• Wyniki konkursu Mistrz słówek języka angielskiego w klasach I-III

      21.06.2022

      Dnia 06.06.2022r. odbył się konkurs z języka angielskiego Mistrz słówek z języka angielskiego, podczas którego uczniowie z klas I-III mogli sprawdzić swoje umiejętności leksykalne. Celem konkursu było stworzenie możliwości sprawdzenia stopnia opanowania struktur leksykalnych oraz motywacja do nauki języka angielskiego.

      Oto zwycięzcy:

      Klasa I                                                          Klasa II                                       klasa III

      1.Hubert Klimczyk                                 1.Zuzanna Rojek               1.Alan Sztukowski

      2.Kacper Krupa                                     2.Amelia Jończyk              2.Lena Zabłocka

      3.Hanna Mirosławska                           3.Hanna Fulara                  3.Maja Kokonarczyk

       

      Congratulations !!! 

       

      Marta Kozłowska

     • Biwak 6a

      21.06.2022

      Za nami długo oczekiwany biwak. Prawie w komplecie spędziliśmy go nad jeziorek Osiek. Dzięki zaangażowaniu rodziców i nauczycieli, mogliśmy przeżyć niezapomniane chwile poza domem, pod namiotem. Pod czujnym okiem p. D. Treller, p. J. Oberdy i rodziców była to dla większości z nas pierwsza nocka bez rodziców, pierwsze niewygody i pierwsze tak różne doświadczenia i emocje. Ale było zabawnie, bezpiecznie i rozrywkowo. Do tego nie martwiliśmy się o jedzenie i ciepło z ogniska, bo czasami było chłodno. Ale to zapewnili nam rodzice. Dziękujemy za spełnienie naszego marzenia. Klasa 6a

     • 8D w Warszawie

      14.06.2022

      W dniach 7-8.06.2022 roku uczniowie klasy 8D uczestniczyli w wycieczce do Warszawy. Nasza klasa była dołączona do 30 - osobowej grupy uczniów Zespołu Szkół w Drezdenku. Pierwszego dnia mieliśmy okazję zwiedzenia Sejmu RP. Znana z tv sala obrad poselskich zrobiła na nas wrażenie. Jak parlamentarzyści mogliśmy też zjeść obiad w stołówce sejmowej. O pracy Sejmu opowiadała nam Pani Poseł z Gorzowa Wielkopolskiego Krystyna Sibińska, która sponsorowała nam też autokar i posiłek. Po południu zdążyliśmy zwiedzić Zamek Królewski i pospacerować po Starówce. Na koniec dnia byliśmy przy Grobie Nieznanego Żołnierza i widzieliśmy zmianę warty honorowej na placu Józefa Piłsudskiego. Na nocleg dotarliśmy o 22.00. Następnego dnia rano wybraliśmy się do Muzeum Powstania Warszawskiego. Zwiedzanie tego szczególnego miejsca zrobiło na nas również wrażenie. Na końcu naszej wizyty   w stolicy zobaczyliśmy pomnik Janusza Korczaka przy Pałacu Kultury i Nauki. Przekazaliśmy pozdrowienia autorowi dzieła (powstańcowi 1944 roku) Panu Zbigniewowi Wilmie. Przed samym powrotem do Dobiegniewa  był krótki pobyt w Złotych Tarasach i posiłek. Dziękujemy bardzo za pomoc przy organizacji wyjazdu i opiece Państwu Natalii i Krzysztofowi Burdzom.

       

        Krzysztof Niedziałkowski  - wychowawca klasy

     • WIZYTA U KOSMETYCZKI

      14.06.2022

      Dnia 10 czerwca 2022 roku uczniowie grupy „0b” wybrali się do gabinetu kosmetycznego w  celu poznania pracy kosmetyczki - osoby odpowiedzialnej za pielęgnację i upiększanie ciała. Dzieci miały okazję zobaczyć, jak wygląda, profesjonalny salon kosmetyczny, poznały i oglądały wyposażenie oraz  przyrządy,  jakimi posługuje się kosmetyczka w swojej pracy. Szczególnie dziewczynki były pod wrażeniem ilości kolorowych i pachnących kosmetyków.

      M. Bakowicz

       

     • Wojewódzki Finał Trójboju Lekkoatletycznego

      12.06.2022

      Wojewódzki Finał Trójboju Lekkoatletycznego

      10 czerwca 2022r. na stadionie w Międzyrzeczu odbył się Finał Wojewódzki Trójboju Lekkoatletycznego rozgrywany w ramach Lubuskiej Olimpiady Młodzieży. Drużyna dziewcząt z naszej szkoły zajęła  II miejsce, zdobywając 665 punktów.

      Skład drużyny: Maja Aleksandrowicz, Julia Paczesna, Oliwia Wójtowicz, Zofia Chrostowska, Liliana Jacków.

      Na pierwszym miejscu uplasowała się Szkoła Podstawowa nr 2 z Gubina, a na trzecim Szkoła Podstawowa nr 8 z  Żar.

       W zawodach startowali również chłopcy, którzy zajęli V miejsce.

      Skład drużyny: Samuel Bełezina, Dorian Wolarek, Jakub Woźniak, Jakub Gawart, Szymon Kozerski.

      W tej konkurencji pierwsze miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 8 z Żar, drugie Szkoła Podstawowa nr 3 z Sulechowa, trzecie Szkoła Podstawowa ze  Słońska, a czwarte Szkoła Podstawowa nr 1 ze Szprotawy.

