• "Trzymaj Formę bez uzależnień".

      31.05.2023

      30.05.2023r w Drezdenku odbyła się Powiatowa Olimpiada Wiedzy o Zdrowiu pod hasłem "Trzymaj Formę bez uzależnień". Szkołę GZS w Dobiegniewie reprezentowały uczennice klasy 5a Zuzanna Galina i Julia Paczesna. Celem olimpiady było wyrobienie odpowiedzialności za zdrowie swoje i innych. Podczas olimpiady dopisywała dobra zabawa poprzez aktywność fizyczną i zdrową rywalizację. Dziewczęta wróciły z dyplomem i wieloma nagrodami dla szkoły. 

      Gratulujemy uczennicom i ich nauczycielce Pani Agnieszce Jacków.

     • Spotkania z funkcjonariuszem Policji

      22.05.2023

      Spotkania z funkcjonariuszem Policji w kl. 4-7 na temat bezpiecznego korzystania z mediów społecznościowych, cyberprzemocy, umieszczania różnorodnych treści na stronach internetowych bez zgody osób przedstawianych i ich konsekwencjach

       

      Internet jest już niemal nieodłączną częścią naszej codzienności, dlatego trzeba umiejętnie poruszać się w nim. Na temat bezpiecznego korzystania z mediów społecznościowych, cyberprzemocy, umieszczania różnorodnych treści na stronach internetowych bez zgody osób przedstawianych i ich konsekwencjach rozmawiał dzisiaj (22.05.2023r.) z młodzieżą Pan Zbigniew Ignasiak, Kierownik Posterunku Policji w Dobiegniewie. Uczniowie klas od IV-VII zostali wyposażeni w kolejną praktyczną wiedzę, mieli też przestrzeń na zadawanie pytań i niektórzy z tego skorzystali.

      Młodzieży życzymy praktycznej mądrości w sieci, a Policji  dziękujemy za współpracę.

      Ewa Ciesielska

     • "Nie odpalaj nowej fajki, wrzuć palenie miedzy bajki"

      22.05.2023

      Współpraca z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Drezdenku, obrodziła ciekawą twórczością. Inspiracją do tworzenia prac był ogłoszony konkurs na zakładkę do książki, dotyczący profilaktyki palenia e-papierosów. Zorganizowany był przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Gorzowie Wlkp., w ramach kampanii edukacyjnej "Nie odpalaj nowej fajki, wrzuć palenie miedzy bajki". Przygotowałam z uczniami gazetkę tematyczną w holu szkolnym o tej samej tematyce, która budziła zaciekawienie i temat do rozmów. Młodzież, pod nadzorem nauczycieli, wykonała ciekawe prace. Chciałabym w tym miejscu podziękować wszystkim zaangażowanym uczniom klas od V-VIII oraz koleżankom, które pomogły mi, jako koordynatorowi, zrealizować konkurs. Są to Panie: I.Dobrowolska, E.Dudyk, J.Serafin i M.Walczewska. Na tę chwilę możemy pochwalić się zdolnościami artystycznymi uczniów, którzy wykonali prace, a było ich 34. Zawierają one ciekawe, pouczające treści oraz interesującą grafikę, która nie wymaga komentarza. Kiedy już pojawią się wyniki, pośpieszymy z ich obwieszczeniem.

       

      Ewa Ciesielska

     • Turniej Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

      21.05.2023

      W dniu 18 maja 2023 r. w SP nr 13 w Gorzowie Wlkp. odbył się finał wojewódzki Lubuskiego Konkursu Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Do współzawodnictwa stanęło 44 najlepszych uczniów z województwa lubuskiego w kategorii szkół podstawowych.

      Konkurs składał się z 4 konkurencji. Każdy z uczestników rozwiązywał test wiedzy o ruchu drogowym, następnie każdy musiał udzielić pierwszej pomocy przedmedycznej, a na koniec wykazać się techniką jazdy na rowerze oraz umiejętnościami jazdy po miasteczku ruchu drogowego.

