• NARODOWE CZYTANIE W GMINNYM ZESPOLE SZKÓŁ W DOBIEGNIEWIE

      12.09.2022

      09 IX 2022 zgromadziliśmy się na kolejnej odsłonie Narodowego Czytania w naszej szkole. Odbyło się ono na auli szkoły przy ul. Poznańskiej. Po ubiegłorocznej spektakularnej lekturze „Moralności Pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej przyszedł czas na   zagłębienie  się  w tajemniczy świat „Ballad i romansów” Adama Mickiewicza. „Ballady i romanse” zostały    zaproponowane w związku z  dwusetną rocznicą  ich wydania oraz by uhonorować Rok Romantyzmu Polskiego.

      Podczas spotkania zostały zaprezentowane ballady-„Romantyczność”, ”Świtezianka”, „To lubię”, „ Pani Twardowska”, „ Lilije”, które przybliżyli zgromadzonej na auli młodzieży i nauczycielom-  Sekretarz Gminy p. Grażyna Gradowska, Dyrektor GZS- p. Elżbieta Moś,  nauczyciel j. polskiego p. Renata Zasik oraz uczniowie szkoły podstawowej- Hanna Kalinowska, Aleksandra Pyrzyńska, Norbert Łojko z kl. 8D, Aleksandra Szczerbicka, Patrycja Krygler z kl. 8A oraz uczniowie klasy pierwszej  liceum ogólnokształcącego- Hanna Szeremet, Błażej Krygier i Paweł Mazelan. Po pełnej emocji  prezentacji utworów wieszcza swój własny wiersz pt. „Toń”- inspirowany balladami Mickiewicza - odczytała również Wicedyrektor GZS - p. Sylwia Szachowicz. Na zakończenie uczniowie mieli możliwość wzięcia udziału w quizie dotyczącym znajomości prezentowanych podczas wydarzenia ballad. Wszyscy chętni, którzy prawidłowo odpowiedzieli na pytania otrzymali także słodką nagrodę ufundowaną przez p. Marcina Szachowicza.  

      Akcja Narodowe Czytanie ma na celu propagowanie czytelnictwa, zwrócenie uwagi na bogactwo polskiej literatury, potrzebę dbałości o polszczyznę oraz wzmacnianie poczucia wspólnej tożsamości.

      To był miło i pożytecznie spędzony czas. Do zobaczenia za rok na kolejnej odsłonie Narodowego Czytania.

     • INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2022/2023

      09.09.2022

      1 września 2022r. na Placu  pchor. Tadeusza Starca w Dobiegniewie odbyła się Wojewódzka Inauguracja Roku Szkolnego 2022/23. Uroczystość zaszczycili swoją obecnością m.in. Wicewojewoda Lubuski pani Olimpia Tomczyk – Iwko, Lubuski Kurator Oświaty pani Ewa Rawa, posłanka na Sejm IX kadencji pani Elżbieta Płonka, Burmistrz Dobiegniewa pani Sylwia Łaźniewska, przewodniczący Rady Miejskiej w Dobiegniewie pan Marek Kowalczyk.

      Uroczystego otwarcia roku szkolnego dokonała pani Kurator Ewa Rawa dzwoniąc starym ręcznym dzwonkiem, którym dawno temu oznajmiano w naszej szkole rozpoczęcie i zakończenie lekcji. Wywołało to aplauz i gromkie brawa wśród zgromadzonych uczniów, ich rodziców oraz zaproszonych gości.

      Rozpoczęty nowy rok szkolny to kolejne wyzwania związane z realizacją zadań szkoły oraz jej zarządzaniem. Pani Burmistrz Sylwia Łaźniewska wraz z przewodniczącym Rady Miejskiej panem Markiem Kowalczykiem poinformowali zebranych  o zmianach kadry zarządzającej Gminnego Zespołu Szkół w Dobiegniewie po przeprowadzonym konkursie na dyrektora GZS. Od 1 września 2022 r. funkcję dyrektora GZS powierzono pani Elżbiecie Moś, funkcję wicedyrektorów GZS powierzono pani Elżbiecie Szanderskiej i Sylwii Szachowicz. Podczas apelu podziękowano za pracę na stanowisku dyrektora GZS pani Jolancie Pawlak.

      Zgodnie z tradycją naszej szkoły pierwszoklasiści ze Szkoły Podstawowej złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar Szkoły Podstawowej im. Żołnierzy Września – Woldenberczyków. Odbyło się także uroczyste powitanie wszystkich pierwszoklasistów, i tych ze Szkoły Podstawowej, jak i tych ze Szkoły Branżowej I Stopnia oraz Liceum Ogólnokształcącego. Wszyscy uczniowie klas pierwszych otrzymali upominki ufundowane przez Wojewodę Lubuskiego, Lubuskiego  Kuratora Oświaty i Burmistrz Dobiegniewa.

