• Przyroda oczekuje działań!

     • Przyroda oczekuje działań!    Sadzenie drzew to konieczność   i przyjemność!

      To już kolejny raz uczniowie Gminnego Zespoły Szkół w Dobiegniewie sadzili drzewa. Tym razem uczestniczyli w ogólnopolskiej akcji „1000 drzew na minutę” ogłoszonej przez Lasy Państwowe. Celem tej akcji jest zwiększanie całkowitej powierzchni lasów w Polsce,  zagospodarowywanie istniejących nieużytków i tworzenie remiz śródpolnych dla zwierzyny leśnej, zwłaszcza tej drobnej jak bażanty, kuropatwy, czy zające. Mimo długo trwającego ochłodzenia, niepokoju o odpowiednią  pogodę do pracy, na przekór zmiennym prognozom po licznych deszczach i chłodach 4 kwietnia 2019 roku zaświeciło słońce. Klasa V d stawiła się w komplecie i wraz z przybyłymi myśliwymi Koła Łowieckiego „Ryś” z Dobiegniewa, leśnikami Nadleśnictwa Smolarz sadzono świerki, tworząc ekologiczną plantację drzewek na Boże Narodzenie za kilka lat.  Pracującą grupę odwiedził nadleśniczy p. Sławomir Kaźmierczak, który przekazał dla uczestników liczne foldery  o przyrodzie naszej okolicy. Pracę zakończono tradycyjnym  wspólnym ogniskiem. I tym razem prezes miejscowego koła p. Waldemar Jasnowski  zadbał aby były kiełbaski, bułki, napoje. Jak każdego roku taka wyprawa do lasu uczniom bardzo się podobała i już wstępnie umawiali się  z myśliwymi i leśnikami na pracę za rok.

                                                                            Opiekunowie grupy: J. Oberda i H. Niedziałkowska

     • Rodzice

     • Oferta edukacyjna Gminnego Zespołu Szkół w  Dobiegniewie na rok szkolny 2019/2020

     • Sukcesy naszych uczniów

     •   Jak co roku nasi  uzdolnieni uczniowie  przystąpili do Konkursów Przedmiotowych organizowanych  przez Lubuskie Kuratorium Oświaty w Gorzowie Wielkopolskim.  W lutym i marcu 2019 r.  odbyły się etapy finałowe konkursów z poszczególnych przedmiotów. Miło nam poinformować, że uczniowie Gminnego Zespołu Szkół w Dobiegniewie osiągnęli  w nich wysokie wyniki i uzyskali tytuły laureatów lub finalistów. A oto oni:

      • Mateusz Pindel z klasy   VIIIb uzyskał tytuł laureata z fizyki (przygotowywany do konkursu  przez pana  Jana Pawelskiego) oraz z matematyki (przygotowanie - pani Beata Łysiak)
      • Paweł Paluta-  uczeń  klasy VII c – uzyskał tytuł  finalisty z historii,

              (przygotowanie – pan Krzysztof Niedziałkowski)

      • Agnieszka Tułacz- uczennica  III klasy gimnazjum – została  laureatką  z fizyki, (przygotowanie - p. Jan Pawelski) oraz  z języka angielskiego - ( przygotowanie - pani  Izabela Klimczyk)
      • Anna Wicher-   uczennica  III klasy gimnazjum –  została laureatką z geografii, (pani Jolanta Kadler) oraz finalistką  z matematyki ( p. Jan Pawelski)

      Wszystkim laureatom,  finalistom oraz ich nauczycielom gratulujemy sukcesu. Zgodnie z obowiązującym prawem oświatowym,  laureaci konkursu przedmiotowego o zasięgu wojewódzkim lub ponadwojewódzkim otrzymują z danych zajęć edukacyjnych najwyższą pozytywną roczną ocenę klasyfikacyjną. Ponadto laureaci i finaliści konkursu z danego przedmiotu są zwolnieni z egzaminu ósmoklasisty lub egzaminu gimnazjalnego w zakresie przedmiotu, z którego uzyskali tytuł laureata lub finalisty.

      Wysokie wyniki w etapach rejonowych konkursów przedmiotowych uzyskali również:

      • Mateusz Pindel - z biologii ( przygotowywany przez panią Agnieszkę Niewiadomską) , z  chemii -  ( przygotowanie pani  Iwona Dobrowolska), z  historii (przygotowanie pani Anna Pawelska)
      • Mateusz Szachowicz  z klasy VI b z  języka polskiego ( przygotowanie – pani Sylwia Szachowicz) oraz z historii (przygotowanie pani Anna Pawelska)
      • Bartosz Mituła, klasa V b  z historii (przygotowanie - p. Anna Pawelska)
      • Jakub Wieczór, III G, z fizyki, (przygotowanie pan Jan Pawelski) 

      Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów i wytrwałości      w rozwijaniu swoich pasji i zainteresowań.        

