• Klasa 3a uruchamia zmysły

      29.09.2023

      Od września uczniowie biorą udział w atrakcyjnych zajęciach podczas których w nieskrępowany sposób uaktywniają zmysły, emocje, kreatywność oraz umiejętność współpracy.Sensoplastyka to zajęcia plastyczne podczas których, dzięki wykorzystaniu kolorów, faktur, konsystencji, czy zapachu, oddziałuje się na wszystkie zmysły równocześnie.I tak, najpierw uczniowie samodzielnie wykonali gniotki, na następnych zajęciach malowali pianą, a w tym tygodniu malowali dłońmi i wykorzystali w pracy plastycznej jesienne liście.

     • Wycieczka uczniów SP

      26.09.2023

      Dnia 21 września b.r. uczniowie klasy 5a,5c,6a,7b wzięli udział w autokarowej wycieczce do Szczecina. Podróż do miasta minęła spokojnie i szybko. Pierwszym punktem programu było zwiedzanie Morskiego Centrum Nauki wraz z planetarium. Atrakcji naukowych było wiele, a przy tym dzieci świetnie się bawiły. Po dawce naukowych wiadomości uczniowie mieli relaks podczas godzinnego rejsu stateczkiem po Odrze. Przeszli się też po Wałach Chrobrego, skąd mieli piękny widok na panoramę miasta przy rzece. Po obowiązkowym obiedzie w McDonald wyruszyli w drogę powrotną do Dobiegniewa. W czasie podróży zdali ostatni test z wiadomości o Szczecinie, który przeprowadziła im pilot wycieczki. Wszyscy mieli mnóstwo wrażeń i byli zadowoleni. Chętnie wrócimy tam raz jeszcze.

      Opiekunowie wycieczki: D. Treller, M. Korzeniewska-Antropik, M. Walczewska, D. Pater  

     • DZIEŃ KROPKI

      18.09.2023

      uż od wielu lat 15 września jest dniem wyjątkowym dla dzieci na niemal całym świecie. To właśnie wtedy w ponad 180 krajach obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Kropki- święto kreatywności, odwagi i zabawy.Dzieci z naszej szkoły również włączyły się w działania związane z tym wyjątkowym świętem. Dziś kropka została motywem przewodnim wszystkich aktywności. Każdy próbował swoich sił podczas kropkowania. Kropka stała się bohaterem gier matematycznych, zabaw, opowiadań, piosenek, prac plastycznych, a nawet eksperymentów. Uczniowie obejrzeli filmik o małej Vashti, od której tak naprawdę zaczęła się historia kropki. Przesłanie bajki jest jedno- każdy ma jakiś talent (być może jeszcze ukryty).Życzymy naszym dzieciom, by uwierzyli, że każdy z nas może być mistrzem w jakiejś dziedzinie. Każdy bowiem potrafi tworzyć. Czasem wystarczy zacząć od kropki…

     • Wycieczka klas IV - VIII

      17.09.2023

      W dniach 11 -13.09.2023 uczniowie z kl.IV-VIII w ramach projektu „Poznaj Polskę”, dofinansowywanego przez MEiN, wyjechali na wycieczkę do Karpacza. W pierwszym dniu, zgodnie z wybranymi z listy projektu obiektami, zwiedzili Zespół Pocysterski w Gościkowie-Paradyżu, następnie Kościół Pokoju w Jaworze oraz Park Miniatur Zabytków Dolnego Śląska w Kowarach. W drugim dniu odwiedzili Muzeum Turystyki i Sportu w Karpaczu, następnie Karkonoskie Tajemnice-wystawę interaktywną. Ponadto pokonali drogę od Karpacza Dolnego do Górnego podziwiając Zaporę na Łomnicy oraz Kościół Wang. Wieczorem odbyło się ognisko połączone z przyrzeczeniem harcerskim. Trzeci dzień  rozpoczął się zajęciami w terenie, nauką poruszania się przy pomocy mapy. W drodze powrotnej zwiedzili jeszcze Muzeum Archeologiczne Środkowego Nadodrza w Świdnicy oraz fragment MRU w Kaławie. Nocleg i wyżywienie zagwarantowany mieli w „Uroczysku” w Pustkowiu.  Dzięki udziałowi w projekcie MEiN-u uczestnicy wyjazdu poznali nowe, ciekawe miejsca Dolnego Śląska i Ziemi Lubuskiej. Wycieczka, zdaniem uczniów, była bardzo udana. Organizacją i przebiegiem programu zajęła się Ewa Grzankowska oraz opiekunowie Waldemar Grzankowski i Kamila Bagdziun.

