• DYSKOTEKA

      28.04.2023

      27 kwietnia 2023 r. z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego oraz świetlicy odbyła się dyskoteka dla uczniów klas IV-VI. Dużym zainteresowaniem cieszył się konkurs tańca, który sprawił, że impreza od początku ruszyła pełną mocą. Wśród wielu nagrodzonych w konkursie, czołowe miejsca zajęli:

      1.Maciej Fijołek

      2.Julian Tekień

      3.Kornelia Borkowska

      Opiekę nad tancerzami  sprawowali opiekunowie samorządu: pani Marta Kozłowska, p. Marzena Korzeniewska- Antropik oraz p. Agnieszka Jacków. Nad bezpieczeństwem uczniów czuwali wychowawcy klas: p. Bogusława Hojniak, p. Joanna Serafin, a o oprawę muzyczną zadbał szkolny DJ,    p. Dariusz Majowicz.

             Śmiało można powiedzieć, że impreza się udała. Dziękujemy Radzie Rodziców za ufundowanie nagród.

     • Wojewódzkie Drużynowe i Indywidualne Biegi Przełajowe w Babimoście.

      27.04.2023

      20.04.2023 r. odbyły się  Finały Wojewódzkie Lubuskiej Olimpiady w Drużynowych i Indywidualnych Biegach Przełajowych w Babimoście w których brali udział Drużynowi Mistrzowie ze wszystkich powiatów województwa lubuskiego oraz indywidualnie pierwsze trzy miejsca w każdej kategorii.

       

      W Igrzyskach Dzieci ( rocznik 2010 i młodsi) w biegu na 1000m., drużynowo w składzie: Jakub Gawart, Patryk Kopacewicz, Wiktor Rogalski, Jakub Sitkiewicz, Oleg Wiśniewski, Dorian Wolarek, Jakub Woźniak  zajęli II miejsce, zostając wice Mistrzami Województwa zaraz za SP w Słubicach, pokonując Żary, Świebodzin, Szprotawę, Gubin, Sulęcin, Nową Sól i inne duże miasta.

      Indywidualnie najlepszy wynik z czasem 04:26 osiągnął Oleg Wiśniewski, który zajął 18 miejsce na 93 startujących chłopców. Opiekunowie: F.Filas, J. Oberda.

      Indywidualnie w biegu na 800 metrów, na 64 startujące zawodniczki, 5 miejsce zajęła Zofia Chrostowska, uzyskując wynik 02:57. Opiekun: D. Majowicz.

       

      W Igrzyskach Młodzieży (rocznik 2008 i 2009) na dystansie 1000 m., na 13 startujących szkół  4 miejsce w klasyfikacji drużynowej w województwie zajęły dziewczęta z naszej szkoły. Na podium stanęły zawodniczki  z Żar, Ośna Lubuskiego i Sulechowa. Pokonałyśmy zawodniczki ze Wschowy, Gubina, Sulęcina, Świebodzina, Zielonej Góry i innych dużych miast. W składzie drużyny były: Anna Chudy, Malwina Jacków, Julia Łoś, Hanna Kalinowska, Wanessa Madej, Roksana Bolonek.

      Indywidualnie  najlepszy wynik 04: 26 osiągnęła Julia Łoś zajmując 14 miejsce na 92 startujące zawodniczki. Opiekun B.Grzebyk.

       

      Chłopcy również otarli się o podium zajmując zespołowo 4 miejsca w województwie  na 11 startujących zespołów. Podium wywalczyli zawodnicy z Sulęcina, Szprotawy i Gubina,  pokonaliśmy Kożuchów, Żary, Zieloną Górę, Ośno Lubuskie, Świebodzin, Wschowę. W skład drużyny wchodzili: Kacper Jeziorski, Filip Janowski, Michał Staszak, Kacper Ciuksza, Aleksy Czarnuszko, Norbert Łojko, Igor Mączka.  Indywidualnie, na 83 startujących zawodników na 1000 m., najwyższe 16 miejsce z wynikiem 03:44 zajął Kacper Jeziorski. Opiekunowie: F. Filas, L. Wieczór.

       

      W Licealiadzie (rocznik 2007-2003) na dystansie 1000 m. w kategorii dziewcząt, 7 miejsce w województwie wywalczyła Martyna Dąbrowska z wynikiem 04:12, a Zuzanna Kubaja była 21. Opiekun B. Grzebyk.

      Gratulujemy wszystkim sportowcom i życzymy dalszych sukcesów.

