• Betlejemskie Światło Pokoju

      20.12.2023

      W czwartek 7.12.23 jedenastoosobowy patrol wyruszył do Zakopanego po Betlejemskie Światło Pokoju. Pierwszy przystanek był w Krakowie, gdzie zwiedziliśmy Stare Miasto i muzeum Historii Ruchu Harcerskiego. Zlot w Zakopanem rozpoczął się apelem, w którym uczestniczyło ok 3000 harcerzy. Sobotnia gra przybliżyła nam postać Stanisława Witkacego-Witkiewicza oraz była okazją do poznania uroków Zakopanego. W niedzielę podczas Mszy Św. w Narodowym Sanktuarium na Krzeptówkach odebraliśmy z rąk Naczelniczki ZHP hm Martyny Kowackiej Płomień z Groty Narodzenia Pańskiego. W tym momencie zaczęła się nasza sztafeta BŚP. Światło przekazaliśmy 8. Szczepowi Ziemi Choszczańskiej „ Infinitum”, następnie podczas Kiermaszu na ręce Pani Burmistrz S. Łaźniewskiej mieszkańcom gminy Dobiegniew. Delegacja naszej drużyny odwiedziła ze Światłem także inne instytucje i zakłady pracy ofiarowując płomień Pokoju pracownikom urzędu, zakładu komunalni, Służbie Zdrowia, pensjonariuszom DPS, uczestnikom zajęć w OPS, pracownikom Poczty Polskiej . Podczas mszy Roratnich parafianom w Radęcinie i Dobiegniewie. Każdy harcerz i harcerka przekazał BŚP w swoich rodzinach , wśród znajomych i sąsiadów. Tegoroczne hasło Czyńmy Pokój niech towarzyszy nam nie tylko podczas świąt ale przez cały nadchodzący rok 2024.

     • DZIEŃ HERBATY

      20.12.2023

      15 grudnia w klasie 3 a królował aromat herbaty z dodatkiem imbiru, pomarańczy, cytryny i goździków. A wszystko to za sprawą Dnia Herbaty. W tej chwili herbata to drugi po czystej wodzie najczęściej spożywany napój na całym świecie. Jest wiele odmian, gatunków i rodzajów herbaty. Uczniowie klasy 3 a postanowili zrobić aromatyczną zimową herbatę korzystając przy tym ze sprzętu w Laboratorium Przyszłości. Tym samym wprowadziliśmy się  już w pachnący świąteczny nastrój.

     • Pomagamy i uczymy się pomagać

      07.12.2023

      1 grudnia  w ramach godziny wychowawczej klasę 4b odwiedził Pan Wojciech Starosta wykwalifikowany ratownik medyczny, który opowiedział nam nie tylko o swoich codziennych obowiązkach zawodowych, ale przede wszystkim o swojej wielkiej miłości do medycyny. Na początku lekcji wszyscy przypomnieli sobie numery alarmowe. Następnie wyjątkowy gość zwrócił uwagę na to, jak ważna jest nasza szybka i prawidłowa reakcja, gdy zagrożone jest czyjeś życie lub zdrowie. Uczniowie dzięki ćwiczeniom zaproponowanym przez ratownika, dowiedzieli się jak udzielać pierwszej pomocy przedmedycznej w przypadku utraty przytomności i zatrzymania krążenia oraz jak prawidłowo zabezpieczyć drobne urazy i skaleczenia. Pan Wojtek zwrócił szczególną uwagę na sposób podejścia do osób, które mogą potrzebować pomocy. Udzielił instrukcji jak się w takiej sytuacji zachować. Wskazał, jak ważne jest szybkie wezwanie pomocy i rzetelne przekazanie informacji dotyczących nieszczęśliwego wydarzenia. Następnie praktycznie przedstawił jak można udzielić pierwszej pomocy. Po pokazie ratownika  uczniowie na specjalistycznym sprzęcie mogli przećwiczyć wszystkie czynności. Dzieci z wielkim zaangażowaniem przystępowały do ćwiczeń, motywowane faktem, że iż wiedza o tym, jak należy nieść pomoc, może uratować czyjeś życie.

