• UROCZYSTA INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2019/20

     • Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/20 w Gminnym Zespole w Dobiegniewie połączone będzie z lokalnymi uroczystościami związanymi z obchodami 80-tej rocznicy wybuchu II wojny światowej.

      Program obchodów:

      godz. 9.00 - Msza Święta w Kościele Parafialnym p.w. Chrystusa Króla w Dobiegniewie.

      godz. 10.00 - Uroczystości na placu im. pchor. Tadeusza Starca:

      •  wystąpienie Burmistrza Dobiegniewa - Sylwii Łaźniewskiej;
      •  wystąpienie Prezesa Stowarzyszenia Woldenberczyków - Wiesława Dembka;
      • apel poległych i salwa honorowa w asyście Kompanii Honorowej 35 Dywizjonu Rakietowego Obrony Powietrznej;
      • złożenie wiązanek kwiatów pod pomnikiem Czynu Żołnierskiego, Pomnikiem Woldenberczyka oraz przy płycie pamiątkowej na terenie byłego obozu Oflag II C Woldenberg;
      •  koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu chóru Cantus Decus przeplatany występem Laureatów Konkursu Poezji Obozowej Oflagu II C Woldenberg;
      • wystąpienie dyrektora Gminnego Zespołu Szkół w Dobiegniewie - Jolanty Pawlak.   

      godz. 11.30 - Przejście uczniów i nauczycieli do budynków szkolnych przy ulicy Gdańskiej i Poznańskiej:

      • spotkanie z wychowawcą,
      • przekazanie informacji organizacyjnych związanych z planem zajęć w nowym roku szkolnym.

      godz.12.45 -  Powrót na plac Tadeusza Starca:

      • pokazy Stowarzyszenia Lubuskiego Oddziału Kawalerii w barwach 14 Pułku Ułanów Jazłowieckich. - zwiedzanie wystawy  "Koniec i początek. Powstańcy Warszawscy w niewoli niemieckiej";
      • gra dla młodzieży "Szare szeregi czy wiesz o czym mówisz";
      • wystawa broni historycznej i sprzętu wojskowego.

      godz. 13.00 - Odwozy w ruchu ciągłym.

               Dnia 2 września 2019 r. Gminny Zespół Szkół włącza się w akcję pn. „Przerwany marsz…”,  zainicjowaną przez Radę Dzieci i Młodzieży Rzeczypospolitej Polskiej przy Ministrze Edukacji Narodowej RP.  Ma ona polegać na symbolicznym dokończeniu 2 września 2019 roku, przerwanego przez fakt wybuchu II wojny światowej marszu do szkoły ówczesnej młodzieży.

               Planowana na pierwszy dzień szkoły akcja będzie okazją do tego, aby młodsze i starsze pokolenia mogły wspólnie przywitać nowy rok szkolny.

               Zachęcamy, aby 2 września 2019 r. wspólnie z babciami, dziadkami a także osobami samotnymi, które mieszkają w naszej okolicy i wywodzą się z pokolenia Dzieci Wojny uczestniczyć w inauguracji roku szkolnego 2019/2020. W ten sposób w całej Polsce stworzymy możliwość międzypokoleniowego dialogu, który będzie cennym doświadczeniem dla uczniów.

       

      wicedyrektor GZS

      Elżbieta Szanderska

       

