• Biwak 6a

      21.06.2022

      Za nami długo oczekiwany biwak. Prawie w komplecie spędziliśmy go nad jeziorek Osiek. Dzięki zaangażowaniu rodziców i nauczycieli, mogliśmy przeżyć niezapomniane chwile poza domem, pod namiotem. Pod czujnym okiem p. D. Treller, p. J. Oberdy i rodziców była to dla większości z nas pierwsza nocka bez rodziców, pierwsze niewygody i pierwsze tak różne doświadczenia i emocje. Ale było zabawnie, bezpiecznie i rozrywkowo. Do tego nie martwiliśmy się o jedzenie i ciepło z ogniska, bo czasami było chłodno. Ale to zapewnili nam rodzice. Dziękujemy za spełnienie naszego marzenia. Klasa 6a

     • 8D w Warszawie

      14.06.2022

      W dniach 7-8.06.2022 roku uczniowie klasy 8D uczestniczyli w wycieczce do Warszawy. Nasza klasa była dołączona do 30 - osobowej grupy uczniów Zespołu Szkół w Drezdenku. Pierwszego dnia mieliśmy okazję zwiedzenia Sejmu RP. Znana z tv sala obrad poselskich zrobiła na nas wrażenie. Jak parlamentarzyści mogliśmy też zjeść obiad w stołówce sejmowej. O pracy Sejmu opowiadała nam Pani Poseł z Gorzowa Wielkopolskiego Krystyna Sibińska, która sponsorowała nam też autokar i posiłek. Po południu zdążyliśmy zwiedzić Zamek Królewski i pospacerować po Starówce. Na koniec dnia byliśmy przy Grobie Nieznanego Żołnierza i widzieliśmy zmianę warty honorowej na placu Józefa Piłsudskiego. Na nocleg dotarliśmy o 22.00. Następnego dnia rano wybraliśmy się do Muzeum Powstania Warszawskiego. Zwiedzanie tego szczególnego miejsca zrobiło na nas również wrażenie. Na końcu naszej wizyty   w stolicy zobaczyliśmy pomnik Janusza Korczaka przy Pałacu Kultury i Nauki. Przekazaliśmy pozdrowienia autorowi dzieła (powstańcowi 1944 roku) Panu Zbigniewowi Wilmie. Przed samym powrotem do Dobiegniewa  był krótki pobyt w Złotych Tarasach i posiłek. Dziękujemy bardzo za pomoc przy organizacji wyjazdu i opiece Państwu Natalii i Krzysztofowi Burdzom.

       

        Krzysztof Niedziałkowski  - wychowawca klasy

     • WIZYTA U KOSMETYCZKI

      14.06.2022

      Dnia 10 czerwca 2022 roku uczniowie grupy „0b” wybrali się do gabinetu kosmetycznego w  celu poznania pracy kosmetyczki - osoby odpowiedzialnej za pielęgnację i upiększanie ciała. Dzieci miały okazję zobaczyć, jak wygląda, profesjonalny salon kosmetyczny, poznały i oglądały wyposażenie oraz  przyrządy,  jakimi posługuje się kosmetyczka w swojej pracy. Szczególnie dziewczynki były pod wrażeniem ilości kolorowych i pachnących kosmetyków.

      M. Bakowicz

       

     • Wojewódzki Finał Trójboju Lekkoatletycznego

      12.06.2022

      Wojewódzki Finał Trójboju Lekkoatletycznego

      10 czerwca 2022r. na stadionie w Międzyrzeczu odbył się Finał Wojewódzki Trójboju Lekkoatletycznego rozgrywany w ramach Lubuskiej Olimpiady Młodzieży. Drużyna dziewcząt z naszej szkoły zajęła  II miejsce, zdobywając 665 punktów.

      Skład drużyny: Maja Aleksandrowicz, Julia Paczesna, Oliwia Wójtowicz, Zofia Chrostowska, Liliana Jacków.

      Na pierwszym miejscu uplasowała się Szkoła Podstawowa nr 2 z Gubina, a na trzecim Szkoła Podstawowa nr 8 z  Żar.

       W zawodach startowali również chłopcy, którzy zajęli V miejsce.

      Skład drużyny: Samuel Bełezina, Dorian Wolarek, Jakub Woźniak, Jakub Gawart, Szymon Kozerski.

      W tej konkurencji pierwsze miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 8 z Żar, drugie Szkoła Podstawowa nr 3 z Sulechowa, trzecie Szkoła Podstawowa ze  Słońska, a czwarte Szkoła Podstawowa nr 1 ze Szprotawy.