      Finaliści zmagań otrzymali dyplomy i nagrody. Nagrody rzeczowe zostały ufundowane przez Lubuskie Kuratorium Oświaty, WORD oraz samorządy terytorialne.

      Naszą szkołę reprezentowała Weronika Sikorska z klasy VIII a, która uzyskała tytuł finalisty.

     • XXIII Powiatowy Turniej „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”

      21.05.2023

      Dnia 26.04.2023 r. Szkoła Podstawowa nr 1 w Strzelcach Krajeńskich była gospodarzem XXIII Powiatowego Turnieju Piłki Nożnej „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. Nasza szkoła wzięła udział w kategorii wiekowej U 12. Reprezentanci  to: Maja Aleksandrowicz, Zofia Chrostowska, Liliana Jacków, Nikola Janowska, Adrianna Kaczmarek, Hanna Łoś, Julia Paczesna, Zuzanna Siwek,  Oliwia Szymańczak, Oliwia Wójtowicz (grupa dziewcząt) oraz Jakub Gawart, Błażej Grajek, Daniil Hryszczenko, Gabriel Kosowski, Szymon Kozerski, Nataniel Krygier, Dorian Wolarek, Wojciech Wróblewski (grupa chłopców). Zwyciężyli chłopcy ze Strzelec Krajeńskich i dziewczęta z Gościmca. Finał Wojewódzki odbył się w dniach 15-16.05.2023 r. w Lubsku. Uczestniczyliśmy w największym turnieju piłkarskim w Europie. Gratulujemy udziału naszym  drużynom, które otrzymały okolicznościowe medale i dyplomy!

     • Co słychać w oddziale przedszkolnym?

      21.05.2023

      Wiosna to bardzo pracowity czas. W zerówce także nie zabrakło dni pełnych wrażeń.W marcu dzieci razem z wychowawcami wybrały się na wycieczkę do Filharmonii w Gorzowie Wielkopolskim na spektakl muzyczny pt. ,,Wiedeń się bawi- Akademia Muzyki. 31 marca nasz oddział przedszkolny odwiedzili funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei, dzięki którym dzieci dowiedziały się, jak zachowywać bezpieczeństwo w pobliżu torów, peronów oraz przejazdów kolejowych. Zapoznały się również ze sprzętem, którym dysponują funkcjonariusze SOK.W kwietniu obchodziliśmy Święta Wielkanocne. Pysznego śniadania, na którym królowały jajka, nie zabrakło również w zerówce. Po świętach oddział przedszkolny zrealizował kolejne zajęcia kulinarne - tym razem dzieci przygotowały doskonałą pizzę.Dzięki uprzejmości pracującej w naszej szkole pielęgniarki, mogły zapoznać się z zasadami udzielenia pierwszej pomocy. Na spotkaniu poza teorią odbyły się także zajęcia praktyczne. Przedszkolaki wiosną nie tylko zamieniły się w kucharzy, ale również w ogrodników. Posadziliśmy kwiaty, które przepięknie zakwitły i zdobią parapety w salach. Z okazji Dnia Strażaka dzieci odwiedziły OSP w Dobiegniewie. Dzięki temu miały okazję zobaczyć, jak wygląda praca strażaka oraz zapoznać się ze sprzętem, w który wyposażone są wozy strażackie. Wizyta w remizie zakończyła się gaszeniem niewidzialnego pożaru.11 i 12 maja nasza szkoła gościła Kino Sferyczne. Przedszkolaki zostały zamknięte w kopule i odleciały w kosmos.

     • Klasy szóste w Toruniu

      18.05.2023

      W dniach 15-16 maja uczniowie klas VI uczestniczyli w dwudniowej wycieczce autokarowej do Torunia.

      Toruń przywitał nas deszczową aurą. Wizytę w mieście rozpoczęliśmy od spaceru po Starym Mieście, podczas którego przewodnik przytaczał ciekawe legendy i opowieści dotyczące zabytków. Kolejnym punktem naszej wycieczki była wizyta w Domu Legend. Miejsce to pozwoliło uczniom przenieść się w świat magicznych opowieści o mieście i jego historii.  Podczas naszego pobytu nie mogło zabraknąć wspólnego zdjęcia przy pomniku Mikołaja Kopernika oraz czasu na zakup pamiątek.

