• Wycieczka do Muzeum Woldenberczyków

      18.04.2024

      Klasy 2a i 2c po zakończeniu cyklu tematycznego związanego z zabytkami, muzeum i miejsc pamięci wybrały się na wycieczkę do Muzeum Woldenberczyków w Dobiegniewie. Dzięki przewodnikowi, miały okazję bezpośrednio obserwować eksponaty znajdujące się w muzeum, obejrzały film z okresu II Wojny Światowej, który okazał się dla dzieci bardzo ciekawy. Wycieczki szkolne do takich miejsc stanowią bogate źródło przeżyć, a co za tym idzie, korzystnie wpływa na proces dydaktyczno – wychowawczy.

                                                                                                  A.Czechowicz, M.Bakowicz

       

     • Wycieczka do Banku Spółdzielczego i sklepu Biedronka

      27.03.2024

      26 marca uczniowie klas 2a i 2c wybrali się na wycieczkę do Banku Spółdzielczego oraz sklepu Biedronka. Wizyta związana była z podsumowaniem tematyki związanej z zakupami i pieniędzmi.  W siedzibie banku uczniowie dowiedzieli się na czym polega  praca  bankowca. co to jest lokata, kto może ją założyć. Zobaczyli, jak pracuje maszyna do liczenia banknotów i monet. Następnie udaliśmy się do sklepu Biedronka. Tutaj uczniowie poznali wyposażenie sklepu – działy na których znajdują się towary. Sprawdzali ceny towarów na czytniku i co było najfajniejszą frajdą – dzieci dokonały drobnych zakupów. Wycieczka sprawiła wiele radości i wzbogaciła o nowe wiadomości.

       

     • POWITANIE WIOSNY

      25.03.2024

      W tym roku klasy 0-3 uczciły nadejście wiosny Wiosennym Pokazem Mody. Nasi mali modele i modelki prezentowali wspaniałe i oryginalne stroje. Uczniowie pewnym krokiem spacerowali po wybiegu oraz pozowali do zdjęć. Wszystkie kreacje były wyjątkowe i zaprojektowane według ich pomysłów.  Dzieci miały okazję przełamać swoją nieśmiałość i wzmocnić pewność siebie. Całemu wydarzeniu towarzyszyły nastrojowe utwory muzyczne.W szkole zagościła prawdziwa wiosenna aura.Mamy nadzieję, że ta barwna i radosna impreza rozbudziła wyobraźnię uczniów, pozwoliła im odkryć chęć do wystąpień publicznych oraz zainspirowała do dalszej twórczej aktywności

     • Wizyta w teatrze

      25.03.2024

      W marcu uczniowie klas 5a,5b i 6a zrealizowali jeden z celów wychowawczych: rozwijanie potrzeb kulturowych uczniów. Wspólnie odwiedziliśmy gorzowski Teatr im. J. Osterwy. A na scenie obejrzeliśmy znaną baśń pt. „Piękna i Bestia”.

      Sztuka podobała się wszystkim bez wyjątku, a zachwytom i oklaskom nie było końca. Rozmaite emocje targały uczniami, był smutek, niepokój, śmiech, aż chciało się wskoczyć na scenę i zagrać, zaśpiewać wraz z aktorami. Szkoda, że wszystko co ciekawe i dobre, tak szybko się kończy.

      Wychowawcy klas

     • Imieniny Zucha

      19.03.2024

      „Raz na cztery lata, zuch się staje pępkiem świata”. Chociaż imieniny Zucha są 29.02. w tym roku nasza Chorągiew obchodziła je 16.03. 24. Ze wszystkich hufców zjechały zuchy do Słubic, gdzie wspólnie bawiły się cały dzień. Ponad 300 zuchów uczestniczyło w apelu, a następnie w zabawach. Były pląsy, kolorowanki, konkurencje sportowe. Po obiedzie odbyła się gra miejska podczas, której można było poznać Słubice, zatrzymać się na moście łączącym Polskę z Niemcami. Na zakończenie było  świecowisko. Pomimo typowo marcowej pogody wszystkim dopisywały humory.

     • Dzień Piegów

      05.03.2024

      1 marca na buziach uczniów klasy 3a i ich wychowawczyni pojawiły się piegi, a to wszystko z okazji Dnia Piegów.  Dzieci poznały piegowatych bohaterów takich jak: Pan Kleks, Pippi Langstrumpf, Ania z Zielonego Wzgórza czy Tomek Sawyer. Przy okazji poruszaliśmy ważny temat tolerancji.Uczniowie uświadomili sobie, że chociaż każdy z nas inaczej wygląda, to ma jednakowe prawa. Liczyliśmy piegi na swoich twarzach, jedliśmy piegowate ciasteczka oraz wykonywaliśmy różne zadania związane z piegami. Dzień można uznać za bardzo wesoły, a jednocześnie pouczający.

