• MISTRZOSTWA POWIATU W TENISIE STOŁOWYM

 • Warsztaty – „Budowanie pozytywnej samooceny”

  Dnia 05.11.2019r. młodzież klas II i III LO eksplorowała temat odpowiedzialności za postawę  jaką mają w życiu, za komunikaty jakie wysyłają na zewnątrz , za środowisko jakie budują wokół siebie . Warsztaty przebiegały pod hasłem : ,, Nie oceniaj, doceniaj!’’ Uczniowie dzięki tym zajęciom poznali dokładniej  swoje mocne strony oraz sposoby wykorzystania ich do osiągnięcia sukcesów w życiu prywatnym, jaki szkolno-zawodowym. Uświadomili sobie również jak posiadane talenty pomogą im osiągnąć wyznaczone cele.

  Ćwicząc komunikat ,, Ja’’ uczyli się asertywnych zachowań, a także dowiedzieli się o ,, Dniu dobrego słowa,, czyli sile pozytywnego przekazu. Spotkanie zostało przeprowadzone przez Panią Wiolettę Reszkowską, coacha i mentora , vice dyrektora Lubuskiej Izby Coachingowej.
                                  

  Ewa Ciesielska

 • Kalendarium Zuchowo-harcerskie

  kolonia letnia

 • Mediacje rówieśnicze

   Dnia 31.10.2019 w klasach ósmych odbyły się kolejne zajęcia w ramach projektu ,,Mediacje Rówieśnicze'' jako forma zapobiegania eskalacji konfliktów wśród rówieśników, wzmacnianie asertywnej postawy ucznia, przeciwdziałanie agresji werbalnej i przykrym jej konsekwencjom. Zajęcia zostały poprowadzone przez Panią Annę Maslej - trenera/mediatora młodzieży. Uczniowie podczas tych zajęć nabyli wiedzę i umiejętności, które pozwolą im :

  • rozróżniać konflikt od kłótni
  • zapobiegać przykrym konsekwencjom eskalujących konfliktów
  • kształtować postawę asertywną
  • doskonalić umiejętności interpersonalne
  • budować porozumienie bez przemocy
  • wzmocnić swoją samoocenę
  • oraz wzmocnić własny potencjał w realizacji swoich marzeń

  Warsztaty te ułatwią naszej młodzieży rozwiązywanie konfliktów, jak i porozumiewanie się bez przemocy słownej czy fizycznej .

   

  Ewa Ciesielska

 • 12.11.2019

  11 listopada spotkaliśmy się żeby uczcić Święto Odzyskania Niepodległości

 • 12.11.2019

  Koło Przyjaciół Ksiązki

 • 06.11.2019

  Podaruj książkę bibliotece

 • Biblioteka

  Międzynarodowe Święto Bibliotek Szkolnych

 • UWAGA "OTWARTA ŚRODA"

  Zapraszamy rodziców na spotkania

  do Punktu Konsultacyjnego Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej

  w Gminnym Zespole Szkół przy ul. Gdańskiej 8.

  Dnia 6 listopada 2019 r. w godzinach od 15.00 do 17.00

  dyżury pełnić będą:

   psycholog Kamila Ludwiczak; pedagog Krystyna Szczepaniak.


  DYZURY_NAUCZYCIELI.docx

 • Wycieczka do elektrowni wodnej „Kamienna”

  W dniu 22.10.2019 r. odbyły się dwie wycieczki szkolne do elektrowni wodnej „Kamienna” koło Głuska. Organizatorami i opiekunami wycieczek byli nauczyciele; Iwona Dobrowolska, Jan Pawelski i Leszek Wieczór. W pierwszej wycieczce uczestniczyli uczniowie klas VIII C SP i klas 1LO po SP i 1LO po gimnazjum. W drugiej uczestniczyły klasy VIII A i VIII B SP.

  Uczniowie mieli możliwość obejrzenia całego kompleksu elektrowni, która znajduje się w naszej gminie na obszarze DPN. Obiekt elektrowni należy do najpiękniejszych i najciekawszych miejsc naszej gminy. Elektrownia powstała w końcu XIX wieku i pracuje bez przerw do dzisiaj przetwarzając energię spadającej wody w czystą ekologicznie energię elektryczną.
  Jan Pawelski

 • Debata - bezpieczeństwo dzieci i młodzieży.