       

       

     • Powiatowe Drużynowe i Indywidualne Biegi Przełajowe w Strzelcach Kraj.

      27.04.2023

       17.04.2023r. młodzież z naszej szkoły brała udział w Mistrzostwach Powiatu w Indywidualnych i Drużynowych Biegach Przełajowych w Strzelcach Kraj.  

      W Igrzyskach Dzieci, indywidualnie w kategorii dziewcząt, I miejsce zajęła Zofia Chrostowska , a chłopców, II miejsce zajął Oleg Wiśniewski.

      Drużynowo chłopcy zostali Mistrzami Powiatu.

      Opiekunowie drużyn: D. Majowicz, F.Filas, J. Oberda

       

      W Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w kategorii dziewcząt, indywidualnie 1 miejce zajęła Julia Łoś, 2 miejce Hanna Kalinowska, 3 miejce Malwina Jacków, a chłopców, 1 miejce Kacper Jeziorski, 2 miejsce Kacper Ciuksza, 3 miejsce Aleksy Czarnuszko.

      Zespołowo dziewczęta i chłopcy Z GZS w Dobiegniewie zostali Mistrzami Powiatu.

      Opiekunowie drużyn: B. Grzebyk, F.Filas, L. Wieczór.

       

       W Licealiadzie indywidualnie 2 miejsce zajęła Martyna Dąbrowska, a 3  miejsce Zuzanna Kubaja .

      Opiekun: B.Grzebyk

      Gratulujemy wszystkim sportowcom i życzymy dalszych sukcesów w Finałach Wojewódzkich w  Babimoście.

       

     • Konkurs recytatorski

      24.04.2023

      W dniu dzisiejszym grupa uczniów reprezentowała naszą szkołę w Powiatowym Konkursie Recytatorskim w ramach Lubuskich Konfrontacji Artystycznych. Mieli oni okazję nie tylko sprawdzić swoje umiejętności recytatorskie, ale również zmierzyć się z konkurentami z naszego powiatu. Pomimo faktu, że dzieci nie zajęły czołowych miejsc, zaprezentowały bardzo wysoki poziom. Do konkursu uczniów przygotowywały panie: Renata Zasik, Sylwia Wróblewska- Bekala, Elżbieta Kamińska-Nowak i Bogusława Hojniak.

     • Sukcesy licealistów

      19.04.2023

      Dnia 27.03.2023r. w naszej szkole zorganizowano Ogólnopolski Konkurs Fizyczny Lwiątko 2023. W konkursie uczestniczyło 2 uczniów  LO : Mateusz Pindel klasa IV LO i Jakub Bartnicki klasa III LO. Wyniki konkursu będą ogłoszone w kwietniu 2023r.

      30.03.2023r. dwóch uczniów naszego Liceum Ogólnokształcącego: Mateusz Pindel klasa IV LO oraz Jakub Bartnicki klasa III LO po raz kolejny uczestniczyło w Wojewódzkich Zawodach Fizycznych dla Szkół Ponadpodstawowych w Gorzowie Wielkopolskim.  Mateusz Pindel po raz kolejny zajął I miejsce w tych prestiżowych  zawodach.

      Uczniów do zawodów przygotowywał Jan Pawelski.

       

     • MTP MOTORSHOW

      06.04.2023

      W dniu 31.03.2023 roku grupa uczniów z naszej szkoły pod opieką opiekunów: Mariusza Wicher, Ewy Ciesielskiej i Leszka Wieczór pojechała na wycieczkę szkolną na MTP MOTORSHOW w Poznaniu. Odbywają się tam największe w Polsce targi motoryzacyjne, gdzie oprócz produkowanych obecnie nowych modeli samochodów, motocykli, rowerów, kamperów i wszelkich innych pojazdów mechanicznych wystawiane było wszystko to co z motoryzacją jest związane, czyli części samochodowe, wyposażenie dodatkowe pojazdów i specjalistyczny sprzęt do diagnozowania i naprawy pojazdów.
      W naszej szkole jest grupa młodzieży zainteresowana tym działem techniki i szkoła wychodząc naprzeciw tym zainteresowaniom corocznnie organizuje wyjazdy na tego typu imprezy rozwijające poziom techniczny uczniów i ich rozeznanie w zakresie najnowszych rozwiązań w zakresie motoryzacji. Uczestnicy wycieczki byli bardzo zadowoleni z wyjazdu i duża część deklarowała chęć wyjazdu za rok.