• Doskonalimy umiejętności kulinarne

      13.03.2023

      Współpraca, podział obowiązków, bezpieczeństwo podczas obsługi sprzętu kuchennego - to ważne umiejętności, które uczniowie klasy 6a rozwijali na lekcji wychowawczej.

      Dzięki zakupionemu w ramach programu „Laboratoria Przyszłości” sprzętowi, mogli wykorzystać opiekacze do przygotowania tostów. Wspólne przygotowanie posiłku bardzo zintegrowało szóstoklasistów.

       

     • Co słychać w Oddziale Przedszkolnym

      09.03.2023

      W styczniu przedszkolaki przedstawiły  jasełka. Dzięki temu mogliśmy  poczuć atmosferę minionych świąt. Radosny nastrój towarzyszył zaproszonym gościom i dzieciom.

      28 stycznia dzieci wspólnie z uczniami klas 1-3 świetnie bawiły się na balu karnawałowym. Tańcom towarzyszyły różne konkursy.

      W lutym grupa przedszkolna wspólnie z wychowawcą przygotowała występ artystyczny z okazji Dnia Babci i Dziadka. Widownię stanowili najważniejsi w tym dniu goście - babcie oraz dziadkowie. Dzieci zatańczyły poloneza oraz zaśpiewały piosenki i złożyły przepiękne życzenia w formie wierszyków. Po części artystycznej goście zostali zaproszeni na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

      U przedszkolaków nie zabrakło zajęć kulinarnych. Dzięki kuchni, która powstała w szkole w ramach projektu „Laboratoria Przyszłości”,  dzieci mogły przez chwilę być kucharzami i przygotować smaczne gofry i naleśniki.

      W marcu obchodziliśmy wyjątkowy dzień, ważny dla wszystkich kobiet. Z okazji  Dnia Kobiet młodzi dżentelmeni złożyli życzenia oraz wręczyli dziewczynkom kwiaty, laurki i prezenty. Nie obyło się bez wspólnego, słodkiego poczęstunku.

       

       

     •  Pierwszy kwartał 2023 w harcerskim  działaniu

      09.03.2023

      Po raz 11 w styczniu odbył się  Rajd Pamięci Ewakuacji Oflagu II C Woldenberg. Tradycyjnie wyruszył z nami patrol z Urzędu Miejskiego w Dobiegniewie oraz synowie Woldenberczyków. Relacja z tego zdarzenia ukazała się w TVP Gorzów w programie „Pamięć i tożsamość”.

      Podczas ferii harcerze wyjechali na jednodniową wycieczkę do Poznania. Mieli okazję zwiedzić Historyland, zrobić własnoręcznie czekoladę oraz zjeść tradycyjne poznańskie danie pyry z gzikiem. Nasza drużyna prezentowała się bardzo dobrze, o czym świadczą wpisy na naszej stronie FB. Zuchy pojechały do Gorzowa Wlkp., gdzie  obejrzały film „Mumie”, poprawiły kondycję fizyczną w Parku Trampolin i po posiłku w McDonaldzie wróciły pociągiem do Drezdenka.

      22 lutego to święto wszystkich skautów. Nasi harcerze nawiązali listowny kontakt ze skautami z Niemiec i Szwajcarii. W tym dniu, podczas zbiórki, członkowie drużyny zdobyli nowe sprawności i tropy.

      1. Dobiegniewska Drużyna Harcerska i Zuchowa ma już 12 lat. Urodzinową zbiórkę przełożyliśmy na maj, ponieważ chcemy się spotkać w plenerze z harcerzami i harcerkami, którzy wcześniej należeli do naszej drużyny.  Przed nami Złaz Hufca, na którym po długiej przerwie spotkamy się z innymi harcerzami i zuchami z Drezdenka i Strzelec Kraj. Planujemy już wyjazdy wakacyjne, kolonię w lipcu i obóz harcerski w sierpniu.

