• Wizyta u strażaków

      15.09.2021

      10 września 2021 roku dzieci z oddziałów przedszkolnych w naszej szkole wyszły do Ochotniczej Straży Pożarnej. Celem wyjścia było poznanie pracy strażaków, kształtowanie świadomości znaczenia i charakteru pracy strażaka, poznanie wyposażenia wozów strażackich oraz kształtowanie właściwych zasad zachowania w miejscach publicznych. Dzieci przymierzały hełm strażacki, lały wodę wężem strażackim i siedziały w wozach strażackich.
      To było duże przeżycie.

     • WSPARCIE DLA UCZNIÓW, RODZICÓW, NAUCZYCIELI

      07.09.2021

      MEiN kontynuuje  wsparcie psychologiczne dla dzieci i młodzieży przeżywających kłopoty i trudności, spowodowane m.in. skutkami izolacji rówieśniczej podczas epidemii COVID-19.

      Od 6 września działa całodobowa, bezpłatna, ogólnopolska infolinia dla dzieci i młodzieży oraz rodziców i nauczycieli.  Pod numerem telefonu 800 800 605  można uzyskać profesjonalną pomoc doświadczonych psychologów, pedagogów i prawników.

      Aby skorzystać z pomocy wystarczy zadzwonić na infolinię, gdzie profesjonalni konsultanci odpowiedzą na wszystkie pytania, doradzą, co można zrobić w danej sytuacji. Rozmówcy nie muszą się przedstawiać, mają zapewnioną dyskrecję i anonimowość.

      Zachęcamy także do skorzystania z kontaktu mailowego pomagamy@1815.pl

     • X JUBILEUSZOWE NARODOWE CZYTANIE 2021

      05.09.2021

      3 września w budynku szkolnym przy ulicy Poznańskiej odbyło się Narodowe Czytanie, które jest organizowane przez Prezydenta RP od 2012roku. W tym roku czytano dramat ,,Moralność pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej, którego premiera odbyła się w 1906 roku w Krakowie. Przygotowaniem scenerii oraz reżyserią w naszej szkole zajęła się pani Sylwia Wróblewska-Bekała. Występowali uczniowie klas ósmych, pani burmistrz Sylwia Łaźniewska, pani sekretarz Grażyna Gradowska, pani dyrektor Jolanta Pawlak oraz panie dyrektorki: Elżbieta Szanderska i Elżbieta Moś. Pomimo, że było to czytanie, to na widowni dało się odczuć przedsmak sztuki teatralnej. Podczas wymiany dialogów dochodziło do wielu humorystycznych sytuacji, które podobały się oglądającym. W rolę głównej bohaterki wcieliła się z powodzeniem pani Burmistrz. Uwagę widowni zwróciło bardzo pomysłowe przebranie pani dyrektor Elżbiety Moś. Po występie publiczność uczniowska nagrodziła występujących gromkimi brawami.

     • Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2021/22

      01.09.2021

      1 września jak co roku spotkaliśmy się na placu podchorążego Tadeusza Starca, żeby powitać nowy rok szkolny. Część patriotyczną rozpoczęła pani burmistrz Sylwia Łaźniewska. W swoim wystąpieniu nawiązała do drugiej wojny światowej. Złożyła także życzenia dla uczniów, rodziców i nauczycieli.  Delegacje mieszkańców złożyły wiązanki pod pomnikiem czynu żołnierskiego. Później pierwszoklasiści otrzymali okolicznościowe upominki wręczone przez panią Burmistrz i Przewodniczącego Rady Miejskiej w Dobiegniewie.  Następnie dyrektor szkoły Jolanta Pawlak dokonała uroczystego rozpoczęcia roku szkolnego 2021/2022. Życzyła wszystkim zebranym najwięcej zdrowia.