      Pierwszy dzień zakończyliśmy wizytą w Piernikarni, gdzie podczas warsztatów uczniowie wykonali pyszne pierniki i zapoznali się z tajnikami ich wykonania oraz historią tychże słodkości.

      Po tylu atrakcjach przyszedł czas na posiłek i zakwaterowanie w hotelu.

      Drugi dzień zwiedzania zaczął się od wizyty w toruńskim Planetarium.  Z „głowami w gwiazdach”  mogliśmy obejrzeć „gwiezdny spektakl” pt. „Cudowna podróż”.

      Ostatnim punktem programu była wizyta w Centrum Nowoczesności –Młynie Wiedzy.  To bardzo nowoczesne, interaktywne centrum zaoferowało  zwiedzającym bogatą ofertę z różnych dziedzin nauki: fizyki, chemii, biologii, geografii. Uczniowie poprzez zabawę, badania i doświadczenia poznawali tajniki wiedzy, np.: działanie wodnego młyna, kapsuły galaktycznej, czy możliwości wykorzystania podczerwieni. 

      Czas szybko płynął..... i już była pora wracać do domu. Zapamiętamy te wspólnie spędzone chwile na długo, a Toruń na pewno jeszcze kiedyś odwiedzimy.

     • NASZA MŁODZIEŻ NIE TYLKO DO TAŃCA, ALE I RÓŻAŃCA.

      18.05.2023

      Przegląd Półrocza:  Konkursy, Pielgrzymka i Duch Wspólnoty

       

      Pragniemy podzielić się z Wami przeglądem wydarzeń, które miały miejsce w ciągu ostatnich miesięcy w naszej szkole przy ulicy Poznańskiej. Był to niezwykle ekscytujący czas, pełen wyzwań, osiągnięć i duchowej refleksji. Przygotujcie się na podróż przez niektóre wydarzenia, których organizatorem była Pani Aleksandra Ostapczuk.

       

      Diecezjalny Konkurs Wiedzy Biblijnej Młody Biblista

      Uczniowie naszej szkoły już po raz szósty mieli okazję wykazać się wiedzą na temat Pisma Świętego.

      Po eliminacjach szkolnych, rejonowych, a później  diecezjalnych w Gościkowie-Paradyżu, Maria Jaworowska i Konrad Kołodziejczyk z klasy 7a otrzymali tytuł FINALISTY KONKURSU.  

       

      Konkurs  “Najładniejsze Jajko Wielkanocne”

      Rozwijamy każdy talent - tym razem przed świętami wielkanocnymi młodzież  z klas 7 i 8  miała okazję pochwalić się swoim talentem artystycznym. Komisja składająca się z Pani Sylwii Wróblewskiej - Bekały i Aleksandry Ostapczuk wyłoniła zwycięzców konkursu. I miejsce zajęła  Wanessa Madej z klasy 8b, II miejsce Amelia i Anastazja Leśniak z klasy 7a, III miejsce Barbara Patora z klasy 7a, wyróżnienie otrzymała Karolina Chilczuk z klasy 8c.

       

      Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej

      W trakcie tego semestru uczniowie z liceum i szkoły branżowej I stopnia mieli możliwość wzięcia udziału w Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy Biblijnej.To wydarzenie przyciąga wielu uczestników z całego kraju. Po eliminacjach szkolnych, na etap diecezjalny do Zielonej Góry pojechali Hanna Szeremet z kl.1LO, Paweł Mazelan z kl. 1LO i Mateusz Pindel z kl. 4LO. Każdy z nich miał okazję poszerzyć swoje horyzonty w zakresie biblijnej mądrości. Mateusz Pindel zajął 2 miejsce, tym samym będzie reprezentował naszą szkołę w finale konkursu 5-6 czerwca w Niepokalanowie.

