• Nowy sztandar dla Hufca Strzelecko-Drezdeneckiego ZHP

      02.10.2023

      W dniu 01.10.2023 w Drezdenku odbyła się uroczystość przekazania nowego sztandaru Hufcowi Strzelecko-Drezdeneckiemu ZHP. Nasza drużyna także wzięła udział w tym wydarzeniu. To szczególny dzień dla społeczności harcerskiej. Sztandar to symbol najwyższej wartości, honoru i tradycji, jest zobowiązaniem do godnego wypełniania obowiązków wobec Ojczyzny. Łączy historię i teraźniejszość, obecne i przyszłe pokolenia harcerzy. Było to widoczne na Placu Wieleńskim w Drezdenku. Cieszymy się, że w tym podniosłym wydarzeniu uczestniczyli także rodzice naszych zuchów i harcerzy.

     • Zwiedzamy Poznań

      02.10.2023

      19 września 2023r. uczniowie z  klasy VB, VC i VIA naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce autokarowej do Poznania. Organizatorem był Dariusz Majowicz a opiekunem pani Agnieszka Jacków i Kamila Kubis. Na początku odwiedziliśmy Bramę Poznania , czyli interaktywne muzeum historii Ostrowa Tumskiego. Wydarzenia i opisy historyczne przedstawione były w nowoczesny sposób z wykorzystaniem środków multimedialnych i światła. Audioprzewodnik wyznaczał kierunek  zwiedzania i w ciekawy sposób opowiadał historię Poznania. Później udaliśmy się do Nowego Zoo, które jest drugim co do wielkości ogrodem zoologicznym w Polsce. Miłośnicy przyrody mogli zaspokoić swoją ciekawość oglądając zwierzęta z różnych zakątków świata. Można było też wyrobić limit kroków w aplikacji. Największym powodzeniem cieszył się biegający pancernik, mrówkojad olbrzymi, kapibary, nosorożec, słonie, lwy i tygrysy. Następnie pojechaliśmy do pizzerii neapolitańskiej na posiłek, potem do parku Wilsona w którym mieszkańcy Poznania często spędzają czas wolny i gdzie odbywają się koncerty muzyczne. W drodze powrotnej zajechaliśmy do restauracji McDonalds. Zadowoleni wróciliśmy do Dobiegniewa.

     • Klasa 3a uruchamia zmysły

      29.09.2023

      Od września uczniowie biorą udział w atrakcyjnych zajęciach podczas których w nieskrępowany sposób uaktywniają zmysły, emocje, kreatywność oraz umiejętność współpracy.Sensoplastyka to zajęcia plastyczne podczas których, dzięki wykorzystaniu kolorów, faktur, konsystencji, czy zapachu, oddziałuje się na wszystkie zmysły równocześnie.I tak, najpierw uczniowie samodzielnie wykonali gniotki, na następnych zajęciach malowali pianą, a w tym tygodniu malowali dłońmi i wykorzystali w pracy plastycznej jesienne liście.

     • Wycieczka uczniów SP

      26.09.2023

      Dnia 21 września b.r. uczniowie klasy 5a,5c,6a,7b wzięli udział w autokarowej wycieczce do Szczecina. Podróż do miasta minęła spokojnie i szybko. Pierwszym punktem programu było zwiedzanie Morskiego Centrum Nauki wraz z planetarium. Atrakcji naukowych było wiele, a przy tym dzieci świetnie się bawiły. Po dawce naukowych wiadomości uczniowie mieli relaks podczas godzinnego rejsu stateczkiem po Odrze. Przeszli się też po Wałach Chrobrego, skąd mieli piękny widok na panoramę miasta przy rzece. Po obowiązkowym obiedzie w McDonald wyruszyli w drogę powrotną do Dobiegniewa. W czasie podróży zdali ostatni test z wiadomości o Szczecinie, który przeprowadziła im pilot wycieczki. Wszyscy mieli mnóstwo wrażeń i byli zadowoleni. Chętnie wrócimy tam raz jeszcze.