     • Wycieczka do Krynicy Zdroju

     • W dniach od 27.05.2019 do 1.06.2019 roku odbyła się wycieczka uczniów Gminnego Zespołu Szkół w Dobiegniewie do Krynicy Zdroju.  Brali   w niej udział przedstawiciele klas VII, VIII, III gimnazjum i I liceum ogólnokształcącego. W trakcie wyjazdu nastąpiła pełna integracja uczestników. W pensjonacie każdy musiał samodzielnie przygotowywać sobie śniadanie i kolację. W trakcie pobytu pogoda nas nie rozpieszczała. Mimo tego wszystkie zamierzenia zostały zrealizowane. Zwiedziliśmy Muzeum Nikifora i Muzeum zabawek. Odbyliśmy dłuższą wyprawę szlakami turystycznymi wokół miasta przez Jaworzynę Krynicką. Z góry zjechaliśmy kolejką gondolową i dalej ruszyliśmy pieszo. Zwiedzaliśmy urokliwe uzdrowisko, próbując wody mineralne w pijalni. Ostatniego dnia wybraliśmy  pieszo zrobiliśmy małą rundę  na Górę Parkową. Z tego miejsca  mieliśmy ładny widok na okolice. Uczestnikom wycieczki pozostały niezapomniane wrażenia z pobytu w górach. Wielokrotnie nauczyciele słyszeli pochwały dotyczące zachowania naszych uczniów. Opiekunami byli Krzysztof Niedziałkowski, Jan Pawelski oraz Ewa Ciesielska.

     • Dzień Dziecka w Gminnym Zespole Szkół w Dobiegniewie

     • 31 maja  na stadionie przy ulicy Leśnej uczniowie Gminnego Zespołu Szkół brali udział w obchodach Dnia Dziecka zorganizowanych przy współudziale Urzędu Miejskiego w Dobiegniewie. Uroczystego otwarcia dokonała Burmistrz Dobiegniewa –pani Sylwia Łaźniewska.

      Nauczyciele wychowania fizycznego zapewnili konkurencje sportowe, animator prowadził zabawy przy muzyce.

      W turnieju piłki nożnej chłopców zwyciężyła reprezentacja klas VII, w piłce siatkowej drużyn mieszanych wygrała klasa III a gimnazjum.  Dziewczęta z klas VII grały w unihokeja. Pierwsze miejsce zajęła klasa VII c, II-VII b, III-VII a.

      W biegu sztafetowym klas IV pierwsze miejsce zajęła klasa IV a, II-IV b, III-IV c, IV-IV d. Wśród klas V pierwsze miejsce V b,  II-V d, III-V a, IV-V c. O zwycięstwo w klasach VI rywalizowały drużyny z klasy

      VI a i VI b. Wygrała VI a. Dzieci młodsze  próbowały swoich sił w wesołych konkurencjach. 

      Wszyscy korzystali ze zjeżdżalni i dmuchańców  dostosowanych do wieku dzieci. Dużym powodzeniem cieszyła się budka z naturalnymi lodami. Starsi chętnie piekli kiełbaski przy ognisku, młodsi korzystali z upieczonych na grillu. Nie zabrakło również zdrowych owoców. Wszyscy miło spędzili ten wyjątkowy dzień.

     • Zlot Gromad Zuchowych Chorągwi Ziemi Lubuskiej

     • W sobotę 25.05.2019 w Międzyrzeczu odbył się Zlot Gromad Zuchowych Chorągwi Ziemi Lubuskiej, w którym udział brały zuchy z naszej drużyny. Po uroczystym apelu, na którym zgromadziło się ok 200 zuchów, rozpoczęła się gra miejska. Zadaniem uczestników było znalezienie 9 punktów i wykazanie się rycerskimi umiejętnościami. Nazwy punktów kontrolnych zdradzały atrakcje na nich przewidziane np. Rycerska przeprawa przez rzekę, walka ze smokiem czy budowanie wieży. Po dotarciu na metę wszyscy z apetytem zjedli obiad i przystąpili do konkursu Loża Kłamców. Zuchy musiały uważnie słuchać, aby nie uwierzyć w przekazywane błędnie informacje. Na szczęście koncentracja, no i wiedza pomogły, i na wszystkie pytania odpowiedzieliśmy prawidłowo. Później każdy wykonał kartkę dla mamy, w której umieścił wszystkie informacje jakie posiadał o niej np. Jakie kwiaty lubi, jakie wydarzenie wspomina najmilej, co robi najlepiej. Na apelu podsumowującym Zlot okazało się, że wszystkie gromady spisały się wspaniale i wszyscy otrzymali w nagrodę gry planszowe. Zadowoleni i trochę zmęczeni wróciliśmy do Dobiegniewa.