       

      Pielgrzymka Maturzystów do Częstochowy

      15-16.04 młodzież  z liceum wraz z opiekunami - nauczycielem religii Panią Aleksandrą Ostapczuk i wychowawcą klasy 4LO  Panem Janem Pawelskim wyruszyli na pielgrzymkę do Częstochowy, aby odwiedzić Sanktuarium Matki Bożej Jasnogórskiej. Był to czas intensywnych modlitw, refleksji i okazja do wzmocnienia więzi między uczniami. Podczas tej wyjątkowej podróży nasi maturzyści otrzymali duchową siłę i pokrzepienie na czas zmagań egzaminacyjnych.

       

      Pierwszy Konkurs wiedzy o Biskupie Stanisławie Stefanku w Kolsku.

      To półrocze przyniosło nam również nowe wyzwanie w postaci Pierwszego Konkursu wiedzy o Biskupie Stanisławie Stefanku. Ten konkurs miał na celu uhonorowanie i upamiętnienie wkładu Biskupa w rozwój duchowy wspólnoty. Uczennice z klasy 8a Zuzanna Piekarska, Martyna Sokołowska, Patrycja Krygler i Aleksandra Szczerbicka zaprezentowały swoją wiedzę na temat życia i dokonań Biskupa, ukazując tym samym swoją świadomość historyczną i szacunek dla duszpasterskiego dziedzictwa.

       

      Tydzień Biblijny 23.04- 29.04.02023

      Nasza szkoła przyłączyła się do XV Ogólnopolskiego Tygodnia Biblijnego. Młodzież na lekcji religii czytała Ewangelię wg św. Jana, a następnie  wykonywała  pracę plastyczną lub Lapbooka ,,Moje ulubione fragmenty z Biblii”. Odbył się też  mini konkurs klasowy z wiedzy, który wygrała klasa 3 LO.

       

      Konkurs wiedzy, plastyczny i literacki “Wiara, nadzieja, pokój - Benedykt XVI”

      12 maja przeprowadzony został etap szkolny konkursu ,,Wiara, nadzieja, pokój - Benedykt XVI”. I miejsce zajęła Zuzanna Kubaja z kl. 2 LO , II miejsce Błażej Krygier z kl. 1 LO, a III miejsce Klaudia Kowalczyk z kl. 1SB i Konrad Kołodziejczyk z kl. 7a. Te osoby będą reprezentować naszą szkołę na dalszym etapie 2 czerwca w Zielonej Górze. Na konkurs plastyczny zostały wysłane prace uczennic z klasy 8b Wanessy Madej i Zuzanny Wypchło, a na literacki uczennicy z kl. 2 LO Hanny Pierzakowskiej. Jest to konkurs, który ma na celu rozwijanie wartości duchowych oraz promowanie zrozumienia i tolerancji wśród uczniów. Każdy uczestnik będzie miał okazję podzielić się swoimi refleksjami i zdobyć nie tylko nagrody, ale również głębsze zrozumienie wiary, nadziei, pokoju i miłości.

       

      Wszystkim uczniom dziękujemy,  serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w kolejnych eliminacjach!!!

       

     • Klasy piąte w Wesołej Stodole

      16.05.2023

      15.05 klasy piąte wraz z opiekunami p. E. Grzankowską. B. Hojniak, M. Walczewską i A. Fulko wyjechały do rancha WESOŁA STODOŁA w Starym Klukomiu. Uczniowie mieli niepowtarzalną okazję zabaczyć osiołki Poitou, kuce, króliczki, pawie, świnki wietnamskie, kangury Walabia, daniele a nawet nakarmić alpaki. Nie zabrakło też atrakcji w postaci dmuchanych zamków, basenu z kulkami. Dzieci z ochotą skorzystały z oferty gastronomicznej oferowanej przez ośrodek oraz piekły kiełbaski przy ognisku.

      Zabawa była przednia.

     • Zawody o tytuł Mistrza Powiatu w piłce nożnej dziewcząt i chłopców zostały rozegrane.

