• Szkolny wyjazd do Filharmonii Gorzowskiej

      15.01.2023

      10 stycznia 2023 roku osiemdziesięcioro  uczniów naszej szkoły z klas czwartych i piątych było w Filharmonii Gorzowskiej na najsłynniejszym zimowym przedstawieniu baletowym „Dziadek do orzechów”. Celem wyjazdu było wprowadzenie młodych ludzi w świat muzyki klasycznej i umożliwienie jej odbioru na żywo. Przedstawienie łączyło w sobie najbardziej znane fragmenty dzieła Piotra  Czajkowskiego z pięknym baletem w wykonaniu artystów z Poznania. Całość przeplatały tematyczne słowa wiążące prowadzącej wraz z materiałami filmowymi z zajęć w szkole baletowej, a nawet próby „baletowego” uaktywnienia publiczności. Uczniowie przekonali się, że wyjazd do filharmonii to wspaniałe, muzyczne przeżycie i wartościowe doświadczenie. Nagrodzili artystów brawami, a na koniec poprosili o wspólne zdjęcie.

      Uzupełnieniem wyjazdowych atrakcji był pobyt w Miejskim Przedsiębiorstwie  Komunikacji. Jego przedstawiciel, p. Marcin  Pejski, pokazał dzieciom w zajezdni tabor tramwajowy, miejsce napraw pojazdów, a na koniec zaprosił na przejazd  przez Gorzów Wlkp. linią z Wieprzyc na Piaski. Uczniowie mogli doświadczyć  atrakcyjnej dla nich jazdy tramwajem, kasowania biletów. To była kolejna, miła przygoda w Gorzowie  Wlkp.

     • Wycieczka do Gorzowa Wlkp.

      10.01.2023

      5 stycznia 2023 roku odbyła się wycieczka na lodowisko i basen do Gorzowa Wlkp. Brali w niej udział uczniowie klasy IVB i sportowcy uczestniczący w zajęciach SKS i Sport Klubów. Opiekunami byli nauczyciele wychowania fizycznego: Dariusz Majowicz i Jakub Oberda. Na lodowisku niektórzy uczyli się jazdy na łyżwach, inni ją doskonalili. Nie obeszło się bez kontrolowanych upadków. Na basenie rekreacyjnym można było korzystać ze zjeżdżalni o różnej długości, basenu do nauki pływania, „dzikiej rzeki”, kąpieli bąbelkowej, gejzerów i armatek wodnych. Aktywnie spędzony czas, połączony z dobrą zabawą, zapewnił uczniom wiele radości i dostarczył pozytywnych wrażeń.

     • Grudzień u przedszkolaków!

      08.01.2023

      6 grudnia dzieci z Oddziału Przedszkolnego, tak jak pozostałych uczniów klas starszych, odwiedził Święty Mikołaj, który wręczył im prezenty. Tego samego dnia dzieci razem z wychowawcami udały się na Plac pchor. T.Starca i przystroiły choinkę, przygotowanymi wcześniej ozdobami.

      W drugiej połowie grudnia, dzięki „kuchni szkolnej”, która powstała w ramach projektu ,,Laboratoria Przyszłości”, dzieci piekły pierniczki, a następnego dnia ozdabiały je według własnego pomysłu przy użyciu kolorowych ozdób oraz niesamowicie słodkiego lukru.

      Przedszkolaki udały się również do szkoły przy ul. Poznańskiej na przedstawienie przygotowane przez nauczycieli GZS w Dobiegniewie.  22 grudnia spędziły magiczny czas z wychowawcami w czasie Wigilii Klasowej.