• Szkolny Masterchef Junior

      22.06.2023

      Dzięki kuchni która powstała w ramach projektu Laboratoria Przyszłości dnia 20 czerwca 2023 r. odbyła się w naszej szkole pierwsza edycja Szkolnego Masterchefa Junior. Dzieci miały do wykonania naleśniki na słono i słodko oraz koktajle. Konkurs pokazał nam, że nasi uczniowie są bardzo kreatywni, potrafią doskonale się bawić i rywalizować. Pierwszym Szkolnym Masterchefem została Lena Wardęga .Serdecznie gratulujemy.

     • Ukończenie I etapu nauczania

      22.06.2023

      Ukończenie I etapu nauczania to początek nowej przygody w poznawaniu świata w klasach starszych.

      Uroczystość pożegnania klas trzecich odbyła 21 czerwca na terenie naszej szkoły. Uczniowie pochwalili się umiejętnościami i przedstawili wiersze, piosenki oraz inscenizację. Podziękowali za naukę,  opiekę,  życzliwość i wsparcie Pani Burmistrz, Paniom Dyrektor, Rodzicom, Nauczycielom i innym pracownikom szkoły. Czas rozpocząć kolejny etap na drodze rozwoju i edukacji.

      Tymczasem życzymy uczniom radosnych wakacji i niezapomnianych przeżyć! 

     • 4a w obiektywie wychowawcy!

      22.06.2023

      Klasa 4a z wychowawcą przeżyła mnóstwo ciekawych, emocjonujących i wesołych chwil. Był pierwszy egzamin jazdy na lodzie i na rowerze, zabawa z kropką, tabliczką mnożenia, przebieraniem. Świętowaliśmy Dzień Chłopaka i Dzień Kobiet. Witaliśmy wiosnę i przedsmak lata. Poznawaliśmy nowe miejsca i zdobywaliśmy ciekawą wiedzę na wycieczce w Państwowej Straży Pożarnej w Gorzowie Wlkp., w Filharmonii Gorzowskiej czy podczas pobytu w Dobiegniewskim Muzeum Woldenberczyków. Sprawdzaliśmy swoją wytrzymałość fizyczną i sprawność ruchową na basenie i podczas gier sportowych na Dzień Dziecka.  Zawsze ciekawi, zadowoleni i chętni na więcej. Już niedługo nowe wrażenia, te wakacyjne, a potem ... Klasa 5 

      D.Treller

     • Program "Poznaj Polskę"

      14.06.2023

      Przedsięwzięcie Ministra Edukacji i Nauki pod nazwą „Poznaj Polskę” 
      to program, w ramach którego szkoły mogą otrzymać środki na dofinansowanie wyjazdów do muzeów, miejsc pamięci, obiektów kultury czy instytucji popularyzujących osiągnięcia nauki . Program ma na celu uatrakcyjnienie procesu edukacyjnego dzieci i młodzieży poprzez umożliwienie im poznawania Polski, jej środowiska przyrodniczego, tradycji, zabytków kultury i historii oraz osiągnięć polskiej nauki. Przedsięwzięcie ma wspomóc realizację podstaw programowych dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych, urozmaicić zajęcia lekcyjne, dzięki czemu nauka nabierze praktycznego wymiaru. Z wielką przyjemnością informujemy, że  Gminny Zespół Szkół w Dobiegniewie otrzymał dofinansowanie organizacji wycieczek szkolnych w ramach tego programu
      w łącznej kwocie 41920,00 zł, co stanowi 80% szacowanych kosztów poniższych wyjazdów:

      1. jednodniowa wycieczka do Świnoujścia dla uczniów klas I – III Szkoły Podstawowej,
      2. trzydniowa wycieczka do Karpacza dla uczniów klas IV – VIII szkoły Podstawowej,
      3. trzydniowa wycieczka do Gdańska dla uczniów klas IV – VIII szkoły Podstawowej ,
      4. trzydniowa wycieczka do Torunia dla uczniów Liceum Ogólnokształcącego,
      5. dwudniowa wycieczka do Szczecina dla uczniów Branżowej Szkoły I st.

       

      Realizację tego przedsięwzięcia zaczynamy w czerwcu i będziemy ją kontynuować w przyszłym roku szkolnym.

     • "Poznaj Polskę" - Świnoujście

      19.06.2023

      W ramach programu "Poznaj Polskę" w dniu 14.06.2023 grupa uczniów naszej szkoły wyjechała na wycieczkę do Świnoujścia . Zgodnie z założeniami programu zwiedzili Muzeum Rybołówstwa i Latarnię morską. Podróż pociągiem, podczas której zjedzono z apetytem drugie śniadanie, minęła bardzo szybko. Następną atrakcją był przejazd promem i wizyta w Muzeum Rybołówstwa. Uczestników zaciekawiły okazy muszli, bursztynu, ryb, ale także modele statków, które kiedyś pływały pod polską banderą. Poznali też  historię powstania kartki pocztowej oraz obejrzeli filmy tematycznie związane ze Świnoujściem. Obiad w pobliskiej restauracji smakował wszystkim, a przede wszystkim dodał sił do dalszej wyprawy. Ze względu, że nie można w obecnym czasie dojechać od strony lądu do latarni morskiej, kolejną atrakcją był rejs statkiem. Po dotarciu do celu i pokonaniu ponad 300 schodów, można było podziwiać widok z najwyższej latarni morskiej w Polsce. Dodatkową atrakcją było zwiedzanie Fortu Gerharda. Każdy uczestnik otrzymał Certyfikat "zdobycia" latarni morskiej oraz został" pasowany na kadeta" w Forcie Gerharda. Wycieczka była udana, uczniowie poznali nowy, dla wielu z nich, zakątek Polski.