     • Trzymaj formę

      22.02.2023

      Gminny Zespół Szkół przystąpił do projektu "Trzymaj Formę".  "Trzymaj formę" to inicjatywa promująca zdrowy styl życia o unikalnym dwukierunkowym podejściu: promującym zdrowe odżywianie połączone z regularną aktywnością fizyczną. Pomaga rozwijać zainteresowania uczniów i kształtuje ich prozdrowotne nawyki. Celem programu jest edukacja w zakresie trwałego kształtowania prozdrowotnych nawyków wśród młodzieży szkolnej i ich rodzin poprzez promocję zasad aktywnego stylu życia i zbilansowanej diety, w oparciu o odpowiedzialność indywidualną i wolny wybór jednostki. Program "Trzymaj formę "pomaga rozwijać zainteresowania uczniów i po szerza ich wiedzę o świecie. Realizowany jest metodą projektu, dzięki czemu wykracza poza podstawę programową i programy nauczania szkoły. Program uczy prawidłowego i zbilansowanego sposobu odżywiania się dzieci i młodzieży, ze szczególnym uwzględnieniem odpowiedzialności indywidualnej za zdrowie. Ogólnopolski Program Edukacyjny "Trzymaj Formę" współorganizowany jest przez Główny Inspektorat Sanitarny oraz Polską Federację Producentów Żywności. 

       

     • Roztańczony SKS

      21.02.2023

      W naszej szkole w ramach programu Szkolny Klub Sportowy prowadzone są zajęcia taneczne dla chętnych uczniów. Udział w zajęciach wszechstronnie rozwija organizm młodego człowieka, wzmacnia koordynację i świadomość ciała, wpływa na poprawę samopoczucia i kreatywność wychowanków oraz podnosi samoocenę. Lekkość oraz swoboda z jaką dziewczęta wykonują wszystkie ćwiczenia świadczy jedynie o tym, że kochają to, co robią pomimo ogromu pracy, jaką muszą w to włożyć. Efekty pracy  wszyscy widzimy w postaci występów scenicznych uświetniających szkolne i gminne przedsięwzięcia. Mam nadzieję, że program ten przyczyni się do rozwoju zainteresowań i uzdolnień ruchowo - tanecznych uczennic naszej szkoły, do popularyzacji tańca oraz będzie stanowił ciekawą formą spędzania przez nie czasu wolnego.

       Zajęcia taneczne w szkole  w ramach SKS prowadzi pani Barbara Grzebyk.

      Dziewczęta wystąpiły podczas  Wojewódzkiej Inauguracji Roku Szkolnego,  obchodach Dnia Seniora w Ługach, w Pikniku Bożonarodzeniowym, podczas Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

      „O TAŃCU NIE DA SIĘ PISAĆ […] TANIEC TRZEBA TAŃCZYĆ”  PAULO COELHO

       

     • 100 dni do matury

      20.02.2023

      W sobotę, 28.01.2023 maturzyści Gminnego Zespołu Szkół w Dobiegniewie świętowali symboliczne 100 dni do matury. Uczniowie wraz z nauczycielami oraz zaproszonymi gośćmi wzięli udział w pięknym balu w stylu " Hollywood ", który odbył się w szkolnych murach. Uczniowie pod przewodnictwem Pani Barbary Grzebyk zatańczyli poloneza oraz po raz pierwszy w historii naszej szkoły- walca. Z okolicznościowych przemówień wybrzmiały przede wszystkim słowa podziękowań skierowanych w stronę rodziców, wychowawcy, grona pedagogicznego oraz wszystkich osób, które przyczyniły się do organizacji studniówkowej nocy. Mistrzowie i mistrzynie parkietu nie schodzili z niego bardzo długo. Zabawa trwała do rana!