     • SLEEVEFACE - konkurs rozstrzygnięty

      21.12.2023

      Uczniowie klas 7, 8 oraz liceum wzięli udział w konkursie na najciekawszą, najbardziej kreatywną fotografię "Sleeveface" czyli "Ubierz się w książkę". Akcja była przeprowadzona w ramach realizacji zadań wynikających z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Uczestnicy nadesłali bardzo interesujące zdjęcia postaci wkomponowanych w okładkę książki, spośród których komisja wyłoniła najlepsze prace i wytypowała zwycięzców:

      I miejsce - Anna Chudy

      II miejsce - Lena Aleksandrowicz

      III miejsce - Patrycja Krygler

      wyróżnienie - Malwina Jacków

      Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim za udział

     • NOWOŚCI W BIBLIOTECE SZKOLNEJ

      04.12.2023

      Drodzy Uczniowie, drodzy Rodzice!

      Dzięki realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa  udało się zakupić 361  książek, które wzbogaciły księgozbiór w obydwu budynkach szkoły przy ul. Gdańskiej i Poznańskiej.   Są to pozycje zarówno dla dzieci z klas 0-6, jak i dla młodzieży z klas 7-8 i liceum. Mam nadzieję, że nowości te przyczynią się do wzrostu czytelnictwa wśród uczniów naszej szkoły. Pamiętajmy, że czytanie książek ma olbrzymi wpływ  na rozwój intelektualny dziecka,  ponadto rozwija życie emocjonalne, kształtuje wyobraźnię i postawę twórczą. To świetny sposób na spędzanie wolnego czasu, trzeba tylko spróbować. Zachęcam więc do zapoznania się z nowościami, na pewno każdy znajdzie coś ciekawego dla siebie. Poniżej znajduje się lista wszystkich zakupionych książek.

      NOWOSCI_W_BIBLIOTECE_SZKOLNEJ.docx

       

     • Klasy 6 w kinie

      01.12.2023

      29.11.  klasy VIa i VIb spędziły poranek w kinie, by przeżyć przygodę wraz z bohaterem filmu, Kajtkiem,który odkrywa w sobie magiczne zdolności. "Kajtek Czarodziej" to film godny polecenia. Oglądnijcie!

     • IIIA z wizytą w Wielkiej Fabryce Elfów

      01.12.2023

      Uczniowie z klasy 3a 28.11.2023 r.  odwiedzili Wielką Fabrykę Elfów w Poznaniu i spotkali się z Mikołajem. Ciekawe zabawy z elfikami umiliły im ten przedświąteczny czas. 😀 Zjeżdżalnie, dmuchańce, mikołajkowe tańce, mini samochodziki czy pisanie listów do Mikołaja sprawiły im wiele frajdy. Na zakończenie wspaniałej zabawy spotkali się z Mikołajem i otrzymali certyfikaty potwierdzające ich wielkie zaangażowanie w szukanie nutek do świątecznej melodii, które rozproszyły się po całej Fabryce Elfów.To był dzień pełen wrażeń.Relacje z tej fascynującej wycieczki poniżej 👇

     • KONKURS MATEMATYCZNY Złota Żaba

      01.12.2023

       W 16 listopada 2023r. w naszej szkole odbył się szkolny etap XXXI konkursu matematycznego Złota Żaba obejmującego województwo wielkopolskie i lubuskie dla szkół podstawowych. W konkursie startowało 7 uczniów naszej szkoły: 4 uczniów klasy 7b oraz 3 uczniów klasy 8a.  Do II etapu konkursu zakwalifikował się uczeń klasy 8a Timofii  Yatsenko. II etap konkursu odbędzie się 2.03.2023r w Swarzędzu.

      Opiekun uczniów : nauczyciel matematyki Jan Pawelski

     • NASZA SZKOŁA DOŁĄCZYŁA DO AKCJI SPOŁECZNEJ RÓŻOWA SKRZYNECZKA

      26.11.2023

      RÓŻOWA SKRZYNECZKA to oddolna inicjatywa walcząca z wykluczeniem i tabu menstruacyjnym. Zabiega o powszechny dostęp do bezpłatnych środków higieny osobistej na czas menstruacji w przestrzeni publicznej.W Różowej Skrzyneczce znajdują się darmowe: wkładki, tampony, podpaski.Zasadą akcji jest też: ,,WEŹ, jeśli potrzebujesz, ZOSTAW, jeśli masz nadmiar’’. Pomysłodawczynią projektu jest p. Magdalena Szczypkowska i to ona koordynuje akcję w szkole przy ul. Gdańskiej, w szkole przy ul. Poznańskiej koordynatorką jest p. Paulina Paczesna.