      15.05.2023

      8 maja 2023 r. na Stadionie Miejskim w Dobiegniewie rozegrano Powiatowy Turniej Piłki Nożnej Dziewcząt i Chłopców w ramach Lubuskiej Olimpiady Młodzieży w kategorii-  Igrzyska Młodzieży Szkolnej (klasy 7 i 8).

      Hurrraaaaa, udało się!!! Tytuł obroniony.

      Nasze dzielne chłopaki po raz drugi z rzędu zajęli  I miejsce w Mistrzostwach Powiatu w Piłce Nożnej Chłopców. Jesteście najlepsi !

      Chłopcy – miejsca:

      GZS Dobiegniew

      SP 2 Drezdenko

      SP 1 Strzelce Kraj.

      SP 1 Drezdenko

      SP Bobrówko

      Skład drużyny chłopców: Aleksy Czarnuszko, Michał Staszak, Kacper Ciuksza, Igor Mączka, Dawid Pomostowski, Kacper Jeziorski, Szymon Fordon, Antoni Galina, Norbert Łojko. Opiekun: Franciszek Filas.

      Nasze dzielne dziewczyny również zostały Mistrzyniami Powiatu w Piłce Nożnej pokonując  drużynę dziewcząt ze Szkoły Podstawowej w Bobrówku.

      Skład drużyny dziewcząt: Julia Łoś, Daria Jerzyńska, Emilia Łątka, Wanessa Madej, Roksana Bolonek, Chilczuk Karolina, Juszczak Maja, Zuzanna Wodzisławska. Opiekun: Barbara Grzebyk

      Dziękujemy naszym rywalkom i rywalom za wspaniałą grę.

       

       

     • Mistrzostwa Powiatu w Trójboju i Czwórboju Lekkoatletycznym w Dobiegniewie

      15.05.2023

      Dnia 12.05.2023 r. na Stadionie Miejskimi w Dobiegniewie odbyły się zawody lekkoatletyczne rozegrane w ramach Lubuskiej Olimpiady Młodzieży w kategorii Dzieci Starsze - Trójbój Lekkoatletyczny Dziewcząt i Chłopców oraz Igrzyska Dzieci - Czwórbój Lekkoatletyczny Dziewcząt  i Chłopców. W mistrzostwach brało udział 20 zespołów z 7 szkół podstawowych  powiatu strzelecko – drezdeneckiego.

      Trójbój lekkoatletyczny, to zawody rozgrywane dla czwartoklasistów i młodszych uczniów szkół podstawowych składający się z trzech konkurencji – bieg na 60 m, skok w dal i rzut piłeczką palantową. Reprezentacje szkół tworzy  5 zawodniczek lub 5 zawodników. Na wynik drużyny składają się punkty uzyskane przez 4 najlepsze dziewczęta i 4 najlepszych chłopców po trzech konkurencjach.

      Czwórbój lekkoatletyczny to dyscyplina, która wymaga od zawodników wszechstronnych umiejętności, ponieważ składa się z czterech konkurencji: biegu na 60 metrów, skoku w dal, rzutu piłeczką palantową i biegu na 600 metrów dziewczęta i 1000 metrów chłopcy.                                   Drużyna składa się z  6 zawodniczek lub 6 zawodników. Wynik drużyny, to suma punktów 5 najlepszych zawodników uzyskanych w 4 konkurencjach.

      Zawody zakończyły się dla reprezentacji Dobiegniewa bardzo pomyślnie, ponieważ reprezentacja naszej szkoły zajęła I miejsce w trójboju dziewcząt oraz chłopców i I miejsce w czwórboju dziewcząt oraz chłopców zdobywając mistrzostwo powiatu!

      Wszyscy są bardzo zadowoleni z wyników jakie uzyskali, to bardzo duży sukces dla naszych najmłodszych lekkoatletów.

