Maria Bakowicz

Witam na mojej stronie!

Uczniowie najwięcej zainteresowania okazują,  gdy na lekcjach dzieje się coś innego niż zwykle, a gdy z ust nauczyciela padnie propozycja wyjścia ze szkolnych ławek, ich radości nie ma końca. Od września nasza klasa brała udział w interesujących formach aktywności:  wizyta pani fryzjerki i modelowanie włosów chłopcom w Dniu Chłopaka, udział klasy w warsztatach plastycznych poprowadzonych przez panią Grażynę Kos, spotkanie z główną księgową naszej placówki Jadwigą Spieler, wyjazd na basen do Choszczna, wspólne robienie ciasta i pieczenie jesiennej szarlotki, czy ostatnio na podsumowanie tematyki jesiennych prac polowych - wycieczka klasy do gospodarstwa rolnego państwa Czupryniaków w Sławicy.Dzieci naocznie zobaczyły, jakim nowoczesnym sprzętem rolniczym  pracuje się w polu.  Inspiracją tego typu metod pracy dydaktycznej jest świadomość, że przed dziećmi powinno się stawiać interesujące zadania, ciekawe problemy, które stanowią pozytywne wyzwania. Zgodnie z najnowszymi badaniami w dziedzinie neurodydaktyki i ideą „Budzącej się szkoły” dzisiejszy  uczeń powinien stać się autorem procesu własnego uczenia się.

Wychowawca klasy 3d - Maria Bakowicz

Sala: