• Nasi uczniowie w Warszawie

      26.10.2021

      Dnia 19 października 2021 czworo uczniów Gminnego Zespołu Szkół  w Dobiegniewie uczestniczyło w wycieczce do Warszawy sponsorowanej przez Panią Poseł dr Anitę Kucharską – Dziedzic. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie, którzy wyróżnili się pracą społeczną na rzecz społeczności szkolnej  i  Samorządu Uczniowskiego. Byli to: Martyna Kalinowska z II LO, Rafał Idczak z III LO, Bartosz Mituła z VIII b i Marcin Górski z VIII c.  W programie wyjazdu było zwiedzanie budynku Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej. Obecność w miejscu znanym z telewizji, gdzie zapadają najważniejsze decyzje w naszym państwie zawsze wywiera ogromne wrażenie. Wielkim wydarzeniem była też wizyta w Pałacu Prezydenckim na Krakowskim Przedmieściu, gdzie rezyduje głowa państwa. W tym miejscu prezydent Polski przyjmuje najważniejszych gości zagranicznych. Tu także odbywają się znaczące  wydarzenia  z udziałem obywateli naszego kraju. Kolejnym punktem wyjazdu była obecność przy Grobie Nieznanego Żołnierza na placu Józefa Piłsudskiego. Uczniowie zobaczyli wartę honorową w miejscu, gdzie odbywają się szczególne uroczystości państwowe. Podsumowaniem wyjazdu było spojrzenie na stolicę  z platformy widokowej na szczycie Pałacu Kultury i Nauki w centrum Warszawy. Wycieczka była bardzo owocna i wyczerpująca. Warto było zobaczyć te miejsca.

     • Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

      26.10.2021

      Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia to akcja edukacyjna, której celem jest propagowanie zabawowej formy uczenia się matematyki. Odbywa się każdego roku w pierwszy piątek października.  W tym roku przypadał on 1 października, a realizacja przebiegła pod hasłem  „Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają”. Z tej okazji w naszej szkole sprawdzaliśmy ,,tabliczkową wiedzę” w niecodzienny sposób - podczas krótkich egzaminów z tabliczki mnożenia. Udział w tej akcji brali uczniowie klas 3 - 6 oraz nauczyciele. W każdej z klas nauczyciel wraz z uczennicami rozdał do wykonania działania i kontrolował czas ich obliczeń. Po napisaniu egzaminu dalsza część tego wyjątkowego dnia była realizowana w bibliotece szkolnej, gdzie uczniowie sprawdzali wiedzę swoich kolegów i koleżanek. Osoby, które rozwiązały wszystkie działania poprawnie, otrzymały certyfikat Eksperta Tabliczki Mnożenia. W naszej szkole tytuł eksperta otrzymało 56 uczniów na 222 egzaminowanych. Obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia wzbudziły w uczniach wiele pozytywnych emocji, wzbudziły chęć zdrowej rywalizacji.

     • Przedstawiciele naszej szkoły w Młodzieżowej Radzie Powiatu Strzelecko-Drezdeneckiego

      26.10.2021

      20 września wybraliśmy przedstawicieli naszej szkoły do Młodzieżowej Rady Powiatu Strzelecko-Drezdeneckiego. Wybory odbyły się wśród uczniów szkoły ponadpodstawowej, gdyż działalność Rady opiera się na współpracy właśnie między tego typu placówkami. Reprezentantami GZS zostali Martyna Kalinowska z klasy 2 LO I Rafał Idczak z 3LO. MRP od razu zaczęła działać bardzo aktywnie. Odbyła już dwie sesje, w tym jedną wyjazdową.

      Na pierwszym spotkaniu w budynku Starostwa Powiatowego w Strzelcach Kraj. wybrano Prezydium oraz opracowano plan pracy do końca tego roku kalendarzowego. Zaplanowano kilka wydarzeń mających na celu integrację młodzieży licealnej naszego powiatu.

      11 października Rada odwiedziła Głusko. Celem wyjazdu była nie tylko integracja, ale przede wszystkim poznawanie terenów naszego powiatu. Członkowie Rady spotkali się z przedstawicielami Nadleśnictwa, zapoznani zostali z prezentacją dotyczącą pracy leśników oraz zasobów Drawieńskiego Parku Narodowego. Następnie odbyli dwugodzinną wycieczkę po ciekawych zakątkach Parku, która zakończyła się biesiadowaniem przy ognisku. Podczas spotkania w Głusku odbyła się także druga sesja Rady. Podjęto na niej uchwałę dotyczącą organizacji konkursu plastycznego związanego ze Świętem Niepodległości, skierowanego do młodzieży szkół ponadpodstawowych naszego powiatu.

      Kolejne spotkanie Rady odbyło się 18 października w dobiegniewskim DPS-ie. Młodzież poznawała życie mieszkańców ośrodka, kształtując w sobie wrażliwość i empatię. Spotkanie miało także charakter wolontariatu - z pewnością ta wizyta Rady w Domu Pomocy nie była ostatnią.

