• VII edycja konkursu "Wokół symboli narodowych".

      19.11.2021

      W odpowiedzi na zaproszenie Oddziałowego Biura Edukacji Narodowej IPN w Szczecinie skierowane do uczniów szkół podstawowych klas II i III z województwa zachodniopomorskiego oraz północnej części województwa lubuskiego, 10 listopada 2021 roku w naszej szkole odbyła się VII edycja konkursu "Wokół symboli narodowych". W konkursie uczestniczyło ośmioro uczniów. Konkurs ma charakter cykliczny, a jego celem jest upowszechnienie i popularyzacja wśród dzieci i młodzieży szkolnej znajomości historii Polski ze szczególnym uwzględnieniem polskich symboli narodowych. Zmagania konkursowe poprzedziły wykonane w klasach i holu szkoły gazetki z okazji Dnia Niepodległości oraz przeprowadzone zostały lekcje patriotyczne. Wyniki konkursu wraz z nagrodami i dyplomami dotrą do nas najwcześniej w grudniu. Uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie, rodzicom  za współpracę i pomoc.

      Anna Hatała

      Nagrodzeni uczestnicy.

     • Tak obchodziliśmy Święto Niepodległości w naszej szkole

      12.11.2021

      10 listopada , w przeddzień święta, zorganizowaliśmy w  szkole obchody  rocznicy odzyskania przez naszą Ojczyznę niepodległości. Tego dnia uczniowie przyszli odświętnie ubrani. Wielu miało przypięte biało-czerwone rozety. Na zajęciach realizowane były treści patriotyczne. Uczniowie śpiewali hymn i pieśni z okresu odzyskania niepodległości, oglądali prezentacje, inscenizację oraz filmy edukacyjne, wykonywali prace plastyczne. Na tablicach wystawionych na korytarzu szkoły przy ulicy Gdańskiej, rozwijali swoją kreatywność, rysując wspólną pracę na temat ,,Jestem patriotą, bo…”. Efekty można zobaczyć na załączonych zdjęciach. W tym dniu panowała uroczysta i radosna atmosfera. Narodowe Święto Niepodległości powinno być symbolem jedności i solidarności wszystkich Polaków.

     • Połowinki 2021!

      19.11.2021

      29 X wspólną zabawę połowinkową urządziły klasy druga i trzecia liceum oraz druga branżowa. 

      Po ciężkim dniu wytężonych przygotowań impreza ruszyła w najlepsze. Sekcja „dekoracyjna” (3 LO) postarała się o niepowtarzalny klimat i magiczną atmosferę, sekcja „kulinarna” (2 LO) spisała się także na medal, przygotowując rewelacyjne menu. Obie grupy wspomagała klasa 2 BS, która zadbała również o wyśmienitą oprawę muzyczną. Mimo zmęczenia po całym dniu pracy wszyscy świetnie się bawili do „białego rana”. 

      Młodzież zadowolona, wychowawcy (Beata Nawojska-Idziak, Jan Pawelski i Leszek Wieczór) - dumni!

     • Nasi uczniowie Górą!!!

      11.11.2021

       W dniu 5.11 w Zielonej Górze odbył się XI finał Konkursu Patriotycznego “Ojczyzno Ma”, który został zorganizowany przez Akcję Katolicką Diecezji Zielonogórsko - Gorzowskiej z zachowaniem reżimu sanitarnego. Oprócz zaprezentowania swojej wiedzy uczniowie mieli możliwość zwiedzenia Muzeum Ziemi Lubuskiej i wysłuchania koncertu instrumentalnego. Naszą szkołę godnie reprezentowali uczniowie klas ósmych: Błażej Krygier z kl. 8a, Bartosz Mituła z kl. 8b oraz Marcin Górski z kl. 8c - laureaci etapu szkolnego, którzy do Zielonej Góry przyjechali  wraz ze swoim opiekunem, Panią A. Ostapczuk. Na dziesięciu finalistów (którzy zostali wyłonieni po wcześniejszej weryfikacji części pisemnej), w części ustnej pierwsze miejsce zajął Marcin Górski, a Bartosz Mituła trzecie. Tym samym otrzymali tytuł Laureata konkursu.

      Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

       

      Aleksandra Ostapczuk

     • Spotkanie z Panią Krystyną Konecką

      09.11.2021

      8 listopada  2021r. odbyło się spotkanie uczniów kl. VA z poetką oraz dziennikarką urodzoną w Dobiegniewie Panią Krystyną Konecką.

      Autorka podzieliła się swoimi wspomnieniami związanymi z naszą miejscowością, a następnie opowiedziała o swojej pracy literackiej. Uczniowie mogli poznać wybrane dzieła oraz  obejrzeć zdjęcia ze spotkań autorskich i wyjazdów. Poetka  przedstawiła swoje najnowsze publikacje zatytułowane:

      „Zwierciadło Marii Stuart” i „ Kruchość. Sonetti a corona”.  

      To była niezwykła lekcja języka polskiego!

     • AKCJA “ZNICZ”

      11.11.2021

             Jak co roku w szkole przy ul. Poznańskiej, przed uroczystością Wszystkich Świętych (w dniach od 11.10 do 05.11) została przeprowadzona akcja “Znicz”. Młodzież przez dwa tygodnie przynosiła znicze, które później zapalała na cmentarzu komunalnym jako światełko pamięci na grobach tych, którzy poprzedzili nas do wieczności już dawno i nie mają bliskich, którzy mogliby ich upamiętnić. W kolejnych dniach uczniowie na lekcjach religii i godzinie wychowawczej z entuzjazmem porządkowali groby, aby pamięć o tych osobach nie zginęła. Nie zapomnieli też o  najważniejszej sprawie, czyli o modlitwie za wszystkich zmarłych spoczywających na tym cmentarzu.

      Taka to już nasza narodowa tradycja, że dbamy o groby nie tylko bliskich nam osób.

      Światełko pamięci płonęło z MIŁOŚCIĄ.

      Brawo Młodzi!

       

      Koordynator akcji - Aleksandra Ostapczuk

     • Poznajemy zawody - spotkanie z budowlańcem

      09.11.2021

      W ostatnie piątkowe, październikowe przedpołudnie naszą grupę odwiedził tata Adasia. Pan Krzysztof opowiedział dzieciom o swojej pracy budowlańca. Dzieci z uwagą słuchały jak buduje się dom, jakie narzędzia, maszyny i pojazdy ułatwiają pracę na budowie. Pokazał nam również odpowiedni strój pracownika budowlanego. „Zerówkowicze” z radością przymierzały kaski ochronne, oglądały różne narzędzia i  z zachowaniem szczególnej ostrożności mogły pobyć   w koparko-ładowarce.

      Bardzo dziękujemy panu Krzysztofowi za poświęcony czas.

       

                                                                                     Wychowawczynie            

                                                                                       Maria Bakowicz  Iwona Tajak

                                                                          

     • „PRZERWA NA CZYTANIE – BICIE REKORDU W CZYTANIU NA PRZERWIE”

      02.11.2021

      27 października nasza szkoła przystąpiła do  II MIĘDZYNARODOWEJ EDYCJI VI OGÓLNOPOLSKIEJ AKCJI „PRZERWA NA CZYTANIE – BICIE REKORDU W CZYTANIU NA PRZERWIE”.  Akcja ta realizowana jest w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”. Celem akcji była promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, integracja środowiska szkolnego oraz zachęcenie uczniów do sięgania po książkę w każdej sytuacji. Mimo niesprzyjających okoliczności udało nam się być częścią tego wydarzenia czytelniczego. Nim jednak przystąpiliśmy do akcji, wszyscy uczniowie oraz wychowawcy otrzymali informacje i wytyczne  na temat zbliżającego się wydarzenia. Każda klasa miała za zadanie przygotować plakaty promujące czytanie, z czego oczywiście wszyscy się wywiązali. Plakaty te ozdobiły hole w naszej szkole. Wykonaliśmy gazetkę ścienną związaną z promocją czytelnictwa . W tym  dniu na wszystkie przerwy międzylekcyjne zabieraliśmy ze sobą książkę, którą wcześniej wypożyczyliśmy w bibliotece szkolnej, a potem siadaliśmy wygodnie gdzie kto mógł, w sali lekcyjnej bądź na korytarzu, na głównym holu szkoły i przez całą przerwę czytaliśmy wybraną przez siebie książkę. Najmłodszym uczniom wychowawcy zorganizowali tzw. strefy czytania, gdzie słuchali książek czytanych przez swoich nauczycieli.  Udział  w akcji wzięli wszyscy uczniowie obecni w tym dniu w szkole ( 244 uczniów ) oraz nauczyciele i pracownicy szkoły (14 osób). #przerwanaczytanie