     • POWIATOWY TURNIEJ SZACHOWY W TRZEBICZU

     • 21.05.2019 r. uczniowie naszej szkoły brali udział w Powiatowym Turnieju Szachowym w Trzebiczu. Turniej odbywał się z podziałem na grupę dziewcząt i chłopców. Partie rozgrywane były z pomocą zegarów szachowych. Nad przebiegiem gier czuwali sędziowie. W grupie chłopców pierwsze miejsce zajął Maciej Domagała, drugie Mateusz Szachowicz. W grupie dziewcząt pierwsze miejsce zajęła Marcelina Górska. Wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy, puchary i atrakcyjne nagrody rzeczowe. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

     • Święto Polskiej Niezapominajki

     • 13 maja 2019 r. uczniowie klas IV Gminnego  Zespołu  Szkół:  Blanka Zawadzka    z IV b, Kalina  Szachowicz oraz Jakub  Klimczyk z IV c reprezentowali naszą szkołę  w Konkursie Przyrodniczym dla klas czwartych z okazji Święta Polskiej Niezapominajki w Drezdenku. Konkurs był organizowany pod patronatem Zarządu Wojewódzkiego LOP w Gorzowie Wlkp. oraz Starosty Powiatu strzelecko-drezdeneckiego.  Tematem przewodnim konkursu był las i jego mieszkańcy. Wiele zadań miało charakter praktyczny, przygotowali je przedstawiciele Nadleśnictwa Smolarz, obecni również w komisji konkursowej. Wśród zadań było rozpoznawanie drzew po jednej z cech np. korze, szyszkach, nasionach, liściach, zwierząt po tropach, odgłosach. Szczególnie trudnym zadaniem było rozpoznanie zwierzaka - sprawcy, który zniekształcił dwie szyszki - wiewiórkę i dzięcioła. Nasi uczniowie na początku zdobyli dużą, ale równą liczbę punktów z uczniami innej szkoły. Potem w potrójnej, zwycięskiej dogrywce wyjechali z Drezdenka z  II miejscem na sześć  drużyn.  Gratulujemy naszym reprezentantom szczególnie dlatego, gdyż byli najmłodsi z wszystkich uczestników.

       

     • Sukces Gminnego Zespołu Szkół w Dobiegniewie !

     • Z okazji 15 –lecia wstąpienia Polski do Unii Europejskiej Urząd Marszałkowski w Zielonej Górze, Departament Zarządzania Regionalnym Programem Operacyjnym ogłosił konkurs dla szkół „Lubuska Szkoła Europejska”.  Celem konkursu była promocja najbardziej europejskich szkół z województwa lubuskiego, które wyróżniły się aktywnością w realizacji projektów z wykorzystaniem środków Unii Europejskiej.

      Nasza szkoła przystąpiła do konkursu na poziomie szkół gimnazjalnych. Podsumowanie konkursu odbyło się 9 maja w Collegium Polonicum  w Słubicach, podczas spotkania mającego na celu podsumowanie korzyści  płynących dla naszego regionu z obecności Polski w UE, a zorganizowanego przez Marszałek Województwa Lubuskiego.

      Okazało się, że nasza szkoła zajęła II miejsce w tym konkursie i otrzymała nagrodę, którą jest lekcja obywatelska zorganizowana w szkole oraz grant w wysokości 10 tys. zł na jej przeprowadzenie.

      Nagrodę z rąk  Marszałek Województwa Lubuskiego Elżbiety Polak i Członka Zarządu Marcina Jabłońskiego  odebrały Burmistrz Dobiegniewa Sylwia Łaźniewskai Wicedyrektor Gminnego Zespołu Szkół Elżbieta Moś.