• Wycieczka do Banku Spółdzielczego i sklepu Biedronka

      27.03.2024

      26 marca uczniowie klas 2a i 2c wybrali się na wycieczkę do Banku Spółdzielczego oraz sklepu Biedronka. Wizyta związana była z podsumowaniem tematyki związanej z zakupami i pieniędzmi.  W siedzibie banku uczniowie dowiedzieli się na czym polega  praca  bankowca. co to jest lokata, kto może ją założyć. Zobaczyli, jak pracuje maszyna do liczenia banknotów i monet. Następnie udaliśmy się do sklepu Biedronka. Tutaj uczniowie poznali wyposażenie sklepu – działy na których znajdują się towary. Sprawdzali ceny towarów na czytniku i co było najfajniejszą frajdą – dzieci dokonały drobnych zakupów. Wycieczka sprawiła wiele radości i wzbogaciła o nowe wiadomości.

       

     • POWITANIE WIOSNY

      25.03.2024

      W tym roku klasy 0-3 uczciły nadejście wiosny Wiosennym Pokazem Mody. Nasi mali modele i modelki prezentowali wspaniałe i oryginalne stroje. Uczniowie pewnym krokiem spacerowali po wybiegu oraz pozowali do zdjęć. Wszystkie kreacje były wyjątkowe i zaprojektowane według ich pomysłów.  Dzieci miały okazję przełamać swoją nieśmiałość i wzmocnić pewność siebie. Całemu wydarzeniu towarzyszyły nastrojowe utwory muzyczne.W szkole zagościła prawdziwa wiosenna aura.Mamy nadzieję, że ta barwna i radosna impreza rozbudziła wyobraźnię uczniów, pozwoliła im odkryć chęć do wystąpień publicznych oraz zainspirowała do dalszej twórczej aktywności

     • Wizyta w teatrze

      25.03.2024

      W marcu uczniowie klas 5a,5b i 6a zrealizowali jeden z celów wychowawczych: rozwijanie potrzeb kulturowych uczniów. Wspólnie odwiedziliśmy gorzowski Teatr im. J. Osterwy. A na scenie obejrzeliśmy znaną baśń pt. „Piękna i Bestia”.

      Sztuka podobała się wszystkim bez wyjątku, a zachwytom i oklaskom nie było końca. Rozmaite emocje targały uczniami, był smutek, niepokój, śmiech, aż chciało się wskoczyć na scenę i zagrać, zaśpiewać wraz z aktorami. Szkoda, że wszystko co ciekawe i dobre, tak szybko się kończy.

      Wychowawcy klas

     • Imieniny Zucha

      19.03.2024

      „Raz na cztery lata, zuch się staje pępkiem świata”. Chociaż imieniny Zucha są 29.02. w tym roku nasza Chorągiew obchodziła je 16.03. 24. Ze wszystkich hufców zjechały zuchy do Słubic, gdzie wspólnie bawiły się cały dzień. Ponad 300 zuchów uczestniczyło w apelu, a następnie w zabawach. Były pląsy, kolorowanki, konkurencje sportowe. Po obiedzie odbyła się gra miejska podczas, której można było poznać Słubice, zatrzymać się na moście łączącym Polskę z Niemcami. Na zakończenie było  świecowisko. Pomimo typowo marcowej pogody wszystkim dopisywały humory.

     • Dzień Piegów

      05.03.2024

      1 marca na buziach uczniów klasy 3a i ich wychowawczyni pojawiły się piegi, a to wszystko z okazji Dnia Piegów.  Dzieci poznały piegowatych bohaterów takich jak: Pan Kleks, Pippi Langstrumpf, Ania z Zielonego Wzgórza czy Tomek Sawyer. Przy okazji poruszaliśmy ważny temat tolerancji.Uczniowie uświadomili sobie, że chociaż każdy z nas inaczej wygląda, to ma jednakowe prawa. Liczyliśmy piegi na swoich twarzach, jedliśmy piegowate ciasteczka oraz wykonywaliśmy różne zadania związane z piegami. Dzień można uznać za bardzo wesoły, a jednocześnie pouczający.