      Bardzo dziękujemy Radzie Rodziców za zakup Różowych Skrzyneczek.

      Więcej o akcji można się dowiedzieć na stronie ⬇️https://rozowaskrzyneczka.pl/

       

     • Mamy awans!!!

      26.11.2023

      Dnia 23 listopada 2023 roku w Górkach Noteckich odbyły się półfinały województwa w tenisie stołowym (kat. Igrzyska Młodzieży Szkolnej), w których wzięło udział 5 drużyn z: Gorzowa, Witnicy, Słońska, Pszczewa, Dobiegniewa. Wydarzenie to cieszyło się szczególnym prestiżem, ponieważ zaszczycili je swoją obecnością wicemistrz świata juniorów Alan Kulczycki oraz mistrzyni Europy do lat 12, Wanessa Kulczycka. Ich udział w turnieju dodatkowo podniósł rangę zawodów i dostarczył emocji zarówno zawodnikom, jak i publiczności.

      Gminny Zespół Szkół w Dobiegniewie reprezentowali aktualni mistrzowie naszego powiatu: Oliwer Karaśkiewicz, Igor Mączka, Aleks Czarnuszko (L.Wieczór–trener). Mecze rozgrywane były drużynowo, systemem „każdy z każdym”. Rozgrywki były bardzo wyrównane, a uczestnicy prezentowali wysoki poziom umiejętności tenisowych. Nasza drużyna, po zaciętej walce, odniosła sukces, zdobywając awans do finałów wojewódzkich. To ogromne osiągnięcie, które potwierdza wysoki poziom sportowy Naszych zawodników oraz ich zdolność do rywalizacji na najwyższym poziomie, tym bardziej, że dokonali tego drugi rok z rzędu.

      Finały wojewódzkie zapowiadają się jako wyjątkowe wydarzenie, gdzie Nasi reprezentanci będą mieli okazję zmierzyć się z najlepszymi drużynami regionu. Życzymy Naszej drużynie powodzenia w następnych etapach rozgrywek i mamy nadzieję, że odniosą kolejne sukcesy, dostarczając nam radości.

     • XIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia, 17 listopada 2023

      17.11.2023

      17.11 nasza szkoła przystąpiła do akcji z okazji Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia (ŚDTM). Zaczęliśmy od apelu dla klas 4–6 na holu szkoły. Wybrani uczniowie z każdej klasy mieli do wykonania zadania matematyczne: kodowanie i ułożenie napisu TABLICZKA MNOŻENIA, działania matematyczne na kolorowych paskach wg reguły. Pozostali uczniowie wzięli udział w dwóch zabawach dydaktycznych: głuchy telefon ze zdaniem o tabliczce oraz zabawa w dobieranie par: działanie z wynikiem. Wszystkim udało się wykonać zadania a co najważniejsze uczniowie poćwiczyli tabliczkę mnożenia i wspólnie dobrze się bawili. Na kolejnej lekcji wszystkich czekał egzamin pisemny z tabliczki mnożenia na czas. Wyniki i podsumowanie akcji w najbliższym tygodniu.

       Koordynatorzy lokalni GZS

     • Jesteśmy wicemistrzami powiatu!

      14.11.2023

      Nasza drużyna w składzie Bartosz Górdziel, Jakub Kudła, Jakub Adamczyk (rez.) 13 listopada 2023 r. wzięła udział w MISTRZOSTWACH  POWIATU W TENISIE STOŁOWYM w Strzelcach Kraj.. W turnieju wystartowało 10 zawodników z 5 drużyn. W zmaganiach drużynowych nasi uczniowie spisali się bardzo dobrze i po zaciętej walce zdobyli WICEMISTRZOSTWO POWIATU.

     • Konkurs na najładniejszy różaniec

      20.11.2023

      W październiku odbył się konkurs na najładniejszy różaniec. Spośród klas I - VI udział wzięło aż 67 uczniów. Wybór najciekawszych i najładniejszych różańców okazał się bardzo trudny, dlatego komisja postanowiła wyróżnić więcej osób.

