• Świąteczne pierniki

      21.12.2023

      Zbliża się okres Świąt Bożego Narodzenia, czas świątecznych wypieków, ubierania choinki i innych przedświątecznych przygotowań. I to właśnie ta przedświąteczna „gorączka” stała się doskonałą okazją do zorganizowania zajęć pieczenia świątecznych pierniczków.Uczniowie klasy III a pod opieką wychowawcy M. Szczypkowskiej i p. Elżbiety Sałaty mieli okazję nauczyć się wypieku pysznych, świątecznych pierników.W całej szkole unosił się korzenny zapach przywołujący najmilsze wspomnienia świąteczne. Pieczenie pierniczków sprawiło wszystkim wielką radość, a jednocześnie w sposób miły i praktyczny utrwaliło tradycje Świąt Bożego Narodzenia.

     • Betlejemskie Światło Pokoju

      20.12.2023

      W czwartek 7.12.23 jedenastoosobowy patrol wyruszył do Zakopanego po Betlejemskie Światło Pokoju. Pierwszy przystanek był w Krakowie, gdzie zwiedziliśmy Stare Miasto i muzeum Historii Ruchu Harcerskiego. Zlot w Zakopanem rozpoczął się apelem, w którym uczestniczyło ok 3000 harcerzy. Sobotnia gra przybliżyła nam postać Stanisława Witkacego-Witkiewicza oraz była okazją do poznania uroków Zakopanego. W niedzielę podczas Mszy Św. w Narodowym Sanktuarium na Krzeptówkach odebraliśmy z rąk Naczelniczki ZHP hm Martyny Kowackiej Płomień z Groty Narodzenia Pańskiego. W tym momencie zaczęła się nasza sztafeta BŚP. Światło przekazaliśmy 8. Szczepowi Ziemi Choszczańskiej „ Infinitum”, następnie podczas Kiermaszu na ręce Pani Burmistrz S. Łaźniewskiej mieszkańcom gminy Dobiegniew. Delegacja naszej drużyny odwiedziła ze Światłem także inne instytucje i zakłady pracy ofiarowując płomień Pokoju pracownikom urzędu, zakładu komunalni, Służbie Zdrowia, pensjonariuszom DPS, uczestnikom zajęć w OPS, pracownikom Poczty Polskiej . Podczas mszy Roratnich parafianom w Radęcinie i Dobiegniewie. Każdy harcerz i harcerka przekazał BŚP w swoich rodzinach , wśród znajomych i sąsiadów. Tegoroczne hasło Czyńmy Pokój niech towarzyszy nam nie tylko podczas świąt ale przez cały nadchodzący rok 2024.

     • DZIEŃ HERBATY

      20.12.2023

      15 grudnia w klasie 3 a królował aromat herbaty z dodatkiem imbiru, pomarańczy, cytryny i goździków. A wszystko to za sprawą Dnia Herbaty. W tej chwili herbata to drugi po czystej wodzie najczęściej spożywany napój na całym świecie. Jest wiele odmian, gatunków i rodzajów herbaty. Uczniowie klasy 3 a postanowili zrobić aromatyczną zimową herbatę korzystając przy tym ze sprzętu w Laboratorium Przyszłości. Tym samym wprowadziliśmy się  już w pachnący świąteczny nastrój.

     • Pomagamy i uczymy się pomagać

      07.12.2023

      1 grudnia  w ramach godziny wychowawczej klasę 4b odwiedził Pan Wojciech Starosta wykwalifikowany ratownik medyczny, który opowiedział nam nie tylko o swoich codziennych obowiązkach zawodowych, ale przede wszystkim o swojej wielkiej miłości do medycyny. Na początku lekcji wszyscy przypomnieli sobie numery alarmowe. Następnie wyjątkowy gość zwrócił uwagę na to, jak ważna jest nasza szybka i prawidłowa reakcja, gdy zagrożone jest czyjeś życie lub zdrowie. Uczniowie dzięki ćwiczeniom zaproponowanym przez ratownika, dowiedzieli się jak udzielać pierwszej pomocy przedmedycznej w przypadku utraty przytomności i zatrzymania krążenia oraz jak prawidłowo zabezpieczyć drobne urazy i skaleczenia. Pan Wojtek zwrócił szczególną uwagę na sposób podejścia do osób, które mogą potrzebować pomocy. Udzielił instrukcji jak się w takiej sytuacji zachować. Wskazał, jak ważne jest szybkie wezwanie pomocy i rzetelne przekazanie informacji dotyczących nieszczęśliwego wydarzenia. Następnie praktycznie przedstawił jak można udzielić pierwszej pomocy. Po pokazie ratownika  uczniowie na specjalistycznym sprzęcie mogli przećwiczyć wszystkie czynności. Dzieci z wielkim zaangażowaniem przystępowały do ćwiczeń, motywowane faktem, że iż wiedza o tym, jak należy nieść pomoc, może uratować czyjeś życie.