     • Kolejna Studniówka za nami!

      12.02.2024

      W sobotę 10 lutego tegoroczni maturzyści świętowali w stylu „casino night”. 

      I faktycznie impreza była szalona jak ruletka i perfekcyjna jak dobra gra w pokera. Studniówka tym razem odbyła się nie w budynku szkoły, a w świetlicy w Ługach, co wprowadziło „powiew świeżości” i zupełnie inny klimat. Zarówno młodzież, jak i zaproszeni goście bawili się szampańsko prawie do samego rana, a było to zasługą wyśmienitego towarzystwa, oraz  pysznego jedzenia i przebojowego DJ-a. 4LO  wraz z wychowawczynią Beatą Nawojską-Idziak spisali się na medal.

      To był piękny bal...

       

     • Rysowanie to jego pasja

      06.02.2024

      Oliver Otulakowski to uczeń kl.6b, którego wszyscy znają, a nie wszyscy wiedzą jakie ma zdolności plastyczne. Oliver lubi rysować i większość czasu wolnego poświęca swojej pasji. Brał już udział w wielu konkursach plastycznych zdobywając wyróżnienia i czołowe miejsca. Ostatnim jego sukcesem jest wyróżnienie w Ogólnopolskim Strażackim Konkursie Plastycznym, przechodząc do etapu wojewódzkiego. Trzymamy kciuki!!

     • XII edycja Rajdu

      04.02.2024

      "W dniach 24-26 stycznia uczestniczyłam w rajdzie harcerskim Pamięci Ewakuacji Oflagu IIC Woldenberg.Cieszę się, że przeszłam  całą trasę, poczułam się jak Jeńcy oraz podczas rajdu dużo się dowiedziałam  o historii Woldenberczyków. Chciałam też się sprawdzić,  czy dam radę pokonać tę drogę. Po rajdzie byłam bardzo zmęczona, nogi mnie bolały i było ciężko, ale teraz wiem jak czuli się Jeńcy podczas tej ewakuacji. Bardzo mi się podobało i za rok  też chętnie pójdę na ten rajd z moją  rodziną." Lena Zając kl.4a

      To wypowiedź najmłodszej uczestniczki kolejnej edycji rajdu Pamieci Ewakuacji Oflagu IIC Woldenberg. W tym roku udział wzięli harcerze z Dobiegniewa, Drezdenka, Barlinka i Gorzowa. Tradycyjnie wędrowali z nami synowie Woldenberczyków. Na pierwszym odcinku towarzyszył nam patrol pracowników Urzędu Miasta. Wspierali nas takze rodzice dzieci z 1 DDHiZ. Dziękuję wszystkim za udział, za pomoc w przygotowaniu i przeprowadzeniu rajdu. Wsparcie IPN, Pani Burmistrz i Centrum Kultury w Dobiegniewie, Stowarzyszeniu Woldenberczyków, Stowarzyszeniu Przyjaciół Dziedzic oraz prywatnych sponsorów od 12 lat minimalizuje koszty, jakie ponoszą uczestnicy. Ten rajd to żywa lekcja historii i powinnien być kontynuowany. Celem zawsze było zachowanie w pamięci wydarzeń z 25.01.1945, pogłębianie wiedzy historycznej o Małej Ojczyźnie, ale także wzajemna wspólpraca, wsparcie słabszych w marszu, empatia i radość z pokonywania własnych słabości.

      https://gorzow.tvp.pl/75568711/okolo-50-osob-wyruszylo-w-marszu-pamieci-jego-trasa-zakonczy-sie-w-sobote-w-dziedzicach

       

      https://www.facebook.com/share/p/pbikGRbGinwCgwbb/

       

     • Wizyta w DPS

      04.02.2024

      Dzień Babci i Dziadka za nami. We wtorek 23.01.24 przedstawiciele naszej drużyny odwiedzili pensjonariuszy DPS w Dobiegniewie. Przekazali serdeczne życzenia i drobne upominki, które wykonali samodzielnie podczas zbiórki.