      Klasy I-III

       Miejsce I Zuzanna Wylegała, Marcel Adrian i Tymon Gumiński

       Miejsce II Daria Szcześniak, Beata Patora i Marcelina Fulara

       Miejsce III Sebastian Kąkol, Antoni Czekalik i Michał Grudziński

       Klasy IV-VI

       Miejsce I Lena Zając , Oliver Otulakowski oraz Filip i Gabrysia Fulko

      Miejsce II Zuzanna Siwek, Filip Dąbrowski i Zuzanna Grabowska

       Miejsce III Maja Muszyńska, Mateusz Marciniak i Maciej Rozmarynowski.

       Wyróżnienia otrzymali: Maja Malka, Emilia Żendełek, Paulina Ramiączek, Franciszek Burdz, Kornelia Jeziorska, Amelia Zimna, Jessika Dolat, Szymon Żurawik, Weronika Jaskólska, Karolina Stempel i Ignacy Wilczak.

       Wszystkim uczniom dziękujemy za udział w konkursie a zwycięzcom gratulujemy !!!

     • Wycieczka do Szczecina

      08.11.2023

      Pod koniec października (26-27.10.) odbyła się dwudniowa wycieczka do Szczecina w ramach programu ministerialnego „Poznaj Polskę”. W wyjeździe wzięli udział uczniowie BRANŻOWEJ SZKOŁY ZAWODOWEJ Z GMINNEGO ZESPOŁU SZKÓŁ  w Dobiegniewie.

      Wycieczka była niesamowitą okazją do zgłębienia historii tego regionu. Pierwszego dnia odwiedziliśmy CENTRUM DIALOGU „PRZEŁOMY” oraz MUZEUM HISTORII MIASTA. CENTRUM DIALOGU „PRZEŁOMY” okazało się fascynującym miejscem, które opowiadało historię Polski, a w szczególności Szczecina w okresie powojennym. Eksponaty, multimedia i interaktywne prezentacje przybliżyły nam dramatyczne wydarzenia, jakie miały miejsce po II wojnie światowej, ukazując transformację miasta i jego mieszkańców w tamtym trudnym okresie. Następnie udaliśmy się do MUZEUM HISTORII MIASTA, gdzie mogliśmy zgłębić historię Szczecina od czasów prehistorycznych po współczesność. Zbiory archeologiczne, dokumenty historyczne i rekonstrukcje pomagały nam zrozumieć, jak miasto ewoluowało na przestrzeni wieków.

      Drugiego dnia wyruszyliśmy do MUZEUM MEDYCYNY przy ZAKŁADZIE HISTORII MEDYCYNY oraz do zespołu kościoła p.w. NAJŚWIĘTSZEJ MARII PANNY KRÓLOWEJ ŚWIATA w Stargardzie, a także zwiedziliśmy średniowieczne mury obronne miasta. W MUZEUM MEDYCYNY zrozumieliśmy, jak zmieniały się metody leczenia, narzędzia oraz jak rozwijała się wiedza medyczna w różnych epokach. Następnie w Stargardzie, zespół kościoła p.w. NAJŚWIĘTSZEJ MARII PANNY KRÓLOWEJ ŚWIATA okazał się niezwykłym zabytkiem architektury sakralnej. Jego historia, architektura i znaczenie dla lokalnej społeczności były niezwykle interesujące.

      Ostatnim punktem naszej wycieczki było zwiedzanie średniowiecznych murów obronnych w Stargardzie. Te imponujące fortyfikacje stanowiły ważny element historii miasta, zapewniając nam wgląd w sposób, w jaki ludzie chronili się przed zagrożeniami w przeszłości.

      Wycieczka była nie tylko edukacyjna, ale również inspirująca. Pozwoliła nam lepiej zrozumieć historię, architekturę i rozwój medycyny w tym regionie. Każde miejsce, które odwiedziliśmy, wniosło coś wartościowego do naszej wiedzy i rozbudziło nasze zainteresowanie historią oraz dziedzictwem kulturowym Szczecina i okolic.