      Zwycięskim drużynom wręczono pamiątkowe puchary, a zawodnicy otrzymali medale.

      Gratulujemy!

     • Piknik Rodzinny

      08.06.2022

      5 czerwca na Stadionie Miejskim przy ulicy Leśnej w Dobiegniewie odbył się Piknik Rodzinny Gminnego Zespołu Szkół. Głównym organizatorem była Rada Rodziców na czele z przewodniczącą Natalią Burdz, którą wspomagała dyrektor szkoły Pani Jolanta Pawlak. Do wspólnej zabawy włączyła się również Burmistrz Dobiegniewa Pani Sylwia Łaźniewska. Można było aktywnie spędzić czas z rodziną i znajomymi. Zaplanowano zabawy i konkursy rodzinne, występy artystyczne, pokazy taneczne i sportowe, „dmuchańce”. Był także grill, sprzedaż ciast i loteria fantowa. Pokazy taneczne rozpoczęła grupa „New Dance Family”, która zadziwiła obserwatorów wyszkoleniem akrobatyczno-tanecznym. Podobały się również występy grupy „Hajdasz”, dziewcząt z GZS i tańczących zumbę. Piknik ożywił Mariusz Ambrożuk, który grał na akordeonie. Występowali jeszcze Ania i Sławek, Joanna i Weronika oraz Gerard Brenk. Zabawy i konkursy rodzinne dla dzieci, i dorosłych prowadzili nauczyciele wychowania fizycznego.  Można było uczestniczyć w zabawie „Kto ma więcej piegów”,  „Jeden dzień z życia rodziny”, „Gdzie jest moje dziecko”. Spośród konkurencji zręcznościowych dużą popularnością cieszył się rzut beretem, podrzucanie piłki na chuście animacyjnej, szczudła, narty, przeciąganie liny i kręgle. Za aktywność można było otrzymać okolicznościowy medal i słodki poczęstunek. Odbyły się również pokazy sportowe footballu amerykańskiego oraz skoki na trampolinie. Na miejscu można było zakupić smakowite ciasta, upieczone przez rodziców, kiełbaskę z grilla i spróbować pysznego żurku, który przygotowały panie kucharki z GZS. Każdy mógł dla siebie coś ciekawego znaleźć. Popołudnie na stadionie było wesołe i pogodne.

     • WIZYTA ZERÓWKOWICZÓW W MYJNI SAMOCHODOWEJ

      08.06.2022

      6 czerwca 2022roku dzieci z grupy „0b”w ramach realizacji zagadnień programu Doradztwa Zawodowego uczestniczyły w wycieczce do pobliskiej myjni samochodowej. Ciekawe świata 6-latki najpierw zwiedziły sklep z częściami i akcesoriami samochodowymi, a później mogły obserwować pracowników myjni podczas pracy. Same także spróbowały sił np. z myjką ciśnieniową w rękach. Nad przebiegiem prac czuwał właściciel myjni, człowiek z niesamowitym podejściem do najmłodszych. Z uśmiechem opowiadał, tłumaczył, pokazywał  i bawił się wspólnie z dziećmi. Na koniec  wizyty uwieczniliśmy pobyt w myjni wspólną fotką. Była też słodka niespodzianka.

                                                                                                      Bardzo dziękujemy!

     • Wrocław w dwa dni!

      07.06.2022

      Uczniowie klasy 8c dzielnie penetrowali zaułki miasta. W planie znalazł się Sky Tower, Hala Stulecia, Most Pokutnic, wieczorny pokaz fontann, rejs katamaranem wokół Ostrowa Tumskiego oraz uliczka neonów-pozostałość po reklamach miasta z lat 70-tych.Wrócimy za rok?