      Obchodom inauguracji roku szkolonego towarzyszył krótki program artystyczny w wykonaniu uczniów dobiegniewskiego Liceum Ogólnokształcącego i Szkoły Podstawowej. Nawiązywał on do rocznicy wybuchu II wojny światowej oraz początku roku szkolnego w pierwszym dniu wybuchu wojny. Uwieńczeniem występów był taniec z biało-czerwonymi flagami.

      Wszyscy goście zabierający głos podczas uroczystego apelu składali gronu pedagogicznemu i uczniom życzenia pomyślności i sukcesów w nowym roku szkolnym.

      Atrakcją uroczystości na Placu pchor. Tadeusza Starca były pokazy strażackie w wykonaniu strażaków z Państwowej Straży Pożarnej w Gorzowie Wlkp. Uczniowie zobaczyli m.in. pokazy  ratownictwa medycznego, gaszenia ognia, rozcinania wraku samochodu. Ochotnicy mogli zostać przewiezieni wozem strażackim.

      Wojewódzka inauguracja roku szkolnego 2022/2023 połączona była z uroczystością otwarcia odrestaurowanego Muzeum Woldenberczyków w Dobiegniewie. Oficjalnemu otwarciu muzeum towarzyszyły m.in.: pokaz historyczny rekonstrukcji bitwy z czasów II wojny światowej, parada ułańska, występ artystyczny chóru „Poznańskie Słowiki” i laureatów Konkursu Recytatorskiego Poezji Oflagu IIC Woldenberg. Po oficjalnym otwarciu obiektu zaproszeni goście oraz mieszkańcy Dobiegniewa mogli zwiedzać rozbudowane i wzbogacone o liczne eksponaty historyczne miejsce historii naszego narodu.

      W bieżącym roku szkolnym zaplanowano wycieczki do muzeum wszystkich klas Gminnego Zespołu Szkół. Cenna lekcja historii powinna każdemu zapaść na długo w pamięci.

     • Byliśmy uczestnikami niezwykłego Jubileuszu

      06.09.2022

       Na sobotnie popołudnie 3 września 2022r. reprezentacja szkolnych miłośników przyrody została zaproszona na uroczyste obchody  75 – lecia  istnienia Koła Łowieckiego „Ryś” w Dobiegniewie. Uczniowie złożyli Myśliwym gratulacje i życzenia. Podziękowali również za wieloletnią współpracę, w tym wspólne sadzenia lasu, lekcje przyrody z udziałem myśliwych i leśników w terenie oraz dofinansowywanie  przyrodniczych wyjazdów uczniów.  Uroczystość po części oficjalnej miała charakter pikniku nad jeziorem Wielgie. Można było również m.in. postrzelać do tarczy z łuku, obejrzeć wystawę  broni sportowej i liczne trofea myśliwskie. Letnia pogoda  z małym akcentem jesieni zachęcała do przebywania na świeżym  powietrzu.

     • Wyniki konkursu Mistrz słówek języka angielskiego w klasach I-III

      21.06.2022

      Dnia 06.06.2022r. odbył się konkurs z języka angielskiego Mistrz słówek z języka angielskiego, podczas którego uczniowie z klas I-III mogli sprawdzić swoje umiejętności leksykalne. Celem konkursu było stworzenie możliwości sprawdzenia stopnia opanowania struktur leksykalnych oraz motywacja do nauki języka angielskiego.

      Oto zwycięzcy:

      Klasa I                                                          Klasa II                                       klasa III

      1.Hubert Klimczyk                                 1.Zuzanna Rojek               1.Alan Sztukowski

      2.Kacper Krupa                                     2.Amelia Jończyk              2.Lena Zabłocka

      3.Hanna Mirosławska                           3.Hanna Fulara                  3.Maja Kokonarczyk

       

      Congratulations !!! 