      Wyniki klasyfikacji generalnej w Trójboju Lekkoatletycznym Dziewcząt

      1. SP Dobiegniew - 585 pkt
      2. SP 2 Drezdenko - 554 pkt
      3. SP 1 Drezdenko -  518 pkt
      4. SP Bobrówko - 517 pkt
      5. SP 3 Drezdenko - 503 pkt

      Wyniki klasyfikacji generalnej w Trójboju Lekkoatletycznym Chłopców

      1. SP Dobiegniew - 502 pkt
      2. SP 3 Drezdenko - 499 pkt
      3. SP 2 Strzelce Kraj. - 476 pkt
      4. SP 2 Drezdenko - 455 pkt
      5. SP 1 Drezdenko - 414pkt
      6. SP Bobrówko - 277 pkt

      Wyniki klasyfikacji generalnej w Czwórboju Lekkoatletycznym Dziewcząt

      1. SP Dobiegniew - 1013 pkt
      2. SP 2 Strzelce Kraj. - 789 pkt
      3. SP 1 Drezdenko  -733 pkt
      4. SP 1 Strzelce Kraj. - 486 pkt

      Wyniki klasyfikacji generalnej w Czwórboju Lekkoatletycznym Chłopców

      1. SP Dobiegniew - 1046 pkt
      2. SP 2 Strzelce Kraj. - 744 pkt
      3. SP Trzebicz - 686 pkt
      4. SP 2 Drezdenko - 529 pkt
      5. SP Bobrówko - 520 pkt

      Zawody były częścią projektu realizowanego przez Uczniowski Klub Sportowy ,,Dobiesław” działający przy Gminnym Zespole Szkół w Dobiegniewie w ramach projektu ,,Poprzez sport i rekreację do integracji” współfinansowany przez Gminę Dobiegniew. Dziękujemy Pani Burmistrz za wsparcie finansowe i umożliwienie organizacji tak udanej imprezy sportowej.

      W organizację zawodów zaangażowali się nauczyciele wychowania fizycznego, a w szczególności Barbara Grzebyk,  Franciszek Filas, Jakub Oberda i Dariusz Majowicz.

      Dziękujemy i życzymy dalszych sukcesów na Finałach Wojewódzkich w Międzyrzeczu.

       

     • Pożegnanie Naszych Maturzystów 

      14.05.2023

      Dzień wzruszeń, emocji i łez. Absolwenci byli żegnani przez społeczność szkolną, rodziców i zaproszonych gości - Panią Burmistrz Sylwię Łaźniewską, Przewodniczącego Rady Miejskiej Pana Marka Kowalczyka, Przewodniczącą Rady Rodziców Panią Natalię Burdz i Dyrektorów gminnych jednostek organizacyjnych.

      My, wychowawcy tej niezwykłej klasy, pan Jan Pawelski i pani Sylwia Szachowicz, żegnamy się z nią z wielkim żalem, mając pewność, że będziemy za swoimi uczniami bardzo tęsknić .
      Bardzo dziękujemy Rodzicom Naszych Absolwentów za przybycie i życzymy Wam, abyście Państwo mieli jak najwięcej powodów do dumy ze swoich pociech.
      Absolwentom gratulujemy wysokich średnich, życzymy szczęścia na egzaminie maturalnym (trzymamy kciuki) i dziękujemy Wam za zaangażowanie w życie szkoły. Byliście ważni i trudno sobie wyobrazić, że Was już nie będzie ...
      Pani Elżbiecie Trojanowskiej i jej klasie 2 LO należą się szczególne podziękowania za organizację tej uroczystości.
      Dziękujemy Pani Burmistrz Sylwii Łaźniewskiej za wsparcie, Radzie Rodziców za owocną współpracę, a Naszym Absolwentom za wspólne lata. To była wielka przyjemność móc patrzeć, jak dorastacie.

       

     • Konkurs matematyczny Złota Żaba 2023

      14.05.2023

      W lutym 2023r. w naszej szkole odbył się szkolny etap XXX konkursu matematycznego Złota Żaba. Do II etapu konkursu zakwalifikowała się uczennica klasy 8b Dorota Michalak. II etap konkursu odbył się 4.03.2023r w Swarzędzu, w którym Dorota otrzymała wyróżnienie i została zaproszona do udziału w uroczystości  ogłoszenia wyników oraz wręczenia nagród i wyróżnień w dniu 22.04.2023r.