     • Dzień Dziecka 2022

      05.06.2022

      1 czerwca 2022r. na plaży miejskiej w Dobiegniewie odbyły się Gminne Obchody Dnia Dziecka. Uczestniczyły w nich trzy grupy wiekowe uczniów: klasy 0-3, 4-6 i od klasy 7 do klasy trzeciej szkoły średniej. Plażę podzielono na trzy strefy: strefę naukową, sportu i zabawy. W strefie naukowej można było zaobserwować ciekawe doświadczenia chemiczne. W strefie zabawy dzieci bawiły na „dmuchańcach" i rywalizowały w wyścigach konnych. Chętnie rzucały też do celu. Do zabawy zachęcali animatorzy. W strefie sportu odbyły się wyścigi rzędów. Aktywnie uczestniczyły w nich klasy IV. Pierwsze miejsce zajęła klasa IVA, drugie „ex aequo”(egzekwo) IVB i IVC. Wśród klas pierwszych najlepiej spisała się klasa IA, drugie miejsce przypadło  klasie IB. Klasy V zaangażowały się w strefie zabawy i naukowej. Starsi uczniowie grali w siatkówkę plażową, rywalizowali w przeciąganiu liny, chodzili na szczudłach, ścigali  się w workach i kręcili hula-hop. W tle rozbrzmiewała przyjemna muzyka. Można było zatańczyć „Macarenę” z Panią Burmistrz. Wszyscy chętnie zajadali się słodkim upominkiem w postaci lodów. Po zmaganiach sportowych i obserwacjach edukacyjnych uczniowie ochoczo piekli kiełbaski na ognisku. Tylko pogoda trochę nam „nie dopisywała”.                                                                        

     • Uroczyste pożegnanie uczniów klasy III Liceum Ogólnokształcącego (po gimnazjum)

      13.05.2022

      29 kwietnia 2022 r. w Gminnym Zespole Szkół w Dobiegniewie odbyła się uroczystość wręczenia świadectw ukończenia Liceum Ogólnokształcącego uczniom klasy 3 - tegorocznym maturzystom.

      Uroczysta akademia została przygotowana przez uczniów klasy 3 LO (po szkole podstawowej), a odbyła się w auli szkolnej przy ul. Poznańskiej.

      Emocjom nie było końca - nie obyło się też bez łez. Podczas uroczystości miało miejsce wiele wzruszających przemówień, pięknych słów skierowanych do naszych uczniów, podziękowań… Głos zabrała Pani Burmistrz Dobiegniewa - Sylwia Łaźniewska, Pani dyrektor Gminnego Zespołu Szkół - Jolanta Pawlak oraz wychowawczyni naszych maturzystów - Pani Izabela Klimczyk. W trakcie uroczystości uczniom z wysokimi wynikami w nauce oraz specjalnymi osiągnięciami zostały wręczone nagrody książkowe ufundowane przez Panią Burmistrz oraz Radę Rodziców.

      Klasa, przygotowująca pożegnanie dla swoich rówieśników wykazała się ogromną kreatywnością, przygotowując scenkę artystyczną z żartobliwymi pytaniami maturalnymi. Mieliśmy też okazję obejrzeć występ naszej szkolnej grupy tanecznej oraz prezentację multimedialną podsumowującą 3 lata „przygody” tegorocznych absolwentów z naszym liceum..

      ================================================

      Maturzystom, życzymy wysokich wyników na egzaminie maturalnym, dostania się na wymarzone studia, a w życiu dorosłym - kierowania się motywem przewodnim naszej uroczystości: Czas zdobyć świat

       

     • Dzień Ziemi w GZS w Dobiegniewie.

      10.05.2022

      22 kwietnia 2022 r. w Gminnym Zespole Szkół w Dobiegniewie odbyły się obchody Dnia Ziemi. Organizatorem akcji była Jolanta Kadler oraz Przewodniczący Rady Osiedla Zdzisław Pajdowski. Patronat nad akcją sprawowała Pani Burmistrz Dobiegniewa Sylwia Łaźniewska. Akcja organizowana była w ramach realizowanego projektu dofinansowanego z EFS RPO Lubuskie 2020 Rozwijajmy kompetencje kluczowe w GZS.

      W obchodach wzięli udział uczniowie klas VII – VIII SP, licealiści i uczniowie szkoły branżowej. Dzień Ziemi realizowany był dwuetapowo. Pierwszą częścią były obchody realizowane na terenie szkoły, zorganizowane przez p. J. Kadler. Na szkolnym holu zagościła tematyczna gazetka.

      Uczniowie mieli do wykonania zadania: przygotowanie plakatu prezentującego temat „Zainwestuj w naszą planetę”, wykonanie zdrowej sałatki, wykonanie ekologicznego stroju z papieru, tektury i odpadów. Każda klasa biorąca udział w akcji przyniosła ciasto mające w nazwie skojarzenia z naturą – przyrodą: kopiec kreta, fale Dunaju, leśny mech itp.

      Pierwsze godziny lekcyjne wypełnione były intensywną pracą, o czym świadczą wykonane prace uczniów.