       

      Marta Kozłowska

     • Biwak 6a

      21.06.2022

      Za nami długo oczekiwany biwak. Prawie w komplecie spędziliśmy go nad jeziorek Osiek. Dzięki zaangażowaniu rodziców i nauczycieli, mogliśmy przeżyć niezapomniane chwile poza domem, pod namiotem. Pod czujnym okiem p. D. Treller, p. J. Oberdy i rodziców była to dla większości z nas pierwsza nocka bez rodziców, pierwsze niewygody i pierwsze tak różne doświadczenia i emocje. Ale było zabawnie, bezpiecznie i rozrywkowo. Do tego nie martwiliśmy się o jedzenie i ciepło z ogniska, bo czasami było chłodno. Ale to zapewnili nam rodzice. Dziękujemy za spełnienie naszego marzenia. Klasa 6a

     • 8D w Warszawie

      14.06.2022

      W dniach 7-8.06.2022 roku uczniowie klasy 8D uczestniczyli w wycieczce do Warszawy. Nasza klasa była dołączona do 30 - osobowej grupy uczniów Zespołu Szkół w Drezdenku. Pierwszego dnia mieliśmy okazję zwiedzenia Sejmu RP. Znana z tv sala obrad poselskich zrobiła na nas wrażenie. Jak parlamentarzyści mogliśmy też zjeść obiad w stołówce sejmowej. O pracy Sejmu opowiadała nam Pani Poseł z Gorzowa Wielkopolskiego Krystyna Sibińska, która sponsorowała nam też autokar i posiłek. Po południu zdążyliśmy zwiedzić Zamek Królewski i pospacerować po Starówce. Na koniec dnia byliśmy przy Grobie Nieznanego Żołnierza i widzieliśmy zmianę warty honorowej na placu Józefa Piłsudskiego. Na nocleg dotarliśmy o 22.00. Następnego dnia rano wybraliśmy się do Muzeum Powstania Warszawskiego. Zwiedzanie tego szczególnego miejsca zrobiło na nas również wrażenie. Na końcu naszej wizyty   w stolicy zobaczyliśmy pomnik Janusza Korczaka przy Pałacu Kultury i Nauki. Przekazaliśmy pozdrowienia autorowi dzieła (powstańcowi 1944 roku) Panu Zbigniewowi Wilmie. Przed samym powrotem do Dobiegniewa  był krótki pobyt w Złotych Tarasach i posiłek. Dziękujemy bardzo za pomoc przy organizacji wyjazdu i opiece Państwu Natalii i Krzysztofowi Burdzom.

       

        Krzysztof Niedziałkowski  - wychowawca klasy

     • WIZYTA U KOSMETYCZKI

      14.06.2022

      Dnia 10 czerwca 2022 roku uczniowie grupy „0b” wybrali się do gabinetu kosmetycznego w  celu poznania pracy kosmetyczki - osoby odpowiedzialnej za pielęgnację i upiększanie ciała. Dzieci miały okazję zobaczyć, jak wygląda, profesjonalny salon kosmetyczny, poznały i oglądały wyposażenie oraz  przyrządy,  jakimi posługuje się kosmetyczka w swojej pracy. Szczególnie dziewczynki były pod wrażeniem ilości kolorowych i pachnących kosmetyków.

      M. Bakowicz

       

     • Wojewódzki Finał Trójboju Lekkoatletycznego

      12.06.2022

      Wojewódzki Finał Trójboju Lekkoatletycznego

      10 czerwca 2022r. na stadionie w Międzyrzeczu odbył się Finał Wojewódzki Trójboju Lekkoatletycznego rozgrywany w ramach Lubuskiej Olimpiady Młodzieży. Drużyna dziewcząt z naszej szkoły zajęła  II miejsce, zdobywając 665 punktów.

      Skład drużyny: Maja Aleksandrowicz, Julia Paczesna, Oliwia Wójtowicz, Zofia Chrostowska, Liliana Jacków.

      Na pierwszym miejscu uplasowała się Szkoła Podstawowa nr 2 z Gubina, a na trzecim Szkoła Podstawowa nr 8 z  Żar.

       W zawodach startowali również chłopcy, którzy zajęli V miejsce.

      Skład drużyny: Samuel Bełezina, Dorian Wolarek, Jakub Woźniak, Jakub Gawart, Szymon Kozerski.

      W tej konkurencji pierwsze miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 8 z Żar, drugie Szkoła Podstawowa nr 3 z Sulechowa, trzecie Szkoła Podstawowa ze  Słońska, a czwarte Szkoła Podstawowa nr 1 ze Szprotawy.

      Zwycięskim drużynom wręczono pamiątkowe puchary, a zawodnicy otrzymali medale.

      Gratulujemy!

