• Świąteczne przedstawienie

     • 20.12.2019r. członkowie koła  bibliotecznego i chętni uczniowie  z klas 4-6  pod kierunkiem p. Edyty Szot wystąpili ze świątecznym przedstawienie po tytułem  ” Stare bombki”.  Przesłaniem tego spektaklu  było to, abyśmy pamiętali o innych, żeby nikt w ten ważny dla nas dzień nie był samotny, gdyż każdy z nas zasługuje na mile spędzony czas narodzenia Chrystusa. Pamiętajmy, że w święta nie chodzi tylko o prezenty, choinki, o 12 potraw, sianko pod obruskiem, ale chodzi o to, że tego dnia powinniśmy pamiętać o innych ludziach.

     • Wyprawa edukacyjna

     • W poniedziałek 9 grudnia, grupa młodzieży  postanowiła skorzystać z możliwości spędzenia czasu w towarzystwie kolegów i przyjaciół w niecodzienny sposób. Wybrali się na wycieczkę turystyczno-krajoznawczą, zorganizowaną przez Panią Aleksandrę Ostapczuk i Ewę Ciesielską. Podziwiali m.in. wyróżnioną w wielu konkursach piękną Filharmonię im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie. Relaks w kinie też się każdemu przydał, bo korzystanie ze sztuki tzw. „Dziesiątej Muzy” jest wskazany, również może rozwijać. Młode osoby uczą się w ten sposób obcowania z Kulturą, doceniania wartości przekazywanych poprzez obraz i fabułę, pobudza wyobraźnię i wrażliwość. W celu dalszego rozwijania tych kompetencji warto przymierzyć się do skorzystania z repertuaru filharmonii. Z pewnością takie doniosłe przeżycie kulturalne zapadnie w pamięci każdego uczestnika.

       

      Opiekunowie:

      Aleksandra Ostapczuk i Ewa Ciesielska

     • MIKOŁAJKI V b

     • 6.12.2019 r. rodzice klasy 5 b zorganizowali Mikołajki w kręgielni pałacu Mierzęcin.

      Uczniowie mieli okazję sprawdzić swoją celność i umiejętności na torze. Rywalizacji towarzyszyła znakomita zabawa.

      Pobyt w kręgielni był okazją do integracji klasy i stworzył możliwość spędzenia wolnego czasu w aktywny sposób.

                                                                                           A. Pawelska

     • Tradycji stało się zadość !

     • To już kolejna nocka klasy VI d w szkole. Jak zawsze gdy jest długo ciemno znosimy materace, śpiwory, gry planszowe, muzykę do tańca. Wiek zobowiązuje, więc posiłki szykują uczniowie. Życzeniem wszystkich była „szkolna próba ciemności” – jak zawsze bardzo emocjonalna. A wychowawca na dobry sen przygotował  - wieczór wspomnień, czyli filmiki  i zdjęcia z klas młodszych. Najciekawsze były oczywiście te z klasy pierwszej – czasem „kłopotliwe” w tym wieku. Niezmiernie miło było wszystkim z powodu obecności naszego kolegi – teraz ucznia Szkoły Podstawowej w Bogdańcu  - Oskara Tomalki.

                                                                                           Listopad  2019   Helena  Niedziałkowska