• PASOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW

      24.10.2023

      Rozpoczęcie nauki w szkole jest ważnym momentem w życiu dziecka. Każde z nich z niecierpliwością czekało na spotkanie ze szkołą, koleżankami, kolegami i nowymi przygodami.

      20 października odbyło się ślubowanie i pasowanie na ucznia, poprzez które dzieci stały się pełnoprawnymi uczniami naszej szkoły. W części artystycznej zaprezentowały zdobytą już wiedzę i umiejętności. Były miłe życzenia i upominki od zaproszonych gości oraz podziękowania pierwszoklasistów.

     • MISTRZOSTWA POWIATU W SZTAFETOWYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH

      24.10.2023

      11 października 2023r. w Strzelcach Krajeńskich odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Sztafetowych Biegach Przełajowych Dziewcząt i Chłopców. Organizatorem zawodów była Szkoła Podstawowa nr 2 i Uczniowski Klub Sportowy. Nasi uczniowie startowali w dwóch kategoriach wiekowych: Igrzyska Dzieci i Igrzyska Młodzieży Szkolnej. Po  zaciętym pojedynku dziewczęta z klas VI  zajęły I miejsce i uzyskały awans na zawody wojewódzkie w Babimoście.                                                                                     

      Skład drużyny: Zuzanna Galina, Julia Paczesna, Zuzanna Ramiączek, Oliwia Wójtowicz, Zuzanna Siwek, Adrianna Kaczmarek, Maja Aleksandrowicz. Nauczyciel - Dariusz Majowicz.

      Chłopcy z klas V I VI zajęli IV miejsce. Drużyna: Daniil Hryshchenko, Jakub Woźniak, Błażej Grajek, Jakub Gawart, Gabriel Kosowski, Samuel Bełezina, Nikolas Zaremba, Szymon Świło. Nauczyciel - Franciszek Filas.

      Dziewczęta i chłopcy ze starszej grupy wiekowej zajęli II miejsce. Drużyna: Malwina Jacków, Karolina Kalinowska, Barbara Patora, Anna Soniewska, Lena Wardęga, Monika Wieleba oraz Oleg Wiśniewski, Henryk Łapeta, Jakub Sitkiewicz, Patryk Grzywacz, Witold Kosowski, Igor Mączka. Nauczyciele: Barbara Grzebyk i Franciszek Filas.                                                          

      Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

       

     • Wycieczka do Gorzowskiego Parku Krajobrazowego

      24.10.2023

      16 października uczniowie klasy 7 oraz 2 i 3 liceum razem z Panią Iwoną Dobrowolską i Panią Kingą Konopelską wybrali się na wycieczkę do Gorzowskiego Parku Krajobrazowego - stacja w Lipach. W ramach wycieczki uczniowie poznali  zwierzęta zamieszkujące teren parku, spacerowali po lesie ścieżkami edukacyjnymi - m.in zobaczyli torfowiska oraz różne rodzaje widłaków, które rosną w lasach parku. Po części edukacyjnej uczniowie odpoczywali przy ciepłym ognisku, na którym mogli upiec kiełbaski. 

     • Śniadanie daje moc

      16.10.2023

      Klasa 2 a wspólnie przygotowała drugie śniadanie. Każdy mógł wybrać dla siebie to, co najbardziej lubi. Kanapki przygotowane przez dzieci były nie tylko zdrowe, ale też kolorowe. Podczas przygotowywania posiłku dzieci zapoznały się z zasadami zdrowego odżywiania, rozwijały kreatywność, a także kształciły nawyki dbania o higienę miejsca pracy.

      Wspólne przygotowywanie i spożycie śniadania sprawiło dzieciom wiele przyjemności i na pewno dobrze smakowało. Dzieci dowiedziały się również, że codzienne, zdrowe śniadanie jest bardzo ważne dla funkcjonowania organizmu.

      To był bardzo miły, wspólnie spędzony czas.    

      Aleksandra Czechowicz

     • Projekt "Klasa w terenie"

      11.10.2023

      Klasa 2a i 2b rozpoczęły realizację projektu ,,Klasa w terenie", którego głównym celem jest promowanie wartości edukacji na świeżym powietrzu. Wykonaliśmy zadania poprzez zbieranie darów jesieni, które potrzebne były do stworzenia zielników.           