     • XVII Konkurs Recytatorski Poezji Obozu II C Woldenberg

     • 15 marca 2019r. odbył się w Muzeum Woldenberczyków w Dobiegniewie  XVII Konkurs Recytatorski Poezji  Obozu II C Woldenberg. Jego organizatorami są Muzeum Woldenberczyków w Dobiegniewie, Urząd Miejski w Dobiegniewie, Akademia Jakuba  z Paradyża w Gorzowie Wlkp., Stowarzyszenie Woldenberczyków w Dobiegniewie, Starostwo Powiatowe w Strzelcach Kraj. Celem konkursu jest popularyzacja poezji obozowej powstałej w czasie niewoli, prezentacja wartościowych interpretacji utworów poetyckich oraz promowanie Dobiegniewa i Muzeum Woldenberczyków.

       Od lat wydarzenie to cieszy się dużą popularnością wśród dzieci i młodzieży. W tym roku wzięli w nim udział uczniowie ze  szkół z Drezdenka, Dobiegniewa, Międzychodu, Zwierzyna, Choszczna , Bierzwnika i Strzelec Kraj.

      Gminny Zespół Szkół w Dobiegniewie reprezentowali w tym roku następujący uczniowie:

      • w kategorii szkół podstawowych- Hanna Sydor, Aleksandra Kamińska, Kamila Kowalczyk
      • w kategorii gimnazjum i szkoły średnie- Maja Maćków i Jakub Wieczór

      Jury oceniające poszczególne wystąpienia  uczniów zgodnie podkreślało wysoki poziom wszystkich prezentacji. Nasi uczniowie osiągnęli  wysokie miejsca. W pierwszej kategorii laureatką została Aleksandra Kamińska, zdobywając drugie miejsce, w kategorii szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych II miejsce i tytuł laureata otrzymał Jakub Wieczór, a Maja Maćków za swą przejmującą interpretację zdobyła nagrodę specjalną. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy uczestnictwa i upominki.

      Gratulujemy zwycięzcom i życzymy powodzenia w przyszłych edycjach tego konkursu.

     • Nasi siatkarze wicemistrzami powiatu!!!

     • Początek nowego roku zaowocował sukcesem naszych sportowców. Chłopcy (rocznik 2004-2003), od 27 lutego 2019 r. mogą cieszyć się tytułem wicemistrzów powiatu w piłce siatkowej.

              Mistrzostwa rozgrywane były systemem „każdy z każdym” w dwóch grupach. W drodze do finału nasi zawodnicy pokonali w półfinałach zespół z SP nr 1 w Drezdenku ( 2:1). W finale zmierzyli się z chłopcami z SP nr 2 w Strzelcach Kraj., z którymi przegrali 0:2.

              W naszej drużynie zagrali: M. Trojanowski, W. Marcisz, O. Marcisz, D. Frątczak, K. Maskalaniec, J. Wieczór, O. Holka, J. Wawrzyk, B. Krajewski.

       

      Gratulacje dla drużyny!

       

     • ODWOZY

     • Od dnia 04.02.2019 r.


      odwozy w poniedziałki odbywają się jak we wtorki, środy i czwartki.

     • POKAZ RATOWNICTWA

     • W piątek na jeziorze Wielgie ratownicy i strażacy uczyli zasad zachowywania się na lodzie. Pokazywali w jaki sposób sami sobie lub innym możemy pomóc w przypadku gdy tafla  załamie się lub wpadniemy do przerębli.
       

       

     • BAL KARNAWAŁOWY KLAS 0 - III

     •   31 stycznia odbył się bal karnawałowy dla klas 0-III. Bal poprowadziły panie ze Szkółki Tańca i Dobrych Manier "Hajdasz". W tym roku dominowały przebrania za policjantów i postaci z bajek. Rodzice w klasach przygotowali poczęstunek i również brali udział w zabawie. Dzieci bawiły się wspaniale.

     • Studniówka 2018

     • Dnia 12.01.2019  roku uczniowie klasy trzeciej Liceum Ogólnokształcącego  w  Gminnym Zespole Szkół w Dobiegniewie uczestniczyli w studniówce. Odbyła się ona nietypowo jak dotychczas, w lokalu Caro w miejscowości Wołogoszcz. Gościem szczególnym, a zarazem głównym sponsorem była Burmistrz Dobiegniewa - pani Sylwia Łaźniewska. Wspomogli także zabawę Rada Rodziców przy Zespole Szkół i pan Zbigniew Gacki – prezes Dobiegniewskiej Fundacji Rozwoju. Bal jak w zwyczaju rozpoczął tradycyjny polonez. Poprowadzili go wychowawca klasy Krzysztof  Niedziałkowski i pani Jolanta Pawlak - Dyrektor Gminnego Zespołu Szkół. W drugiej parze była pani Elżbieta Moś – wicedyrektor z uczniem naszej szkoły. Młodzież  w towarzystwie nauczycieli wspólnie świetnie bawiła się przy muzyce dj. Irka. Dobre jedzenie  i miła obsługa lokalu dopełniły dobrej atmosfery studniówki.