• Świątecznie na ul. Poznańskiej

      20.02.2023

      W grudniu, jak przystało na ten miesiąc, było w szkole na Poznańskiej bardzo świątecznie. To nie tylko z powodu magii zbliżającego się Bożego Narodzenia, ale w dużej mierze dzięki konkursowi zorganizowanemu przez Samorząd Uczniowski. W przyjaznej atmosferze rywalizowały ze sobą wszystkie klasy szkoły podstawowej i liceum, a także większość klas szkoły branżowej. Konkurs podzielony był na trzy etapy. Uczniowie zaczęli zmagania od pojedynku na pieczenia ciasta, który zakończył się kiermaszem tych pyszności. Potem klasy pracowały nad wykonaniem najpiękniejszego łańcucha świątecznego. Wszystkie dzieła udekorowały dolny hol szkoły, budując wspaniałą świąteczną atmosferę. Zwieńczenie współzawodnictwa nastąpiło w dniu 22 grudnia podczas koncertu, w którym każda klasa zaprezentowała swoją interpretację wybranej kolędy lub pastorałki. Było uroczyście i wesoło, a uczniowie i nauczyciele po raz kolejny udowodnili swoje zaangażowanie i pomysłowość. Zachwycili aranżacją sceny oraz strojami, w większości przygotowanymi samodzielnie i z wielką fantazją.

      Bezkonkurencyjne okazały się klasy 4 LO  i 3 LO. Od początku szły one łeb w łeb, a o zwycięstwie tej pierwszej zadecydowały zaledwie dwa punkty. Trzecie miejsce zajęła klasa 8 A. Wszyscy zwycięzcy otrzymali od SU bony kwotowe na realizację zadań klasowych w tym roku szkolnym. Dodatkowo klasa 4 LO została wybrana jako reprezentant naszej szkoły w Powiatowym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek.

      Nad całością przebiegu przedsięwzięcia czuwała opiekunka SU pani Beata Nawojska-Idziak, a w przygotowaniach i przeprowadzeniu konkursu pomagała jej pani Aleksandra Ostapczuk.

      Ten przedświąteczny dzień, jak długoletnia tradycja szkoły nakazuje, zakończyliśmy klasowymi spotkaniami wigilijnymi.

       

     • Świąteczne pierniki

      16.12.2022

      Grudzień to okres przedświąteczny, który nierozerwalnie łączy się z pieczeniem pierniczków i ich zapachem. Uczniowie klasy 2a postanowili trochę tego magicznego, świątecznego zapachu wnieść do klasy. Dnia 15 grudnia miało miejsce wielkie dekorowanie świątecznych pierników. Pomysłów na najpiękniej udekorowany smakołyk było tysiące - efekty owej pracy można zobaczyć na zdjęciach. W całej klasie unosił się korzenny zapach przywołujący wśród zebranych najmilsze wspomnienia świąteczne.
      Dekorowanie pierniczków sprawiło naszym uczniom wielką radość, a jednocześnie w sposób miły i praktyczny utrwaliło tradycje Świąt Bożego Narodzenia. Pragnąc podzielić się pysznymi owocami swojej pracy, z upieczonych ciastek dzieci przygotowały piernikowe prezenciki dla najbliższych .
      Bardzo dziękujemy Pani Karolinie Tuszyńskiej z cukierni „ Słodka Dziurka” za warsztaty dekorowania świątecznych pierników. Zajęcia wszystkim bardzo się podobały.

     • Mamy TO!!!

      09.12.2022

      Nasza drużyna w składzie Maciej Putek, Dominik Kaźmierczak, Jakub Bartnicki 5 grudnia 2022 r. wzięła udział w MISTRZOSTWACH  POWIATU W DARTA w Strzelcach Kraj.. W turnieju wystartowało 12 zawodników z 4 drużyn. Rozgrywki rozpoczęły się od rywalizacji indywidualnej, w której najlepiej zaprezentował się Maciej Putek zdobywając wicemistrzostwo powiatu. W zmaganiach drużynowych nasi uczniowie spisali się jeszcze lepiej i po zaciętej walce wygrali turniej, zostając nowymi MISTRZAMI POWIATU. Gratulujemy mistrzom.