     • SLEEVEFACE - konkurs rozstrzygnięty

      21.12.2023

      Uczniowie klas 7, 8 oraz liceum wzięli udział w konkursie na najciekawszą, najbardziej kreatywną fotografię "Sleeveface" czyli "Ubierz się w książkę". Akcja była przeprowadzona w ramach realizacji zadań wynikających z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Uczestnicy nadesłali bardzo interesujące zdjęcia postaci wkomponowanych w okładkę książki, spośród których komisja wyłoniła najlepsze prace i wytypowała zwycięzców:

      I miejsce - Anna Chudy

      II miejsce - Lena Aleksandrowicz

      III miejsce - Patrycja Krygler

      wyróżnienie - Malwina Jacków

      Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim za udział

     • NOWOŚCI W BIBLIOTECE SZKOLNEJ

      04.12.2023

      Drodzy Uczniowie, drodzy Rodzice!

      Dzięki realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa  udało się zakupić 361  książek, które wzbogaciły księgozbiór w obydwu budynkach szkoły przy ul. Gdańskiej i Poznańskiej.   Są to pozycje zarówno dla dzieci z klas 0-6, jak i dla młodzieży z klas 7-8 i liceum. Mam nadzieję, że nowości te przyczynią się do wzrostu czytelnictwa wśród uczniów naszej szkoły. Pamiętajmy, że czytanie książek ma olbrzymi wpływ  na rozwój intelektualny dziecka,  ponadto rozwija życie emocjonalne, kształtuje wyobraźnię i postawę twórczą. To świetny sposób na spędzanie wolnego czasu, trzeba tylko spróbować. Zachęcam więc do zapoznania się z nowościami, na pewno każdy znajdzie coś ciekawego dla siebie. Poniżej znajduje się lista wszystkich zakupionych książek.

      NOWOSCI_W_BIBLIOTECE_SZKOLNEJ.docx

       

     • Klasy 6 w kinie

      01.12.2023

      29.11.  klasy VIa i VIb spędziły poranek w kinie, by przeżyć przygodę wraz z bohaterem filmu, Kajtkiem,który odkrywa w sobie magiczne zdolności. "Kajtek Czarodziej" to film godny polecenia. Oglądnijcie!

     • IIIA z wizytą w Wielkiej Fabryce Elfów

      01.12.2023

      Uczniowie z klasy 3a 28.11.2023 r.  odwiedzili Wielką Fabrykę Elfów w Poznaniu i spotkali się z Mikołajem. Ciekawe zabawy z elfikami umiliły im ten przedświąteczny czas. 😀 Zjeżdżalnie, dmuchańce, mikołajkowe tańce, mini samochodziki czy pisanie listów do Mikołaja sprawiły im wiele frajdy. Na zakończenie wspaniałej zabawy spotkali się z Mikołajem i otrzymali certyfikaty potwierdzające ich wielkie zaangażowanie w szukanie nutek do świątecznej melodii, które rozproszyły się po całej Fabryce Elfów.To był dzień pełen wrażeń.Relacje z tej fascynującej wycieczki poniżej 👇

     • KONKURS MATEMATYCZNY Złota Żaba

      01.12.2023

       W 16 listopada 2023r. w naszej szkole odbył się szkolny etap XXXI konkursu matematycznego Złota Żaba obejmującego województwo wielkopolskie i lubuskie dla szkół podstawowych. W konkursie startowało 7 uczniów naszej szkoły: 4 uczniów klasy 7b oraz 3 uczniów klasy 8a.  Do II etapu konkursu zakwalifikował się uczeń klasy 8a Timofii  Yatsenko. II etap konkursu odbędzie się 2.03.2023r w Swarzędzu.

      Opiekun uczniów : nauczyciel matematyki Jan Pawelski

     • Gra “Znajdź Świętego”

      06.12.2023

      W dniach 30.10 i 02.11  przeprowadzona została gra “Znajdź Świętego”, a  szkolne korytarze stały się labiryntem pełnym inspirujących postaci. Zadaniem  uczniów było przemierzanie szkolnych zakamarków i jak najszybsze odkrycie  wizerunku 21 świętych ukrytych w kodach QR.  Najlepszy wynik uzyskały uczennice  Klaudia Tworek z kl. 7a i Oliwia Waszkiel z kl. 7a, którym  serdecznie gratulujemy!

      Oprócz dobrej zabawy dla każdego uczestnika czekała słodka niespodzianka.