      Aleksandra Czechowicz Grażyna Chlebicka

     • IV Międzynarodowa edycja VIII Ogólnopolskiej akcji "Przerwa na czytanie"

      09.10.2023

      GZS w Dobiegniewie podejmuje wyzwanie i zaproszenie Biblioteki Pedagogicznej Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wlkp. i weźmie udział  w  IV MIĘDZYNARODOWEJ EDYCJI AKCJI                    „PRZERWA NA CZYTANIE”.

      Jest to akcja bicia rekordu w czytaniu na przerwie w ramach kampanii społecznej

        "Cała Polska Czyta Dzieciom"

      27 października wszyscy uczniowie, nauczyciele, administracja czytają książki. Prosimy,  aby każdy uczeń klas IV-VIII, liceum  i szkoły branżowej przyniósł  w tym dniu do szkoły wybraną książkę, którą z przyjemnością czytałby na przerwie. Zachęcamy do korzystania  ze zbiorów biblioteki szkolnej.    Dla najmłodszych uczniów z klas I-II będzie zorganizowana strefa czytania, w której zaproszeni goście odczytają wybraną książkę.  Dla wszystkich  klas będą przygotowane konkursy. Szczegóły dotyczące akcji zostaną przekazane wychowawcom.

                                                                                        Organizatorzy:

                                              p. Edyta Dudyk, p. U. Czupryniak,  p. Beata Stolarczyk

     • Święto Pieczonego Ziemniaka

      09.10.2023

      Coroczną tradycją w naszej szkole jest organizowanie Święta Pieczonego Ziemniaka, również w tym roku nadeszła pora na to wydarzenie. Podczas kilku dni września i października, uczniowie klas I – III razem z wychowawcami oraz rodzicami zorganizowali Święto Pieczonego Ziemniaka. Zajęcia zorganizowane na świeżym powietrzu były doskonałą okazją do aktywnego, zdrowego spędzenia czasu oraz integracji.Gdy ziemniaki piekły się w ognisku, dzieci - z twarzami pełnymi uśmiechów - brały udział w różnych konkursach i zawodach sportowych, a na zakończenie otrzymały medale. Po wyczerpujących konkurencjach wszyscy uczestnicy zajadali się pieczonymi w ognisku ziemniakami i kiełbaskami.Humory dopisywały wszystkim uczestnikom, relaks na świeżym powietrzu był doskonałą odskocznią od szkolnej codzienności. Dzieci miały okazję poznać się lepiej i przekonać, że szkoła to nie tylko nauka i nauczyciele, lecz także miejsce wspaniałych imprez, podczas których zdobywamy wyjątkowe, bezcenne doświadczenia. Ten jesienny dzień pachnący pieczonym ziemniakiem, pełen miłych wrażeń i emocji, na pewno wszyscy będą długo pamiętać.

     • Poznań przyciąga!

      06.10.2023

      27 września klasy 2 i 4 liceum wraz z wychowawczyniami paniami Agnieszką Chudy i Beatą Nawojską-Idziak wybrały się na wycieczkę do Poznania. Cele były różne, ale poziom zadowolenia podobny. Drugoklasiści po raz kolejny wzmacniali więzi poznając urok stolicy Wielkopolski i relaksując się w kinie. Klasa czwarta natomiast, wiedząc już, jak ważne są wybory w naszym życiu, udała się tam, gdzie matura spotyka się ze studiami, czyli na Salon Maturzystów. Ta coroczna kampania Fundacji Edukacyjnej „Perspektywy” to nie tylko prezentacja stoisk wielu polskich uczelni, wykłady ekspertów OKE na temat maturalnych zawiłości i procedur, ale także możliwość spotkania rówieśników z innych szkół, rozmów z nimi i zwiedzenia Politechniki Poznańskiej, która pełni od wielu lat rolę gospodarza wydarzenia. Nasi tegoroczni maturzyści mieli okazję poznać wiele opcji, mogli nie tylko zasięgnąć porad w zakresie wyboru szkoły wyższej czy kierunku, ale również przejrzeć ofertę uczelni publicznych i niepublicznych, wydawnictw edukacyjnych oraz szkół policealnych. Życzymy im powodzenia na maturze a potem udanego wyboru!

     • Poznańska wybrała!

