• Dzień Edukacji Narodowej

      17.10.2022

      W czwartek 13 października 2022r. w auli Gminnego Zespołu Szkół przy ulicy Poznańskiej odbyło się uroczyste spotkanie pracowników oświaty i zaproszonych gości. Jak co roku, Pani Burmistrz wręczyła nagrody nauczycielom i pracownikom niepedagogicznym, doceniając pracę jednych i drugich. Następnie dyrektorzy poszczególnych placówek oświatowych po przemówieniach wręczyli nagrody dyrektora  zasłużonym nauczycielom i pracownikom. Pani dyrektor Elżbieta Moś zaskoczyła zebranych brakiem przemówienia, zamiast którego przedstawiła prezentację pokazującą złożone życie społeczności szkolnej w humorystyczny sposób. Wystąpienia i wręczenia nagród przeplatane były występem trojga artystów z Filharmonii  Szczecińskiej, którzy wykonali utwory muzyki klasycznej i rozrywkowej. Po części oficjalnej odbyło się spotkanie przy kawie i cieście.

     • Rowerem jeździmy bezpiecznie

      16.10.2022

      13 października grupa uczniów klas 5 pod czujnym okiem policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Strzelcach Kraj. zdawała egzamin praktyczny na kartę rowerową. Gratulujemy uczniom, którzy w 100% zdali egzamin.

      Wszystkim świeżo upieczonym rowerzystom życzymy szerokiej drogi!!

     • Szkolny Klub Sportowy – sekcja taneczna

      17.10.2022

      5 października, na zaproszenie Kierownika Środowiskowego Domu Samopomocy w Dobiegniewie Pani Anny Treler, grupa taneczna uczęszczająca na zajęcia Szkolnego Klubu Sportowego w naszej szkole, uświetniła swoimi występami  obchody Dnia Seniora w Ługach. Dziewczyny zaprezentowały się w trzech układach tanecznych do wybranych utworów. Zajęcia taneczne w szkole  w ramach SKS prowadzi pani Barbara Grzebyk.

     • Mistrzostwa Powiatu w Sztafetowych Biegach Przełajowych

      16.10.2022

      Dnia 12 października odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Sztafetowych Biegach Przełajowych w ramach Lubuskiej Olimpiady Młodzieży. Organizatorem zawodów była Szkoła Podstawowa nr 2 w Strzelcach Krajeńskich. Nasi uczniowie startowali w kategorii Igrzyska Dzieci-rocznik 2010 i młodsi oraz Igrzyska Młodzieży szkolnej-rocznik 2008-2009. W  młodszej kategorii wywalczyliśmy I miejsce wśród dziewcząt i chłopców z powiatu strzelecko-drezdeneckiego. Oto składy mistrzów powiatu:

      Dziewczęta: Zofia Chrostowska, Liliana Jacków, Karolina Kalinowska, Klaudia Tworek, Monika Wieleba, Lena Wardęga

      Chłopcy: Jakub Gawart, Grzegorz Kopacewicz, Wiktor Rogalski, Jakub Sitkiewicz, Oleg Wiśniewski, Dorian Wolarek, Artur Pasieka

      Wśród młodzieży drużyna dziewcząt zajęła II miejsce, a chłopców IV.

      Dziewczęta: Anna Chudy, Malwina Jacków, Emilia Łątaka, Julia Łoś, Hanna Kalinowska, Wanessa Madej, Roksana Bolonek,

      Chłopcy: Kacper Ciuksza, Filip Dyka, Filip Janowski, Kacper Jeziorski, Witold Kosowski, Norbert  Łojko, Michał Staszak, Oskar Szymoniak, Igor Mączka.

      Mistrzowie powiatu we wtorek 18 października będą walczyć w Finałach Wojewódzkich Lubuskiej Olimpiady Młodzieży w Sztafetowych Biegach Przełajowych Dziewcząt i Chłopców Szkół Podstawowych. Powodzenia i trzymamy kciuki.                             

     • Wycieczka klas liceum

      16.10.2022

      11.10 uczniowie klas 1LO, 3LO, 4LO i 3BS pod opieką pań Agnieszki Chudy i Beaty Nawojskiej-Idziak oraz pana Leszka Wieczora integrowali się w Poznaniu. Po „strasznym kinie” i „szale zakupów” satysfakcja gwarantowana. Mimo zmęczenia i późnej pory cała gromada wróciła zadowolona, ze śpiewem i uśmiechem na ustach, mając nadal dość sił na wspólną zabawę.

     • Młodzieżowa Rady Powiatu

      16.10.2022

      Nasi szkolni radni Młodzieżowej Rady Powiatu oraz przedstawiciele samorządu uczniowskiego GZS już trzykrotnie w tym roku szkolnym wzięli udział w spotkaniach z ramienia Rady.