     • Piknik Rodzinny

      08.06.2022

      5 czerwca na Stadionie Miejskim przy ulicy Leśnej w Dobiegniewie odbył się Piknik Rodzinny Gminnego Zespołu Szkół. Głównym organizatorem była Rada Rodziców na czele z przewodniczącą Natalią Burdz, którą wspomagała dyrektor szkoły Pani Jolanta Pawlak. Do wspólnej zabawy włączyła się również Burmistrz Dobiegniewa Pani Sylwia Łaźniewska. Można było aktywnie spędzić czas z rodziną i znajomymi. Zaplanowano zabawy i konkursy rodzinne, występy artystyczne, pokazy taneczne i sportowe, „dmuchańce”. Był także grill, sprzedaż ciast i loteria fantowa. Pokazy taneczne rozpoczęła grupa „New Dance Family”, która zadziwiła obserwatorów wyszkoleniem akrobatyczno-tanecznym. Podobały się również występy grupy „Hajdasz”, dziewcząt z GZS i tańczących zumbę. Piknik ożywił Mariusz Ambrożuk, który grał na akordeonie. Występowali jeszcze Ania i Sławek, Joanna i Weronika oraz Gerard Brenk. Zabawy i konkursy rodzinne dla dzieci, i dorosłych prowadzili nauczyciele wychowania fizycznego.  Można było uczestniczyć w zabawie „Kto ma więcej piegów”,  „Jeden dzień z życia rodziny”, „Gdzie jest moje dziecko”. Spośród konkurencji zręcznościowych dużą popularnością cieszył się rzut beretem, podrzucanie piłki na chuście animacyjnej, szczudła, narty, przeciąganie liny i kręgle. Za aktywność można było otrzymać okolicznościowy medal i słodki poczęstunek. Odbyły się również pokazy sportowe footballu amerykańskiego oraz skoki na trampolinie. Na miejscu można było zakupić smakowite ciasta, upieczone przez rodziców, kiełbaskę z grilla i spróbować pysznego żurku, który przygotowały panie kucharki z GZS. Każdy mógł dla siebie coś ciekawego znaleźć. Popołudnie na stadionie było wesołe i pogodne.

     • WIZYTA ZERÓWKOWICZÓW W MYJNI SAMOCHODOWEJ

      08.06.2022

      6 czerwca 2022roku dzieci z grupy „0b”w ramach realizacji zagadnień programu Doradztwa Zawodowego uczestniczyły w wycieczce do pobliskiej myjni samochodowej. Ciekawe świata 6-latki najpierw zwiedziły sklep z częściami i akcesoriami samochodowymi, a później mogły obserwować pracowników myjni podczas pracy. Same także spróbowały sił np. z myjką ciśnieniową w rękach. Nad przebiegiem prac czuwał właściciel myjni, człowiek z niesamowitym podejściem do najmłodszych. Z uśmiechem opowiadał, tłumaczył, pokazywał  i bawił się wspólnie z dziećmi. Na koniec  wizyty uwieczniliśmy pobyt w myjni wspólną fotką. Była też słodka niespodzianka.

                                                                                                      Bardzo dziękujemy!

     • Wrocław w dwa dni!

      07.06.2022

      Uczniowie klasy 8c dzielnie penetrowali zaułki miasta. W planie znalazł się Sky Tower, Hala Stulecia, Most Pokutnic, wieczorny pokaz fontann, rejs katamaranem wokół Ostrowa Tumskiego oraz uliczka neonów-pozostałość po reklamach miasta z lat 70-tych.Wrócimy za rok?

     • Dzień Dziecka 2022

      05.06.2022

      1 czerwca 2022r. na plaży miejskiej w Dobiegniewie odbyły się Gminne Obchody Dnia Dziecka. Uczestniczyły w nich trzy grupy wiekowe uczniów: klasy 0-3, 4-6 i od klasy 7 do klasy trzeciej szkoły średniej. Plażę podzielono na trzy strefy: strefę naukową, sportu i zabawy. W strefie naukowej można było zaobserwować ciekawe doświadczenia chemiczne. W strefie zabawy dzieci bawiły na „dmuchańcach" i rywalizowały w wyścigach konnych. Chętnie rzucały też do celu. Do zabawy zachęcali animatorzy. W strefie sportu odbyły się wyścigi rzędów. Aktywnie uczestniczyły w nich klasy IV. Pierwsze miejsce zajęła klasa IVA, drugie „ex aequo”(egzekwo) IVB i IVC. Wśród klas pierwszych najlepiej spisała się klasa IA, drugie miejsce przypadło  klasie IB. Klasy V zaangażowały się w strefie zabawy i naukowej. Starsi uczniowie grali w siatkówkę plażową, rywalizowali w przeciąganiu liny, chodzili na szczudłach, ścigali  się w workach i kręcili hula-hop. W tle rozbrzmiewała przyjemna muzyka. Można było zatańczyć „Macarenę” z Panią Burmistrz. Wszyscy chętnie zajadali się słodkim upominkiem w postaci lodów. Po zmaganiach sportowych i obserwacjach edukacyjnych uczniowie ochoczo piekli kiełbaski na ognisku. Tylko pogoda trochę nam „nie dopisywała”.