• Jasełka

      28.12.2022

      22 grudnia wszyscy uczniowie i pracownicy szkoły przy ul. Gdańskiej  świętowali nadejście Świąt Bożego Narodzenia. Szkołę odwiedzili  rodzice i sympatycy, aby obejrzeć spektakl teatralny w wykonaniu uczniów klas I-VI. Przedstawienie bardzo podobało się wszystkim, a śpiewane wspólnie kolędy nastroiły świątecznie dzieci i dorosłych. Występ podsumowały dzieci z grupy zerowej  śpiewając piosenkę świąteczną przy świecach samodzielnie wykonanych lampionów. Słowa piosenki ,,Życzenia mają moc w tę wigilijną noc” na długo pozostały na ustach  wszystkich uczestników spotkania. Niech się spełnią. Wesołych Świąt!

     • Świąteczne pierniki

      16.12.2022

      Grudzień to okres przedświąteczny, który nierozerwalnie łączy się z pieczeniem pierniczków i ich zapachem. Uczniowie klasy 2a postanowili trochę tego magicznego, świątecznego zapachu wnieść do klasy. Dnia 15 grudnia miało miejsce wielkie dekorowanie świątecznych pierników. Pomysłów na najpiękniej udekorowany smakołyk było tysiące - efekty owej pracy można zobaczyć na zdjęciach. W całej klasie unosił się korzenny zapach przywołujący wśród zebranych najmilsze wspomnienia świąteczne.
      Dekorowanie pierniczków sprawiło naszym uczniom wielką radość, a jednocześnie w sposób miły i praktyczny utrwaliło tradycje Świąt Bożego Narodzenia. Pragnąc podzielić się pysznymi owocami swojej pracy, z upieczonych ciastek dzieci przygotowały piernikowe prezenciki dla najbliższych .
      Bardzo dziękujemy Pani Karolinie Tuszyńskiej z cukierni „ Słodka Dziurka” za warsztaty dekorowania świątecznych pierników. Zajęcia wszystkim bardzo się podobały.

     • Mamy TO!!!

      09.12.2022

      Nasza drużyna w składzie Maciej Putek, Dominik Kaźmierczak, Jakub Bartnicki 5 grudnia 2022 r. wzięła udział w MISTRZOSTWACH  POWIATU W DARTA w Strzelcach Kraj.. W turnieju wystartowało 12 zawodników z 4 drużyn. Rozgrywki rozpoczęły się od rywalizacji indywidualnej, w której najlepiej zaprezentował się Maciej Putek zdobywając wicemistrzostwo powiatu. W zmaganiach drużynowych nasi uczniowie spisali się jeszcze lepiej i po zaciętej walce wygrali turniej, zostając nowymi MISTRZAMI POWIATU. Gratulujemy mistrzom.

     • Mikołaj w świetlicy klas 1-3

      09.12.2022

      Dzyń, dzyń, dzyń,
      nasz Mikołaj Święty,
      dzyń, dzyń, dzyń,
      przyniósł nam prezenty...

      Tak, tak...do naszej świetlicy też zawitał Mikołaj z pięknymi prezentami. Ależ było radości przy rozpakowywaniu dużej paki ! Były w niej  gry planszowe, kolorowe klocki, nowe zestawy kredek, pisaków, zestaw fryzjerski i kuchenny. Radość i uśmiech na twarzach dzieci  to podziękowanie za wspaniałą niespodziankę.
       

     • Mikołajki w klasach 0 - 3

      08.12.2022

      6 grudnia jest od wielu lat dniem, w którym w naszej szkole podtrzymujemy mikołajkową tradycję. Dzieci przyszły na lekcje  ubrane na czerwono, w pięknych, mikołajkowych czapkach.
      Uczniowie z niecierpliwością czekali na Mikołaja, aż wreszcie usłyszeli dzwonek i pojawił się nasz miły gość. Dzieci na powitanie zaprezentowały Mikołajowi wierszyki, piosenkę, a także obiecały, że będą grzeczne i postarają się nie sprawiać kłopotu swoim rodzicom i nauczycielom. Po takich deklaracjach Mikołaj przystąpił do swojego zadania - obdarzył uczniów klas 0-3 miłymi upominkami, które były przyjmowane z wypiekami na twarzach i z nieskrywaną radością. Nikt nie chciały się rozstać z Niezwykłym Gościem, ale on wytłumaczył im, że czekają na niego jeszcze w wielu miejscach, więc musi się spieszyć, żeby wszędzie zdążyć.

      A więc do następnego roku drogi Mikołaju!

     • „Każdy inny – wszyscy równi”

      08.12.2022

       Każdego roku 3 grudnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnością. Pierwsze obchody w naszej szkole zainicjował zespół nauczycieli do spraw pomocy psychologiczno-pedagogicznej. Ich celem było przybliżenie społeczności szkolnej problemów osób z niepełnosprawnością oraz zwiększenie świadomości naszych uczniów w zakresie różnych niepełnosprawności.

      W ramach szkolnych obchodów, na korytarzach  w obu budynkach,  zorganizowano wystawy tematyczne, na których zaprezentowano m.in. informacje, zdjęcia i plakaty przygotowane przez uczniów. Wszyscy wychowawcy otrzymali do wyboru multimedialne materiały  do wykorzystania na lekcjach w swoich klasach. Były to filmiki i prezentacje o różnych niepełnosprawnościach i  taktownych sposobach pomocy tym osobom.

      Podsumowaniem obchodów było spotkanie  klas szóstych z lokalnym, niepełnosprawnym ruchowo artystą, malującym ustami  Panem  Mariuszem  Mączką. Jego obrazy zyskały nie tylko sławę w kraju, ale również są wysoce nagradzane poza granicami Polski, na różnych  kontynentach. Szczególne zainteresowanie wzbudziły  wśród uczniów przykładowe prace, pokaz malowania ustami  oraz szczerość wypowiedzi gościa.

      To była piękna lekcja nie tylko plastyki, ale przede wszystkim czas budowania społecznych postaw, pokazania, że niepełnosprawność nie jest barierą w spełnianiu marzeń.

      Obchody Dnia Osób  z Niepełnosprawnością  przypomniały też, że niepełnosprawni są wśród nas, że mają takie same potrzeby jak my i, że chcą być traktowani na równi z pełnosprawnymi osobami.

       

    • Mobilne Laboratoria Przyszłości
     • Mobilne Laboratoria Przyszłości

      07.12.2022

      7 grudnia 2022 r. do Szkoły Podstawowej w Dobiegniewie zawitała ekipa Mobilnych  Laboratoriów Przyszłości. W ramach zajęć  pokazano uczniom nowoczesne technologie i uczono ich korzystać z nich w kreatywny sposób. Uczniowie na zajęciach warsztatowych za pomocą okularów VR oglądali zjawiska przyrodnicze, np. zorzę polarną, figury geometryczne, kulę ziemską, panoramę Marsa. Poznali również zasadę działania drukarki 3D, jej wykorzystanie oraz darmową bazę danych modeli 3D. Wydrukowali wspólnie wybrany model.

      Były to  rzeczywiście zajęcia na miarę przyszłości.