      12 września było to spotkanie integracyjne w dobiegniewskim DPS. Wizyta, w której wzięli udział radni Martyna Kalinowska i Rafał Idczak oraz przedstawicielka SU Julia Graban, miała na celu nie tylko integrację młodzieży naszego miasta i powiatu z pensjonariuszami, ale przede wszystkim uczczenie urodzin siedmiu wrześniowych jubilatów, mieszkańców DPS. Było „100 lat”, pyszny tort, ognisko, warsztaty artystyczne i pouczający kącik zdrowia. Przyjazna i miła atmosfera spotkania pozwoliła cieszyć się wspólnymi chwilami, poznać bliżej życie mieszkańców DPS. Wizyta dała młodzieży także możliwość pomocy pensjonariuszom i zobaczenia uśmiechu na ich twarzach.

      W czwartek 28 września przedstawicielki SU Amelia Sipka i Anna Pietras razem z radnymi Młodzieżowej Rady Powiatu, kolegami i koleżankami z Zespołu Szkół w, SOSW w Strzelcach Kraj. i CKZiU w Strzelcach Kraj., i ich opiekunami na zaproszenie Pani Poseł RP Elżbiety Płonki miały okazję zwiedzić Sejm RP. Podczas wycieczki młodzież i jej opiekunowie zwiedzili m.in salę Posiedzeń Sejmowych, miejsca konferencji prasowych, restaurację sejmową, oraz Hall Główny, na którym znajdują się tablice upamiętniające posłów II Rzeczypospolitej poległych w czasie II wojny światowej oraz tablica upamiętniająca ofiary katastrofy smoleńskiej.

      07 października Rafał Idczak po raz kolejny wziął udział w sesji Młodzieżowej Rady Powiatu.Tym razem najmłodsi radni skupili się przede wszystkim na działalności charytatywnej. Ustalono m.in. akcję związaną z Mikołajkami i pomoc przy organizacji Powiatowego Dnia Seniora w Drezdenku. Rada postanowiła także objąć patronatem II edycję Powiatowego Przeglądu Kolęd i Pastorałek i wspomóc organizację tej imprezy. Kolejną uchwałą młodzież zdecydowała o ponownym przeprowadzeniu konkursu plastycznego związanego ze Świętem Niepodległości „Mój patriotyzm”, skierowanego do uczniów szkół ponadpodstawowych naszego powiatu. Były też sprawozdania z poprzednich działań: wizyty w Sejmie RP, Domu Pomocy Społecznej w Dobiegniewie i udziale w Dniu Rodzicielstwa Zastępczego.

     • Europejski Tydzień Sportu

      17.10.2022

      Europejski Tydzień Sportu jest inicjatywą Komisji Europejskiej mającą promować sport i aktywność fizyczną w całej Europie. Jest to kampania realizowana pod hasłem #BeActive (Bądź aktywny), ma zachęcać obywateli do aktywnego trybu życia w ciągu obchodów Tygodnia oraz przez cały rok.                                 

      Uczniowie z naszej szkoły aktywnie uczestniczyli w tegorocznej ósmej edycji Europejskiego Tygodnia Sportu, który odbył się w dniach 23 – 30 września 2022r.

      Największą popularnością cieszył się jak zwykle unihokej, gdzie młodzież świetnie się bawiła w rozgrywkach koedukacyjnych, międzyklasowych.  Koordynatorami przedsięwzięcia byli pani Barbara Grzebyk i pan Franciszek Filas.

     • Laboratoria Przyszłości

      12.10.2022

      Laboratoria Przyszłości  to nowoczesny sprzęt, który uatrakcyjnia zajęcia szkolne i pozwala uczniom rozwijać swoje zainteresowania nie tylko na obowiązkowych zajęciach edukacyjnych, lecz także w ramach zajęć pozalekcyjnych, kół zainteresowań i innych form rozwijania umiejętności. 

      Uczą się nie tylko uczniowie ale również nauczyciele.

      W ramach programu dla uczniów klas 4- 8  szkoła zakupiła klocki Lego Education SPIKE Prime zestaw podstawowy i zestaw rozszerzony. Dla uczniów klas 1 - 3 zestawy Lego Education SPIKE Essential.

       

     • Europejski Dzień Języków Obcych

      12.10.2022

      Szkolny konkurs plastyczny pt. "Portret monarchini” zorganizowany z okazji Europejskiego Dnia Języków Obcych został rozstrzygnięty.
      Uczniowie naszej szkoły profesjonalnie podeszli do przedstawienia wizerunku królowej Elżbiety II.
      Wykonane przez nich prace były bardzo pomysłowe i estetyczne.