       Koordynatorkami akcji były: p. Edyta Dudyk i p. Bozena Woźniak

       

     • Wyjazd do Parku Wodnego

      02.11.2021

      30 września wychowawczynie klasy 7a i 7c, Paulina Paczesna i Iwona Dobrowolska zorganizowały wyjazd do Poznania, do Parku Wodnego. Po tak długim czasie lockdownu i ograniczeń w organizowaniu wycieczek, uczniowie naszej szkoły naprawdę cieszyli się na wyjazd. I nie byli rozczarowani. Poza świetną zabawą w  parku wodnym, gdzie spędzili kilka godzin pływając, zjeżdżając ze zjeżdżalni i korzystając z wszelkich dostępnych tam atrakcji, to podróż tramwajem czy pociągiem przyniosła dodatkowe atrakcje, podobnie jak i obcowanie z dużym miastem.

     • Nasi uczniowie w Warszawie

      26.10.2021

      Dnia 19 października 2021 czworo uczniów Gminnego Zespołu Szkół  w Dobiegniewie uczestniczyło w wycieczce do Warszawy sponsorowanej przez Panią Poseł dr Anitę Kucharską – Dziedzic. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie, którzy wyróżnili się pracą społeczną na rzecz społeczności szkolnej  i  Samorządu Uczniowskiego. Byli to: Martyna Kalinowska z II LO, Rafał Idczak z III LO, Bartosz Mituła z VIII b i Marcin Górski z VIII c.  W programie wyjazdu było zwiedzanie budynku Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej. Obecność w miejscu znanym z telewizji, gdzie zapadają najważniejsze decyzje w naszym państwie zawsze wywiera ogromne wrażenie. Wielkim wydarzeniem była też wizyta w Pałacu Prezydenckim na Krakowskim Przedmieściu, gdzie rezyduje głowa państwa. W tym miejscu prezydent Polski przyjmuje najważniejszych gości zagranicznych. Tu także odbywają się znaczące  wydarzenia  z udziałem obywateli naszego kraju. Kolejnym punktem wyjazdu była obecność przy Grobie Nieznanego Żołnierza na placu Józefa Piłsudskiego. Uczniowie zobaczyli wartę honorową w miejscu, gdzie odbywają się szczególne uroczystości państwowe. Podsumowaniem wyjazdu było spojrzenie na stolicę  z platformy widokowej na szczycie Pałacu Kultury i Nauki w centrum Warszawy. Wycieczka była bardzo owocna i wyczerpująca. Warto było zobaczyć te miejsca.

     • Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

      26.10.2021

      Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia to akcja edukacyjna, której celem jest propagowanie zabawowej formy uczenia się matematyki. Odbywa się każdego roku w pierwszy piątek października.  W tym roku przypadał on 1 października, a realizacja przebiegła pod hasłem  „Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają”. Z tej okazji w naszej szkole sprawdzaliśmy ,,tabliczkową wiedzę” w niecodzienny sposób - podczas krótkich egzaminów z tabliczki mnożenia. Udział w tej akcji brali uczniowie klas 3 - 6 oraz nauczyciele. W każdej z klas nauczyciel wraz z uczennicami rozdał do wykonania działania i kontrolował czas ich obliczeń. Po napisaniu egzaminu dalsza część tego wyjątkowego dnia była realizowana w bibliotece szkolnej, gdzie uczniowie sprawdzali wiedzę swoich kolegów i koleżanek. Osoby, które rozwiązały wszystkie działania poprawnie, otrzymały certyfikat Eksperta Tabliczki Mnożenia. W naszej szkole tytuł eksperta otrzymało 56 uczniów na 222 egzaminowanych. Obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia wzbudziły w uczniach wiele pozytywnych emocji, wzbudziły chęć zdrowej rywalizacji.