      06.10.2023

      W tym tygodniu odbyły się wybory Zarządu Samorządu Uczniowskiego oraz Rzecznika Praw Ucznia i radnych Młodzieżowej Rady Powiatu. Wczoraj, po dwutygodniowej kampanii, w trakcie której kandydaci mogli zaprezentować swoje pomysły i przekonać do nich społeczność szkolną, poznaliśmy ostateczne wyniki. Funkcje Przewodniczącej i RPU pozostały bez zmian - w tym roku szkolnym ponownie obejmą je Martyna Dąbrowska z 2 LO (PSU) i Julia Graban (RPU), tegoroczna maturzystka. Obie Panie cieszyły się dużą popularnością zdobywając poparcie powyżej 60%. Zastępczynią Przewodniczącej została Patrycja Krygler z 2 LO, a funkcję Sekretarza obejmie Malwina Jacków z klasy pierwszej liceum.

      W trakcie demokratycznego głosowania młodzież wybrała też swoich reprezentantów w powiecie. Radnymi na trzecią kadencję Młodzieżowej Rady Powiatu zostali Błażej Krygier (2 LO) i Aleksandra Szczerbicka (1LO). Wszystkim startującym w wyborach serdecznie gratulujemy i życzymy samych sukcesów!

      Wielkie podziękowania dla Szkolnej Komisji Wyborczej, prawej ręki opiekuna SU, która stanęła na wysokości zadania i spisała się wzorowo. Hanna Pierzakowska, Hanna Szeremet, Sandra Klimczyk i Klara Maćków - wielkie dzięki!

      Nad całością wydarzenia czuwała pani Beata Nawojska-Idziak, opiekun SU.

     • Wybory przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego w klasach IV-VI

      04.10.2023

          Dnia 2 października odbyły się wybory do władz Samorządu Uczniowskiego. W tajnym głosowaniu wybrano przewodniczącego, którym została Amelia Łukomska  z kl. 6b. Amelia cieszyła się dużym poparciem wśród uczniów, wygrała zdecydowaną większością głosów. Funkcję przewodniczącego pełni po raz pierwszy. Na podstawie  ilości zdobytych głosów w skład Samorządu Uczniowskiego weszły również : Martyna Ciszewska kl.6b oraz Zofia Lamprycht kl.4b.   

      Cieszymy się, że grono uczniów chcących pracować na rzecz naszej szkoły jest tak liczne.

      Opiekunami SU  w klasach IV-VI  są p.M.Kozłowska  i p. M. Maćków.

      Wyniki:

      1.Amelia Łukomska 71 głosów (przewodnicząca)

      2.Martyna Ciszewska 57 głosów (zastępca)

      3.Zofia Lamprycht 23 głosy (sekretarz)

      4.Maja Kmiotczyk 10 głosów

       

                                       GRATULUJEMY

     • Wspólne pożegnanie lata

      03.10.2023

      W czwartek 28 września 2023r. uczniowie z klasy VB i VC wraz z wychowawcami, panią Marzeną Korzeniewską i panem Dariuszem Majowiczem  wybrali się na plażę miejską nad jeziorem Wielgie. Celem wyjścia było zintegrowanie klas i wspólne pożegnanie lata. Uczniowie chętnie uczestniczyli w grach sportowych. Rywalizowali podczas gry w kukułcze gniazdo i w dwa ognie z agentem. Dużo emocji wywołało przeciąganie liny. W przerwie wszyscy piekli kiełbaski nad ogniskiem. Hitem były pieczone pianki. Nie zabrakło również smakowitych przekąsek, które przygotowali rodzice. Było miło i wesoło. Pogoda też dopisała.

     • Nowy sztandar dla Hufca Strzelecko-Drezdeneckiego ZHP

      02.10.2023

      W dniu 01.10.2023 w Drezdenku odbyła się uroczystość przekazania nowego sztandaru Hufcowi Strzelecko-Drezdeneckiemu ZHP. Nasza drużyna także wzięła udział w tym wydarzeniu. To szczególny dzień dla społeczności harcerskiej. Sztandar to symbol najwyższej wartości, honoru i tradycji, jest zobowiązaniem do godnego wypełniania obowiązków wobec Ojczyzny. Łączy historię i teraźniejszość, obecne i przyszłe pokolenia harcerzy. Było to widoczne na Placu Wieleńskim w Drezdenku. Cieszymy się, że w tym podniosłym wydarzeniu uczestniczyli także rodzice naszych zuchów i harcerzy.