      Wyniki konkursu:

      I miejsce Mateusz Świder V b

      II miejsce Weronika Jaskólska I b

      III miejsce Szymon Mączka VI c

       wyróżnienie

      Zuzanna Wypchło  VIII b


      Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!

     • Święto Pieczonego Ziemniaka w 3b

      12.10.2022

      Dnia 7 października 2022r. klasa 3b obchodziła Święto Pieczonego Ziemniaka. Pogoda była piękna,  więc wszyscy chętnie spędzili czas na świeżym powietrzu. Dzięki rodzicom dzieci mogły upiec na ognisku kiełbaski oraz skosztować pieczonych ziemniaków.  Były przepyszne! 

      Dodatkowymi atrakcjami były zawody sportowe, m.in. bieg w workach oraz zabawy integracyjne. 

     • „Kreatywne prace plastyczne"

      12.10.2022

               W roku szkolnym 2022/23, na lekcjach plastyki realizowany będzie międzynarodowy projekt edukacyjny   pt. „Kreatywne prace plastyczne”. Projekt ten ma na celu wyzwolić twórczą ekspresję plastyczną u dzieci, spowodować aby dzieci nie szukały inspiracji w telefonie, Internecie, wśród kolegów a sami podejmowali przemyślane samodzielnie działania twórcze.

      Co miesiąc  uczniowie będą wykonywali jedno zadanie projektowe w różnych technikach, z użyciem innych narzędzi i materiałów plastycznych.

      We wrześniu uczniowie wykonywali pracę malarską na materiale higienicznym „ Słoneczniki”.

     • Wycieczka klasy 2LO do Gdańska

      11.10.2022

      W dniach 28-30 września klasa 2 LO wraz z wychowawczynią p. E. Trojanowską i opiekunką p. E. Palutą wyjechała na wycieczkę do Gdańska. Młodzież zwiedziła Stare Miasto, gdańskie uliczki "by night", spacerowała wzdłuż Motławy i poznawała historię w Muzeum II Wojny Światowej. Ci, którzy nie cierpią na lęk wysokości mogli również podziwiać panoramę Gdańska ze słynnego Amber Sky. Na deser nasi uczniowie mieli okazję do  relaksu w hotelowym spa.

     • Wycieczka klas 8

      12.10.2022

      Klasy 8a, 8c i 8d wybrały się 27 września na wycieczkę do kina na film "Johnny" opowiadającym historię nieżyjącego już księdza Jana Kaczkowskiego i Patryka Galewskiego. Jak można się domyślać, film dostarczył mnóstwa wzruszeń. Po krótkiej przerwie na obiad uczniowie wraz z wychowawcami: Iwoną Dobrowolską, Renatą Zasik, Pauliną Paczesną wybrali się z wizytą do siedziby Państwowej Straży Pożarnej w Gorzowie Wielkopolskim. Uczniowie mieli szansę przypomnieć sobie zasady bezpiecznej obsługi urządzeń elektrycznych, obejrzeć z bliska wozy strażackie przeznaczone do różnych zadań specjalnych, a przede wszystkim dowiedzieć się, jak skutecznie reagować w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia. 

     • Rajd harcerski „Ucieczka z Oflagu IIC Woldenberg”

      11.10.2022

      W dniach 24-25 września 2022 r. w Dobiegniewie odbył się rajd harcerski „Ucieczka z Oflagu IIC Woldenberg”, który został zorganizowany przez instruktorów I Dobiegniewskiej Drużyny Harcerskiej i Zuchowej przy wsparciu Urzędu Gminy w Dobiegniewie, Muzeum Woldenberczyków, Stowarzyszenia Militaria, Klubu Strzeleckiego Delta i Oddziałowego Biura Edukacji Narodowej IPN w Szczecinie. Na trasie rajdu do rywalizacji stanęło pięć patroli harcerskich. Tematem rajdu była brawurowa ucieczka z obozu jenieckiego kpt. Zdzisława Pacaka - Kuźmirskiego, por. Jerzego Kleczkowskiego, por. Edwarda Madeja, por. Kazimierza Nowosławskiego i ppor. Zygmunta Siekierskiego. Uczestnicy  zapoznali się z przebiegiem ucieczki na podstawie filmu z cyklu Portrety wojenne: Zdzisław Pacak – Kużmirski”, a następnie po rozwiązaniu testu mogli wyruszyć na trasę.Przygotowano punkty sprawdzające wiedzę, umiejętności i sprawność fizyczną harcerzy. Największą atrakcją było przepłynięcie motorówką na drugi brzeg jeziora oraz strzelanie na dobiegniewskiej strzelnicy.Zwyciężył patrol "Phoenix" z 8. Szczepu Ziemi Choszczeńskiej Infinitum im. mjr Henryka Sucharskiego, drugie miejsce zajął patrol 8 SDH "Paradrop" ze Strzelec Kraj., trzecie miejsce ex aeqo zajęły patrole "Puszcza" z Drezdenka i "Szyszkojady" z Dobiegniewa. Zwycięzcom gratulujemy.  Wieczorne ognisko też zapadnie na długo w pamięci. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w organizację rajdu.  ZAPRASZAMY ZA ROK.