     • Przedstawiciele naszej szkoły w Młodzieżowej Radzie Powiatu Strzelecko-Drezdeneckiego

      26.10.2021

      20 września wybraliśmy przedstawicieli naszej szkoły do Młodzieżowej Rady Powiatu Strzelecko-Drezdeneckiego. Wybory odbyły się wśród uczniów szkoły ponadpodstawowej, gdyż działalność Rady opiera się na współpracy właśnie między tego typu placówkami. Reprezentantami GZS zostali Martyna Kalinowska z klasy 2 LO I Rafał Idczak z 3LO. MRP od razu zaczęła działać bardzo aktywnie. Odbyła już dwie sesje, w tym jedną wyjazdową.

      Na pierwszym spotkaniu w budynku Starostwa Powiatowego w Strzelcach Kraj. wybrano Prezydium oraz opracowano plan pracy do końca tego roku kalendarzowego. Zaplanowano kilka wydarzeń mających na celu integrację młodzieży licealnej naszego powiatu.

      11 października Rada odwiedziła Głusko. Celem wyjazdu była nie tylko integracja, ale przede wszystkim poznawanie terenów naszego powiatu. Członkowie Rady spotkali się z przedstawicielami Nadleśnictwa, zapoznani zostali z prezentacją dotyczącą pracy leśników oraz zasobów Drawieńskiego Parku Narodowego. Następnie odbyli dwugodzinną wycieczkę po ciekawych zakątkach Parku, która zakończyła się biesiadowaniem przy ognisku. Podczas spotkania w Głusku odbyła się także druga sesja Rady. Podjęto na niej uchwałę dotyczącą organizacji konkursu plastycznego związanego ze Świętem Niepodległości, skierowanego do młodzieży szkół ponadpodstawowych naszego powiatu.

      Kolejne spotkanie Rady odbyło się 18 października w dobiegniewskim DPS-ie. Młodzież poznawała życie mieszkańców ośrodka, kształtując w sobie wrażliwość i empatię. Spotkanie miało także charakter wolontariatu - z pewnością ta wizyta Rady w Domu Pomocy nie była ostatnią.

       

       

     • Podziękowanie dla Darczyńcy

      19.10.2021

      Pragniemy wyrazić głęboką wdzięczność za zakup na rzecz naszej  grupy przedszkolnej  „0b”  klocków edukacyjnych, pięknych zabawek i kolorowych pojemników. Zakupy   będą cieszyć, bawić i uczyć naszych wychowanków.

      Życzymy sukcesów w życiu osobistym i zawodowym.

                                                                   Wychowawczynie            

                                                             Maria Bakowicz  Iwona Tajak

     • Wycieczka do Poznania

      19.10.2021

      W czwartek 30 września 2021 r. klasy I i II BS oraz III LO wraz z opiekunami - Panem J. Pawelskim, M. Wichrem oraz L. Wieczorem udały się na wycieczkę do Poznania. Jej celem było podjęcie działań na rzecz nauczania historii oraz poznawania polskiej kultury, w tym osiągnięć duchowych i materialnych. Naszą wizytę w Poznaniu rozpoczęliśmy od zwiedzania stolicy Wielkopolski, następnie udaliśmy się do Multikina 51 na melodramat wojenny pt. „Wyszyński – zemsta i przebaczenie”. Film to historia fabularna, która opowiada o nieznanych dotąd losach ks. kard. Stefana Wyszyńskiego - porucznika, który w czasie Powstania Warszawskiego był kapelanem Armii Krajowej oraz tajnego szpitala powstańczego w Puszczy Kampinoskiej. Po seansie przyszedł czas na zwiedzanie Avenidy, gdzie w ramach integracji udaliśmy się na wspólne zakupy i degustację lokalnych produktów. Po wyczerpującym dniu spędzonym w Poznaniu, w dobrych humorach i zadowoleni, wróciliśmy do Dobiegniewa.

     • Święto Pieczonego Ziemniaka

      13.10.2021

      W słoneczny poranek 1 października br. oddziały przedszkolne „0a” i „0b”wzięły udział w obchodach Święta Pieczonego Ziemniaka.

      Najpierw dzieci zapoznały się bajką o historii ziemniaka, następnie ruszyły do pląsów, wesołych zabaw i zmagań sportowych. Pobyt na świeżym powietrzu pobudził  wszystkim apetyt i  nadszedł czas na degustację pieczonych nad ogniskiem kiełbasek. Obchody tego święta stanowiły doskonałą okazję do spędzania czasu na świeżym powietrzu oraz integrację naszych grup.

      Bardzo dziękujemy rodzicom za pomoc w organizacji ogniska i wspólną zabawę.