• Wycieczka do Muzeum

      28.04.2024

      W dniu 18 kwietnia klasa 8a wybrała się na wycieczkę do Muzeum Woldenberczyków w Dobiegniewie. Dzięki przewodnikowi uczniowie mieli możliwość zapoznać się z codziennym życiem więzionych w czasie II wojny światowej  polskich oficerów oraz oglądać zgromadzone eksponaty. Wizyta w muzeum jest świetną okazją na poznawanie historii własnymi oczami, a  nie tylko z podręczników szkolnych i jest elementem procesu dydaktyczno - wychowawczego.

     • NAGRODA PUBLICZNOŚCI

      28.04.2024

       

      Miło mi poinformować, że uczennica klasy 2c Kornelia Jeziorska zdobyła nagrodę publiczności w konkursie plastycznym pt. Ptaki w lesie, zorganizowanym z inicjatywy Nadleśnictwa Głusko w ramach obchodów 100- lecia Lasów Państwowych. Praca Kornelki przedstawiająca bociana, będzie umieszczona w kalendarzu Nadleśnictwa na następny rok.Kornelko gratulujemy!                                                M. Bakowicz

     • Poznajemy zawód budowlańca

      25.04.2024

      25 kwietnia klasę 2a i 2c odwiedził tata Adasia, który jest budowlańcem. Pan Krzysztof opowiedział dzieciom o swojej pracy .Dzieci z uwagą słuchały jak buduje się domy, jakie narzędzia,maszyny i pojazdy ułatwiają pracę na budowie. Mogły obejrzeć różne narzędzia budowlane i z zachowaniem szczególnej ostrożności pobyć w koparce. Bardzo dziękujemy panu Krzysztofowi za poświęcony czas.                                             

      A.Czechowicz, M.Bakowicz

     • 100-lecie Lasów Państwowych

      23.04.2024

      Nasza drużyna otrzymała zaproszenie  od nadleśnictwa Głusko na uroczystości obchodów 100-lecia Lasów Państwowych. Wysłuchaliśmy ciekawej prelekcji dotyczącej gospodarki leśnej wygłoszonej przez Pana Henryka Orłowskiego. Spotkanie było okazją do złożenia podziękowań wszystkim pracownikom lasów za współpracę z naszą drużyną.

     • Wycieczka do Muzeum Woldenberczyków

      18.04.2024

      Klasy 2a i 2c po zakończeniu cyklu tematycznego związanego z zabytkami, muzeum i miejsc pamięci wybrały się na wycieczkę do Muzeum Woldenberczyków w Dobiegniewie. Dzięki przewodnikowi, miały okazję bezpośrednio obserwować eksponaty znajdujące się w muzeum, obejrzały film z okresu II Wojny Światowej, który okazał się dla dzieci bardzo ciekawy. Wycieczki szkolne do takich miejsc stanowią bogate źródło przeżyć, a co za tym idzie, korzystnie wpływa na proces dydaktyczno – wychowawczy.

                                                                                                  A.Czechowicz, M.Bakowicz