      Opiekun uczennicy: nauczyciel matematyki Jan Pawelski

    • Międzynarodowy Konkurs Kangur Matematyczny
     • Międzynarodowy Konkurs Kangur Matematyczny

      11.05.2023

      16 marca w naszej szkole odbył się konkurs Kangur Matematyczny. Udział wzięło 54 uczniów od klasy II SP do klasy IV LO.

      Uczniowie kasy II SP rywalizowali w kategorii ŻACZEK - wyróżnienie otrzymał uczeń klasy II B Wojciech Urszulak.

      Klasy V i VI w kategorii BENIAMIN - wyróżnienie otrzymali: Michał Duda kl. VA, Justyna Stempel VC, Michał Zając VIB i Grzegorz Kopacewicz VIB.

      W kategorii KADET dla klasy VII i VIII wyróżnienie otrzymał Yatsenko Tymofii kl. VIIA.

      W kategorii STUDENT wyróżnienie otrzymał uczeń klasy IV LO Mateusz Pindel.

      Szkolny koordynator konkursu

      M. Walczewska

     • Co w trawie piszczy?

      11.05.2023

      Uczniowie z kółka matematyczno- przyrodniczego już to wiedzą. 9 maja dzieci z kl.2a wyposażone w lupy wybrały się na spacer z p. Magdaleną Szczypkowską. Zadaniem dzieci było odnalezienie owadów z przygotowanej dla nich listy. Zadanie poszło im wspaniale, o czym można się przekonać, oglądając relację z tego spaceru.

     • Wiosna w klasie 2a

      11.05.2023

      Nadeszła wiosna, a wraz z nią sezon na prace ogrodowe, m.in. na sianie i sadzenie kwiatów. Czy można wykonywać prace ogrodowe w sali lekcyjnej? Można !Przekonali się o tym uczniowie klasy 2a, którzy pod okiem wychowawcy Magdaleny Szczypkowskiej samodzielnie sadzili kwiaty. Mali ogrodnicy w pocie czoła wyciągali sadzonki i napełniali doniczki ziemią. Bardzo ostrożnie i z ogromną dbałością traktowali swoje kwiaty. Wszystkie dzieci spisały się na medal!

     • Kwietniowy Dzień Ziemi 2023 trwa nawet w maju

      10.05.2023

      Tegoroczne obchody Dnia Ziemi są kontynuacją wieloletnich działań edukacyjnych na rzecz naszej planety. Każdego roku częściowo różnią się zadaniami, działaniami i efektami.

       Tym razem zaplanowaliśmy na godziny wychowawcze  tzw. „powtórkę z recyklingu” oraz działania związane ze zwiększaniem świadomości wpływu plastiku na środowisko, w tym ludzkie zdrowie. Dopełnieniem była gazetka o szkodliwości hałasu dla słuchu, jego wpływu na brak koncentracji i zdrowie. Wszystkie  te działania realizowaliśmy w ramach  Międzynarodowego  Dnia  Świadomości Zagrożenia Hałasem.

      Kolejny raz ogłoszona została też zbiórka zużytego sprzętu pod hasłem „Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci”. Akcja będzie trwała do końca maja.

      9 maja 2023 uczniowie klas młodszych wyróżniający  się w zbiórce kasztanów mieli zorganizowaną wycieczkę przyrodniczą do Rancza Wesołej Stodoły  w Starym Klukomiu. Licznym atrakcjom nie było końca. Szczególne wrażenie na uczniach zrobiły nietypowe dla naszego terenu zwierzęta np. białe kangury, jelenie albinosy, osiołki, kucyki, świnki wietnamskie, alpaki i inne.  Wycieczka oprócz przyrodniczych walorów edukacyjnych była dla uczniów okazją do przebywania na świeżym powietrzu i ruchu w miłym otoczeniu.