     • Dzień w masce karnawałowej

      02.02.2023

       W piątek 27 stycznia  Samorząd Uczniowski zorganizował kolejny dzień wolny od pytania. Warunek był łatwy do spełnienia. Należało tego dnia założyć maskę karnawałową- minimum 5 osób z klasy. Uczniowie naszej szkoły nie zawiedli. Kolejny raz pokazali swoją pomysłowość. Takim karnawałowym akcentem zaczynamy ferie zimowe :)

     • Szkolny wyjazd do Filharmonii Gorzowskiej

      15.01.2023

      10 stycznia 2023 roku osiemdziesięcioro  uczniów naszej szkoły z klas czwartych i piątych było w Filharmonii Gorzowskiej na najsłynniejszym zimowym przedstawieniu baletowym „Dziadek do orzechów”. Celem wyjazdu było wprowadzenie młodych ludzi w świat muzyki klasycznej i umożliwienie jej odbioru na żywo. Przedstawienie łączyło w sobie najbardziej znane fragmenty dzieła Piotra  Czajkowskiego z pięknym baletem w wykonaniu artystów z Poznania. Całość przeplatały tematyczne słowa wiążące prowadzącej wraz z materiałami filmowymi z zajęć w szkole baletowej, a nawet próby „baletowego” uaktywnienia publiczności. Uczniowie przekonali się, że wyjazd do filharmonii to wspaniałe, muzyczne przeżycie i wartościowe doświadczenie. Nagrodzili artystów brawami, a na koniec poprosili o wspólne zdjęcie.

      Uzupełnieniem wyjazdowych atrakcji był pobyt w Miejskim Przedsiębiorstwie  Komunikacji. Jego przedstawiciel, p. Marcin  Pejski, pokazał dzieciom w zajezdni tabor tramwajowy, miejsce napraw pojazdów, a na koniec zaprosił na przejazd  przez Gorzów Wlkp. linią z Wieprzyc na Piaski. Uczniowie mogli doświadczyć  atrakcyjnej dla nich jazdy tramwajem, kasowania biletów. To była kolejna, miła przygoda w Gorzowie  Wlkp.

     • II Powiatowy Przegląd Kolęd

      24.02.2023

      W czwartek, 05.01.2023 uczniowie klasy 4 liceum z Zespołu Szkół w Dobiegniewie reprezentowali naszą szkołę podczas II Powiatowego Przeglądu Kolęd w Strzeleckim Ośrodku Kultury. Maturzyści wraz z wychowawcą klasy wystąpili z piosenką „Świeć gwiazdeczko”, przedstawiając jednocześnie krótkie i zarazem bardzo pomysłowe i ciekawe przedstawienie. Uczniowie, jako zwycięzcy szkolnego przeglądu kolęd, odebrali bon o wartości 500 zł fundowanego przez Starostę Strzelecko-Drezdeneckiego.

     • Wycieczka do Gorzowa Wlkp.

      10.01.2023

      5 stycznia 2023 roku odbyła się wycieczka na lodowisko i basen do Gorzowa Wlkp. Brali w niej udział uczniowie klasy IVB i sportowcy uczestniczący w zajęciach SKS i Sport Klubów. Opiekunami byli nauczyciele wychowania fizycznego: Dariusz Majowicz i Jakub Oberda. Na lodowisku niektórzy uczyli się jazdy na łyżwach, inni ją doskonalili. Nie obeszło się bez kontrolowanych upadków. Na basenie rekreacyjnym można było korzystać ze zjeżdżalni o różnej długości, basenu do nauki pływania, „dzikiej rzeki”, kąpieli bąbelkowej, gejzerów i armatek wodnych. Aktywnie spędzony czas, połączony z dobrą zabawą, zapewnił uczniom wiele radości i dostarczył pozytywnych wrażeń.

     • Grudzień u przedszkolaków!

      08.01.2023

      6 grudnia dzieci z Oddziału Przedszkolnego, tak jak pozostałych uczniów klas starszych, odwiedził Święty Mikołaj, który wręczył im prezenty. Tego samego dnia dzieci razem z wychowawcami udały się na Plac pchor. T.Starca i przystroiły choinkę, przygotowanymi wcześniej ozdobami.

