• POKAZ RATOWNICTWA

10.02.2019
            W piątek na jeziorze Wielgie ratownicy i strażacy uczyli zasad zachowywania się na lodzie. Pokazywali w jaki sposób sami sobie lub innym możemy pomóc w przypadku gdy tafla  załamie się lub wpadniemy do przerębli.

• BAL KARNAWAŁOWY KLAS 0 - III

10.02.2019

31 stycznia odbył się bal karnawałowy dla klas 0-III. Bal poprowadziły panie ze Szkółki Tańca i Dobrych Manier "Hajdasz". W tym roku dominowały przebrania za policjantów i postaci z bajek. Rodzice w klasach przygotowali poczęstunek i również brali udział w zabawie. Dzieci bawiły się wspaniale.

• Studniówka 2018

09.02.2019

Dnia 12.01.2019  roku uczniowie klasy trzeciej Liceum Ogólnokształcącego  w  Gminnym Zespole Szkół w Dobiegniewie uczestniczyli w studniówce. Odbyła się ona nietypowo jak dotychczas, w lokalu Caro w miejscowości Wołogoszcz. Gościem szczególnym, a zarazem głównym sponsorem była Burmistrz Dobiegniewa - pani Sylwia Łaźniewska. Wspomogli także zabawę Rada Rodziców przy Zespole Szkół i pan Zbigniew Gacki – prezes Dobiegniewskiej Fundacji Rozwoju. Bal jak w zwyczaju rozpoczął tradycyjny polonez. Poprowadzili go wychowawca klasy Krzysztof  Niedziałkowski i pani Jolanta Pawlak - Dyrektor Gminnego Zespołu Szkół. W drugiej parze była pani Elżbieta Moś – wicedyrektor z uczniem naszej szkoły. Młodzież  w towarzystwie nauczycieli wspólnie świetnie bawiła się przy muzyce dj. Irka. Dobre jedzenie  i miła obsługa lokalu dopełniły dobrej atmosfery studniówki.

• Modernizacja kształcenia zawodowego w Gminie Dobiegniew

06.02.2019

W ramach realizacji projektu „Modernizacja kształcenia zawodowego w Gminie Dobiegniew” dofinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach RPO Lubuskie w okresie ferii zimowych pięciu uczniów Branżowej Szkoły I stopnia wzięło udział w „Kursie obsługi i programowania CNC”. Uczniowie odbyli 60 godzin zajęć teoretycznych i praktycznych. Przykładowe tematy realizowane na zajęciach to m.in. Układy sterowania numerycznego CNC,Programowanie cykli obróbkowych,Praca na symulatorze- moduł tokarki CNC oraz moduł frezarki CNC, Obróbka skrawaniem na tokarce CNC itd..

Uczniowie uczestniczący w kursie otrzymali Certyfikaty potwierdzające ukończenie kursu.

• Wigilia na Poznańskiej

04.01.2019

21 grudnia celebrowaliśmy nadchodzące święta Bożego Narodzenia. Jak co roku w naszym budynku odbyły się klasowe Wigilie oraz wspólne spotkanie na szkolnej auli. W atmosferę świąt wprowadziły nas jasełka przygotowane przez panią Aleksandrę Ostapczuk, dzięki którym mogliśmy choć na chwilę w pędzie dnia codziennego zastanowić się nad sensem zbliżającego się czasu. Przedstawienie było piękne i zebrało gromkie brawa. Podobnie jak kolejna część uroczystości. Stanowił ją pokaz kolęd w wykonaniu poszczególnych klas - zwieńczenie międzyklasowego konkursu bożonarodzeniowego, który rozpoczął się już dwa tygodnie wcześniej. Klasy rywalizowały także w konkurencjach na najsmakowitszy wypiek świąteczny, najsmaczniejszą potrawę wigilijną, najpiękniejszą ozdobę świąteczną. Bezkonkurencyjni okazali się uczniowie klasy 7a, drugie miejsce zajęli licealiści z 2 LO.

Spotkanie i konkurs zorganizował SU wraz z opiekunem.

• Sukces uczennicy LO

06.01.2019

W dniu 7 grudnia 2018 r. Natalia Węglewska, uczennica klasy II naszego Liceum Ogólnokształcącego odebrała z rąk Lubuskiego Kuratora Oświaty dyplom stypendysty Prezesa Rady Ministrów. Stypendia przyznawane są corocznie najlepszym uczniom szkół ponadgimnazjalnych w Polsce. Natalka osiąga wysokie wyniki w nauce, jest wzorową uczennicą o wysokiej kulturze osobistej, wielokrotnie reprezentowała naszą szkołę w konkursach. Udziela się też społecznie i artystycznie. Interesuje się chemią i matematyką, a w przyszłości pragnie studiować kosmetologię. Natalia znalazła się w gronie 107 uczniów wyróżnionych stypendium PRM w województwie.

• Mobilne planetarium w Dobiegniewie

24.01.2019

MOBILNE PLANETARIUM, - Kosmos 360 st. dookoła głowy - to najnowocześniejsza forma edukacji PRZYRODNICZO - ASTRONOMICZNEJ bardzo rozpowszechniona na świecie, a ostatnio rozwijająca się również w Polsce. Dzięki przychylności naszych władz samorządowych 30 października br., z wyżej wymienioną formą edukacji astronomicznej mogła zapoznać się młodzież Gminnego Zespołu Szkół w Dobiegniewie. W auli szkolnej, odbyło się 5 seansów multimedialnych, w których wzięło udział 110 osób. Celem seansów było przybliżenie młodzieży świata nauki w sposób jak najbardziej profesjonalny a jednocześnie przystępny.

Pokazy multimedialne realizowane były przy użyciu najnowocześniejszego sprzętu projekcyjnego (rzutnik przestrzenny, rzutnik z lustrem) oraz programów komputerowych, specjalnie przygotowanych dla małych planetariów. Wszystko odbywało się w specjalnej półsferycznej, przenośnej kopule, zapewniającej niezbędne tło dla obrazów. Zastosowanie tych nowości technicznych dało efekt prawdziwego obserwatorium. Młodzież była bardzo zadowolona z zajęć i nie może doczekać się kolejnej nowości – zajęć science show!

• Kolędujemy w Domu Pomocy Społecznej

07.01.2019

Święta Bożego Narodzenia, to czas miłości i pokoju. Chcąc podzielić się tą radością z innym, Szkolne Koło Caritas zainicjowało spotkanie kolędowe w Domu Pomocy Społecznej.17 grudnia młodzież szkolna wraz z opiekunami panią Barbarą Grzebyk i Aleksandrą Ostapczuk udała się do DPS z niespodziankami. Przygotowaliśmy słodkości oraz krótki program artystyczny. Na początku uczniowie wystawili jasełka, a następnie dziewczynki ze Szkolnego Klubu Sportowego zaprezentowały swój układ taneczny. Po występach nastąpiło wspólne, radosne śpiewanie kolęd. Na zakończenie spotkania “nasi kolędnicy”, aby nikt nie został pominięty, udali się do pokojów z życzeniami, wręczając przygotowane kartki świąteczne. Całość spotkania odbyła się w miłej, przyjaznej atmosferze.