     • Mikołaj w świetlicy klas 1-3

      09.12.2022

      Dzyń, dzyń, dzyń,
      nasz Mikołaj Święty,
      dzyń, dzyń, dzyń,
      przyniósł nam prezenty...

      Tak, tak...do naszej świetlicy też zawitał Mikołaj z pięknymi prezentami. Ależ było radości przy rozpakowywaniu dużej paki ! Były w niej  gry planszowe, kolorowe klocki, nowe zestawy kredek, pisaków, zestaw fryzjerski i kuchenny. Radość i uśmiech na twarzach dzieci  to podziękowanie za wspaniałą niespodziankę.
       

     • Mikołajki w klasach 0 - 3

      08.12.2022

      6 grudnia jest od wielu lat dniem, w którym w naszej szkole podtrzymujemy mikołajkową tradycję. Dzieci przyszły na lekcje  ubrane na czerwono, w pięknych, mikołajkowych czapkach.
      Uczniowie z niecierpliwością czekali na Mikołaja, aż wreszcie usłyszeli dzwonek i pojawił się nasz miły gość. Dzieci na powitanie zaprezentowały Mikołajowi wierszyki, piosenkę, a także obiecały, że będą grzeczne i postarają się nie sprawiać kłopotu swoim rodzicom i nauczycielom. Po takich deklaracjach Mikołaj przystąpił do swojego zadania - obdarzył uczniów klas 0-3 miłymi upominkami, które były przyjmowane z wypiekami na twarzach i z nieskrywaną radością. Nikt nie chciały się rozstać z Niezwykłym Gościem, ale on wytłumaczył im, że czekają na niego jeszcze w wielu miejscach, więc musi się spieszyć, żeby wszędzie zdążyć.

      A więc do następnego roku drogi Mikołaju!

     • „Każdy inny – wszyscy równi”

      08.12.2022

       Każdego roku 3 grudnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnością. Pierwsze obchody w naszej szkole zainicjował zespół nauczycieli do spraw pomocy psychologiczno-pedagogicznej. Ich celem było przybliżenie społeczności szkolnej problemów osób z niepełnosprawnością oraz zwiększenie świadomości naszych uczniów w zakresie różnych niepełnosprawności.

      W ramach szkolnych obchodów, na korytarzach  w obu budynkach,  zorganizowano wystawy tematyczne, na których zaprezentowano m.in. informacje, zdjęcia i plakaty przygotowane przez uczniów. Wszyscy wychowawcy otrzymali do wyboru multimedialne materiały  do wykorzystania na lekcjach w swoich klasach. Były to filmiki i prezentacje o różnych niepełnosprawnościach i  taktownych sposobach pomocy tym osobom.

      Podsumowaniem obchodów było spotkanie  klas szóstych z lokalnym, niepełnosprawnym ruchowo artystą, malującym ustami  Panem  Mariuszem  Mączką. Jego obrazy zyskały nie tylko sławę w kraju, ale również są wysoce nagradzane poza granicami Polski, na różnych  kontynentach. Szczególne zainteresowanie wzbudziły  wśród uczniów przykładowe prace, pokaz malowania ustami  oraz szczerość wypowiedzi gościa.

      To była piękna lekcja nie tylko plastyki, ale przede wszystkim czas budowania społecznych postaw, pokazania, że niepełnosprawność nie jest barierą w spełnianiu marzeń.

      Obchody Dnia Osób  z Niepełnosprawnością  przypomniały też, że niepełnosprawni są wśród nas, że mają takie same potrzeby jak my i, że chcą być traktowani na równi z pełnosprawnymi osobami.

