• Warsztaty – „Budowanie pozytywnej samooceny”

20.11.2019

Dnia 05.11.2019r. młodzież klas II i III LO eksplorowała temat odpowiedzialności za postawę  jaką mają w życiu, za komunikaty jakie wysyłają na zewnątrz , za środowisko jakie budują wokół siebie . Warsztaty przebiegały pod hasłem : ,, Nie oceniaj, doceniaj!’’ Uczniowie dzięki tym zajęciom poznali dokładniej  swoje mocne strony oraz sposoby wykorzystania ich do osiągnięcia sukcesów w życiu prywatnym, jaki szkolno-zawodowym. Uświadomili sobie również jak posiadane talenty pomogą im osiągnąć wyznaczone cele.

Ćwicząc komunikat ,, Ja’’ uczyli się asertywnych zachowań, a także dowiedzieli się o ,, Dniu dobrego słowa,, czyli sile pozytywnego przekazu. Spotkanie zostało przeprowadzone przez Panią Wiolettę Reszkowską, coacha i mentora , vice dyrektora Lubuskiej Izby Coachingowej.

Ewa Ciesielska

• Mediacje rówieśnicze

19.11.2019

Dnia 31.10.2019 w klasach ósmych odbyły się kolejne zajęcia w ramach projektu ,,Mediacje Rówieśnicze'' jako forma zapobiegania eskalacji konfliktów wśród rówieśników, wzmacnianie asertywnej postawy ucznia, przeciwdziałanie agresji werbalnej i przykrym jej konsekwencjom. Zajęcia zostały poprowadzone przez Panią Annę Maslej - trenera/mediatora młodzieży. Uczniowie podczas tych zajęć nabyli wiedzę i umiejętności, które pozwolą im :

• rozróżniać konflikt od kłótni
            • zapobiegać przykrym konsekwencjom eskalujących konfliktów
            • kształtować postawę asertywną
            • doskonalić umiejętności interpersonalne
            • budować porozumienie bez przemocy
            • wzmocnić swoją samoocenę
            • oraz wzmocnić własny potencjał w realizacji swoich marzeń

Warsztaty te ułatwią naszej młodzieży rozwiązywanie konfliktów, jak i porozumiewanie się bez przemocy słownej czy fizycznej .

Ewa Ciesielska

• Wycieczka do elektrowni wodnej „Kamienna”

05.11.2019

W dniu 22.10.2019 r. odbyły się dwie wycieczki szkolne do elektrowni wodnej „Kamienna” koło Głuska. Organizatorami i opiekunami wycieczek byli nauczyciele; Iwona Dobrowolska, Jan Pawelski i Leszek Wieczór. W pierwszej wycieczce uczestniczyli uczniowie klas VIII C SP i klas 1LO po SP i 1LO po gimnazjum. W drugiej uczestniczyły klasy VIII A i VIII B SP.

Uczniowie mieli możliwość obejrzenia całego kompleksu elektrowni, która znajduje się w naszej gminie na obszarze DPN. Obiekt elektrowni należy do najpiękniejszych i najciekawszych miejsc naszej gminy. Elektrownia powstała w końcu XIX wieku i pracuje bez przerw do dzisiaj przetwarzając energię spadającej wody w czystą ekologicznie energię elektryczną.
            Jan Pawelski