      Opiekunowie wycieczki: D. Treller, M. Korzeniewska-Antropik, M. Walczewska, D. Pater  

     • DZIEŃ KROPKI

      18.09.2023

      uż od wielu lat 15 września jest dniem wyjątkowym dla dzieci na niemal całym świecie. To właśnie wtedy w ponad 180 krajach obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Kropki- święto kreatywności, odwagi i zabawy.Dzieci z naszej szkoły również włączyły się w działania związane z tym wyjątkowym świętem. Dziś kropka została motywem przewodnim wszystkich aktywności. Każdy próbował swoich sił podczas kropkowania. Kropka stała się bohaterem gier matematycznych, zabaw, opowiadań, piosenek, prac plastycznych, a nawet eksperymentów. Uczniowie obejrzeli filmik o małej Vashti, od której tak naprawdę zaczęła się historia kropki. Przesłanie bajki jest jedno- każdy ma jakiś talent (być może jeszcze ukryty).Życzymy naszym dzieciom, by uwierzyli, że każdy z nas może być mistrzem w jakiejś dziedzinie. Każdy bowiem potrafi tworzyć. Czasem wystarczy zacząć od kropki…

     • Wycieczka klas IV - VIII

      17.09.2023

      W dniach 11 -13.09.2023 uczniowie z kl.IV-VIII w ramach projektu „Poznaj Polskę”, dofinansowywanego przez MEiN, wyjechali na wycieczkę do Karpacza. W pierwszym dniu, zgodnie z wybranymi z listy projektu obiektami, zwiedzili Zespół Pocysterski w Gościkowie-Paradyżu, następnie Kościół Pokoju w Jaworze oraz Park Miniatur Zabytków Dolnego Śląska w Kowarach. W drugim dniu odwiedzili Muzeum Turystyki i Sportu w Karpaczu, następnie Karkonoskie Tajemnice-wystawę interaktywną. Ponadto pokonali drogę od Karpacza Dolnego do Górnego podziwiając Zaporę na Łomnicy oraz Kościół Wang. Wieczorem odbyło się ognisko połączone z przyrzeczeniem harcerskim. Trzeci dzień  rozpoczął się zajęciami w terenie, nauką poruszania się przy pomocy mapy. W drodze powrotnej zwiedzili jeszcze Muzeum Archeologiczne Środkowego Nadodrza w Świdnicy oraz fragment MRU w Kaławie. Nocleg i wyżywienie zagwarantowany mieli w „Uroczysku” w Pustkowiu.  Dzięki udziałowi w projekcie MEiN-u uczestnicy wyjazdu poznali nowe, ciekawe miejsca Dolnego Śląska i Ziemi Lubuskiej. Wycieczka, zdaniem uczniów, była bardzo udana. Organizacją i przebiegiem programu zajęła się Ewa Grzankowska oraz opiekunowie Waldemar Grzankowski i Kamila Bagdziun.

     • Wizyta klasy 3a w Urzędzie Miejskim

      15.09.2023

      Uczennice i uczniowie z klasy 3a ze Szkoły Podstawowej odwiedziły dziś Urząd Miejski w Dobiegniewie. Dzieci spotkały się z Panią Burmistrz Sylwią Łaźniewską, która opowiedziała o pracy w urzędzie i chętnie odpowiadała na zadawane pytania.Swoją wizytę uczniowie rozpoczęli od gabinetu Pani Burmistrz i nawet mogły zasiąść za biurkiem. Następnie odwiedzili wszystkie gabinety i Urząd Stanu Cywilnego, gdzie mogły m. in. poznać sprawy związane z organizacją ślubu i możliwością udzielenia ślubu poza budynkiem urzędu. Ostatnim punktem było posiedzenie w sali sesyjnej, w której odbywają się zebrania Komisji i sesje Rady Miejskiej.Ten dzień zaliczamy do udanych i dziękujemy za gościnę.

     • Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024

      15.09.2023

      Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024 w Gminnym Zespole Szkół w Dobiegniewie odbyło się na placu pchor. T. Starca. Swą obecnością uroczystość uświetnili przedstawiciele organu prowadzącego na czele z p.Burmistrz Dobiegniewa Sylwią Łaźniewską i p.Przewodniczącym Rady Miejskiej Markiem Kowalczykiem.

      Rok szkolny, dużym, szkolnym dzwonkiem otworzyła p.dyrektor Elżbieta Moś. Jednocześnie życzyła wszystkim zebranym roku szkolnego bogatego w sukcesy dydaktyczne i wychowawcze.

      Życzenia udanego roku szkolnego do uczniów, nauczycieli i rodziców skierowała również p.Burmistrz, a uczniom klas pierwszych Szkoły Podstawowej, Liceum Ogólnokształcącego i Branżowej Szkoły 1 st. wręczyła drobne upominki – praktyczne, szkolne przybory.

       

      POWODZENIA W ROKU SZKOLNYM 2023/2024

     • 84 rocznica wybuchu II wojny światowej. Zjazd Rodzin Woldenberskich.

      14.09.2023

      W dniu 1.09.23 harcerze i harcerki z 1 DDHiZ wzięli udział w gminnych uroczystościach związanych z 84 rocznicą wybuchu II wojny światowej oraz zjazdem Rodzin Woldenberskich. Po Mszy Św. i złożeniu kwiatów pod pomnikami na placu T.Starca rozpoczęła się gra miejska „Mały Woldenberczyk”. W grze uczestniczyli młodzi strażacy z OSP. Fabuła gry dotyczyła  najistotniejszych informacji związanych z historią oflagu, a zadania były podzielone na  5 kategorii. Uczestnicy na każdym punkcie otrzymywali informacje o życiu obozowym, z  którymi musieli się zapoznać, a następnie wykonać zadanie wyznaczone przez „punktowego”. Zadania sprawdzały wiedzę, zaradność, współpracę i kreatywność uczestników. Wszyscy harcerze i młodzi strażacy stanęli na wysokości zadania, co bardzo utrudniło komisji wybranie najlepszych. Różnice w zdobytych punktach były minimalne. Była to także okazja do integracji środowisk. Gra zakończyła się na terenie Muzeum, gdzie odbywało się spotkanie Rodzin Woldenberskich. Pomysł zdobywania wiedzy o oflagu w formie gry terenowej bardzo spodobał się członkom Stowarzyszenia Woldenberczyków.

     • 23 czerwca - zakończenie roku szkolnego 2022/2023

      02.07.2023

      Uroczystość odbyła się na Placu T.Starca w podziale na trzy grupy wiekowe: klay I – III SP, klasy IV – VI SP oraz kl.VII, VIII SP, I-III LO i BS 1 st. Podczas apeli gościliśmy Burmistrza Dobiegniewa Panią Sylwię Łaźniewską, Przewodniczącego Rady Miejskiej Marka Kowalczyka, Sekretarza Gminy Grażynę Gradowską, Przewodniczącą Rady Rodziców, dyrektorów podległych jednostek organizacyjnych. Były słowa podziękowań i kwiaty oraz pożegnanie ze szkołą uczniów klasy III Branżowej Szkoły 1 stopnia oraz uczniów klas VIII Szkoły Podstawowej.

      Wręczono świadectwa z wyróżnieniem, nagrody książkowe ufundowane przez Burmistrza Dobiegniewa oraz Radę Rodziców. Uroczyście wręczone zostały też Stypendia Burmistrza dla uczniów uzdolnionych w różnych dziedzinach, którzy rozsławiali Gminę Dobiegniew na szczeblu wojewódzkim, czy ogólnopolskim.

