Powiatowa Olimpiada Wiedzy o Zdrowiu dla szkół ponadpodstawowych
Tradycji stało się zadość !
03.12.2019To już kolejna nocka klasy VI d w szkole. Jak zawsze gdy jest długo ciemno znosimy materace, śpiwory, gry planszowe, muzykę do tańca. Wiek zobowiązuje, więc posiłki szykują uczniowie. Życzeniem wszystkich była „szkolna próba ciemności” – jak zawsze bardzo emocjonalna. A wychowawca na dobry sen przygotował - wieczór wspomnień, czyli filmiki i zdjęcia z klas młodszych. Najciekawsze były oczywiście te z klasy pierwszej – czasem „kłopotliwe” w tym wieku. Niezmiernie miło było wszystkim z powodu obecności naszego kolegi – teraz ucznia Szkoły Podstawowej w Bogdańcu - Oskara Tomalki.
Listopad 2019 Helena Niedziałkowska
5
Konkursy i zawody sportowe
24.11.2019MISTRZOSTWA POWIATU STRZELECKO-DREZDENECKIEGO SZKÓŁ PODSTAWOWYCH W SZACHACH
Warsztaty – „Budowanie pozytywnej samooceny”
20.11.2019Dnia 05.11.2019r. młodzież klas II i III LO eksplorowała temat odpowiedzialności za postawę jaką mają w życiu, za komunikaty jakie wysyłają na zewnątrz , za środowisko jakie budują wokół siebie . Warsztaty przebiegały pod hasłem : ,, Nie oceniaj, doceniaj!’’ Uczniowie dzięki tym zajęciom poznali dokładniej swoje mocne strony oraz sposoby wykorzystania ich do osiągnięcia sukcesów w życiu prywatnym, jaki szkolno-zawodowym. Uświadomili sobie również jak posiadane talenty pomogą im osiągnąć wyznaczone cele.
Ćwicząc komunikat ,, Ja’’ uczyli się asertywnych zachowań, a także dowiedzieli się o ,, Dniu dobrego słowa,, czyli sile pozytywnego przekazu. Spotkanie zostało przeprowadzone przez Panią Wiolettę Reszkowską, coacha i mentora , vice dyrektora Lubuskiej Izby Coachingowej.
Ewa Ciesielska
Mediacje rówieśnicze
19.11.2019Dnia 31.10.2019 w klasach ósmych odbyły się kolejne zajęcia w ramach projektu ,,Mediacje Rówieśnicze'' jako forma zapobiegania eskalacji konfliktów wśród rówieśników, wzmacnianie asertywnej postawy ucznia, przeciwdziałanie agresji werbalnej i przykrym jej konsekwencjom. Zajęcia zostały poprowadzone przez Panią Annę Maslej - trenera/mediatora młodzieży. Uczniowie podczas tych zajęć nabyli wiedzę i umiejętności, które pozwolą im :
- rozróżniać konflikt od kłótni
- zapobiegać przykrym konsekwencjom eskalujących konfliktów
- kształtować postawę asertywną
- doskonalić umiejętności interpersonalne
- budować porozumienie bez przemocy
- wzmocnić swoją samoocenę
- oraz wzmocnić własny potencjał w realizacji swoich marzeń
Warsztaty te ułatwią naszej młodzieży rozwiązywanie konfliktów, jak i porozumiewanie się bez przemocy słownej czy fizycznej .
Ewa Ciesielska
Samorząd Uczniowski
12.11.201911 listopada spotkaliśmy się żeby uczcić Święto Odzyskania Niepodległości
9
UWAGA "OTWARTA ŚRODA"
04.11.2019Zapraszamy rodziców na spotkania
do Punktu Konsultacyjnego Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej
w Gminnym Zespole Szkół przy ul. Gdańskiej 8.
Dnia 6 listopada 2019 r. w godzinach od 15.00 do 17.00
dyżury pełnić będą:
psycholog Kamila Ludwiczak; pedagog Krystyna Szczepaniak.
Wycieczka do elektrowni wodnej „Kamienna”
05.11.2019W dniu 22.10.2019 r. odbyły się dwie wycieczki szkolne do elektrowni wodnej „Kamienna” koło Głuska. Organizatorami i opiekunami wycieczek byli nauczyciele; Iwona Dobrowolska, Jan Pawelski i Leszek Wieczór. W pierwszej wycieczce uczestniczyli uczniowie klas VIII C SP i klas 1LO po SP i 1LO po gimnazjum. W drugiej uczestniczyły klasy VIII A i VIII B SP.
Uczniowie mieli możliwość obejrzenia całego kompleksu elektrowni, która znajduje się w naszej gminie na obszarze DPN. Obiekt elektrowni należy do najpiękniejszych i najciekawszych miejsc naszej gminy. Elektrownia powstała w końcu XIX wieku i pracuje bez przerw do dzisiaj przetwarzając energię spadającej wody w czystą ekologicznie energię elektryczną.
Jan Pawelski
Debata - bezpieczeństwo dzieci i młodzieży.
29.10.2019W dniu 25 października zorganizowane zostało spotkanie z przedstawicielami Komendy Powiatowej Policji w Strzelcach Kraj (przybyło czterech funkcjonariuszy), w ramach debaty społecznej: „Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży - edukacja dla bezpieczeństwa”
Uczniowie trzech klas ponadpodstawowych skorzystali z prelekcji. Poznali sposoby zabezpieczania się przed cyberprzemocą, jak np. stalking, seksting itp....dowiedzieli się, co mogą zrobić, gdyby stali się celem takich działań, jak pomóc ewentualnym ofiarom. Poznali też status prawny takich czynów. Niestety ciągle aktualne jest zagrożenie dla młodych ze strony szkodliwych używek takich jak narkotyki i dopalacze. Temu niebezpieczeństwu stróże prawa również poświęcili sporo uwagi. Głównym celem debaty było rozbudzanie w nastolatkach świadomej odpowiedzialności za swoje działania. Ważne również okazuje się rozwijanie umiejętności przewidywania konsekwencji zachowań własnych lub innych osób np. kiedy używamy telefonu komórkowego, Internetu (portale społecznościowe). Na koniec uczniowie w kuluarach dopytywali naszych gości, a ci udzielali im dalszych wskazówek. Ewa Ciesielska
Archiwum Aktualności