       

    • Mobilne Laboratoria Przyszłości
     • Mobilne Laboratoria Przyszłości

      07.12.2022

      7 grudnia 2022 r. do Szkoły Podstawowej w Dobiegniewie zawitała ekipa Mobilnych  Laboratoriów Przyszłości. W ramach zajęć  pokazano uczniom nowoczesne technologie i uczono ich korzystać z nich w kreatywny sposób. Uczniowie na zajęciach warsztatowych za pomocą okularów VR oglądali zjawiska przyrodnicze, np. zorzę polarną, figury geometryczne, kulę ziemską, panoramę Marsa. Poznali również zasadę działania drukarki 3D, jej wykorzystanie oraz darmową bazę danych modeli 3D. Wydrukowali wspólnie wybrany model.

      Były to  rzeczywiście zajęcia na miarę przyszłości.

       

     • Lekcja geografii inaczej

      29.11.2022

      24 listopada na lekcję geografii w liceum w Dobiegniewie została zaproszona Pani Burmistrz Sylwia Łaźniewska. Tematem zajęć, które poprowadziła była rewitalizacja, czyli przywrócenie do życia zdegradowanych obszarów. Pani burmistrz od wielu lat zajmuje się tą tematyką, dlatego młodzież mogła bezpośrednio od niej uzyskać najważniejsze informacje dotyczące modelowych rewitalizacji w Polsce i w naszej gminie. Pomysł był znakomity. Zaangażowanie i znajomość problematyki Pani Burmistrz oraz otwartość w rozmowie z uczniami bardzo przybliżyła młodzieży program rewitalizacji na różnych płaszczyznach.

      Jolanta Kadler

     • Co słychać w Oddziale Przedszkolnym?

      28.11.2022

      Bal Jesieni

      W tym szczególnym dniu dzieci przybyły w pięknych, kolorowych, jesiennych strojach. Bawiły się, śpiewając i tańcząc oraz aktywnie uczestniczyły w zabawach ruchowych. Nie zabrakło również słodkiego poczęstunku.

      Niezwykła lekcja przyrody

      14 listopada oddziały przedszkolne miały lekcję przyrody w Nadleśnictwie Smolarz. Dzieci brały udział w zabawach przygotowanych przez leśniczych. Rozpoznawały drzewa iglaste i liściaste. Dowiedziały się, w jaki sposób zwierzęta przygotowują się do zimy, a także poznały zawód leśniczego.  

      Dzień Pluszowego Misia

      25 listopada obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia. Na przedszkolaków czekało wiele atrakcji. Poznały historię pluszowego misia, brały udział w zabawach ruchowych, quizach oraz wykonały prace plastyczne.

    • Święto Pluszowego Misia
     • Święto Pluszowego Misia

      27.11.2022

      25 listopada  w ramach obchodów Światowego Dnia  Pluszowego Misia w naszej szkole mieliśmy przemiłe święto. Było wiele „misiowych atrakcji”. Dzieci poznały historię narodzin pluszowego misia oraz ideę święta najpopularniejszej dziecięcej zabawki. Pluszowa zabawka powstała bowiem w 1902 roku w Nowym Jorku na cześć prezydenta USA Teodora Roosevelta. Światowy, chociaż pluszowy miś, ma już ponad sto lat. Duże, małe, kolorowe, puchate i mięciutkie  misiaczki, zagościły na  wystawie. W tym dniu odwiedzono uczniów z zagadkami i słodkim poczęstunkiem. Odbył się też konkurs na najładniejszy plakat z misiem. Przecież miś jest najlepszym przyjacielem każdego dziecka i cieszymy się, że jest z nami na dobre i złe.