       

       

     • Podziękowanie dla Darczyńcy

      19.10.2021

      Pragniemy wyrazić głęboką wdzięczność za zakup na rzecz naszej  grupy przedszkolnej  „0b”  klocków edukacyjnych, pięknych zabawek i kolorowych pojemników. Zakupy   będą cieszyć, bawić i uczyć naszych wychowanków.

      Życzymy sukcesów w życiu osobistym i zawodowym.

                                                                   Wychowawczynie            

                                                             Maria Bakowicz  Iwona Tajak

     • Wycieczka do Poznania

      19.10.2021

      W czwartek 30 września 2021 r. klasy I i II BS oraz III LO wraz z opiekunami - Panem J. Pawelskim, M. Wichrem oraz L. Wieczorem udały się na wycieczkę do Poznania. Jej celem było podjęcie działań na rzecz nauczania historii oraz poznawania polskiej kultury, w tym osiągnięć duchowych i materialnych. Naszą wizytę w Poznaniu rozpoczęliśmy od zwiedzania stolicy Wielkopolski, następnie udaliśmy się do Multikina 51 na melodramat wojenny pt. „Wyszyński – zemsta i przebaczenie”. Film to historia fabularna, która opowiada o nieznanych dotąd losach ks. kard. Stefana Wyszyńskiego - porucznika, który w czasie Powstania Warszawskiego był kapelanem Armii Krajowej oraz tajnego szpitala powstańczego w Puszczy Kampinoskiej. Po seansie przyszedł czas na zwiedzanie Avenidy, gdzie w ramach integracji udaliśmy się na wspólne zakupy i degustację lokalnych produktów. Po wyczerpującym dniu spędzonym w Poznaniu, w dobrych humorach i zadowoleni, wróciliśmy do Dobiegniewa.

     • Święto Pieczonego Ziemniaka

      13.10.2021

      W słoneczny poranek 1 października br. oddziały przedszkolne „0a” i „0b”wzięły udział w obchodach Święta Pieczonego Ziemniaka.

      Najpierw dzieci zapoznały się bajką o historii ziemniaka, następnie ruszyły do pląsów, wesołych zabaw i zmagań sportowych. Pobyt na świeżym powietrzu pobudził  wszystkim apetyt i  nadszedł czas na degustację pieczonych nad ogniskiem kiełbasek. Obchody tego święta stanowiły doskonałą okazję do spędzania czasu na świeżym powietrzu oraz integrację naszych grup.

      Bardzo dziękujemy rodzicom za pomoc w organizacji ogniska i wspólną zabawę.

     • Wyjazd na powitanie roku szkolnego 2021/2022

      03.10.2021

      Nasi uczniowie z powodu trwającej od dłuższego czasu pandemii są bardzo spragnieni wyjazdów grupowych. Jako organizatorzy przygotowujący wycieczkę, widzieliśmy wielką radość tych, którzy zostali zapisani na listę uczestników. Nikomu nie przeszkadzało, że  trzeba będzie zachować pewien reżim sanitarny i nie pojedzie cała klasa, a tylko kilka osób z każdego oddziału.

      Wyjazd do  Muzeum Puszczy Drawskiej i Noteckiej w Drezdenku odbył się 29 września 2021r. Byliśmy też w  Pławinie, gdzie w gospodarstwie  rolnym Pana Leszka Glezera hodowane są jelenie. Jest to jedna z największych takich hodowli w Europie. W wycieczce tradycyjnie uczestniczyli uczniowie wyróżniający się w zbiórce kasztanów oraz uczęszczający na zajęcia rewalidacyjne. Cel wyjazdu jest każdego roku podobny – poznawanie naszego regionu pod kątem atrakcji przyrodniczych.  I udało się! Dzieci były zachwycone możliwością podziwiania z  bliska zwierząt i w muzeum, i na powietrzu  oraz ich ilością.  Nawet jeśli jeżdżą do Drezdenka i okolic z rodzicami, to miejsca te nie były im znane. Drezdenecki muzealny obiekt posiada  zmienioną i wzbogaconą ekspozycję przyrodniczą oraz dział regionalny, a nawet wystawę prac plastycznych z ostatniego miejscowego pleneru. W Pławinie stada jeleni /po około 150 sztuk każde/ mocno przykuwały uwagę dzieci. W trakcie pobytu  w ptaszarni wszyscy chcieli nazbierać sobie  strusich piór.

      Już na wycieczce niektórzy uczniowie  przed muzeum zbierali kasztany na następny wyjazd. Zauważyliśmy, że kasztanowce w Drezdenku są piękne, duże i zdrowe. Jak dowiedzieliśmy się od Pani Dyrektor - zostały  skutecznie zaszczepione przeciwko szkodnikowi o nazwie szrotówek  kasztanowcowiaczek i stąd ta ich wyjątkowa okazałość.