• Trzymaj formę

      22.02.2023

      Gminny Zespół Szkół przystąpił do projektu "Trzymaj Formę".  "Trzymaj formę" to inicjatywa promująca zdrowy styl życia o unikalnym dwukierunkowym podejściu: promującym zdrowe odżywianie połączone z regularną aktywnością fizyczną. Pomaga rozwijać zainteresowania uczniów i kształtuje ich prozdrowotne nawyki. Celem programu jest edukacja w zakresie trwałego kształtowania prozdrowotnych nawyków wśród młodzieży szkolnej i ich rodzin poprzez promocję zasad aktywnego stylu życia i zbilansowanej diety, w oparciu o odpowiedzialność indywidualną i wolny wybór jednostki. Program "Trzymaj formę "pomaga rozwijać zainteresowania uczniów i po szerza ich wiedzę o świecie. Realizowany jest metodą projektu, dzięki czemu wykracza poza podstawę programową i programy nauczania szkoły. Program uczy prawidłowego i zbilansowanego sposobu odżywiania się dzieci i młodzieży, ze szczególnym uwzględnieniem odpowiedzialności indywidualnej za zdrowie. Ogólnopolski Program Edukacyjny "Trzymaj Formę" współorganizowany jest przez Główny Inspektorat Sanitarny oraz Polską Federację Producentów Żywności. 

       

     • Roztańczony SKS

      21.02.2023

      W naszej szkole w ramach programu Szkolny Klub Sportowy prowadzone są zajęcia taneczne dla chętnych uczniów. Udział w zajęciach wszechstronnie rozwija organizm młodego człowieka, wzmacnia koordynację i świadomość ciała, wpływa na poprawę samopoczucia i kreatywność wychowanków oraz podnosi samoocenę. Lekkość oraz swoboda z jaką dziewczęta wykonują wszystkie ćwiczenia świadczy jedynie o tym, że kochają to, co robią pomimo ogromu pracy, jaką muszą w to włożyć. Efekty pracy  wszyscy widzimy w postaci występów scenicznych uświetniających szkolne i gminne przedsięwzięcia. Mam nadzieję, że program ten przyczyni się do rozwoju zainteresowań i uzdolnień ruchowo - tanecznych uczennic naszej szkoły, do popularyzacji tańca oraz będzie stanowił ciekawą formą spędzania przez nie czasu wolnego.

       Zajęcia taneczne w szkole  w ramach SKS prowadzi pani Barbara Grzebyk.

      Dziewczęta wystąpiły podczas  Wojewódzkiej Inauguracji Roku Szkolnego,  obchodach Dnia Seniora w Ługach, w Pikniku Bożonarodzeniowym, podczas Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

      „O TAŃCU NIE DA SIĘ PISAĆ […] TANIEC TRZEBA TAŃCZYĆ”  PAULO COELHO

       

     • 100 dni do matury

      20.02.2023

      W sobotę, 28.01.2023 maturzyści Gminnego Zespołu Szkół w Dobiegniewie świętowali symboliczne 100 dni do matury. Uczniowie wraz z nauczycielami oraz zaproszonymi gośćmi wzięli udział w pięknym balu w stylu " Hollywood ", który odbył się w szkolnych murach. Uczniowie pod przewodnictwem Pani Barbary Grzebyk zatańczyli poloneza oraz po raz pierwszy w historii naszej szkoły- walca. Z okolicznościowych przemówień wybrzmiały przede wszystkim słowa podziękowań skierowanych w stronę rodziców, wychowawcy, grona pedagogicznego oraz wszystkich osób, które przyczyniły się do organizacji studniówkowej nocy. Mistrzowie i mistrzynie parkietu nie schodzili z niego bardzo długo. Zabawa trwała do rana!

     • Dzień w masce karnawałowej

      02.02.2023

       W piątek 27 stycznia  Samorząd Uczniowski zorganizował kolejny dzień wolny od pytania. Warunek był łatwy do spełnienia. Należało tego dnia założyć maskę karnawałową- minimum 5 osób z klasy. Uczniowie naszej szkoły nie zawiedli. Kolejny raz pokazali swoją pomysłowość. Takim karnawałowym akcentem zaczynamy ferie zimowe :)

     • II Powiatowy Przegląd Kolęd

      24.02.2023

      W czwartek, 05.01.2023 uczniowie klasy 4 liceum z Zespołu Szkół w Dobiegniewie reprezentowali naszą szkołę podczas II Powiatowego Przeglądu Kolęd w Strzeleckim Ośrodku Kultury. Maturzyści wraz z wychowawcą klasy wystąpili z piosenką „Świeć gwiazdeczko”, przedstawiając jednocześnie krótkie i zarazem bardzo pomysłowe i ciekawe przedstawienie. Uczniowie, jako zwycięzcy szkolnego przeglądu kolęd, odebrali bon o wartości 500 zł fundowanego przez Starostę Strzelecko-Drezdeneckiego.

     • Świątecznie na ul. Poznańskiej

      20.02.2023

      W grudniu, jak przystało na ten miesiąc, było w szkole na Poznańskiej bardzo świątecznie. To nie tylko z powodu magii zbliżającego się Bożego Narodzenia, ale w dużej mierze dzięki konkursowi zorganizowanemu przez Samorząd Uczniowski. W przyjaznej atmosferze rywalizowały ze sobą wszystkie klasy szkoły podstawowej i liceum, a także większość klas szkoły branżowej. Konkurs podzielony był na trzy etapy. Uczniowie zaczęli zmagania od pojedynku na pieczenia ciasta, który zakończył się kiermaszem tych pyszności. Potem klasy pracowały nad wykonaniem najpiękniejszego łańcucha świątecznego. Wszystkie dzieła udekorowały dolny hol szkoły, budując wspaniałą świąteczną atmosferę. Zwieńczenie współzawodnictwa nastąpiło w dniu 22 grudnia podczas koncertu, w którym każda klasa zaprezentowała swoją interpretację wybranej kolędy lub pastorałki. Było uroczyście i wesoło, a uczniowie i nauczyciele po raz kolejny udowodnili swoje zaangażowanie i pomysłowość. Zachwycili aranżacją sceny oraz strojami, w większości przygotowanymi samodzielnie i z wielką fantazją.

      Bezkonkurencyjne okazały się klasy 4 LO  i 3 LO. Od początku szły one łeb w łeb, a o zwycięstwie tej pierwszej zadecydowały zaledwie dwa punkty. Trzecie miejsce zajęła klasa 8 A. Wszyscy zwycięzcy otrzymali od SU bony kwotowe na realizację zadań klasowych w tym roku szkolnym. Dodatkowo klasa 4 LO została wybrana jako reprezentant naszej szkoły w Powiatowym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek.

      Nad całością przebiegu przedsięwzięcia czuwała opiekunka SU pani Beata Nawojska-Idziak, a w przygotowaniach i przeprowadzeniu konkursu pomagała jej pani Aleksandra Ostapczuk.

      Ten przedświąteczny dzień, jak długoletnia tradycja szkoły nakazuje, zakończyliśmy klasowymi spotkaniami wigilijnymi.