     • PODSUMOWANIE ZAJĘĆ Z PROGRAMOWANIA W SZKOLE PODSTAWOWEJ

      02.07.2023

      Mając do dyspozycji sprzęt zakupiony w ramach inicjatywy edukacyjnej realizowanej przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów „Laboratoria Przyszłości”, uczniowie Szkoły Podstawowej w Gminnym Zespole Szkół w Dobiegniewie mieli możliwość nauki programowania. Wykorzystując klocki LEGO  Education SPIKE Prime, prosty w użyciu sprzęt i oprogramowane oraz intuicyjny język kodowania oparty na Scratchu, uczniowie mogli samodzielne stworzyć robota i zaprogramować go, budowali robota pieska z zastosowaniem m. in. czujnika ruchu, nosorożca z wykorzystaniem silników i czujnika siły, tancerza breakdance synchronizując pracę silników, aby tańczył w rytm świateł i muzyki.

      Było też projektowanie w 3D i wydruk projektów trójwymiarowych na drukarce 3D z wykorzystaniem oprogramowania SketchUp. Oczywiście nie mogło zabraknąć podstaw instrukcji takiego urządzenia (drukarki 3D), czyli jak je uruchomić, założyć filament, kalibrować urządzenie itd. itp.

      Dla uczniów posiadających różnorodne zaburzenia rozwojowe, utrudniające lub uniemożliwiające prawidłowy proces kształcenia przeznaczono zajęcia z programowania gotowego robota o nazwie Photon, zakupionego z rządowego programu „Aktywna Tablica” – dla szkół podstawowych, w których uczą się uczniowie ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.

       

     • Szkolny Masterchef Junior

      22.06.2023

      Dzięki kuchni która powstała w ramach projektu Laboratoria Przyszłości dnia 20 czerwca 2023 r. odbyła się w naszej szkole pierwsza edycja Szkolnego Masterchefa Junior. Dzieci miały do wykonania naleśniki na słono i słodko oraz koktajle. Konkurs pokazał nam, że nasi uczniowie są bardzo kreatywni, potrafią doskonale się bawić i rywalizować. Pierwszym Szkolnym Masterchefem została Lena Wardęga .Serdecznie gratulujemy.

     • Ukończenie I etapu nauczania

      22.06.2023

      Ukończenie I etapu nauczania to początek nowej przygody w poznawaniu świata w klasach starszych.

      Uroczystość pożegnania klas trzecich odbyła 21 czerwca na terenie naszej szkoły. Uczniowie pochwalili się umiejętnościami i przedstawili wiersze, piosenki oraz inscenizację. Podziękowali za naukę,  opiekę,  życzliwość i wsparcie Pani Burmistrz, Paniom Dyrektor, Rodzicom, Nauczycielom i innym pracownikom szkoły. Czas rozpocząć kolejny etap na drodze rozwoju i edukacji.

      Tymczasem życzymy uczniom radosnych wakacji i niezapomnianych przeżyć! 

     • 4a w obiektywie wychowawcy!

      22.06.2023

      Klasa 4a z wychowawcą przeżyła mnóstwo ciekawych, emocjonujących i wesołych chwil. Był pierwszy egzamin jazdy na lodzie i na rowerze, zabawa z kropką, tabliczką mnożenia, przebieraniem. Świętowaliśmy Dzień Chłopaka i Dzień Kobiet. Witaliśmy wiosnę i przedsmak lata. Poznawaliśmy nowe miejsca i zdobywaliśmy ciekawą wiedzę na wycieczce w Państwowej Straży Pożarnej w Gorzowie Wlkp., w Filharmonii Gorzowskiej czy podczas pobytu w Dobiegniewskim Muzeum Woldenberczyków. Sprawdzaliśmy swoją wytrzymałość fizyczną i sprawność ruchową na basenie i podczas gier sportowych na Dzień Dziecka.  Zawsze ciekawi, zadowoleni i chętni na więcej. Już niedługo nowe wrażenia, te wakacyjne, a potem ... Klasa 5 

      D.Treller

     • Program "Poznaj Polskę"