      Drugą częścią obchodów „ Dnia Ziemi” było zaplanowane sprzątanie terenów leśnych wokół stadionu i strzelnic. Tę część akcji nadzorował Pan Zdzisław Pajdowski wraz z pracownikami Urzędu Miejskiego: Panią Mirellą Pasieką i Panią Małgorzatą Kuziołą. Uczniom wraz z opiekunami został przydzielony obszar do sprzątania i rozdane worki do selektywnej zbiórki. Zebrane śmieci zostały odebrane przez pracowników PUK Komunalni z Dobiegniewa. Całą akcję zakończyło wspólne ognisko zorganizowane i przygotowane przez Przewodniczącego Rady Osiedla Z. Pajdowskiego.

      Jolanta Kadler

       

     • Dzień Ziemi 2022 klasy 1- 6

      09.05.2022

      Zgodnie z tradycją tegoroczny Dzień Ziemi był w szkole obchodzony w formie Tygodnia Ekologicznego. Uczniowie indywidualnie i grupowo wykonywali różne zadania teoretyczne i praktyczne stosowne do wieku, czyli poziomu wiadomości i umiejętności. Były to m.in. powtórki związane z segregacją śmieci typu: Prawda / Fałsz, tematyczne zadania matematyczne  rozwijające logiczne myślenie, indywidualne zobowiązania „Co ja mogę zrobić dla Ziemi?”. A do tego nauka piosenki o potrzebie recyklingu. Całość w klasach 1 - 3 podsumował  turniej wiedzy ekologicznej oraz wystawa prac plastycznych pt. „Ziemia w naszych rękach”, a w klasach 4 – 6 wystawa pt. „Polska i jej naturalne barwy”.

      Helena Niedziałkowska

     • KONKURS ,,MEGA JAJKO”

      25.04.2022

       W oczekiwaniu na nadejście Świąt Wielkanocnych w klasach 0 - III naszej szkoły został zorganizowany konkurs na wykonanie projektu ,,Mega jajka”. Udział w konkursie stał się dla naszych uczniów wyjątkową okazją do wspólnej zabawy, pobudzenia inwencji twórczej, oraz   fantazji. Dzieci z pomocą  rodziców  i wychowawców,  z wielkim zaangażowaniem przystąpiły do wykonania prac. Przepiękne projekty jaj wielkanocnych o ogromnych rozmiarach, zostały umieszczone na wystawie w holu, gdzie swym urokiem cieszyły naszych uczniów oraz odwiedzających szkołę. Wszyscy uczniowie klas 0-III wzięli udział w głosowaniu na najpiękniejsze jajko. W wyniku zdobytych punktów oraz obrad komisji w skład której wchodził: Baranek, Kurczaczek i Zajączek Wielkanocny, wszystkie klasy zasłużyły na dyplom uznania oraz słodką nagrodę. Serdecznie dziękuję uczestnikom za udział w konkursie oraz tak wspaniale wykonane prace.

      B. Marciniak

     • Każdy w życiu powinien posadzić choć jedno drzewo…

      13.04.2022

      Wiele nadleśnictw każdego roku organizuje wiosenne akcje sadzenia lasu. Okres sadzenia to wielkie święto nie tylko dla leśników, ale też dla osób związanych z lasem i przyrodą. Tak było i tym razem, bo Gminny Zespół Szkół w Dobiegniewie na sobotę 9 kwietnia 2022r.  został zaproszony  przez Nadleśnictwo Głusko do takiej akcji pt. „Las dla Nas”. Tak się złożyło, że w naszym mieście,  za przejazdem był przygotowany teren do nasadzeń. Inicjatywa Nadleśnictwa by zrobić to wspólnie z mieszkańcami Dobiegniewa spotkała się   z miłym przyjęciem różnych grup lokalnych. Najliczniejszą z nich byli uczniowie różnych poziomów  z naszej szkoły. Mimo wiosennego chłodu wszyscy pracowali chętnie i na miarę swoich możliwości. Na szczególną uwagę zasługuje znakomite przygotowanie akcji ze strony Nadleśnictwa Głusko, czyli przydział zadań. Organizatorzy pomyśleli również o ciepłym poczęstunku i  innych atrakcjach dla dzieci i młodzieży, w tym spotkaniu z edukatorem oraz  „leśnych” prezentach. Bliskość lasu pozwoli uczniom w przyszłości obserwować jak ich drzewka rosną.