPANIA WYBORCZA CZAS START!!!

W NASZEJ SZKOLE TRWA KAMPANIA WYBORCZA POPRZEDZAJĄCA WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO, KTÓRE ODBĘDĄ SIĘ 6.10.2017R.

WIĘCEJ NA STRONIE:

https://samorzad.ceo.org.pl/


Wybory do SU poprzedziła debata z kandydatami na Przewodniczącego Szkoły.


Przedstawiciele Samorządu Szkolnego 2016/2017

Przewodnicząca: Martyna Jędrasiak kl. V C

Zastępca: Weronika Baranowska kl. VI A

Sekretarz: Bartosz Duda kl. VI B

Skarbnik: Anna Kowalczyk kl. VI A


 

INICJATYWY_CALOROCZNE.docx

Zadania_dla_zespolu_klasowego__punktowane_w_Lidze_Klas.docx

WYNIKI_PUNKTOWE_LIGI_KLAS.docx

coooool.docx

 


Dnia 27. 10. 2016 r. w naszej szkole  odbyła się dyskoteka pod hasłem: „Halloween nie takie straszne”. Organizatorem imprezy był Samorząd Uczniowski, a o oprawę muzyczną zadbał Mikołaj Buda z klasy 6a. W zabawie wzięło udział ponad 55 uczniów z klas IV-VI. Jak zwykle nie zabrakło przemiłych czarownic, szalonych aniołów, kolorowych zombie oraz diabełków w różnym wydaniu. Podczas dyskoteki uczniowie wzięli udział w licznych konkursach i zabawach, m.in.  na najlepsze przebranie oraz najlepszy taniec. Konkurs na najstraszniejsze przebranie wygrały: Lena Braun z klasy 4a oraz Martyna Kalinowska z klasy 5c.

 Zabawie towarzyszyły dekoracje przygotowane przez p. Joannę Serafin oraz uczniów ze świetlicy szkolnej. Nie zabrakło również przekąsek i napojów, o które zadbali  przedstawiciele SU. Wszyscy dobrze się bawili i już wyczekują kolejnej okazji do tańca…a przecież Andrzejki już wkrótce.WYBORY SAMORZĄDU SZKOLNEGO 2015/2016

7 października odbyły się wybory Samorządu Szkolnego, poprzedzone debatą z kandydatami na Przewodniczącego Szkoły. O tą funkcję ubiegało się  dziewięciu uczniów:

Sara Bekała, Anna Forma, Magdalena Grodzicka, Kaja  Łaźniewska, Małgorzata Mączka, Miłosz Trojanowski, Agnieszka Tułacz, Anna Wicher

Kandydaci rozpoczęli kampanię  od przedstawienia zarówno swojej osoby, jak i haseł wyborczych na własnoręcznie przygotowanych plakatach. Społeczność szkolna mogła przez tydzień zapoznawać się z ich programami i przy pomocy wychowawców  przygotować  ewentualne pytania na debatę. Pytania   przedstawicieli klas okazały się zresztą bardzo konkretne, uczniowie pytali przede wszystkim o sposób, w jaki kandydaci będą realizować zgłoszone pomysły oraz osobiste powody, dla których zdecydowali się zgłosić swoje kandydatury. W wyniku wyborów wyłoniono przedstawicieli Samorządu Szkolnego.

 Przewodniczącą Szkoły została Kaja  Łaźniewska, jej zastępcą Miłosz Trojanowski, sekretarzem Agnieszka Tułacz.

Wybranej Trójce gratulujemy i trzymamy kciuki za sprawną realizację haseł wyborczych!!!!!

Opiekun SU Marzena Korzeniewska - Antropik

 


 

Opiekunem SU w roku szkolnym 2014/2015 jest P. Monika Maćków

Wybory do SU poprzedziła prezentacja poszczególnych kandydatów:

Angeliki Pawlak kl.VI b, Kamila Ignasiaka kl.VI b, Kamila Króla kl.VI b, Mai Maćków kl.VI a

oraz Małgosi Mączki kl.V b.

Każdy z nich przedstawił swój program na własnoręcznie wykonanym plakacie. W ciągu tygodnia społeczność szkolna mogła zapoznać się z propozycjami kandydujących.

9.10.2014 r. odbyła się debata, w czasie której poszczególne klasy mogły zadawać pytania chętnym do pracy w SU.

10.1020.14 r. odbyły się tajne i demokratyczne wybory, w wyniku których

Przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2014/2015

została uczennica klasy VI a  Maja Maćków.

Pozostali  kandydaci  objęli funkcje w ścisłym zarządzie SU  na stanowiskach:

Angelika  Pawlak – zastępca przewodniczącego SU                                           

Kamil  Ignasiak   -  asystent                                                                         

Małgorzata  Mączka -  sekretarz.

 

 

 

 

Kontakt

 • Gminny Zespół Szkół w Dobiegniewie
  ul. Gdańska 8, 66-520 Dobiegniew
 • ul. Gdańska 95 76 11 091
  u. Poznańska 95 76 11 124