  W dniu 25 października zorganizowane zostało spotkanie z przedstawicielami Komendy Powiatowej Policji w Strzelcach Kraj (przybyło czterech funkcjonariuszy), w ramach debaty społecznej: „Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży - edukacja dla bezpieczeństwa”

  Uczniowie trzech klas ponadpodstawowych skorzystali z prelekcji. Poznali sposoby zabezpieczania się przed cyberprzemocą, jak np. stalking, seksting itp....dowiedzieli się, co mogą zrobić, gdyby stali się celem takich działań, jak pomóc ewentualnym ofiarom. Poznali też status prawny takich czynów. Niestety ciągle aktualne jest zagrożenie dla młodych ze strony szkodliwych używek takich jak narkotyki i dopalacze. Temu niebezpieczeństwu stróże prawa również poświęcili sporo uwagi. Głównym celem debaty było rozbudzanie w nastolatkach świadomej odpowiedzialności za swoje działania. Ważne również okazuje się rozwijanie umiejętności przewidywania konsekwencji zachowań własnych lub innych osób np. kiedy używamy telefonu komórkowego, Internetu (portale społecznościowe). Na koniec uczniowie w kuluarach dopytywali naszych gości, a ci udzielali im dalszych wskazówek.                                                             Ewa Ciesielska

 • Projekt „Mediacje rówieśnicze" dla klas ósmych

  Dnia 02.10.2019r. w klasach ósmych odbyła się pierwsza część zajęć w ramach projektu „Mediacje rówieśnicze", jako forma zapobiegania konfliktom i przeciwdziałania mowie nienawiści wśród młodzieży” prowadzonego przez Panią Annę Maslej – mediatora/trenera młodzieży, członka  Centrum Mediacji „Siła Zgody” w Gorzowie Wlkp.. Konflikt jest różnicą poglądów, celów i sposobów komunikacji. Konflikt nie musi eskalować do kłótni i zerwania relacji rówieśniczych, jeżeli  poglądy są komunikowane w sposób asertywny, a nie agresywny.

  Warsztaty miały na celu wyposażenie naszej młodzieży w kompetencje związane z przeciwdziałaniem i rozwiązywaniem konfliktów przy pomocy narzędzi mediacyjnych. Takie umiejętności ułatwią rozwiązywanie problemów nie tylko w szkole, ale również w przyszłym zawodowym życiu uczestników projektu.

   

 • Przywozy i odwozyw dniu 14.10.2019 r.

  Przywozy i odwozyw dniu 14.10.2019 r.

  PRZYWOZY:

  - przywóz – autobus w Sarbinowie o godzinie 7:25

  - przywóz – autobus w Słowinie o godzinie 7:40

  - przywóz – autobus w Słonowie o godzinie 7:15

  - przywóz – autobus w Chomętowie o godzinie 7:15

  - przywóz – autobus w Sławicy o godzinie 7:00

   

  ODWOZY: od godziny 12:45 w ruchu ciągłym

 • VIII ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

  4 października obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Jest to międzynarodowa akcja, która ma na celu uświadomienie wszystkim, iż znajomość tabliczki mnożenia jest bardzo przydatna w życiu codziennym. Nasi uczniowie wzięli udział w tym wydarzeniu po raz piaty. Aby zareklamować akcje uczennice z kółka bibliotecznego parę dni wcześniej przygotowały gazetkę z ważnymi informacjami, zaś na schodach zostały przyklejone karteczki z tabliczką mnożenia, aby dzieci ćwiczyły pamięć i liczenie. Cała akcja rozpoczęła się o godz. 8.00. W każdej klasie został przeprowadzony egzamin pisemny, który trwał 5 minut. Nad wszystkim czuwały uczennice w składzie: B. Zawadzka, D. Michalak, M. Jacków, B. Patora, A. Patora, M. Celniak pod okiem pań: Elżbiety Plewako i Edyty Szot. Do egzaminu przystąpiło 61 uczniów z klasy III, 12 uczniów z klasy IV, 74 uczniów z klasy V i 74 uczniów z klasy VI. Tytuł „Eksperta Tabliczki Mnożenia" zdobyło 104 uczniów. Gratulujemy wszystkim, którzy pomagali w przygotowaniach do tego święta  i gratulujemy zdobywcom tytułu.

