• Konkurs „Zdjęcie jak z bajki”

      10.12.2021

      5 listopada to Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Ten dzień jest okazją, aby przypomnieć sobie naszych ulubionych bajkowych bohaterów. Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselają i bawią, ale też przekazują ważne prawdy życiowe. Wybrana data nie jest przypadkowa, 5 listopada – to dzień urodzin jednego z największych twórców bajek animowanych dla dzieci – Walta Disneya. W związku z tym biblioteka szkolna zorganizowała konkurs dla naszych najmłodszych uczniów  pt.” Zdjęcie jak z bajki”. Każdy uczestnik miał za zadanie przebrać się za wybraną postać z bajki i przesłać swoje zdjęcie na wskazany adres. Na konkurs wpłynęło 16 prac. Komisja stanęła przed bardzo trudnym wyborem, bowiem wszystkie  stroje były ciekawe i kolorowe.  Ostatecznie komisja przyznała dwa I miejsca, dwa II miejsca, dwa III miejsca  i wyróżnienia.

      I MIEJSCE-   Zuzanna Ciszewska kl. O „b”

                               Amelia Dańczyszyn kl. I b

      II MIEJSCE-  Agatka Marciniak kl. III C

                                Kornelia Jeziorska oraz Franciszek Mierzwiński gr. 0”b”

      III MIEJSCE- Ignacy Wilczak kl. II b

                                Zuzanna Cząstka gr. 0 „b”

      WYRÓŻNIENIA

      Zuzanna Wylegała gr.0„b”, Nela Barszczewska gr.0 „b”, Kinga Dąbrowska kl. I b,  Chanel Dąbrowska gr. 0 „b”, Szymon Pierzakowski, kl. III a  Piotr Pogorzelski gr. 0 „a”,    Wiktor Macias kl. I a, Lena Iskara kl. II b, Kornelia Bekała gr. 0 „b”, Gabriela Fulko gr.0”a”

      Dziękujemy bardzo przewodniczącej Rady Rodziców p. P. Natalii Burdz za ufundowanie nagród na konkurs.

       

    • Dzień Pluszowego Misia
     • Dzień Pluszowego Misia

      03.12.2021

       

      Dnia 26 listopada br. w naszej szkole odbył się Dzień Pluszowego Misia.  Z tej okazji zorganizowano pokaz pierwszej pomocy dla klas 0-3. Celem spotkania było nabycie wiedzy przedmedycznej i umiejętności postępowania w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia.  Po krótkiej pogadance wstępnej, zaprezentowaniu swoich pluszaków uczniowie z wielkim zapałem i zaangażowaniem brali udział w szkoleniu. Na zakończenie spotkania dzieci pod nadzorem ratownika medycznego ,Pana  Wojciecha Starosty, ćwiczyły udzielanie pierwszej pomocy swoim maskotkom oraz koleżankom i kolegom.  Uczniowie już od najmłodszych lat oswajają się ze świadomością niesienia pomocy potrzebującym.

                                                                                                       Opiekunowie samorządu