     • Pokaz pierwszej pomocy przedmedycznej

      04.02.2024

      Uczniowie klas 2 a i 2b  wzięli udział w warsztatach nauki pierwszej pomocy. Podczas pokazu i części teoretycznej, dowiedzieli się o podstawowych zasadach udzielania pierwszej pomocy oraz poznali procedury postępowania w sytuacjach trudnych. Część praktyczna, wzbogaciła dzieci o umiejętności praktyczne, bowiem sami mogli wcielić się w rolę ratownika i osoby potrzebującej pomocy, a także ćwiczyli na fantomach. Pokaz został przeprowadzony przez pielęgniarkę szkolną p. Dorotę Pater.

      G. Chlebicka, A. Czechowicz

       

     • Dart!

      07.01.2024

      Nasza drużyna w składzie Maciej Putek, Dominik Kaźmierczak, Jakub Bartnicki 5 stycznia 2024 r. wzięła udział w MISTRZOSTWACH POWIATU W DARTA w Strzelcach Kraj.. W turnieju wystartowało 12 zawodników z 4 drużyn. Rozgrywki rozpoczęły się od rywalizacji drużynowej, w której nasi uczniowie spisali się dobrze i po zaciętej walce zostali WICEMISTRZAMI POWIATU. W zmaganiach indywidualnych, najlepiej zaprezentował się Maciej Putek zdobywając wicemistrzostwo powiatu, Jakub Bartnicki był 4, natomiast Dominik Kaźmierczak zajął 8 miejsce. Gratulujemy!

     • SZKOLNY KONKURS NA NAJPIĘKNIEJSZY ŁAŃCUCH CHOINKOWY

      07.01.2024

      20 grudnia 2023r. został rozstrzygnięty konkurs na najpiękniejszy łańcuch choinkowy dla klasI-VI. Jego celem było kultywowanie tradycji bożonarodzeniowej, współdziałanie w grupie i rozbudzanie wrażliwości estetycznej. Łańcuch można było wykonać w klasie na lekcjach wychowawczych, na zajęciach plastycznych i po lekcjach w świetlicy. Wykonano 7 kolorowych prac różniących się od siebie formą, średnicą i długością. Prawie wszystkie wykonano z  wycinanek, które łączyły się ze sobą rytmem, rysunkiem, zdobieniami wykonanymi przez uczniów. Niby takie same, a jednak inne. Oceny dokonała komisja w składzie: pani Beata Stolarczyk, pani Bogusława Hojniak i organizator konkursu, pan Dariusz Majowicz. 1 miejsce zajęła klasa VB, 2-IB, 3-VA, 4-VIA. Dodatkowe wyróżnienie przyznano dla dzieci z małej świetlicy. Wszystkie łańcuchy ozdobiły dolny korytarz podczas szkolnych jasełek. Zwycięską pracę można zobaczyć  na korytarzu klas I-III. Zwycięzcom gratulujemy.

     • WYJAZD NA SŁOWIANKĘ W GORZOWIE WLKP.

      03.01.2024

      8 grudnia 2023r. uczniowie klasy VB, klas IV i VI uczestniczyli w wycieczce  na kompleks sportowo-rekreacyjny Słowianka. Celem wycieczki była nauka jazdy na łyżwach, poprawa kondycji uczniów oraz zmiana trybu życia z siedzącego na aktywny. Organizatorem wycieczki był Dariusz Majowicz, opiekunami panie: Edyta Dudyk i IrynaMashoshyna. Na początku byliśmy na lodowisku, gdzie niektórzy uczniowie po raz pierwszy założyli łyżwy. Zdecydowanie łatwiej wychodziło tym, którzy jeździli prędzej na rolkach. Na basenie największym powodzeniem cieszyły się zjeżdżalnie. Było dużo śmiesznych sytuacji, głównie na lodowisku. W dobrym humorze wróciliśmy do szkoły.  

     • Świąteczne pierniki

      21.12.2023

      Zbliża się okres Świąt Bożego Narodzenia, czas świątecznych wypieków, ubierania choinki i innych przedświątecznych przygotowań. I to właśnie ta przedświąteczna „gorączka” stała się doskonałą okazją do zorganizowania zajęć pieczenia świątecznych pierniczków.Uczniowie klasy III a pod opieką wychowawcy M. Szczypkowskiej i p. Elżbiety Sałaty mieli okazję nauczyć się wypieku pysznych, świątecznych pierników.W całej szkole unosił się korzenny zapach przywołujący najmilsze wspomnienia świąteczne. Pieczenie pierniczków sprawiło wszystkim wielką radość, a jednocześnie w sposób miły i praktyczny utrwaliło tradycje Świąt Bożego Narodzenia.