      W drugiej połowie grudnia, dzięki „kuchni szkolnej”, która powstała w ramach projektu ,,Laboratoria Przyszłości”, dzieci piekły pierniczki, a następnego dnia ozdabiały je według własnego pomysłu przy użyciu kolorowych ozdób oraz niesamowicie słodkiego lukru.

      Przedszkolaki udały się również do szkoły przy ul. Poznańskiej na przedstawienie przygotowane przez nauczycieli GZS w Dobiegniewie.  22 grudnia spędziły magiczny czas z wychowawcami w czasie Wigilii Klasowej.

     • Jasełka

      28.12.2022

      22 grudnia wszyscy uczniowie i pracownicy szkoły przy ul. Gdańskiej  świętowali nadejście Świąt Bożego Narodzenia. Szkołę odwiedzili  rodzice i sympatycy, aby obejrzeć spektakl teatralny w wykonaniu uczniów klas I-VI. Przedstawienie bardzo podobało się wszystkim, a śpiewane wspólnie kolędy nastroiły świątecznie dzieci i dorosłych. Występ podsumowały dzieci z grupy zerowej  śpiewając piosenkę świąteczną przy świecach samodzielnie wykonanych lampionów. Słowa piosenki ,,Życzenia mają moc w tę wigilijną noc” na długo pozostały na ustach  wszystkich uczestników spotkania. Niech się spełnią. Wesołych Świąt!

     • „Mikołajkowa pomyłka”

      02.03.2023

      21 grudnia w naszej szkole odbył się  spektakl teatralny pt.  „Mikołajkowa pomyłka”.  Było to o tyle niezwykłe wydarzenie, iż role odgrywali pracownicy Gminnego Zespołu Szkół. W postacie bohaterów przedstawienia wcieliły  się : p. dyrektor Elżbieta Moś -  jako mama Magdalenki, p. Renata Zasik - Mikołaj,  p. Barbara Grzebyk- pani Kacperkowa, p. Ewa Paluta- Małgosia, p.  Izabela Klimczyk- Śnieżynka, p. Paulina Paczesna- bałwan,  p. Urszula Czupryniak- Magdalenka,  p. Sylwia Wróblewska- Bekała-Mateuszek, p. Agnieszka Jacków- mama Mateuszka i Małgosi oraz p. Dorota Pater-babcia Magdalenki . Nad wszystkim czuwała p. Edyta Dudyk- reżyser przedstawienia. Teatr to aktor i widz. W tej drugiej, równie ważnej roli wystąpili uczniowie kl. 1-8 szkoły podstawowej, LO,Branżowej oraz przedszkolaki  i zaproszeni goście. Wśród oglądających spektakl byli Burmistrz Dobiegniewa p. S. Łaźniewska oraz przedstawiciele Urzędu Gminy. Docenili naszych aktorów brawami, padło wiele ciepłych słów. Wielkie podziękowania należą się naszym aktorom, którzy tak dobrze przygotowali się do swoich ról , zarówno jeśli chodzi  o kostiumy, jak i o przydzieloną rolę.  Inicjatywa ta dała wiele radości oraz satysfakcji aktorom  i widzom. W przyszłości może się więc zdarzyć jakaś kontynuacja…….   Kto wie?

       

       

     • Świątecznie na ul. Poznańskiej

      20.02.2023

      W grudniu, jak przystało na ten miesiąc, było w szkole na Poznańskiej bardzo świątecznie. To nie tylko z powodu magii zbliżającego się Bożego Narodzenia, ale w dużej mierze dzięki konkursowi zorganizowanemu przez Samorząd Uczniowski. W przyjaznej atmosferze rywalizowały ze sobą wszystkie klasy szkoły podstawowej i liceum, a także większość klas szkoły branżowej. Konkurs podzielony był na trzy etapy. Uczniowie zaczęli zmagania od pojedynku na pieczenia ciasta, który zakończył się kiermaszem tych pyszności. Potem klasy pracowały nad wykonaniem najpiękniejszego łańcucha świątecznego. Wszystkie dzieła udekorowały dolny hol szkoły, budując wspaniałą świąteczną atmosferę. Zwieńczenie współzawodnictwa nastąpiło w dniu 22 grudnia podczas koncertu, w którym każda klasa zaprezentowała swoją interpretację wybranej kolędy lub pastorałki. Było uroczyście i wesoło, a uczniowie i nauczyciele po raz kolejny udowodnili swoje zaangażowanie i pomysłowość. Zachwycili aranżacją sceny oraz strojami, w większości przygotowanymi samodzielnie i z wielką fantazją.

