• VII edycja konkursu "Wokół symboli narodowych".

      19.11.2021

      W odpowiedzi na zaproszenie Oddziałowego Biura Edukacji Narodowej IPN w Szczecinie skierowane do uczniów szkół podstawowych klas II i III z województwa zachodniopomorskiego oraz północnej części województwa lubuskiego, 10 listopada 2021 roku w naszej szkole odbyła się VII edycja konkursu "Wokół symboli narodowych". W konkursie uczestniczyło ośmioro uczniów. Konkurs ma charakter cykliczny, a jego celem jest upowszechnienie i popularyzacja wśród dzieci i młodzieży szkolnej znajomości historii Polski ze szczególnym uwzględnieniem polskich symboli narodowych. Zmagania konkursowe poprzedziły wykonane w klasach i holu szkoły gazetki z okazji Dnia Niepodległości oraz przeprowadzone zostały lekcje patriotyczne. Wyniki konkursu wraz z nagrodami i dyplomami dotrą do nas najwcześniej w grudniu. Uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie, rodzicom  za współpracę i pomoc.

      Anna Hatała

      Nagrodzeni uczestnicy.

     • Tak obchodziliśmy Święto Niepodległości w naszej szkole

      12.11.2021

      10 listopada , w przeddzień święta, zorganizowaliśmy w  szkole obchody  rocznicy odzyskania przez naszą Ojczyznę niepodległości. Tego dnia uczniowie przyszli odświętnie ubrani. Wielu miało przypięte biało-czerwone rozety. Na zajęciach realizowane były treści patriotyczne. Uczniowie śpiewali hymn i pieśni z okresu odzyskania niepodległości, oglądali prezentacje, inscenizację oraz filmy edukacyjne, wykonywali prace plastyczne. Na tablicach wystawionych na korytarzu szkoły przy ulicy Gdańskiej, rozwijali swoją kreatywność, rysując wspólną pracę na temat ,,Jestem patriotą, bo…”. Efekty można zobaczyć na załączonych zdjęciach. W tym dniu panowała uroczysta i radosna atmosfera. Narodowe Święto Niepodległości powinno być symbolem jedności i solidarności wszystkich Polaków.

     • Połowinki 2021!

      19.11.2021

      29 X wspólną zabawę połowinkową urządziły klasy druga i trzecia liceum oraz druga branżowa. 

      Po ciężkim dniu wytężonych przygotowań impreza ruszyła w najlepsze. Sekcja „dekoracyjna” (3 LO) postarała się o niepowtarzalny klimat i magiczną atmosferę, sekcja „kulinarna” (2 LO) spisała się także na medal, przygotowując rewelacyjne menu. Obie grupy wspomagała klasa 2 BS, która zadbała również o wyśmienitą oprawę muzyczną. Mimo zmęczenia po całym dniu pracy wszyscy świetnie się bawili do „białego rana”. 

      Młodzież zadowolona, wychowawcy (Beata Nawojska-Idziak, Jan Pawelski i Leszek Wieczór) - dumni!

     • Nasi uczniowie Górą!!!

      11.11.2021

       W dniu 5.11 w Zielonej Górze odbył się XI finał Konkursu Patriotycznego “Ojczyzno Ma”, który został zorganizowany przez Akcję Katolicką Diecezji Zielonogórsko - Gorzowskiej z zachowaniem reżimu sanitarnego. Oprócz zaprezentowania swojej wiedzy uczniowie mieli możliwość zwiedzenia Muzeum Ziemi Lubuskiej i wysłuchania koncertu instrumentalnego. Naszą szkołę godnie reprezentowali uczniowie klas ósmych: Błażej Krygier z kl. 8a, Bartosz Mituła z kl. 8b oraz Marcin Górski z kl. 8c - laureaci etapu szkolnego, którzy do Zielonej Góry przyjechali  wraz ze swoim opiekunem, Panią A. Ostapczuk. Na dziesięciu finalistów (którzy zostali wyłonieni po wcześniejszej weryfikacji części pisemnej), w części ustnej pierwsze miejsce zajął Marcin Górski, a Bartosz Mituła trzecie. Tym samym otrzymali tytuł Laureata konkursu.

      Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

       

      Aleksandra Ostapczuk

     • Spotkanie z Panią Krystyną Konecką

      09.11.2021

      8 listopada  2021r. odbyło się spotkanie uczniów kl. VA z poetką oraz dziennikarką urodzoną w Dobiegniewie Panią Krystyną Konecką.

      Autorka podzieliła się swoimi wspomnieniami związanymi z naszą miejscowością, a następnie opowiedziała o swojej pracy literackiej. Uczniowie mogli poznać wybrane dzieła oraz  obejrzeć zdjęcia ze spotkań autorskich i wyjazdów. Poetka  przedstawiła swoje najnowsze publikacje zatytułowane:

      „Zwierciadło Marii Stuart” i „ Kruchość. Sonetti a corona”.  