   

  Organizatorzy:

   Elżbieta Plewako, Edyta Szot

 • Przywozy dnia 11.10.2019

  Dnia 11.10.2019 r. (tj. piątek) – nie będą kursować rano 2 autobusy:

  Słowin – Dobiegniew oraz Mierzęcin – Dobiegniew:

  -  Mierzęcin: nie kursuje autobus o godzinie 7:25, uczniowie powinni jechać autobusem o godzinie 6:50

  - Słowin: nie kursuje autobus o godzinie 6:35, uczniowie powinni jechać autobusem o godzinie 7:05 (kurs Radęcin)

 • Wycieczka do Poznania

  Dnia 1.10.2019r. pod okiem Pani Ewy Ciesielskiej, Iwony Dobrowolskiej i Aleksandry Ostapczuk odbyła się szkolna wycieczka do Poznania, w której uczestniczyli uczniowie z różnych klas. Wyjechaliśmy z Dobiegniewa pociągiem o godzinie 7.25. Kiedy dotarliśmy do Poznania, zaczęliśmy od zwiedzania Starego Miasta, gdzie widzieliśmy min. kolorowe kamieniczki budników, Ratusz czy Fontannę Bamberki. Niestety pogoda w tym dniu nie sprzyjała długiemu zwiedzaniu więc udaliśmy się do najbardziej oczekiwanego punktu wycieczki - na Termy Maltańskie. Następne trzy godziny szczęśliwi spędziliśmy w otoczeniu basenów, zjeżdżalni oraz rozmaitych atrakcji wodnych. Przyjemności było dużo, od basenu ze sztuczną falą czy rwąca rzeką, po kolorowe zjeżdżalnie. Niestety skończył się wyznaczony czas z wodnymi atrakcjami i musieliśmy opuścić kompleks basenowy. Wszyscy zadowoleni pojechaliśmy tramwajem do centrum handlowego, aby zjeść obiad i zrobić drobne zakupy. Wycieczka bardzo nam się podobała i liczymy na kolejną.

 • 05.10.2019

  TIK Tak sprawozdanie

 • „SŁUŻBY MUSZĄ BYĆ PROFESJONALNE I SKUTECZNE”

  Proszę sobie wyobrazić, że po jeziorze pływa wywrócony kajak…  Według relacji świadka mężczyźni wcześniej nim pływający zachowywali się nieodpowiedzialnie, stwarzając zagrożenie dla swojego zdrowia i życia. Zostaje powiadomiona Policja i Straż Pożarna. Od tego momentu rozpoczyna się akcja ratunkowa. Jak reagują odpowiednie służby? Jak się komunikują? Jak pracują?

  Mogli się tego dowiedzieć w czwartek 26 września nad jeziorem Osiek maturzyści
  z naszego liceum wraz z uczniami  klas mundurowych ze Strzelec Krajeńskich podczas wspólnej akcji ćwiczeniowej Policji i Straży Pożarnej.

  Założeniem akcji miało być sprawdzenie przez strażaków i policjantów  swoich umiejętności i możliwości ich podnoszenia. Młodzież od początku do końca mogła śledzić poczynania służb, przepływ informacji, przyjrzeć się dowodzeniu akcją i obserwować rozwój wypadków na jeziorze.  I choć wszystko było wyreżyserowane, dało obraz tego, jak wygląda prawdziwa akcja ratunkowa, podczas której nie ma miejsca na najmniejszy nawet błąd.

  Policjanci i strażacy pożegnali nas przepyszną grochówką, zachęcali też maturzystów do wstąpienia w swoje szeregi. Stworzyli również okazję do przeżycia niesamowitych wrażeń podczas „lotu” po jeziorze jedną z wielu łodzi motorowych wykorzystanych w akcji, z czego młodzież chętnie skorzystała.

  Oczywiście było bezpiecznie, bo w kapokach i pod czujnym okiem funkcjonariuszy.

   

  Beata Nawojska-Idziak

 • SALON MATURZYSTÓW

  Jaką uczelnię wybrać? Jaki kierunek? Jak się przygotować do matury i co zdawać? – na te
  i wiele innych pytań mogli uzyskać odpowiedź uczniowie klasy III LO naszego liceum podczas Poznańskiego Salonu Maturzystów Perspektywy 2019, który odbył się w dniach 23-24 września.

  Nasi maturzyści odwiedzając  nowoczesny budynek Politechniki Poznańskiej pierwszego dnia salonu mieli okazję do zapoznania się z ofertą edukacyjną i zasadami rekrutacji kilkudziesięciu uczelni z całej Polski. Uczestniczyli  także w spotkaniach z ekspertami OKE w Poznaniu dotyczących matury 2020 (m.in. z geografii, biologii, matematyki, języków obcych), podczas których usłyszeli wiele cennych porad i wskazówek na temat realiów czekającego ją egzaminu dojrzałości.

  Beata Nawojska-Idziak

strona:

Kontakt

 • Gminny Zespół Szkół w Dobiegniewie
  ul. Gdańska 8, 66-520 Dobiegniew
 • ul. Gdańska 95 76 11 091
  u. Poznańska 95 76 11 124