      Zwycięskim drużynom wręczono pamiątkowe puchary, a zawodnicy otrzymali medale.

      Gratulujemy!

     • Piknik Rodzinny

      08.06.2022

      5 czerwca na Stadionie Miejskim przy ulicy Leśnej w Dobiegniewie odbył się Piknik Rodzinny Gminnego Zespołu Szkół. Głównym organizatorem była Rada Rodziców na czele z przewodniczącą Natalią Burdz, którą wspomagała dyrektor szkoły Pani Jolanta Pawlak. Do wspólnej zabawy włączyła się również Burmistrz Dobiegniewa Pani Sylwia Łaźniewska. Można było aktywnie spędzić czas z rodziną i znajomymi. Zaplanowano zabawy i konkursy rodzinne, występy artystyczne, pokazy taneczne i sportowe, „dmuchańce”. Był także grill, sprzedaż ciast i loteria fantowa. Pokazy taneczne rozpoczęła grupa „New Dance Family”, która zadziwiła obserwatorów wyszkoleniem akrobatyczno-tanecznym. Podobały się również występy grupy „Hajdasz”, dziewcząt z GZS i tańczących zumbę. Piknik ożywił Mariusz Ambrożuk, który grał na akordeonie. Występowali jeszcze Ania i Sławek, Joanna i Weronika oraz Gerard Brenk. Zabawy i konkursy rodzinne dla dzieci, i dorosłych prowadzili nauczyciele wychowania fizycznego.  Można było uczestniczyć w zabawie „Kto ma więcej piegów”,  „Jeden dzień z życia rodziny”, „Gdzie jest moje dziecko”. Spośród konkurencji zręcznościowych dużą popularnością cieszył się rzut beretem, podrzucanie piłki na chuście animacyjnej, szczudła, narty, przeciąganie liny i kręgle. Za aktywność można było otrzymać okolicznościowy medal i słodki poczęstunek. Odbyły się również pokazy sportowe footballu amerykańskiego oraz skoki na trampolinie. Na miejscu można było zakupić smakowite ciasta, upieczone przez rodziców, kiełbaskę z grilla i spróbować pysznego żurku, który przygotowały panie kucharki z GZS. Każdy mógł dla siebie coś ciekawego znaleźć. Popołudnie na stadionie było wesołe i pogodne.

     • WIZYTA ZERÓWKOWICZÓW W MYJNI SAMOCHODOWEJ

      08.06.2022

      6 czerwca 2022roku dzieci z grupy „0b”w ramach realizacji zagadnień programu Doradztwa Zawodowego uczestniczyły w wycieczce do pobliskiej myjni samochodowej. Ciekawe świata 6-latki najpierw zwiedziły sklep z częściami i akcesoriami samochodowymi, a później mogły obserwować pracowników myjni podczas pracy. Same także spróbowały sił np. z myjką ciśnieniową w rękach. Nad przebiegiem prac czuwał właściciel myjni, człowiek z niesamowitym podejściem do najmłodszych. Z uśmiechem opowiadał, tłumaczył, pokazywał  i bawił się wspólnie z dziećmi. Na koniec  wizyty uwieczniliśmy pobyt w myjni wspólną fotką. Była też słodka niespodzianka.

                                                                                                      Bardzo dziękujemy!

     • Wrocław w dwa dni!

      07.06.2022

      Uczniowie klasy 8c dzielnie penetrowali zaułki miasta. W planie znalazł się Sky Tower, Hala Stulecia, Most Pokutnic, wieczorny pokaz fontann, rejs katamaranem wokół Ostrowa Tumskiego oraz uliczka neonów-pozostałość po reklamach miasta z lat 70-tych.Wrócimy za rok?

     • Dzień Dziecka 2022

      05.06.2022

      1 czerwca 2022r. na plaży miejskiej w Dobiegniewie odbyły się Gminne Obchody Dnia Dziecka. Uczestniczyły w nich trzy grupy wiekowe uczniów: klasy 0-3, 4-6 i od klasy 7 do klasy trzeciej szkoły średniej. Plażę podzielono na trzy strefy: strefę naukową, sportu i zabawy. W strefie naukowej można było zaobserwować ciekawe doświadczenia chemiczne. W strefie zabawy dzieci bawiły na „dmuchańcach" i rywalizowały w wyścigach konnych. Chętnie rzucały też do celu. Do zabawy zachęcali animatorzy. W strefie sportu odbyły się wyścigi rzędów. Aktywnie uczestniczyły w nich klasy IV. Pierwsze miejsce zajęła klasa IVA, drugie „ex aequo”(egzekwo) IVB i IVC. Wśród klas pierwszych najlepiej spisała się klasa IA, drugie miejsce przypadło  klasie IB. Klasy V zaangażowały się w strefie zabawy i naukowej. Starsi uczniowie grali w siatkówkę plażową, rywalizowali w przeciąganiu liny, chodzili na szczudłach, ścigali  się w workach i kręcili hula-hop. W tle rozbrzmiewała przyjemna muzyka. Można było zatańczyć „Macarenę” z Panią Burmistrz. Wszyscy chętnie zajadali się słodkim upominkiem w postaci lodów. Po zmaganiach sportowych i obserwacjach edukacyjnych uczniowie ochoczo piekli kiełbaski na ognisku. Tylko pogoda trochę nam „nie dopisywała”.