     • Wizyta klasy 3a w Urzędzie Miejskim

      15.09.2023

      Uczennice i uczniowie z klasy 3a ze Szkoły Podstawowej odwiedziły dziś Urząd Miejski w Dobiegniewie. Dzieci spotkały się z Panią Burmistrz Sylwią Łaźniewską, która opowiedziała o pracy w urzędzie i chętnie odpowiadała na zadawane pytania.Swoją wizytę uczniowie rozpoczęli od gabinetu Pani Burmistrz i nawet mogły zasiąść za biurkiem. Następnie odwiedzili wszystkie gabinety i Urząd Stanu Cywilnego, gdzie mogły m. in. poznać sprawy związane z organizacją ślubu i możliwością udzielenia ślubu poza budynkiem urzędu. Ostatnim punktem było posiedzenie w sali sesyjnej, w której odbywają się zebrania Komisji i sesje Rady Miejskiej.Ten dzień zaliczamy do udanych i dziękujemy za gościnę.

     • Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024

      15.09.2023

      Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024 w Gminnym Zespole Szkół w Dobiegniewie odbyło się na placu pchor. T. Starca. Swą obecnością uroczystość uświetnili przedstawiciele organu prowadzącego na czele z p.Burmistrz Dobiegniewa Sylwią Łaźniewską i p.Przewodniczącym Rady Miejskiej Markiem Kowalczykiem.

      Rok szkolny, dużym, szkolnym dzwonkiem otworzyła p.dyrektor Elżbieta Moś. Jednocześnie życzyła wszystkim zebranym roku szkolnego bogatego w sukcesy dydaktyczne i wychowawcze.

      Życzenia udanego roku szkolnego do uczniów, nauczycieli i rodziców skierowała również p.Burmistrz, a uczniom klas pierwszych Szkoły Podstawowej, Liceum Ogólnokształcącego i Branżowej Szkoły 1 st. wręczyła drobne upominki – praktyczne, szkolne przybory.

       

      POWODZENIA W ROKU SZKOLNYM 2023/2024

     • 84 rocznica wybuchu II wojny światowej. Zjazd Rodzin Woldenberskich.

      14.09.2023

      W dniu 1.09.23 harcerze i harcerki z 1 DDHiZ wzięli udział w gminnych uroczystościach związanych z 84 rocznicą wybuchu II wojny światowej oraz zjazdem Rodzin Woldenberskich. Po Mszy Św. i złożeniu kwiatów pod pomnikami na placu T.Starca rozpoczęła się gra miejska „Mały Woldenberczyk”. W grze uczestniczyli młodzi strażacy z OSP. Fabuła gry dotyczyła  najistotniejszych informacji związanych z historią oflagu, a zadania były podzielone na  5 kategorii. Uczestnicy na każdym punkcie otrzymywali informacje o życiu obozowym, z  którymi musieli się zapoznać, a następnie wykonać zadanie wyznaczone przez „punktowego”. Zadania sprawdzały wiedzę, zaradność, współpracę i kreatywność uczestników. Wszyscy harcerze i młodzi strażacy stanęli na wysokości zadania, co bardzo utrudniło komisji wybranie najlepszych. Różnice w zdobytych punktach były minimalne. Była to także okazja do integracji środowisk. Gra zakończyła się na terenie Muzeum, gdzie odbywało się spotkanie Rodzin Woldenberskich. Pomysł zdobywania wiedzy o oflagu w formie gry terenowej bardzo spodobał się członkom Stowarzyszenia Woldenberczyków.