• Święto Pieczonego Ziemniaka

10.10.2022

W piątek 7 października klasa 1a i 1b uczestniczyły w obchodach Święta Pieczonego Ziemniaka. Dzieci poznały bajkę o ziemniaku, brały udział w zawodach sportowych i z wielkim zapałem piekły kiełbaski przy ognisku. Była też degustacja pieczonych ziemniaków. Pogoda nam dopisała, dzieci zadowolone wróciły do szkoły.

Wychowawcy klas Aleksandra Czechowicz, Grażyna Chlebicka

• Program Laboratoria Przyszłości

04.10.2022

W Szkole  Podstawowej  realizowany  jest rządowy program Labolatoria Przyszłości. W ramach programu zakupiono sprzęt i artykuły gospodarstwa domowego na potrzeby zorganizowania pracowni kulinarnej. Z zakupionego sprzętu  systematycznie korzystają  uczniowie działający w kole gastronomicznym .Zajęcia odbywają się raz w tygodniu. Ich celem jest zainteresowanie uczniów  kulinariami oraz motywowanie do możliwie największej  samodzielności w zakresie przygotowywania posiłków i ich spożywania.

• Wybory do prezydium Samorządu Uczniowskiego klas IV -VI

01.10.2022

23 września  przeprowadzone zostały w naszej szkole wybory do prezydium Samorządu Uczniowskiego. Poprzedzone były kampanią wyborczą, w trakcie której kandydaci prezentowali swoje programy. Uprawnieni do głosowania byli wszyscy uczniowie szkoły. Wzięło w nim udział 161 uczniów wybierających swoich przedstawicieli spośród 3 kandydatów. Wśród wszystkich głosów oddanych 6 było nieważnych. Opiekunowie SU: Marta Kozłowska i Marzena Korzeniewska-Antropik czuwały nad prawidłowym przebiegiem głosowania i po jego zakończeniu dokonały obliczeń głosów.

Zgodnie z Regulaminem w skład prezydium Samorządu Uczniowskiego weszły wszystkie kandydatki        i według  największej liczby głosów otrzymały przydział funkcji w roku szkolnym 2022/2023:

1.Katarzyna Lamprycht klasa VIb 68 głosów

PRZEWODNICZĄCY SU