• Sprzątanie Świata "Na straży czystej ziemi"

30.09.2024

24 września odbyła się w naszej szkole 31 akcja "Sprzątanie świata" pod hasłem ”Na straży czystej ziemi". Akcja odbyła się we współpracy z Urzędem Miasta Dobiegniew i Nadleśnictwem Głusko. W akcji wzięli udział uczniowie klas VII -VIII szkoły podstawowej i klasy ponadpodstawowe. Akcja polegała na zbiorowym sprzątaniu śmieci zalegających poza miejscami przeznaczonymi do ich składowania, a jej celem był wzrost świadomości ekologicznej społeczeństwa. Nasi uczniowie zbierali śmieci w okolicy stadionu i  strzelnicy. Na koniec wszyscy uczestniczyli we wspólnym ognisku  przy hali sportowej.

Serdecznie dziękujemy wymienionym instytucjom (p. Małgorzacie Kuzioła, p. Markowi Kowalczykowi) za pomoc przy organizacji i odbiorze odpadów oraz przygotowania ogniska dla młodzieży.

Jolanta Kadler

30.09.2024

Międzynarodowy Dzień Kropki, to  święto kreatywności, odwagi i zabawy, które obchodzimy 15 września. Tego dnia uczniowie klas 0-3 wzięli udział w wielu zabawach, z zaangażowaniem wykonali prace plastyczne pt:,, Kreatywna kropka’’. Kropka dała wiele ciekawych pomysłów do stworzenia wyjątkowych prac. To była udana zabawa.