     • Święto Pieczonego Ziemniaka

      10.10.2022

      W piątek 7 października klasa 1a i 1b uczestniczyły w obchodach Święta Pieczonego Ziemniaka. Dzieci poznały bajkę o ziemniaku, brały udział w zawodach sportowych i z wielkim zapałem piekły kiełbaski przy ognisku. Była też degustacja pieczonych ziemniaków. Pogoda nam dopisała, dzieci zadowolone wróciły do szkoły.

                                                                        Wychowawcy klas Aleksandra Czechowicz, Grażyna Chlebicka

     • Program Laboratoria Przyszłości

      04.10.2022

      W Szkole  Podstawowej  realizowany  jest rządowy program Labolatoria Przyszłości. W ramach programu zakupiono sprzęt i artykuły gospodarstwa domowego na potrzeby zorganizowania pracowni kulinarnej. Z zakupionego sprzętu  systematycznie korzystają  uczniowie działający w kole gastronomicznym .Zajęcia odbywają się raz w tygodniu. Ich celem jest zainteresowanie uczniów  kulinariami oraz motywowanie do możliwie największej  samodzielności w zakresie przygotowywania posiłków i ich spożywania.

     • Wybory do prezydium Samorządu Uczniowskiego klas IV -VI

      01.10.2022

      23 września  przeprowadzone zostały w naszej szkole wybory do prezydium Samorządu Uczniowskiego. Poprzedzone były kampanią wyborczą, w trakcie której kandydaci prezentowali swoje programy. Uprawnieni do głosowania byli wszyscy uczniowie szkoły. Wzięło w nim udział 161 uczniów wybierających swoich przedstawicieli spośród 3 kandydatów. Wśród wszystkich głosów oddanych 6 było nieważnych. Opiekunowie SU: Marta Kozłowska i Marzena Korzeniewska-Antropik czuwały nad prawidłowym przebiegiem głosowania i po jego zakończeniu dokonały obliczeń głosów.

      Zgodnie z Regulaminem w skład prezydium Samorządu Uczniowskiego weszły wszystkie kandydatki        i według  największej liczby głosów otrzymały przydział funkcji w roku szkolnym 2022/2023:

      1.Katarzyna Lamprycht klasa VIb 68 głosów

      PRZEWODNICZĄCY SU

      2.Klaudia Tworek klasa VI a  47 głosów

      ZASTĘPCA PRZEWODNICZĄCEGO

      3.Julia Szczerbicka klasa VI a 40 głosów

       SEKRETARZ

      GRATULUJEMY!! 

      Opiekunowie SU :

      Marta  Kozłowska

      Marzena Korzeniewska- Antropik

     • Mogliśmy mieć młodą kuropatwę w dłoni

      26.09.2022

      Doświadczyli tego uczniowie klasy IV c oraz grupka harcerzy z naszej szkoły podczas lekcji terenowej z przyrody, na którą zostaliśmy zaproszeni przez Koło Łowieckie „Ryś „ w Dobiegniewie. Byli z nami również przedstawiciele Koła Miłośników Przyrody „Jarząbek” w Strzelcach Krajeńskich. 23 września 2022 pojechaliśmy busami z myśliwymi do lasu w różne miejsca. Celem zajęć było poznanie mieszkańców lasów i pól, a szczególnie kuropatwy. Jest ich u nas mało z różnych powodów, dlatego myśliwi zwiększają populację wpuszczając do lasu ptaki z hodowli. Mają one odnaleźć się i rozmnożyć w naturalnym środowisku, początkowo dokarmiane. Mogliśmy w tej akcji uczestniczyć aktywnie i wysłuchać informacji o innych mieszkańcach lasu oraz poznać „muzykę myśliwską”. Na zakończenie pobytu było na Dolince  ognisko integracyjne z bogatym poczęstunkiem dla uczniów przygotowane przez licznych myśliwych. Jeszcze przy cudownej, jesiennej pogodzie to był bardzo udany edukacyjno-rekreacyjny dzień.