     • Trzymaj Formę

      19.06.2023

      W roku szkolnym 2023 szkoła Gminnego Zespołu Szkół w Dobiegniewie realizowała program Trzymaj Formę. Głównym celem było zwiększenie świadomości uczestników programu dotyczącej zdrowego odżywiania i aktywności fizycznej na zdrowie. Uczniowie wraz z nauczycielem przygotowali gazetkę ścienną na temat dodatków do żywności oraz kaloryczności produktów. Nasza szkoła propaguje aktywny styl życia poprzez zajęcia SKS gdzie doskonali technikę i taktykę różnych dyscyplin sportowych. Szkoła może się pochwalić sukcesami na szczeblu powiatowym oraz wojewódzkim. Podczas Dnia Dziecka dzieci przygotowały zdrowe przekąski które wspólnie degustowały. Za udział w programie i realizację zadań otrzymaliśmy certyfikat.

     • Wycieczka klas pierwszych

      19.06.2023

      14 czerwca klasy 1a i 1b odwiedziły Domek Alpak w Reczu. Przeurocze alpaki i inne zwierzęta podbiły serca dzieci. Każdy mógł się przytulić do miękkiego futerka, pogłaskać, nakarmić i zrobić zdjęcie z wybranym zwierzątkiem. Na wspaniale wyposażonym placu  zabaw czekało na dzieci wiele atrakcji. Nie zabrakło też pysznych kiełbasek z grilla. To był dzień pełen niezapomnianych wrażeń!

     • Dzień Pustej Klasy 2023

      19.06.2023

      Dzień Pustej Klasy jest międzynarodową inicjatywą, która promuje edukację poza budynkiem szkolnym. Święto zostało zainicjowane w 2012 roku przez brytyjskich nauczycieli, a celem jest popularyzacja edukacji na świeżym powietrzu i sprawienie, aby klasy w tym dniu były puste. Wszystko po to, by promować edukację terenową, która jest najbardziej uszczęśliwiającą formą   nauczania dzieci.
      W piątek, 16 czerwca, uczniowie z klas  0-VI obchodzili  Dzień Pustej Klasy. Pomieszczenia klasowe opustoszały, a społeczność uczniowska wraz z nauczycielami przeniosła się na świeże powietrze.
      Obliczania pola powierzchni placu zabaw, rozpoznawanie i nazywanie figur przestrzennych w otoczeniu, mierzenie dużych odległości, słuchanie dźwięków natury, pisanie wiersza inspirowanego przyrodą oraz wykonanie na chodnikach  słowników obrazkowych w językach obcych , to zadania dla uczniów w tym dniu.
      Lekcje spędzone pod gołym niebem  były dla dzieci okazją do bliskiego kontaktu z przyrodą, do jej uważnej, czułej obserwacji i beztroskiego celebrowania jej piękna. Udowodniliśmy, że w naturalnym otoczeniu też można się uczyć . Jest to zdrowsze i przyjemniejsze. Pamiętajmy, że natura uczy, dotlenia, aktywizuje, pobudza wyobraźnię, wzrusza i zadziwia.
       Dzień Pustej Klasy pokazał, że  nauka może być zabawą i wielką frajdą.

     • Klasy 3 w Międzyzdrojach

      16.06.2023

      W poniedziałek 12 czerwca klasa 3a i 3b wybrały się na wycieczkę do Międzyzdrojów.  Przywitaliśmy się z naszym morzem,  zwiedziliśmy Gabinet Figur Woskowych i Oceanarium.  Kupiliśmy ładne pamiątki i chociaż wiatr wiał w oczy spacerowaliśmy po molo.  To był piękny i radosny dzień.  Na pewno kiedyś tam wrócimy.

     • Rodzina Ulmów - bohaterscy samarytanie z Markowej

      12.06.2023

      W związku ze zbliżającą się beatyfikacją rodziny Ulmów z Markowej, w naszej szkole przeprowadzono szereg zadań dotyczących znajomości ich życia i okoliczności śmierci. W holu obu budynków szkolnych postawiono tablice ze zdjęciami i informacjami oraz przeprowadzono tematyczne lekcje historii i religii.Uczniowie dowiedzieli się, że za pomoc Żydom podczas II wojny światowej Józef i Wiktoria Ulmowie oraz ich dzieci zostali zamordowani.Postawa tej rodziny dowodzi, że człowiek mimo swych wad potrafi być wspaniały, szlachetny i dobry.

     • Gry i zabawy z okazji Dnia Dziecka

      06.06.2023

      1 czerwca 2023r. spotkaliśmy się na plaży miejskiej nad jeziorem Wielgie, żeby uczcić Dzień Dziecka. Wśród wielu atrakcji, które czekały na uczniów naszej szkoły znalazły się zabawy z animatorem, dyskoteka, pieczenie kiełbasek, lody od Pani Burmistrz i prezenty ufundowane przez Radę Rodziców.  Nie zabrakło  także gier i zabaw. Młodsze klasy bawiły się z animatorem, a starsze rywalizowały w skokach przez skakankę, przeciąganiu liny i grze w „zbijaka agenta”. Okazało się, że klasa VIC wykonała wspólnie 259 skoków przez długą skakankę. Jest to rekord, który trudno będzie pobić. Oto miejsca zajęte przez klasy:

      Klasy IV

      1.  IVA
      2.  IVC

      Klasy V

      1. VA
      2. VB i VC

      KLASY VI

      1. VIB
      2. VIA
      3. VIC

      Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy jeszcze lepszych wyników!