     • Zwiedzamy Poznań

      02.10.2023

      19 września 2023r. uczniowie z  klasy VB, VC i VIA naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce autokarowej do Poznania. Organizatorem był Dariusz Majowicz a opiekunem pani Agnieszka Jacków i Kamila Kubis. Na początku odwiedziliśmy Bramę Poznania , czyli interaktywne muzeum historii Ostrowa Tumskiego. Wydarzenia i opisy historyczne przedstawione były w nowoczesny sposób z wykorzystaniem środków multimedialnych i światła. Audioprzewodnik wyznaczał kierunek  zwiedzania i w ciekawy sposób opowiadał historię Poznania. Później udaliśmy się do Nowego Zoo, które jest drugim co do wielkości ogrodem zoologicznym w Polsce. Miłośnicy przyrody mogli zaspokoić swoją ciekawość oglądając zwierzęta z różnych zakątków świata. Można było też wyrobić limit kroków w aplikacji. Największym powodzeniem cieszył się biegający pancernik, mrówkojad olbrzymi, kapibary, nosorożec, słonie, lwy i tygrysy. Następnie pojechaliśmy do pizzerii neapolitańskiej na posiłek, potem do parku Wilsona w którym mieszkańcy Poznania często spędzają czas wolny i gdzie odbywają się koncerty muzyczne. W drodze powrotnej zajechaliśmy do restauracji McDonalds. Zadowoleni wróciliśmy do Dobiegniewa.

     • Klasa 3a uruchamia zmysły

      29.09.2023

      Od września uczniowie biorą udział w atrakcyjnych zajęciach podczas których w nieskrępowany sposób uaktywniają zmysły, emocje, kreatywność oraz umiejętność współpracy.Sensoplastyka to zajęcia plastyczne podczas których, dzięki wykorzystaniu kolorów, faktur, konsystencji, czy zapachu, oddziałuje się na wszystkie zmysły równocześnie.I tak, najpierw uczniowie samodzielnie wykonali gniotki, na następnych zajęciach malowali pianą, a w tym tygodniu malowali dłońmi i wykorzystali w pracy plastycznej jesienne liście.

     • Wycieczka uczniów SP

      26.09.2023

      Dnia 21 września b.r. uczniowie klasy 5a,5c,6a,7b wzięli udział w autokarowej wycieczce do Szczecina. Podróż do miasta minęła spokojnie i szybko. Pierwszym punktem programu było zwiedzanie Morskiego Centrum Nauki wraz z planetarium. Atrakcji naukowych było wiele, a przy tym dzieci świetnie się bawiły. Po dawce naukowych wiadomości uczniowie mieli relaks podczas godzinnego rejsu stateczkiem po Odrze. Przeszli się też po Wałach Chrobrego, skąd mieli piękny widok na panoramę miasta przy rzece. Po obowiązkowym obiedzie w McDonald wyruszyli w drogę powrotną do Dobiegniewa. W czasie podróży zdali ostatni test z wiadomości o Szczecinie, który przeprowadziła im pilot wycieczki. Wszyscy mieli mnóstwo wrażeń i byli zadowoleni. Chętnie wrócimy tam raz jeszcze.

      Opiekunowie wycieczki: D. Treller, M. Korzeniewska-Antropik, M. Walczewska, D. Pater  

     • DZIEŃ KROPKI

      18.09.2023

      uż od wielu lat 15 września jest dniem wyjątkowym dla dzieci na niemal całym świecie. To właśnie wtedy w ponad 180 krajach obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Kropki- święto kreatywności, odwagi i zabawy.Dzieci z naszej szkoły również włączyły się w działania związane z tym wyjątkowym świętem. Dziś kropka została motywem przewodnim wszystkich aktywności. Każdy próbował swoich sił podczas kropkowania. Kropka stała się bohaterem gier matematycznych, zabaw, opowiadań, piosenek, prac plastycznych, a nawet eksperymentów. Uczniowie obejrzeli filmik o małej Vashti, od której tak naprawdę zaczęła się historia kropki. Przesłanie bajki jest jedno- każdy ma jakiś talent (być może jeszcze ukryty).Życzymy naszym dzieciom, by uwierzyli, że każdy z nas może być mistrzem w jakiejś dziedzinie. Każdy bowiem potrafi tworzyć. Czasem wystarczy zacząć od kropki…