       

     • Andrzejki

      27.11.2022

      24 listopada w budynku szkolnym przy ulicy Gdańskiej odbyła się dyskoteka andrzejkowa. Na przystrojonym witrażami i balonami korytarzu uczniowie z klas IV-VI tańczyli w rytm popularnych przebojów. W trakcie zabawy można było sobie powróżyć u wróżki Zafiry, w którą zamieniła się Pani Magdalena Szczypkowska. Pani Agnieszka Jacków pomagała w przelewaniu wosku przez klucz i w przekłuwaniu serca, wyłaniającego  imię przyszłej wybranki lub wybranka. Pan Dariusz Majowicz czuwał nad przebiegiem wróżby polegającej na przekładaniu butów. Można było także wybrać spośród zgromadzonych rekwizytów ten, który „zapowiadał”, jaki zawód będzie się wykonywać w przyszłości. Wróżby andrzejkowe traktowano z przymrużeniem  oka. Nie zabrakło  śmiechu i radości.

       

     • Mistrzostwa Powiatu Strzelecko – Drezdeneckiego w Szachach

      27.11.2022

      22 listopada w Centrum Aktywności Społecznej w Strzelcach Krajeńskich odbyły się Mistrzostwa Powiatu Strzelecko-Drezdeneckiego w Szachach. Celem zawodów było wyłonienie najlepszych drużyn na finały wojewódzkie, popularyzacja sportu szkolnego i szachowego oraz pokazanie młodzieży innych form spędzania czasu wolnego. Organizatorem turnieju był Powiat Strzelecko-Drezdenecki, Strzeleckie Towarzystwo Miłośników Gry Królewskiej i Strzelecki Ośrodek Kultury. Drużyny rozgrywały kolejne partie w tempie po 15 minut na zawodnika w czteroosobowych zespołach: 3 chłopców i 1 dziewczyna. Mecze odbywały się w systemie kołowym „każdy z każdym”. Drużyna z Igrzysk Młodzieży Szkolnej również brała udział w turnieju. Nie była jednak liczona do klasyfikacji Igrzysk Dzieci. Nasza drużyna zajęła III miejsce.

     • Mistrzostwa Powiatu w Unihokeju Dziewcząt i Chłopców

      27.11.2022

      21 listopada odbyły się Mistrzostwa Powiatu Strzelecko-Drezdeneckiego w Unihokeju Dziewcząt. Turniej odbył się w Szkole Podstawowej nr 1 w Strzelcach Krajeńskich. W kategorii Igrzyska Młodzieży dziewczęta z klas ósmych zajęły I miejsce. W walce do tytułu mistrzowskiego pokonały drużyny z Ogard, Bobrówka i Strzelec Krajeńskich. W Igrzyskach Dzieci młodsze dziewczęta z klas piątych i szóstych zajęły II miejsce po zaciętej i wygranej walce ze Szkołą Podstawową w Strzelcach Krajeńskich. Grą podczas rozgrywanych meczów kierował Dariusz Majowicz.

      Dnia 22.11.2022 r. w Strzelcach Kraj odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Unihokeju Chłopców, w których brała udział reprezentacja naszej szkoły. Drużyna chłopców po zaciętym meczu ze Szkołą Podstawową nr 1 w Strzelcach Kraj. zdobyła drugie miejsce. Opiekunem dobiegniewskiej drużyny był Jakub Oberda.

     •  16 listopada DZIEŃ TOLERANCJI

      20.11.2022

      W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Tolerancji przypadającego na dzień 16 listopada w naszej szkole zrealizowano zadanie przygotowane przez Samorząd Uczniowski. Uczniowie klas IV-VI wraz z wychowawcami  przygotowali plakat promujący  tolerancję . Efekt pracy uczniów można podziwiać przechodząc korytarzem szkolnym. Poniżej prezentujemy plakaty uczniów.

      Pamiętajmy - TOLERANCJA to szacunek dla wolności innych ludzi, ich myśli i opinii oraz sposobu życia. Szanujmy się nawzajem.

      W grudniu  kolejne zdanie do zrealizowania :)

     • MISTRZOSTWA POWIATU W TENISIE STOŁOWYM

      13.11.2022

      Tradycyjnie, jak co roku w listopadzie br., odbyły się MISTRZOSTWA POWIATU W TENISIE STOŁOWYM (kat. Igrzyska Młodzieży Szkolnej) w Górkach Noteckich.