      Bezkonkurencyjne okazały się klasy 4 LO  i 3 LO. Od początku szły one łeb w łeb, a o zwycięstwie tej pierwszej zadecydowały zaledwie dwa punkty. Trzecie miejsce zajęła klasa 8 A. Wszyscy zwycięzcy otrzymali od SU bony kwotowe na realizację zadań klasowych w tym roku szkolnym. Dodatkowo klasa 4 LO została wybrana jako reprezentant naszej szkoły w Powiatowym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek.

      Nad całością przebiegu przedsięwzięcia czuwała opiekunka SU pani Beata Nawojska-Idziak, a w przygotowaniach i przeprowadzeniu konkursu pomagała jej pani Aleksandra Ostapczuk.

      Ten przedświąteczny dzień, jak długoletnia tradycja szkoły nakazuje, zakończyliśmy klasowymi spotkaniami wigilijnymi.

       

     • Świąteczne pierniki

      16.12.2022

      Grudzień to okres przedświąteczny, który nierozerwalnie łączy się z pieczeniem pierniczków i ich zapachem. Uczniowie klasy 2a postanowili trochę tego magicznego, świątecznego zapachu wnieść do klasy. Dnia 15 grudnia miało miejsce wielkie dekorowanie świątecznych pierników. Pomysłów na najpiękniej udekorowany smakołyk było tysiące - efekty owej pracy można zobaczyć na zdjęciach. W całej klasie unosił się korzenny zapach przywołujący wśród zebranych najmilsze wspomnienia świąteczne.
      Dekorowanie pierniczków sprawiło naszym uczniom wielką radość, a jednocześnie w sposób miły i praktyczny utrwaliło tradycje Świąt Bożego Narodzenia. Pragnąc podzielić się pysznymi owocami swojej pracy, z upieczonych ciastek dzieci przygotowały piernikowe prezenciki dla najbliższych .
      Bardzo dziękujemy Pani Karolinie Tuszyńskiej z cukierni „ Słodka Dziurka” za warsztaty dekorowania świątecznych pierników. Zajęcia wszystkim bardzo się podobały.

     • Mamy TO!!!

      09.12.2022

      Nasza drużyna w składzie Maciej Putek, Dominik Kaźmierczak, Jakub Bartnicki 5 grudnia 2022 r. wzięła udział w MISTRZOSTWACH  POWIATU W DARTA w Strzelcach Kraj.. W turnieju wystartowało 12 zawodników z 4 drużyn. Rozgrywki rozpoczęły się od rywalizacji indywidualnej, w której najlepiej zaprezentował się Maciej Putek zdobywając wicemistrzostwo powiatu. W zmaganiach drużynowych nasi uczniowie spisali się jeszcze lepiej i po zaciętej walce wygrali turniej, zostając nowymi MISTRZAMI POWIATU. Gratulujemy mistrzom.

     • Mikołaj w świetlicy klas 1-3

      09.12.2022

      Dzyń, dzyń, dzyń,
      nasz Mikołaj Święty,
      dzyń, dzyń, dzyń,
      przyniósł nam prezenty...

      Tak, tak...do naszej świetlicy też zawitał Mikołaj z pięknymi prezentami. Ależ było radości przy rozpakowywaniu dużej paki ! Były w niej  gry planszowe, kolorowe klocki, nowe zestawy kredek, pisaków, zestaw fryzjerski i kuchenny. Radość i uśmiech na twarzach dzieci  to podziękowanie za wspaniałą niespodziankę.