      Helena Niedziałkowska

     • 1DDHiZ w harcerskim działaniu

      10.05.2023

      Po raz 11 w styczniu odbył się  Rajd Pamięci Ewakuacji Oflagu II C Woldenberg. Tradycyjnie wyruszył z nami patrol z Urzędu Miejskiego w Dobiegniewie oraz synowie Woldenberczyków. Relacja z tego zdarzenia ukazała się w TVP Gorzów w programie „Pamięć i tożsamość”.

      Podczas ferii harcerze wyjechali na jednodniową wycieczkę do Poznania. Mieli okazję zwiedzić Historyland, zrobić własnoręcznie czekoladę oraz zjeść tradycyjne poznańskie danie pyry z gzikiem. Nasza drużyna prezentowała się bardzo dobrze, o czym świadczą wpisy na naszej stronie FB. Zuchy pojechały do Gorzowa Wlkp., gdzie  obejrzały film „Mumie”, poprawiły kondycję fizyczną w Parku Trampolin i po posiłku w McDonaldzie wróciły pociągiem do Drezdenka.

      22 lutego to święto wszystkich skautów. Nasi harcerze nawiązali listowny kontakt ze skautami z Niemiec i Szwajcarii. W tym dniu, podczas zbiórki, członkowie drużyny zdobyli nowe sprawności i tropy.

      Dobiegniewska Drużyna Harcerska i Zuchowa ma już 12 lat. Urodzinową zbiórkę przełożyliśmy na inny termin, ponieważ chcemy się spotkać w plenerze z harcerzami i harcerkami, którzy wcześniej należeli do naszej drużyny.   

      Wiosenne harce rozpoczęliśmy w ostatni weekend marca uczestnicząc w Złazie Hufca. Nasz patrol zajął 1 miejsce w przedziale drużyn harcerskich. Kwiecień nasze zuchy zakończyły na rajdzie TUPTUŚ. Tegoroczna fabuła to przygody z lampą Alladyna. Chociaż pogoda nas nie rozpieszczała, wszyscy wróciliśmy zadowoleni.

      Tradycyjnie 3.05. pełniliśmy służbę podczas uroczystości gminnych. Obecnie trwają zapisy na kolonię i obóz do Głuchołazów.

     • POWIATOWY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ

      08.05.2023

      28 kwietnia br. na Stadionie Miejskim w Dobiegniewie odbył się Powiatowy Turniej Piłki Nożnej Dziewcząt i Chłopców, Igrzyska Dzieci. Organizatorem  był Gminny Zespół Szkół w Dobiegniewie przy współpracy z Gminnym Zespołem Referatu Sportu i Turystyki. Turniej koordynował Franciszek Filas. Wyniki rozgrywek przedstawiają się następująco :

      Dziewczęta

      1. SP Trzebicz
      2. SP Dobiegniew
      3. SP Strzelce Kraj.

      Chłopcy

      1. SP Dobiegniew
      2. SP Trzebicz
      3. SP Drezdenko 1
      4. SP Strzelce Kraj.
      5. SP Drezdenko 3
      6. SP Drezdenko 2

      Do dalszych rozgrywek z grupy dziewcząt awansowała SP z Trzebicza, a z grupy chłopców SP Dobiegniew i SP Trzebicz.

      Skład drużyny dziewcząt ( trener Dariusz Majowicz):

      Julia Paczesna, Maja Aleksandrowicz, Liliana Jacków, Zofia Chrostowska, Adrianna Kaczmarek, Amelia Łukomska, Lena Górecka, Dorota Rak, Zuzanna Siwek.

      Drużyna chłopców ( trener Jakub Oberda):

      Oleg Wiśniewski, Jakub Sitkiewicz, Grzegorz Kopacewicz, Wiktor Rogalski, Daniil  Hryshchenko, Artur Pasieka,Nikolas Zaremba, Patryk Grzywacz.

      Wszystkim uczestnikom turnieju życzymy dalszych sukcesów sportowych.