     • Noc w szkole

      07.11.2023

      W dniach 27-28.10.23 nasza drużyna zorganizowała mały biwak. Po apelu rozpoczynającym nocowisko zuchy miały zajęcia w ramach programu ROHiS, przygotowywały teatr cieni. Harcerze rozmawiali na temat tolerancji i asertywności oraz przygotowali scenki tematyczne. Wieczorem tradycyjnie mieliśmy świecowisko. Wieczorny seans filmowy „Czarne stopy” obejrzała też spora grupa harcerzy. Zuchom najbardziej podobał się spacer po szkole. Kolejny dzień minął na zajęciach w terenie. Harcerze wykorzystali znajomość mapy i kompasu, aby dojść do celu, gdzie przy pomocy wykrywacza metalu odszukali ukryte przez dh. Waldka rzeczy. Zuchy wykonały ćwiczenia  przygotowujące do zdobycia JOT czyli odznaki tężyzny fizycznej. Podczas biwaku nauczyliśmy się wiązać na chustach węzeł przyjaźni i nowego pląsu. Zastęp ”Bigosiary”  przygotował makaron z sosem pomidorowym i ciastka francuskie z jabłkami. Na zakończenie wszyscy otrzymali dyplomy.

     • „PRZERWA NA CZYTANIE – BICIE REKORDU W CZYTANIU NA PRZERWIE”

      05.11.2023

      W ramach realizacji działań promujących i wspierających rozwój czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, a wynikających z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa Gminny Zespół Szkół w Dobiegniewie wziął udział w Międzynarodowej Edycji IV Ogólnopolskiej Akcji Przerwa Na Czytanie - Bicie Rekordu W Czytaniu Na Przerwie. Akcja realizowana jest w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”.
      W piątek 27 października podczas przerwy uczniowie czytali przyniesione przez siebie lub wypożyczone z biblioteki książki. Miejsce do czytania każdy wybierał sam. Najmłodszym uczniom kl. I-III czytali zaproszeni rodzice. Podobnie było w oddziale przedszkolnym. W klasach IV – VI uczniowie głównie wybierali do czytania klasę lub korytarz. Nasz wynik to 352 czytelników. Oprócz wspólnego czytania dla wszystkich zostały przygotowane konkursy. Klasy 1-2 brały udział w konkursie plastycznym pt. „ Mój ulubiony bohater literacki”. Uczniowie kl. 3 walczyli o tytuł „ Mistrza pięknego czytania”. Tytuł „ Mistrza ortografii” mogły zdobyć dzieci z kl. 4. Zaś młodzież z kl. 5-6 walczyła o podium w konkursie „ Znawca cytatów i bohaterów literackich”. Wszyscy w ty dniu mogli przebrać się za bohatera swojej ulubionej książki. Starsi uczniowie mogli popisać się także zdolnościami plastycznymi przygotowując plakat oraz aktorskimi wychwalając czytanie śpiewająco. Nagrody książkowe dla zwycięzców zostały zakupione dzięki  realizacji działań w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.  Dziękujemy również Radzie Rodziców za ufundowanie słodyczy dla dzieci. Wszystkim uczestnikom zaangażowanym w organizację i przebieg akcji składamy serdeczne podziękowani , zachęcając do czytania książek nie tylko podczas bicia rekordu. Spotkajmy się, nie tylko za rok, na przerwach przy….książkach.

     • Konkurs na najpiękniejszą dynię

      14.11.2023

      Dnia 30 października 2023 roku wręczono dyplomy za udział w konkursie na ,,Najpiękniejszą dynię”. Przyniesiono wiele dyń wykonanych w ciekawy i zabawny sposób. Jury miało naprawdę trudne zadanie, ponieważ wszystkie dynie zachwycały pomysłowością i sposobem wykonania. Wyróżnienia otrzymali:

      - Maja Pierzakowska 

      - Weronika Wójciak

      - Marcel Adrian

      - Igor Wardęga. 

      Wszystkim uczestnikom gratulujemy wspaniałych prac 🎃 👏

     • Mistrzostwa Powiatu w Tenisie Stołowym

      05.11.2023

      W czwartek 26 października 2023 r. odbyły się w Górkach Noteckich Mistrzostwa Powiatu w Tenisie Stołowym, w których wzięli  udział uczniowie naszej szkoły. W kategorii młodszej rocznik 2010 i młodsi - Hubert Wardęga i Samuel Bełezina zajęli trzecie miejsce. W kategorii starszej rocznik 2009-2010 - Oliwier Karaśkiewicz i Igor Mączka wygrali wszystkie swoje mecze, zajmując tym samym pierwsze  miejsce, zdobyli puchar i awans do półfinałów wojewódzkich.