- Laboratoria przyszłości
- Projekt - Rozwijamy kompetencje kluczowe w Gminnym Zespole Szkół w Dobiegniewie współfinansowany z EFS RPO LUBUSKIE 2020
- „Modernizacja kształcenia zawodowego w Gminie Dobiegniew”
- IDYWIDUALIZACJA PROCESU NAUCZANIA I WYCHOWANIA
- Mali Odkrywcy
- Katyń...ocalić od zapomnienia
- Program Powszechnej Nauki Pływania
- Program pn. „Znajdź właściwe rozwiązanie”
- Projekt "Żyj zdrowo, jedz kolorowo!".
- TIK - TAK
IDYWIDUALIZACJA PROCESU NAUCZANIA I WYCHOWANIA
Projekt „Indywidualizacja procesu nauczania i wychowania
uczniów klas I-III szkół podstawowych”
współfinansowany przez Unię Europejską
w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
(Program Operacyjny Kapitał Ludzki Działanie 9.1, Poddziałanie 9.1.2 Wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów z grup
o utrudnionym dostępie do edukacji oraz zmniejszanie różnic w jakości usług edukacyjnych)
Od października 2012 r. w Szkole Podstawowej w Dobiegniewie rozpoczęły się zajęcia pozalekcyjne w ramach projektu „Indywidualizacja procesu nauczania i wychowania uczniów klas I-III szkół podstawowych” (projekt „Ucz się coraz lepiej”) współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.
Zajęcia realizowane będą do 30 czerwca 2013 r. w następujących modułach:
- Zajęcia dla dzieci ze specjalnymi trudnościami w czytaniu i pisaniu, w tym także zagrożonych ryzykiem dysleksji – 9 grup, po 30 godzin dla grupy w okresie od 01.11.1012 r. do 30.06.2013 r.
- Zajęcia dla dzieci z trudnościami w zdobywaniu umiejętności matematycznych – 9 grup, po 30 godzin dla grupy w okresie od 01.11.1012 r. do 30.06.2013 r.
- Zajęcia socjoterapeutyczne dla dzieci z zaburzeniami komunikacji społecznej – 4 grupy, po 30 godzin dla grupy w okresie od 01.11.1012 r. do 30.06.2013 r.
- Zajęcia rozwijające zainteresowania uczniów szczególnie uzdolnionych z nauk matematyczno – przyrodniczych – 4 grupy, po 30 godzin dla grupy w okresie od 01.11.1012 r. do 30.06.2013 r.
- Pomoc psychologiczno-pedagogiczna dla uczniów – łącznie 90 godzin indywidualnych konsultacji połączonych z poradnictwem pedagogiczno-psychologicznym
Rekrutacja dzieci do Projektu została przeprowadzona na podstawie diagnoz dokonanych przez zespół nauczycieli odpowiedzialnych za wdrożenie i realizację działań ukierunkowanych na indywidualizację procesu nauczania w klasach I-III.
Głównym celem projektu jest wsparcie indywidualnego rozwoju uczniów klas I-III dostosowane do zdiagnozowanych potrzeb edukacyjnych uczniów oraz ich możliwości psychofizycznych poprzez organizację zajęć dodatkowych i doposażenie bazy dydaktycznej.
Łącznie szkoła otrzymała ponad 80 000 zł na doposażenie bazy szkolnej i organizację zajęć pozalekcyjnych.
- Na początku listopada otrzymaliśmy dostawę zamówionych pomocy dydaktycznych.
- Uruchomiliśmy i doposażyliśmy w tablicę multimedialną i multimedialne programy edukacyjne salę zajęć komputerowych dla klas I – III.
- Przygotowujemy salę socjoterapeutyczną. W każdej klasie znajdują się nowe pomoce dydaktyczne, które uatrakcyjniają i podnoszą jakość prowadzonych zajęć z dziećmi.