• KONKURS ,,MEGA JAJKO”

25.04.2022

W oczekiwaniu na nadejście Świąt Wielkanocnych w klasach 0 - III naszej szkoły został zorganizowany konkurs na wykonanie projektu ,,Mega jajka”. Udział w konkursie stał się dla naszych uczniów wyjątkową okazją do wspólnej zabawy, pobudzenia inwencji twórczej, oraz   fantazji. Dzieci z pomocą  rodziców  i wychowawców,  z wielkim zaangażowaniem przystąpiły do wykonania prac. Przepiękne projekty jaj wielkanocnych o ogromnych rozmiarach, zostały umieszczone na wystawie w holu, gdzie swym urokiem cieszyły naszych uczniów oraz odwiedzających szkołę. Wszyscy uczniowie klas 0-III wzięli udział w głosowaniu na najpiękniejsze jajko. W wyniku zdobytych punktów oraz obrad komisji w skład której wchodził: Baranek, Kurczaczek i Zajączek Wielkanocny, wszystkie klasy zasłużyły na dyplom uznania oraz słodką nagrodę. Serdecznie dziękuję uczestnikom za udział w konkursie oraz tak wspaniale wykonane prace.

B. Marciniak

• Każdy w życiu powinien posadzić choć jedno drzewo…

13.04.2022

Wiele nadleśnictw każdego roku organizuje wiosenne akcje sadzenia lasu. Okres sadzenia to wielkie święto nie tylko dla leśników, ale też dla osób związanych z lasem i przyrodą. Tak było i tym razem, bo Gminny Zespół Szkół w Dobiegniewie na sobotę 9 kwietnia 2022r.  został zaproszony  przez Nadleśnictwo Głusko do takiej akcji pt. „Las dla Nas”. Tak się złożyło, że w naszym mieście,  za przejazdem był przygotowany teren do nasadzeń. Inicjatywa Nadleśnictwa by zrobić to wspólnie z mieszkańcami Dobiegniewa spotkała się   z miłym przyjęciem różnych grup lokalnych. Najliczniejszą z nich byli uczniowie różnych poziomów  z naszej szkoły. Mimo wiosennego chłodu wszyscy pracowali chętnie i na miarę swoich możliwości. Na szczególną uwagę zasługuje znakomite przygotowanie akcji ze strony Nadleśnictwa Głusko, czyli przydział zadań. Organizatorzy pomyśleli również o ciepłym poczęstunku i  innych atrakcjach dla dzieci i młodzieży, w tym spotkaniu z edukatorem oraz  „leśnych” prezentach. Bliskość lasu pozwoli uczniom w przyszłości obserwować jak ich drzewka rosną.