      To była niezwykła lekcja języka polskiego!

     • AKCJA “ZNICZ”

      11.11.2021

             Jak co roku w szkole przy ul. Poznańskiej, przed uroczystością Wszystkich Świętych (w dniach od 11.10 do 05.11) została przeprowadzona akcja “Znicz”. Młodzież przez dwa tygodnie przynosiła znicze, które później zapalała na cmentarzu komunalnym jako światełko pamięci na grobach tych, którzy poprzedzili nas do wieczności już dawno i nie mają bliskich, którzy mogliby ich upamiętnić. W kolejnych dniach uczniowie na lekcjach religii i godzinie wychowawczej z entuzjazmem porządkowali groby, aby pamięć o tych osobach nie zginęła. Nie zapomnieli też o  najważniejszej sprawie, czyli o modlitwie za wszystkich zmarłych spoczywających na tym cmentarzu.

      Taka to już nasza narodowa tradycja, że dbamy o groby nie tylko bliskich nam osób.

      Światełko pamięci płonęło z MIŁOŚCIĄ.

      Brawo Młodzi!

       

      Koordynator akcji - Aleksandra Ostapczuk

     • Poznajemy zawody - spotkanie z budowlańcem

      09.11.2021

      W ostatnie piątkowe, październikowe przedpołudnie naszą grupę odwiedził tata Adasia. Pan Krzysztof opowiedział dzieciom o swojej pracy budowlańca. Dzieci z uwagą słuchały jak buduje się dom, jakie narzędzia, maszyny i pojazdy ułatwiają pracę na budowie. Pokazał nam również odpowiedni strój pracownika budowlanego. „Zerówkowicze” z radością przymierzały kaski ochronne, oglądały różne narzędzia i  z zachowaniem szczególnej ostrożności mogły pobyć   w koparko-ładowarce.

      Bardzo dziękujemy panu Krzysztofowi za poświęcony czas.

       

                                                                                     Wychowawczynie            

                                                                                       Maria Bakowicz  Iwona Tajak

                                                                          

     • „PRZERWA NA CZYTANIE – BICIE REKORDU W CZYTANIU NA PRZERWIE”

      02.11.2021

      27 października nasza szkoła przystąpiła do  II MIĘDZYNARODOWEJ EDYCJI VI OGÓLNOPOLSKIEJ AKCJI „PRZERWA NA CZYTANIE – BICIE REKORDU W CZYTANIU NA PRZERWIE”.  Akcja ta realizowana jest w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”. Celem akcji była promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, integracja środowiska szkolnego oraz zachęcenie uczniów do sięgania po książkę w każdej sytuacji. Mimo niesprzyjających okoliczności udało nam się być częścią tego wydarzenia czytelniczego. Nim jednak przystąpiliśmy do akcji, wszyscy uczniowie oraz wychowawcy otrzymali informacje i wytyczne  na temat zbliżającego się wydarzenia. Każda klasa miała za zadanie przygotować plakaty promujące czytanie, z czego oczywiście wszyscy się wywiązali. Plakaty te ozdobiły hole w naszej szkole. Wykonaliśmy gazetkę ścienną związaną z promocją czytelnictwa . W tym  dniu na wszystkie przerwy międzylekcyjne zabieraliśmy ze sobą książkę, którą wcześniej wypożyczyliśmy w bibliotece szkolnej, a potem siadaliśmy wygodnie gdzie kto mógł, w sali lekcyjnej bądź na korytarzu, na głównym holu szkoły i przez całą przerwę czytaliśmy wybraną przez siebie książkę. Najmłodszym uczniom wychowawcy zorganizowali tzw. strefy czytania, gdzie słuchali książek czytanych przez swoich nauczycieli.  Udział  w akcji wzięli wszyscy uczniowie obecni w tym dniu w szkole ( 244 uczniów ) oraz nauczyciele i pracownicy szkoły (14 osób). #przerwanaczytanie

       Koordynatorkami akcji były: p. Edyta Dudyk i p. Bozena Woźniak

       

     • Wyjazd do Parku Wodnego

      02.11.2021

      30 września wychowawczynie klasy 7a i 7c, Paulina Paczesna i Iwona Dobrowolska zorganizowały wyjazd do Poznania, do Parku Wodnego. Po tak długim czasie lockdownu i ograniczeń w organizowaniu wycieczek, uczniowie naszej szkoły naprawdę cieszyli się na wyjazd. I nie byli rozczarowani. Poza świetną zabawą w  parku wodnym, gdzie spędzili kilka godzin pływając, zjeżdżając ze zjeżdżalni i korzystając z wszelkich dostępnych tam atrakcji, to podróż tramwajem czy pociągiem przyniosła dodatkowe atrakcje, podobnie jak i obcowanie z dużym miastem.