      Gminny Zespół Szkół w Dobiegniewie reprezentowali: Oliwier Karaśkiewicz, Igor Mączka, Michał Staszak, Oskar Szymoniak. Mecze rozgrywane były drużynowo (parami), do trzech wygranych meczów. W mistrzostwach wystartowało 7 zespołów. Nasza najlepsza drużyna w składzie: Oliwier Karaśkiewicz i Oskar Szymoniak, po pasjonującej walce, wygrywając wszystkie mecze, zdobyła mistrzostwo powiatu uzyskując awans do finału wojewódzkiego. Para Michał Staszak i Igor Mączka przegrała tylko mecz finałowy z Oskarem i Oliwierem, zajmując tym samym II miejsce w zawodach.

      Gratulujemy Mistrzom i Wicemistrzom!!!

     • Obchody Święta Niepodległości w budynku przy ul. Gdańskiej 8

      09.11.2022

      Od poniedziałku do czwartku zajęcia z wychowawcą wg ustalonych propozycji:

      Kl. 0 Film „Polak Mały” + kolorowanka

      Kl.1 Film „Kasztanka” +kolorowanka

      Kl.2 Film „Baśka Murmańska”+ kolorowanka

      Kl.3 Zwiedzanie wystaw „Niepodległość nie jest dana na zawsze…”, „Wokół symboli narodowych….”+ kolorowanki

      Kl.4  Quiz o Józefie Wybickim + nauka 4 zwrotek hymnu państwowego

      Kl.5 Bieg lub marsz na 1918 m , gry edukacyjne o niepodległości

      Kl.6 Zapoznanie z utworami patriotycznymi na lekcjach wychowawczych

      W dniu 10.11.22:

      kl.0a przygotowuje  przedstawienie patriotyczne - godz.9:00.

      Wspólne odśpiewanie hymnu o godz.11:11 (wyjście na korytarze po 3 dzwonkach).

      Konkurs „Wokół symboli narodowych” o godz.12:00 sala nr 20.

      Konkurs „ Jaka to melodia- rozpoznawanie utworów patriotycznych”- prowadzi pani Marta Kozłowska sala nr 21

       

       

     • Nocowisko 1 DDHiZ

      09.11.2022

      W dniach 4-5.11.22 odbyło się Nocowisko 1 DDHiZ. To  tradycja naszej drużyny, nowo przyjęci adepci muszą przejść próbę wspólnych godzin w naszej szkole. Najwięcej emocji wśród zuchów  zawsze wzbudza wieczorny spacer po szkole. Świecowisko ukazało wiele zdolności naszych zuchów i harcerzy. W sobotę zorganizowany został bieg, podczas którego sprawdzana była wytrwałość, hart i kreatywność uczestników. Wszyscy otrzymali pieczątkę naszej drużyny jako znak, że próbę przeszli pomyślnie. Ponadto paru harcerzy i zuchów wzięło udział w konkursie patriotycznym organizowanym przez Centrum Kultury w Dobiegniewie. Zwycięzcom gratulujemy!!

     • Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania

      09.11.2022

      W Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania uczniowie klasy II a przynieśli do szkoły wszystko to, co niezbędne aby przygotować „zdrowe kanapki ”. No i zaczęło się: świeże warzywa, masło, sery, ciemne pieczywo – żadne zdrowe produkty nie były nam obce. Pamiętając o higienie i bezpieczeństwie dzieci przygotowały kolorowe kanapki, , które jedzone przy wspólnym stole wyjątkowo wszystkim smakowały.Drugie śniadania zjadane podczas pobytu w szkole pozwala skoncentrować się na wykonywanych zadaniach, dodaje energii, zapobiega bólom głowy oraz pomaga w nauce. Wspólnie przygotowywany posiłek to była świetna zabawa, dzięki której uczniowie uczyli się jak ważne jest codzienne, zdrowe śniadanie.