      14.06.2023

      Przedsięwzięcie Ministra Edukacji i Nauki pod nazwą „Poznaj Polskę” 
      to program, w ramach którego szkoły mogą otrzymać środki na dofinansowanie wyjazdów do muzeów, miejsc pamięci, obiektów kultury czy instytucji popularyzujących osiągnięcia nauki . Program ma na celu uatrakcyjnienie procesu edukacyjnego dzieci i młodzieży poprzez umożliwienie im poznawania Polski, jej środowiska przyrodniczego, tradycji, zabytków kultury i historii oraz osiągnięć polskiej nauki. Przedsięwzięcie ma wspomóc realizację podstaw programowych dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych, urozmaicić zajęcia lekcyjne, dzięki czemu nauka nabierze praktycznego wymiaru. Z wielką przyjemnością informujemy, że  Gminny Zespół Szkół w Dobiegniewie otrzymał dofinansowanie organizacji wycieczek szkolnych w ramach tego programu
      w łącznej kwocie 41920,00 zł, co stanowi 80% szacowanych kosztów poniższych wyjazdów:

      1. jednodniowa wycieczka do Świnoujścia dla uczniów klas I – III Szkoły Podstawowej,
      2. trzydniowa wycieczka do Karpacza dla uczniów klas IV – VIII szkoły Podstawowej,
      3. trzydniowa wycieczka do Gdańska dla uczniów klas IV – VIII szkoły Podstawowej ,
      4. trzydniowa wycieczka do Torunia dla uczniów Liceum Ogólnokształcącego,
      5. dwudniowa wycieczka do Szczecina dla uczniów Branżowej Szkoły I st.

       

      Realizację tego przedsięwzięcia zaczynamy w czerwcu i będziemy ją kontynuować w przyszłym roku szkolnym.

     • "Poznaj Polskę" - Świnoujście

      19.06.2023

      W ramach programu "Poznaj Polskę" w dniu 14.06.2023 grupa uczniów naszej szkoły wyjechała na wycieczkę do Świnoujścia . Zgodnie z założeniami programu zwiedzili Muzeum Rybołówstwa i Latarnię morską. Podróż pociągiem, podczas której zjedzono z apetytem drugie śniadanie, minęła bardzo szybko. Następną atrakcją był przejazd promem i wizyta w Muzeum Rybołówstwa. Uczestników zaciekawiły okazy muszli, bursztynu, ryb, ale także modele statków, które kiedyś pływały pod polską banderą. Poznali też  historię powstania kartki pocztowej oraz obejrzeli filmy tematycznie związane ze Świnoujściem. Obiad w pobliskiej restauracji smakował wszystkim, a przede wszystkim dodał sił do dalszej wyprawy. Ze względu, że nie można w obecnym czasie dojechać od strony lądu do latarni morskiej, kolejną atrakcją był rejs statkiem. Po dotarciu do celu i pokonaniu ponad 300 schodów, można było podziwiać widok z najwyższej latarni morskiej w Polsce. Dodatkową atrakcją było zwiedzanie Fortu Gerharda. Każdy uczestnik otrzymał Certyfikat "zdobycia" latarni morskiej oraz został" pasowany na kadeta" w Forcie Gerharda. Wycieczka była udana, uczniowie poznali nowy, dla wielu z nich, zakątek Polski.

     • Trzymaj Formę

      19.06.2023

      W roku szkolnym 2023 szkoła Gminnego Zespołu Szkół w Dobiegniewie realizowała program Trzymaj Formę. Głównym celem było zwiększenie świadomości uczestników programu dotyczącej zdrowego odżywiania i aktywności fizycznej na zdrowie. Uczniowie wraz z nauczycielem przygotowali gazetkę ścienną na temat dodatków do żywności oraz kaloryczności produktów. Nasza szkoła propaguje aktywny styl życia poprzez zajęcia SKS gdzie doskonali technikę i taktykę różnych dyscyplin sportowych. Szkoła może się pochwalić sukcesami na szczeblu powiatowym oraz wojewódzkim. Podczas Dnia Dziecka dzieci przygotowały zdrowe przekąski które wspólnie degustowały. Za udział w programie i realizację zadań otrzymaliśmy certyfikat.